Kas Hareketleri İle İdrar Bağlantısı

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
sainz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Kas Hareketleri İle İdrar Bağlantısı

Mesaj gönderen sainz »

Yatarken veya hareketsiz kaldığım zaman idrar hissiyatı yok oluyor. Ayakta faliyetler ve özellikle ayakta dikilmek çok daha fazla zorluyor. Makatla testis arasında tarifi olmayan bir his ama sanki orası yorgun kalmış da bitmiş gibi.

Orcafil kullanıyorum 2 haftadır doktor çatallı idrara iyi gelir demişti gerçektende idrar debisi harika arttı.

Şu hissiyatı yok edemiyorum. Ne kahve ne alkol ne gluten ne şeker içtiğim şeyler yemeklerle ayran,su,yeşilçay.Egzersizleri mi aksatmamaya çalışıyorum ama arada aksıyor. 1 ay Tamprost da kullanmama rağmen hissiyat geçmedi. Ve idrar 3-5 saat yapmayayım unutayım sıklık azalmaya başlıyor. Bir kere gittiğim zaman 1 saatte bir tekrardan gitmem gerekiyor.

Şuan bu satırları yazarken oturuyorum ve hissiyat yok. Ama ayağa kalktığım an o çiş hissiyatı geri gelecek biliyorum.

Bunu hissiyatı atlatmış kişilerden öneri bekliyorum
175kanarya4545
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Kas Hareketleri İle İdrar Bağlantısı

Mesaj gönderen 175kanarya4545 »

sainz yazdı:Yatarken veya hareketsiz kaldığım zaman idrar hissiyatı yok oluyor. Ayakta faliyetler ve özellikle ayakta dikilmek çok daha fazla zorluyor. Makatla testis arasında tarifi olmayan bir his ama sanki orası yorgun kalmış da bitmiş gibi.

Orcafil kullanıyorum 2 haftadır doktor çatallı idrara iyi gelir demişti gerçektende idrar debisi harika arttı.

Şu hissiyatı yok edemiyorum. Ne kahve ne alkol ne gluten ne şeker içtiğim şeyler yemeklerle ayran,su,yeşilçay.Egzersizleri mi aksatmamaya çalışıyorum ama arada aksıyor. 1 ay Tamprost da kullanmama rağmen hissiyat geçmedi. Ve idrar 3-5 saat yapmayayım unutayım sıklık azalmaya başlıyor. Bir kere gittiğim zaman 1 saatte bir tekrardan gitmem gerekiyor.

Şuan bu satırları yazarken oturuyorum ve hissiyat yok. Ama ayağa kalktığım an o çiş hissiyatı geri gelecek biliyorum.

Bunu hissiyatı atlatmış kişilerden öneri bekliyorum

Aaa aynısı dedirten yorumun valla işte forumun güzel özellıklerınden ya bu olayların uzerıne gidilse tedavide buluncak sanki ama tam da dediğin gibi ayakta ama bende ek olarak bazen oturduğumdada boyle idrar hissi varken uzandığımda gelmiyor yok mu bunun sebebini bilen
Prostatitis.06

Mesaj gönderen Prostatitis.06 »

Hocam benzer durum bende de var. İnflamatuar süreç tedavisini uyguluyorum ve sabırla geçmesini bekliyorum
Prostatitis.06

Mesaj gönderen Prostatitis.06 »

Ben de her gün olmuyor ama haftanın 2 3 günü böyleyim. Bu ara sıcak klimalar çalışıyor klimaya maruz kalırsam artıyor bu durum
sainz

Mesaj gönderen sainz »

Yalnızca teorilerim şu yönde
Kaslar kasılmaktan ve gerginlikten dolayı inanılmaz yorgun bu yüzden oradaki güçsüzlük mesanede işlev kaybına buradan da prostata problem yaratıyor.

Psikolojik: Kafamız sürekli aynı bölgede olduğu için beyinden sinyaller yanlış gidiyor. Çünkü etrafınıza bakın kim gideceği yerde tuvalet var mı yada kaç saatlik mesafe çıkmadan bir lavaboya gideyim(Çişi olmadığı halde) gibi düşüncelere kapılıyor.
175kanarya4545
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen 175kanarya4545 »

sainz yazdı:Yalnızca teorilerim şu yönde
Kaslar kasılmaktan ve gerginlikten dolayı inanılmaz yorgun bu yüzden oradaki güçsüzlük mesanede işlev kaybına buradan da prostata problem yaratıyor.

Psikolojik: Kafamız sürekli aynı bölgede olduğu için beyinden sinyaller yanlış gidiyor. Çünkü etrafınıza bakın kim gideceği yerde tuvalet var mı yada kaç saatlik mesafe çıkmadan bir lavaboya gideyim(Çişi olmadığı halde) gibi düşüncelere kapılıyor.
Ne yapabiliriz?