HERKES LÜTFEN OKUSUN ÇÖZÜME YAKLAŞTIM

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Blackened
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

HERKES LÜTFEN OKUSUN ÇÖZÜME YAKLAŞTIM

Mesaj gönderen Blackened »

evet arkadaşlar.. kardeşlerim abilerim. zor bir hastalık geçiriyoruz. ben biraz iyileştim gibi.yanmalar (peniste ve makatta)azaldı fakat devam ediyor. şimdi size çözümü anlatacağım. Söyleyeceklerimi çok dikkatli okumanızı rica ediyorum.
öncelikle bu hastalığı nasıl kaptığınızı, ve enfeksiyon, bakteri iltihap var mı bunu belirleyin. bunu belirlemek için, rektal tuşe ile prostat salgısının tahlili gerekiyor. Şu an bende enfeksiyon bakteri yok buna emin oldum. nasıl mı? SERUM TEDAVİSİ. Hatırlarsınız ki ben 1 ay her gün serum tedavisi gördüm (invanz). ama şikayetlerimin devam ettiğini söylemiştim. meğer yüksek bakteri ve enfeksiyon tamamen yok olmuş serum tedavisinde.

diyeceksiniz ki o zaman; '' eee kardeş bakteriyi enfeksiyonu temizlemişsin de şikayetlerin geçmemiş ne yapalım öyle çözümü? '' evet bu noktada da şunu söyleyebilirim. evet bakteri kalmadı lokosit 1-2 çıktı (devlet hastanesinde de, ZAFER OYMAN ın prostat tahlilinde de.) işte!!! geriye ne kalıyor??? bağırsak florasındaki tahribat.. evet kardeşlerim bu yanmalar bundan işte. bakteriden enfeksiyondan kurtulduktan sonra yapacağınız ilk iş,, antibiyotiklerle tahrip ettiğiniz bağırsak floranızı tamir etmek. bunun için ne mi yapacaksınız? hatırlarsanız, NEVERGİVEUP diye bir hasta vardı ve bize diyetten, spordan, ve sağlıklı beslenmeden bahsetmişti. tek yapacağımız şey bu dostlarım tabi enfeksiyon ve bakteriden kurtulduğunuzu düşünüyorsanız. antibiyotiğin bağırsaklarımıza verdiği tahribatı hemen onarmamız gerekli. eğer kalıcı tahribat varsa bu yanmaları en aza indirerek çekeceğiz (olayın kronik kısmıda burası sanırım) . tahribatın kalıcı mı değil mi olduğunu öğrenmek için iç hastalıkları uzmanına gideceğim ve gaita tahlili olacağım bu konu hakkında da ayrıca sizi bilgilendireceğim. . antibiyotik tedavisi bitmiş, enfeksiyonu temizlenmiş arkadaşların uygulayacağı adımlar;

1- spor. olmazsa olmaz.

2- acı, baharatlı (çiğ köfte gibi) şeylerden kessssssssinlikle uzak durun.

3- bol probiyotik gıda tüketme ( ev yapımı yoğurt, kefir gibi. )

4- lifli gıdalar tüketin.

5- çözüm diye bir başlık vardı oradaki diyeti de uygulayabilirsiniz.

bu kadar söyleyebilirim ekleyebilirsiniz siz de. bu yazıyı yazmamın nedeni, nevergiveup isimli kullanıcının dediği gibi, size ve bu foruma vefa borcum olduğunu düşünüyorum. Serum tedavisi olmak isteyenler enfeksiyon hastalıkları uzmanına gitmeleri gerekiyor. bağırsak florasına en çok antibiyotik mi zarar veriyor yoksa serum mu veriyor bunu net bilmiyorum. bunu doktorunuzla konuşun. ama serum bakteri ve enfeksiyon sıfırlama için oldukça etkili bir yöntem. buraya aklıma geldikçe yeni bilgiler tespitler paylaşacağım.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: HERKES LÜTFEN OKUSUN ÇÖZÜME YAKLAŞTIM

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

o söylediğiniz arkadaş tamamen iyileşmedi.en son antibiyotik kullandığında hastalık geri geldi sonra yine diyetle sıfırladım dedi.yani yine antibiyotik kullansa tekrardan hastalık gelecek.benim bi ara iyileşenler için bilimsel test konusu ile birebir örtüşüyor.çünkü eğer tamamen iyileşmedi iseniz uygun doz ve uygun antibiyotik kullanılmadığı zaman tekrar nüks yaşarsınız.
Blackened

ABittersweetLi yazdı:o söylediğiniz arkadaş tamamen iyileşmedi.en son antibiyotik kullandığında hastalık geri geldi sonra yine diyetle sıfırladım dedi.yani yine antibiyotik kullansa tekrardan hastalık gelecek.benim bi ara iyileşenler için bilimsel test konusu ile birebir örtüşüyor.çünkü eğer tamamen iyileşmedi iseniz uygun doz ve uygun antibiyotik kullanılmadığı zaman tekrar nüks yaşarsınız.
Merhaba abitter.
Senin bilimsel test mantıklı değil bence. Çünkü her antibiyotik kullanımı bağırsak florasina zarar verdiği için deneme amaçlı da olsa antibiyotik kullanımı antibiyotik kullanımından zarar görmüş bağırsağa zarar verecektir. Diyetle geçen hastalığa antibiyotik uygulamak çok yanlış. Zaten uzun süre antibiyotik kullandığımız için orası hassaslaştı. Diyetle iyileşenin başka hiçbirşeye ihtiyacı yok bence.
ABittersweetLi

bana göre mantıklı çünkü bilimsel bir gerçek.bağırsaklarda her zaman antibyotik kullanımı sonucu bir hasar oluşur.ama bol su içip dikkatli beslenerek bu durum ortadan kalkar.

birde bazı arkadaşların bazı şeyleri saptırdıklarını düşünerek olaylara yaklaşırsak daha isabetli kararlara varabiliriz.eğer diyet ile iyileştiyse neden antibiyotik alınca tekrardan hastalık geliyor? etrafımızda milyonlarca antibiyotik kullanan var.peki bu insanların antibiyotik kullanınca prostatlarında ağrılar oluyor mu? kesinlikle olmuyor.çünkü onların prostatları sağlıklı...

eğer tamamen iyileşti iseniz yeryüzündeki hiç bir şey size bu hastalığı geri getiremez.
Blackened

ABittersweetLi yazdı:bana göre mantıklı çünkü bilimsel bir gerçek.bağırsaklarda her zaman antibyotik kullanımı sonucu bir hasar oluşur.ama bol su içip dikkatli beslenerek bu durum ortadan kalkar.

birde bazı arkadaşların bazı şeyleri saptırdıklarını düşünerek olaylara yaklaşırsak daha isabetli kararlara varabiliriz.eğer diyet ile iyileştiyse neden antibiyotik alınca tekrardan hastalık geliyor? etrafımızda milyonlarca antibiyotik kullanan var.peki bu insanların antibiyotik kullanınca prostatlarında ağrılar oluyor mu? kesinlikle olmuyor.çünkü onların prostatları sağlıklı...

eğer tamamen iyileşti iseniz yeryüzündeki hiç bir şey size bu hastalığı geri getiremez.
Nedeni şu: bizim prostatimizla prostatit hastasi olmayan insanin prostati ayni değil. Bizim prostatimiz ayni bağırsağımiz gibi hassas. Enfeksiyon doku hasari oluşturdu. Diyetle iyilesen birinin antibiyotik kullandığı zaman hastaliginin geri gelmesi bu yuzdendir. Sonuc olarak prostatit hastasinin prostat direnciyle prostatit hastalığı geçirmemiş bir kişinin prostat direnci ayni degil diye dusunuyorum.zaten bu hastalikta prostatit olmamiskenki haline donmesi cok cok zor. Iyilesme olur ama. Hic hasta olmamış gibi olacagini dusunmuyorum.
ABittersweetLi

ben prostat direnci diye bir şeyden bahsetmedim.bahsettiğim antibiyotik direnci ve bakteriler üzerinden gerçekleşir.uygun dozda uygun antibiyotik tedavisinden sonra hiç hasta olmamış gibi yaşayan 10 dan fazla adam tanıyorum.çoğuda ilk başlarda senin gibi düşünüyorlardı ama sonradan hata yaptıklarını anladılar.

doku hasarı diyetle düzelmeyeceğine göre benim düşüncemde bana göre doğrudur.
Blackened

Bir kişi de çıkıp "kardeşim kendini iyi hissediyosan hâlâ ne antibiyotiği ne denemesi" demiyor. Bu hastalıktan sonra 'hasta olmamış gibi yaşaman bence çoook küçük bir ihtimal. Onun için iyi olduysan ve sikayetlerin bittiyse ya da azaldiysa sırf geçti mi geçmedi mi diye denemek icin antibiyotik kullanmak büyük hata olur. Ben başlıkta soylediklerimi uygulayacağım siz isterseniz denemek için antibiyotik kullanın sonuçta herkesin kendine göre bir hipotezi var saygı duyuyorum.
Armegeddon

Mesaj gönderen Armegeddon »

Abi neyini deniyceksin iyiysen uygula dedıklerını zaten gecmediyse geri gelir sen niye deneyesin böyle bişeyi sen kendini iyi hissettikten sonra lokosit olsa ne olur olmasa ne olur
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

sen hangi hastanede hangi antibiyotikle serum tedavisini uyguladın? bu tedavi hakkkında detay yazar mısın
Blackened

Ben bu tedaviyi bir yakınım vasıtasıyla aldığım için doktorun adını bağışlayın ki soyleyemem herhangi bir enfeksiyon hastalıkları uzmanı ile görüşüp halletmeye çalışmalısınız. Ama aldığım serum invanz denilen bir antibiyotikti. 1 ay boyunca ara vermeden her gun aldım. Zor. Hergün serum almak çok zordu. O ignenin kolda kalmasi bi dert ise onunla gitmek baska bir dert. Tam bir çile. Ama sonuç alabileceğiniz bir tedavi. Yalnız şunun altını çizmek istiyorum. Serum ya da antibiyotik, yanmalarinizi şikayetlerinizi tam olarak bitirmeyecetir. Sadece enfeksiyonu temizleyecektir. Gerisi sizin özverili beslenmenizde ve bozulan florayı tamir etmekte.
ABittersweetLi

Uygun dozda uygun antibiyotikleri alarak diyet yapmadan tam olarak şikayetleri biten insanlar var.yani teziniz bu yönden çürük bir tezdir.

Zaren forumda ben iyileştim dedikten sonra ufak dozda test için antibiyotik alan ve nüks yaşayan biri var.zaten antibiyotik direnci diye bir şey var. İnternetten her türlü araştırmasını yapabilirsiniz.

Herkesin düşüncesine saygı duyarım. Ama iyileşenlerde antibiyotik tedavisinden sonra iyileştiler. Bunuda bilmek lazım.
Fatih86

Mesaj gönderen Fatih86 »

Dostum cinsellik geri geldi mi ?
Allah neylerse güzel eyler hoş eyler vardır bir bildiği
UmutluAdam

Mesaj gönderen UmutluAdam »

ABittersweetLi yazdı:Uygun dozda uygun antibiyotikleri alarak diyet yapmadan tam olarak şikayetleri biten insanlar var.yani teziniz bu yönden çürük bir tezdir.

Zaren forumda ben iyileştim dedikten sonra ufak dozda test için antibiyotik alan ve nüks yaşayan biri var.zaten antibiyotik direnci diye bir şey var. İnternetten her türlü araştırmasını yapabilirsiniz.

Herkesin düşüncesine saygı duyarım. Ama iyileşenlerde antibiyotik tedavisinden sonra iyileştiler. Bunuda bilmek lazım.

Şu forumda bir tane olumlu mesajını görmedim. Her umut aşılayana umutsuz şeyler yazıyorsun. Sen neye inanıyorsan inan, o arkadaşlar başka bir şeye inanmış. Sadece zarar veriyorsun.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Arkadaşlar lütfen eleştirirken kişilik haklarına saygisizlik etmeyelim
Burada herkesin tezi,düşüncesi saçma dahi olsa paylaşılsin ama kalp kırmadan ve cevap hakkı doğurup gereksiz tartışmalara sebep vermeden.Abitter arkadaşımız uzun bir süre bu forumda düsüncelerini paylaşıp herkese yardımcı olmaya çalışan bir arkadaşımızdır.
rifat411

Mesaj gönderen rifat411 »

Arkadaşlar , benim serum tedavisi ile ilgili şüphe şu ; bahsettiğimiz organ 15-20 gramlık bir organ ve biz bu organa litrelerce antibiyotik veriyoruz,tabi veriyormuyuz o da ağızdan alınan tabletlerle aynı sebebten şüpheli, eğer veriyorsak bu kadar küçük bir oran için uygulanan bu kadar litre antibiyotik fazla mı acaba diye soru işaretleri var kafamda.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

rifat411 yazdı:Arkadaşlar , benim serum tedavisi ile ilgili şüphe şu ; bahsettiğimiz organ 15-20 gramlık bir organ ve biz bu organa litrelerce antibiyotik veriyoruz,tabi veriyormuyuz o da ağızdan alınan tabletlerle aynı sebebten şüpheli, eğer veriyorsak bu kadar küçük bir oran için uygulanan bu kadar litre antibiyotik fazla mı acaba diye soru işaretleri var kafamda.
Alınan antibiyotiklerin az miktarı prostata geçtiği hep söyleniyor,böyle olunca uzun süreli fazla antibiyotik kullanımı oluyor.
ABittersweetLi

UmutluAdam yazdı:
ABittersweetLi yazdı:Uygun dozda uygun antibiyotikleri alarak diyet yapmadan tam olarak şikayetleri biten insanlar var.yani teziniz bu yönden çürük bir tezdir.

Şu forumda bir tane olumlu mesajını görmedim. Her umut aşılayana umutsuz şeyler yazıyorsun. Sen neye inanıyorsan inan, o arkadaşlar başka bir şeye inanmış. Sadece zarar veriyorsun.
o zaman tüm yazdıklarımı tam okumamışsın. bu foruma yeni üye olup gelen arkadaşlar genelde doktor doktor dolaşıp çare bulamayan ve çok büyük ihtimalle prostatit olan arkadaşlar oldukları için geldiklerinde zaten teşhislerini de beraberinde getiriyorlar.bizede geçmiş olsun demekten başka bir şey kalmıyor.

ayrıca benden çok umut aşılayan yoktur bu forumda.(kadir abiyi saymıyorum.o da bir çok kişiye yardım etti..Allah kendisinden razı olsun) tamamen iyileşen arkadaşlar var diyorum ama karamsar olan yine ben oluyorum :) ben sadece boş şeyler ile boşa kürek çekmeyin diyorum.malesef gerçekler acıdır.

kışın,benim iş yerinden bir arkadaşın çocuğunda bademcik iltihabı vardı.çok serum yemişti.(5 yaşında) demem o ki,evet antibiyotik zararlı ama buradaki bir çok arkadaşın başka dertleri olmadığı için antibiyotiği dünyanın en zararlı şeyi gibi görüyorlar :) bir farenjit hastası yılda ortalama 20 tane antibiyotik iğnesi yiyiyor.genç yaşlı çocukta fark etmiyor :)

gıda takviyesi önerilerimizde oldu.pekte sallayan da olmuyor.sonuçta herkes bildiğini yapıyor.sonra gelip defalarca tavsiye isteniyor.tavsiye veriyoruz.yapmıyor.sonra gelip tekrar tavsiye istiyor :) yani yuh be kardeşim.
menemen
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen menemen »

Bnce abitter hakli. Cunku bn gecenlerde cok iyi olmustum cok nadir penis ucum idrarda yanma ve zorluk oliyordu. 2hafta once varikosel ameliyati oldum orda antibiyotik verdiler damardan butun sikayetlerim geri geldi lanet olsun. İnsallah yine azalir prostatit agrilarim. Yok anasini satim bi hastaligin tedavisi.
Blackened

Fatih86 yazdı:Dostum cinsellik geri geldi mi ?
Cinsellik geri geldi ama eskisi gibi değil tam olarak. Yani sikayetlerim azaldi ama gecmedi. Bunun icin dedigim gibi prostatin ve bagirsak florasinin iyice toparlanmasi lazim. Zaten bizim oncelikle amacimiz sikayetlerimizi en aza indirmek. Yeni yeni toparlayan kendine gelmeye calisan organa siz iyilestim mi acaba diye antibiyotik basarsaniz bence bu buyuk bir hata olur. illa ben iyilestim mi diye test etmek istiyorsaniz 2 kere ust uste bosalin daha mantikli. Lokosit 0-1 cikiyorsa antibiyotik almanin da bi anlami yok diyorum ben.

. Bi arkadas serum prostatit icin agir olmaz mi diye sormus. Evet agir. Hatta devlet hastanesinden bi urolog da ayni seyi soylemisti. Bu hastalik icin agir bir antibiyotik almissin dedi. Gecmeyince insanin baska caresi kalmiyor.
Fatih86

Mesaj gönderen Fatih86 »

Ustat kendine iyi bak spor yap,4-5 aya nuks etmezse iyilesirsin,bence gerisi gelir.hucre yenilenmesi 3 ayi buluyor cunku,umarim tam iyilesirsin
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

Boşalma çok mantıklı ben ne zaman süreyi uzun tutsam geç boşalsam şikayetlerim alevleniyor sanırım ordaki iltihap yayılıyor
Blackened

Fatih86 yazdı:Ustat kendine iyi bak spor yap,4-5 aya nuks etmezse iyilesirsin,bence gerisi gelir.hucre yenilenmesi 3 ayi buluyor cunku,umarim tam iyilesirsin
zaten lokosit oranını uygun seviyeye getirdikten sonra tek yapabileceğimiz kendimize olabildiğince iyi bakmak :) en son devlet hastanesinden sonra ZAFER OYMAN a gittim. ve sende kesinlikle enfeksiyon bakteri iltihap yok dedi. antibiyotik kullanma dedi. gerçi bu hastalık tam bir sır. belki doktorlar bile bu sinsi hastalığın iç detaylarını teşhiş edemiyorlar bunun için zaten burada geçmiyor geçmiyor diye kıvranıyoruz. zamanında bir bok yedik temizleyemiyoruz işte.
Fatih86

Mesaj gönderen Fatih86 »

Hoca duzenli lokosite baktir,spor yap iyilesirsin tam olarak bence,bende pazartesi zafer hocaya gidicem,hayirlisi bakalim
misafirce

Mesaj gönderen misafirce »

Banada bakterinin öldüğünü ve verdiği tahribatın sonucunda şikayetlerin devam etmesi bana mantıklı geliyor. Ayrıca prostat sıvısında ki lokositin dusuk olmasıda enfeksiyonun bittiği anlamına gelmiyor. Sen bence sadece bağırsaklara degil ayrıca prostat icinde takviyeler al. Dr Ayhan'ın yazısında kileri dikkate al ve tabiki Kadir abinin kinide. Bu şekilde prostatini da onarmış olursun. (Bence)
misafirce

Mesaj gönderen misafirce »

Ayrıca ben senin iyileştiğine inanıyorum. Sende İnan umudunu kaybetme. Bir süre forumda girme hastalikla alakali birsey okumada dinlemede. 1 ay sonra bi lokositini kontrol ettirirsin. Sonra 1 ay daha lokositin dusuk ama şikayetlerin devam ederse direnmeye devam yok hem lokositin 0 hemde şikayetlerin 0 ise oh ne ala. Inşallah iyi olucaksın. Mutluluğunu bizimle paylaşmayı unutma yalnız. Hayırlı sabahlar