Antibiyotik kullanırken hangi test

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
rasett81

Antibiyotik kullanırken hangi test

Mesaj gönderen rasett81 »

Herkese geçmiş olsun ben şu an antibiyotik zimaks kullanıyorum zafer hocaya gidip lökosit baktirabilirmiyim yoksa antibiyotigi kesmelimiyim yardımcı olurmusunuz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Antibiyotik kullanırken hangi test

Mesaj gönderen kadir »

Antibiyotik bitiminden 10 gün sonra baktirabilirsiniz kardesim.
sahınnn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen sahınnn »

kadir yazdı:Antibiyotik bitiminden 10 gün sonra baktirabilirsiniz kardesim.
10 gün sonra bakılmasının amacı ne abi doktorlar genellikle ilaç bitince kontrola gel derler bittiği günden 1 gün sonra gittiğimizde lökosit daha düşük mü çıkar daha yüksek mi çıkar ??
rasett81

Evet benimde aklım karıştı Kadir bey kimi hemen gittim diyor kimi 15 gün diyor en deneyimli miz sizsiniz açıklarsanız her lafiniz bizim için degerli
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Eğer daha önce lokosit incelemeniz olupta yüksekliği sebebiyle antibiyotik recete edildiyse bu pozisyonda ilaclariniz biter bitmez tahlili tekrarlamak için gidebilirsiniz.
Yok eğer lokosit incelemesi olmaksızın kafadan antibiyotik recete edildiyse ve ilaçları kullanma esnasında lokosit incelemesine karar verdiyseniz ilaçların bitiminden 10-15 gün sonra yaptırmanız daha uygun olur, ilaçların tam olarak işe yarayıp yaramadığını daha iyi anlamanız adına.
rasett81

Evet ikinci söylediğimiz pazartesi randevu almıştım randevuyu iptal edip bu akşam antibiyotiği keseceğim 15 gün sonra gideceğim inşallah sonucu buradan paylaşırım çok açıklayıcı oldu teşekkürler
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Rica ederim.
rasett81

Bugün Zafer hocaya gittim tam idrar lökosit ve idrar kültürü istedi lökosit 10 12 çıktı karma ilaç verdi güzel ilgilendi beni uzgun görünce bilgisayardan Haziran'da bol lökosit temmuzda 10 12 bugünde 1 2 ye düşen bir hastanın tahlillerini gösterdi sende fazla birşey yok dedi tedaviye başladı ama bromelain guercetin kabak çekirdeği yağı xatrall kullanitorum devam ediyimmi diye sormayı unutmuşum ne yapsam bilemiyorum takviye ligine yazdi
emree16
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen emree16 »

Merhabalar
yeni üyeyim bi sorum olacak ama cevaplarsanız çok yardımcı olmuş olursunuz prostatitte semen kültürü testi bakteri ve lokosit araştırması için yeterlimi yoksa farklı testlermi yapılması gerekiyor lütfen yardım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

emree16 yazdı:Merhabalar
yeni üyeyim bi sorum olacak ama cevaplarsanız çok yardımcı olmuş olursunuz prostatitte semen kültürü testi bakteri ve lokosit araştırması için yeterlimi yoksa farklı testlermi yapılması gerekiyor lütfen yardım
Prostatitte uretral örneklerden ne kadar fazla tahlil yaptirirsaniz okadar daha fazla teşhis etme şansınız artar.
Prostat sıvısından ve idrardanda yaptırmanız menfaatiniz icabı olur. İltihabin nerede lokalize olması adına gerekir.
emree16
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen emree16 »

kadir yazdı:
emree16 yazdı:Merhabalar
Prostatitte uretral örneklerden ne kadar fazla tahlil yaptirirsaniz okadar daha fazla teşhis etme şansınız artar.
Prostat sıvısından ve idrardanda yaptırmanız menfaatiniz icabı olur. İltihabin nerede lokalize olması adına gerekir.