İdrar Sıklığı (günde maks 3)

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
gizlikalsin
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

İdrar Sıklığı (günde maks 3)

Mesaj gönderen gizlikalsin »

merhaba arkadaşlar yaz geldiği için mi bilmiyorum ama sürekli terliyorum soğukta durmamaya çalıştığım için fakat içtiğim ilaçlardan dolayı mı bilmediğim şekilde günde maksimum 3 kere idrara çıkıyorum o da 6 7 saatte bir oluyor (Alta doğru iğrençleşebilir Kusura bakmayın)

////
ve idrar rengi aşırı sarı rengi tarif edebilmek için fantayı örnek verebilirim. Çok fazla su tüketen biri olmama rağmen bu renk ve 6 - 7 saatte idrara çıkmam ki bunu kendim zorlayarak yapıyorum ve idrar miktarıda az oluyor genelde. içtiğim ilaçlar cipro 750mg alfutu 10mg ve voltaren 75mg yaklaşık 1 haftadır bu şekilde öncesinde ise genelde 2 saatte en az 3 kere falan çıkardım ve miktarı rengi normal olurdu benzer bir durum yaşayan var mı acaba ? garibime gitti ve açıkcası birazda korkutmaya başladı bu durum beni teşekkürler
sahınnn

Re: İdrar Sıklığı (günde maks 3)

Mesaj gönderen sahınnn »

Geçmiş olsun içtiğiniz ilaçlar idrar rengini değiştiriyor bol su içmeye devam
scream1717

Mesaj gönderen scream1717 »

İdrar rengi böbrek hastalıklarına da işaret edebilir biöbreklerinizi kontrol ettirin hem tahlil hem usg ile
gizlikalsin

sahınnn yazdı:Geçmiş olsun içtiğiniz ilaçlar idrar rengini değiştiriyor bol su içmeye devam
hocam idrar sıklığım tüm günde maks 3 olmaya başladı önceden sürekli çıkardım idrara ilaçlar böyle bir şey yapar mı acaba yoksa terlediğim için mi çıkmıyorum acaba
gizlikalsin

scream1717 yazdı:İdrar rengi böbrek hastalıklarına da işaret edebilir biöbreklerinizi kontrol ettirin hem tahlil hem usg ile
yanlış hatırlamıyorsam renk ve sıklık ilaçlara başladıktan sonra değişti dediğim gibi normalde 1 saatte en az bir kere çıkardım ve miktarıda yüksek olurdu şuan da az miktar ve rengi sarı olunca korkmadan duramadım
sahınnn

Mesaj gönderen sahınnn »

gizlikalsin yazdı:
sahınnn yazdı:Geçmiş olsun içtiğiniz ilaçlar idrar rengini değiştiriyor bol su içmeye devam
hocam idrar sıklığım tüm günde maks 3 olmaya başladı önceden sürekli çıkardım idrara ilaçlar böyle bir şey yapar mı acaba yoksa terlediğim için mi çıkmıyorum acaba
Çok terliyorsan idrara çıkma sayında azalma olur
scream1717

Mesaj gönderen scream1717 »

gizlikalsin yazdı:
scream1717 yazdı:İdrar rengi böbrek hastalıklarına da işaret edebilir biöbreklerinizi kontrol ettirin hem tahlil hem usg ile
yanlış hatırlamıyorsam renk ve sıklık ilaçlara başladıktan sonra değişti dediğim gibi normalde 1 saatte en az bir kere çıkardım ve miktarıda yüksek olurdu şuan da az miktar ve rengi sarı olunca korkmadan duramadım
İlaçlar rengini değiştirebilir ama miktarın az olmadı konusunda birşey diyemeyeceğim dediğim gibi bence böbrekleri kontrol ettirin
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

gizlikalsin yazdı:
Alfutu 10mg üriner retansiyon semptomu için endike bir ilaçtır. İdrar sıklığını azaltıcı etkisi olduğundan dolayı idrara çıkış sayınız azalmış. Mesanede bekleyen idrarın rengi koyulaşır bu nedenle bahsettiğiniz renk değişimi oluşuyor.
gizlikalsin

kadir yazdı:
gizlikalsin yazdı:
Alfutu 10mg üriner retansiyon semptomu için endike bir ilaçtır. İdrar sıklığını azaltıcı etkisi olduğundan dolayı idrara çıkış sayınız azalmış. Mesanede bekleyen idrarın rengi koyulaşır bu nedenle bahsettiğiniz renk değişimi oluşuyor.
gerçekten ne kadar teşekküre etsem az şöyle derin bir oh çektim ya arkadaşlarıma falan sorup duruyorum terlemeden mi vs diye teşekkürler gerçekten
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Rica ederim sevindim rahatladiginiza.