Prostat Şişmesi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Leonas
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Prostat Şişmesi

Mesaj gönderen Leonas »

Herkese selamlar;
Yaklaşık 5 yıldır malum sıkıntıları yaşıyorum;
Cinsel isteksilik, ereksiyon ve boşalma sorunları, spermin katı olması ve fışkırmaması, Kasık ve sol testiste ağrı,İdrar huzursuzluğu vs, lakin benim ağrıdan yana pek şikayetim yok. Ayda bi iki gün kas ağrısı gibi yoğun bir sıkıntı yaşıyorum ama alıştım galiba.
Pek çok tahlil yaptık, bayağı antibiyotik kullandım ama tesbit edilebilen bir enfeksiyon lökosit yok. Asıl teşhis rektal tuşe ile yapan doktor söyledi, dokunur dokunmaz prostat sıvısı geldi. Prostatım ödemli ve şişkin imiş. Bu işlem seni bi süre rahatlatacak dedi, harbidende bikaç hafta çok iyi oldum. Sonrası malum, ilaçlar, iğneler derken başladığımız yere dönüyoruz.
Beni asıl rahatsız eden şu, gündüz işeme ve idrar sıkıntım yok. 3 veya 4 kez işimi görüyor. Lakin eve gelince işkence başlıyor, özellikle geceleri 2 şer saat arayla bir çay bardağı çiş için uyanmak bütün hayat kalitemi düşürdü. Laroxl, minirin vs yaramadı. Gece uyanmaya devam.
Merak ettiğim şey, evde uzanarak tv ve bilgisayarla vakit geçiriyorum. Bu prostata baskımı yapıyor acaba, bilimsel olarak karşılığı nedir. İşin kötü tarafı eğer pazar evden hiç çıkmadıysam idrar sayım 20 yi buluyor, ertesi gün ise yoğun kas ve eklem ağrısı yaşıyorum. Yatarak evde durmam prostata baskı yapıyor, sürekli ve kesik kesik işemeye çıkıyorum ve prostat dahada hassaslaşıp ödem yapıyor diye düşünüyorum.
Düşüncelerim mantıklımı acaba, özellikle Kadir Abi ne düşünür merak ediyorum.
herkese şimdiden iyi bayramlar
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Prostat Şişmesi

Mesaj gönderen kadir »

Leonas yazdı:Herkese selamlar;
Yaklaşık 5 yıldır malum sıkıntıları yaşıyorum;
Cinsel isteksilik, ereksiyon ve boşalma sorunları, spermin katı olması ve fışkırmaması, Kasık ve sol testiste ağrı,İdrar huzursuzluğu vs, lakin benim ağrıdan yana pek şikayetim yok. Ayda bi iki gün kas ağrısı gibi yoğun bir sıkıntı yaşıyorum ama alıştım galiba.
Pek çok tahlil yaptık, bayağı antibiyotik kullandım ama tesbit edilebilen bir enfeksiyon lökosit yok. Asıl teşhis rektal tuşe ile yapan doktor söyledi, dokunur dokunmaz prostat sıvısı geldi. Prostatım ödemli ve şişkin imiş. Bu işlem seni bi süre rahatlatacak dedi, harbidende bikaç hafta çok iyi oldum. Sonrası malum, ilaçlar, iğneler derken başladığımız yere dönüyoruz.
Beni asıl rahatsız eden şu, gündüz işeme ve idrar sıkıntım yok. 3 veya 4 kez işimi görüyor. Lakin eve gelince işkence başlıyor,
özellikle geceleri 2 şer saat arayla bir çay bardağı çiş için uyanmak bütün hayat kalitemi düşürdü. Laroxl, minirin vs yaramadı. Gece uyanmaya devam.
Merak ettiğim şey, evde uzanarak tv ve bilgisayarla vakit geçiriyorum. Bu prostata baskımı yapıyor acaba, bilimsel olarak karşılığı nedir. İşin kötü tarafı eğer pazar evden hiç çıkmadıysam idrar sayım 20 yi buluyor, ertesi gün ise yoğun kas ve eklem ağrısı yaşıyorum. Yatarak evde durmam prostata baskı yapıyor, sürekli ve kesik kesik işemeye çıkıyorum ve prostat dahada hassaslaşıp ödem yapıyor diye düşünüyorum.
Düşüncelerim mantıklımı acaba, özellikle Kadir Abi ne düşünür merak ediyorum.
herkese şimdiden iyi bayramlar
Leonas oncelikle geçmiş olsun kardeşim,
Semptomların prostatit semptomlarınin eksiksiz olarak aynısı. Rektal tuşe yaptırdım diyorsun...prostat sıvısı mikroskop altında incelendimi? Tanı için bu gerekli, bu ihtimalin elenmesi lazım. İdrar sıkıntında prostatin şiş ,ödemli olduğu için prostatin içinden geçen idrar kanalina baski yapıyor ve işeme hissi artı rahatsızlığı veriyor.Gece sık idrara kalkma olayıda bundan kaynaklanıyor. Uyku bölündügü için vücut dinlenemiyor,yorgun düşüyor,hayat kalitesi düşüyor,bağışıklık zayıflıyor,herşey zincirleme birbirini tetikliyor.
Büyük bir olasılıkla prostatit olabilirsin.Tabi önce önce tanı ve teşhis.Gecmis olsun tekrar.
Leonas

Mesaj gönderen Leonas »

Kadir Abi sağol,
Tuşe yaptırdığım doktordan çıkar çıkmaz idrar kültürü yaptırdım. Prostat sıvısından inceleme imkanı olmadı, tuşeden 10 dakika sonra verilen ilk idrarda üreme olmadı, lökosit 1-2 çıktı. Bugün yüzüstü yatacağım, bakalım prostat kardeş rahat edecek mi :)
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

makatla penis arasindski kisimda otururken bir pinpon topu varmis gibi hissediyormusun
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Leonas yazdı:Kadir Abi sağol,
Tuşe yaptırdığım doktordan çıkar çıkmaz idrar kültürü yaptırdım. Prostat sıvısından inceleme imkanı olmadı, tuşeden 10 dakika sonra verilen ilk idrarda üreme olmadı, lökosit 1-2 çıktı. Bugün yüzüstü yatacağım, bakalım prostat kardeş rahat edecek mi :)
Leonas,
İdrardaki lokositin düşük olması,Prostat sıvısınin düşük olduğunu ifade etmez,ancak idrar yollarında bir enfeksiyonun olmadığını gösterir.Prostat sıvısı lokosit sayimi farklı bir şey.
Leonas

Mesaj gönderen Leonas »

ahmet yazdı:makatla penis arasindski kisimda otururken bir pinpon topu varmis gibi hissediyormusun
Böyle bi his veya ağrı yok, hiç olmadı.
Leonas

Mesaj gönderen Leonas »

kadir yazdı:
Leonas,
İdrardaki lokositin düşük olması,Prostat sıvısınin düşük olduğunu ifade etmez,ancak idrar yollarında bir enfeksiyonun olmadığını gösterir.Prostat sıvısı lokosit sayimi farklı bir şey.
Kadir Abi lökositler baktırmak lazım, haklısın. Nitrit Testi var, idrarda enfeksiyon bakteri arayan, ipucu verirmiş ödemli dönemlerde bi tahlil yaptırsak
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Leonas yazdı:
kadir yazdı:
Leonas,
Kadir Abi lökositler baktırmak lazım, haklısın. Nitrit Testi var, idrarda enfeksiyon bakteri arayan, ipucu verirmiş ödemli dönemlerde bi tahlil yaptırsak
Leonas mrb,
İdrarda nitrit bulunması anormal sayılır ve üriner sistemde bir enfeksiyon varlığına işaret eder.Prostat sıvısı lokosit kontrolünde lokosit yüksek çıkarsa,enfeksiyonun lokal prostat bölgesinde oldugunun ayirici kanıtıdır. Kesin tanı sayılır. İkisinide yaptırirsan kapsamlı bir tahlil olur.
cihanbey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen cihanbey »

Benim doktora göre Ukrayna'daki prostat şişae mutlaka enfeksiyona neden olan bir bakteri vardır. Prostatın şiş olmadı iltihap nedeniyledir . Ama ağrı sızı ya da sperm sorunları prostatın hasar görmesi nedeniyle de olabilirmişş
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cihanbey yazdı:Benim doktora göre Ukrayna'daki prostat şişae mutlaka enfeksiyona neden olan bir bakteri vardır. Prostatın şiş olmadı iltihap nedeniyledir . Ama ağrı sızı ya da sperm sorunları prostatın hasar görmesi nedeniyle de olabilirmişş
Cihanbey durumun nasıl kardeşim?
selmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen selmet »

Sıcak su oturmalari yap. Ayricada cinsel perhiz yap arkadasim. Prostatini fazla yorma. Psikiyatra gidip sakinlestirici ilacta alabilirsin.
cihanbey

kadir yazdı:
cihanbey yazdı:Benim doktora göre Ukrayna'daki prostat şişae mutlaka enfeksiyona neden olan bir bakteri vardır. Prostatın şiş olmadı iltihap nedeniyledir . Ama ağrı sızı ya da sperm sorunları prostatın hasar görmesi nedeniyle de olabilirmişş
Çok fazla bir değişiklik yok Kadir bey. Hala prostattaki ağrım ve mide bulantım devam ediyor . Penisteki Ağrılarım azaldı sıcak etkisi de yararlı tabi.
Fakat özellikle prostattaki Ağrılar tam gaz devam ediyor .
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cihanbey yazdı:
kadir yazdı:
Çok fazla bir değişiklik yok Kadir bey. Hala prostattaki ağrım ve mide bulantım devam ediyor . Penisteki Ağrılarım azaldı sıcak etkisi de yararlı tabi.
Fakat özellikle prostattaki Ağrılar tam gaz devam ediyor .
Şu andaki idrar,Prostat sıvısı,semen tahlillerin temizdir sanırım.
cihanbey

En son 10 gün önce Samatya acil de idrar tahlilinde 8 lökosit çıktı. Bir hafta günde bir 180 lik genta verdi. Onlar da bitti 3 gün önce . Ama değişiklik yok
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cihanbey yazdı:En son 10 gün önce Samatya acil de idrar tahlilinde 8 lökosit çıktı. Bir hafta günde bir 180 lik genta verdi. Onlar da bitti 3 gün önce . Ama değişiklik yok
Prostat sıvısına baktırdınızmi?
cihanbey

Ona fırsat olmadı buvaralar nasipse Bayram'dan sonra. Herkese iyi Bayram'lar