Mikrobiyata testleri

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
NoLemers
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mikrobiyata testleri

Mesaj gönderen NoLemers »

Senelerdir bağırsak sorunları cekiyorum ve hastalıklarım bu sorunlarla başlayıp katlanarak büyüdü. Aniden ishal olma parcalı dışkılama düzensiz tuvalete çıkma aşırı bir şişkinlik hamile karnı gibi şişmiş bir karınla dolaşıyorum 3 yıldır ve ucube gibi gözüküyor. Mikrobiyata testlerinin bağırsaklardaki bakteri dengesini yakalamak için ne yapman gerektiğini tespit eden tesler olduğu idda ediliyor. Bunu yaptıran var mı? Para tuzağı mı yoksa gerçekten bir geçerliliği var mı? Önerebileceğiniz bir labararuar veya bir firma var mı lütfen yardımcı olun
alexandro1104
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Mikrobiyata testleri

Mesaj gönderen alexandro1104 »

NoLemers yazdı: 27.08.2023 - 23:44 Senelerdir bağırsak sorunları cekiyorum ve hastalıklarım bu sorunlarla başlayıp katlanarak büyüdü. Aniden ishal olma parcalı dışkılama düzensiz tuvalete çıkma aşırı bir şişkinlik hamile karnı gibi şişmiş bir karınla dolaşıyorum 3 yıldır ve ucube gibi gözüküyor. Mikrobiyata testlerinin bağırsaklardaki bakteri dengesini yakalamak için ne yapman gerektiğini tespit eden tesler olduğu idda ediliyor. Bunu yaptıran var mı? Para tuzağı mı yoksa gerçekten bir geçerliliği var mı? Önerebileceğiniz bir labararuar veya bir firma var mı lütfen yardımcı olun
Bu hastalığın bagırsakla ilişkisi net zaten. Günde 3 litre su iç -mümkünse yemeklere hiç başlamadan önce- içip bir kase Dr yoğurt ye, baharatlı acılı tereyağlı katıyaglı sindirimi zorlayacak şeyler, ekmek dahil yeme. Bir süre böyle yaşa değişiklik görmezsen kolonoskopi için uğraş bence...
asosyal1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen asosyal1 »

NoLemers yazdı: 27.08.2023 - 23:44 Senelerdir bağırsak sorunları cekiyorum ve hastalıklarım bu sorunlarla başlayıp katlanarak büyüdü. Aniden ishal olma parcalı dışkılama düzensiz tuvalete çıkma aşırı bir şişkinlik hamile karnı gibi şişmiş bir karınla dolaşıyorum 3 yıldır ve ucube gibi gözüküyor. Mikrobiyata testlerinin bağırsaklardaki bakteri dengesini yakalamak için ne yapman gerektiğini tespit eden tesler olduğu idda ediliyor. Bunu yaptıran var mı? Para tuzağı mı yoksa gerçekten bir geçerliliği var mı? Önerebileceğiniz bir labararuar veya bir firma var mı lütfen yardımcı olun
Evet kardeşim bağırsak sorunu bende de başladı üroloji doktorum ibs olabilir dedi ilaç verdi kullanıyorum ama bazen çok iyiyim bazen çok kötü sürekli bağırsaklarda ses ve gaz oluyor diskilama istegide çabası. Halbuki 2022 Ekim ayı gibi mr ve kolonoskopi yapıldı herseyim temiz cikmisti
NoLemers
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen NoLemers »

asosyal1 yazdı: 28.08.2023 - 06:58
Evet kardeşim bağırsak sorunu bende de başladı üroloji doktorum ibs olabilir dedi ilaç verdi kullanıyorum ama bazen çok iyiyim bazen çok kötü sürekli bağırsaklarda ses ve gaz oluyor diskilama istegide çabası. Halbuki 2022 Ekim ayı gibi mr ve kolonoskopi yapıldı herseyim temiz cikmisti
Abi sanırım bunun için bağırsak yapısını büyük oranda değiştirecek bir süre boyunca komple bir beslenme değişikliğine gitmek gerekiyor ama bu diyet sanırım herkes için farklı besinleri içeriyor zira kime neyin yaramayıp neyin yaradığı muamma işte bahsettiğim bu testler bağırsak yapını çözümleyip sana doğru bir yol haritası cıkarttığını idda ediyor fakat maliyeti de az değil o yüzden bu iş nedir kolpa mı yoksa işe yarar bir şey mi bilen biri çıkıp yardımcı olabilirse çok güzel olucak lütfen biriler aydınlatsın bizi bu meret her şeyi etkiliyor