BESLENMEYİ DÜZELTMEDEN ALINAN TAKVİYELER BİR İŞE YARAMIYOR

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

BESLENMEYİ DÜZELTMEDEN ALINAN TAKVİYELER BİR İŞE YARAMIYOR

Mesaj gönderen BruceLee »

Akut hastalıklarda son derece başarılı olan ana akım tıp maalesef kronik hastalıklarda çaresiz kalıyor.

Otoimmün ve kronik hastalığı olanlar çaresizlik içinde. Yıllarca doktorlarının verdiği ilaçlar ile iyileşemediklerini görüyorlar. Aldıkları ilaçlar sadece semptomları baskılıyor, yani günü kurtarıyor. Bu insanlar sadece bir hastalıkla kalsa yine iyi ardından ikinci bir hastalıkla da tanışıyorlar. Gün geçtikçe hem hastalık sayısı hem de kullandıkları ilaç sayısı artıyor. Ardından da organ kayıpları başlıyor. Hem doktorlar hem hastalar çaresizlik içinde…

Neden kronik ve otoimmün hastalıklar karşısında doktorlarımız çaresiz kalıyor?

Maalesef tıp fakültelerinde öğrencilere beslenme hastalık ilişkisi ve mikro besinlerin görevleri yeterince öğretilmiyormuş. Gittiğiniz doktor size ne öneriyorsa bilin ki kendi annesine de aynı şeyi öneriyor.

Bu durumdan, sistemden beslenenler çok memnun.

İnsanların bu çaresizliğinden bazı uyanıklar da menfaat sağlamaya çalışıyor. Bazı tüccar doktorlar adının başına “fonksiyonel tıp”, “bütüncül tıp” vb yazıp fiyatlarını beşe ona katlıyorlar. Sadece bununla kalsa yine iyi. Hastalara çok pahalı testler yaptırıp bol bol kar marjı yüksek ürünleri reçete ediyorlar. Zavallı insanlar da bundan medet umuyorlar.

Her zaman söylüyoruz dünyanın en iyi doktoruna da gitseniz, dünyanın en iyi testlerini yaptırıp en pahalı takviyelerini de kullansanız siz beslenmeyi düzeltmeden bir arpa boyu yol alamazsınız.

Lütfen benim .......... hesabında yazdığım hikayemi en başından başlayarak okuyunuz. Ben 50 binden fazla ilaç içtim, iyileştim mi? Tabii ki hayır. Ne zaman ki bir kitap okuduk, beslenmemizi düzelttik, yaşam tarzımızı değiştirdik, geçmez denenen, genetik denen tüm hastalıklardan ve ilaçlardan bir bir kurtulduk.

Takviyeler de tıpkı ilaç gibi siz beslenmeyi düzeltmeden asla sizi iyileştirmez. Sadece üretici ve aracılara para kazandırırsınız.

Kaynak: Sosyal medyada bir sağlık sayfası. Paylaşımın linkini kopyalayamadım.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: BESLENMEYİ DÜZELTMEDEN ALINAN TAKVİYELER BİR İŞE YARAMIYOR

Mesaj gönderen red »

evet, kronik hastalıklarda ilaç kullanmak çoğu kez gereksiz.
beslenme konusunda da günde 2 öğün hatta mümkünse 1 öğün yemek ve bolca sıvı tüketmek kronik hastalıkların iyileşmesinde fayda sağlayabilir.
aslında yıllarca sürekli tükettiğimiz gıdalarla vücutta biriken ağır metaller, toksik maddelerin bu hastalıklara davetiye çıkardığına dair araştırmalar var.
gün içerisinde tek öğün beslenirse aç kalınan süre artacak, bu aç kalınan sürede de vücut hayatta kalabilmek için biriken kötü maddeleri yakacak.
ve bu sürede vücut kendisini onarmış olacak.
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen BruceLee »

red yazdı: 14.09.2023 - 22:40 evet, kronik hastalıklarda ilaç kullanmak çoğu kez gereksiz.
beslenme konusunda da günde 2 öğün hatta mümkünse 1 öğün yemek ve bolca sıvı tüketmek kronik hastalıkların iyileşmesinde fayda sağlayabilir.
aslında yıllarca sürekli tükettiğimiz gıdalarla vücutta biriken ağır metaller, toksik maddelerin bu hastalıklara davetiye çıkardığına dair araştırmalar var.
gün içerisinde tek öğün beslenirse aç kalınan süre artacak, bu aç kalınan sürede de vücut hayatta kalabilmek için biriken kötü maddeleri yakacak.
ve bu sürede vücut kendisini onarmış olacak.
İyi sabahlar. Evet çok doğru.
akoray
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen akoray »

Deneyimledim doğrudur aç kaldığım zaman libidom artıyor