Prostatit Şühesi ile Başlayan Sorunlar

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
hakan564
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Prostatit Şühesi ile Başlayan Sorunlar

Mesaj gönderen hakan564 »

Merhaba dostlar.2023 ün ramazanında başlayan idrarda yanma problemim için doktor doktor gezmeye başladım.30 yaşımdayım ve bu tür yanmalar önceden de oluyordu fakat piyeloseptyl kullanınca 2 güne geçiyordu. Bende soğuk aldım heralde deyip önemsemiyordum.Fakat ramazan ayından beri geçmeyen bu yanmalardan endişelenip birkaç doktora gittim.Bugüne kadar yaptırmış olduğum;
-Kan tahilleri
-İdrar Kültürü
-Ultrason
bu 3 test temiz geldi.Doktorum kronik prostatiten şüphelenip rektal tuşe yaptı.Makat bölgesinde ve peniste normalde hissettiğim yanmanın 50 katını hissettim belki ve çok kötü oldum. Penisten sıvı geldi mi diye sordu . Gelmemişti. Bana yüksek ihtimalle prostatitsin dedi ve hemen ardından kan ve idar testi vermemi söyledi.Bu testlerde herhagi bir anormallik ve lökosit çıkmamıştı.Doktorum rektal tuşe den hemen sonra bu testlerimi vermemiz ile prostat sıvısından lökosit bakmanın benzer şeyler olduğunu söyledi. CEMPES anitibiyotik verdi ve düzenli olarak 10 gün kullandım.Kulandığım sürede semptomlar hafiflemişti. Anibiyotiği bırakalı 15 gün oldu . 2 gün iyiysem 1 gün yanmalarım artıyor. Özellikle makat bölgesinde dışkılamadan sonrada bu yanma tüm gün geçmiyor ve peniside etkiliyor.Ama idrardaki yanma eskisi kadar uzun sürmüyor.Doktorum bu olumlu gelişmede havaların ısınması ve antibiyotiğin etkisi olduğunu söyledi. CİPRO tarzı kinolon grubu antibiyotikleri için erken olduğunu benim semptomlarımın antibiyotik ile değil de takvilerle gidebielceğini söyledi.Bu sebeple bana NOPROST adlı takvieyiyi verdi.Şimdi siz değerli ve bilgili arkadaşlara sorularım var. Bunlar;
1-Rektal Tuşe yapıldığında yanma hissetmek prostatit belirtisi midir ?( Sağlıklı bir insanın prostatına dokunulduğunda herhangi bir yanma ve ağrı olmuyor mu yani ? )
2-Noprost içindeki saw palmetto bitkisinin forumda cinsel isteksizlik yaptığı belirtilmiş.Bunun yerine başka takviye öneriniz olur mu ?
Not : Sadece semptom olarak yanmam var
hakan564

Re: Prostatit Şühesi ile Başlayan Sorunlar

mesajıma eklmeyi unutmuşum doktorum sisteskopi yapalım dedi. fakat ben cesaret edemedim ve yaptırmadım. fleksible olan sisteskopiyide hiçbir yerde bulamadım bu yüzden biraz erteledim.Forumda yeniyim.Mesaj yazarken bir hatam olduysa uyarın lütfen.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

hakan564 yazdı:mesajıma eklmeyi unutmuşum doktorum sisteskopi yapalım dedi. fakat ben cesaret edemedim ve yaptırmadım. fleksible olan sisteskopiyide hiçbir yerde bulamadım bu yüzden biraz erteledim.Forumda yeniyim.Mesaj yazarken bir hatam olduysa uyarın lütfen.
Rektal masaj sonrası verilen idrar örneği ve bu örnekten yapılan kültür, prostat ve üriner sistem lokalizasyonunda patojen tespit etme anlamında çok değerlidir fakat sıvının cam lam üzerine damlatıp lam ve lamel arasında mikroskop altinda lokosit incelemesinin yeri ayrıdır. Enfeksiyon anlamında değerli bir parametre şansına ulaşmamızı sağlar.
Sistoskopi konusunu ikinci plana alabilirsin. Öncelikle enfeksiyonel ve inflamasyonel bir pozitifliğin varmi bunun üzerine yoğunlaş. Herhangi bir pozitiflik durumu olursa bunun öncelikle tedavisini olmaya bak kardeşim. Geçmiş olsun.
hakan564

Kadir abi teşekkürler. Zafer Beye gidip lökosit var mı yok mu diye baktırsam kesin sonuç elde eder miyim ?
Diyelim ki lokosit çıkmadı ben prostati değilim mi demek oluyor ?
Birde bu doktorda sıvı gelmedi. Zafer beyde getiremez ise o da sen prostatit değilsin mi diyecektir?
Bu yanmamım sebebi anal çatlak var kronik gastrit zamanından kalma. Aşırı derece ishal olurdum ve bu çatlak yaptı.Makat bölgesi problem penise etki ediyor olabilir mi diye düşünüyorum.Çok teşekkürler yardımlarınız için
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

hakan564 yazdı:Kadir abi teşekkürler. Zafer Beye gidip lökosit var mı yok mu diye baktırsam kesin sonuç elde eder miyim ?
Diyelim ki lokosit çıkmadı ben prostati değilim mi demek oluyor ?
Birde bu doktorda sıvı gelmedi. Zafer beyde getiremez ise o da sen prostatit değilsin mi diyecektir?
Bu yanmamım sebebi anal çatlak var kronik gastrit zamanından kalma. Aşırı derece ishal olurdum ve bu çatlak yaptı.Makat bölgesi problem penise etki ediyor olabilir mi diye düşünüyorum.Çok teşekkürler yardımlarınız için
Gideceğiniz hiçbir doktor, hastane ve laboratuar hakkında size garanti verme şansım yok. Hiçbir kuruluş yada şahısa kefil değilim. Benim yazdığım önerdiğim yöntemler ve tedavi şekilleri bilimsel makale, klinik çalışmalardan esinlendiğim yöntemlerdir. Ve yine eski iyilesmis bir hasta olarak aldığım uygiladıgım tedavi yöntemlerini sizinle paylaşıyorum.
Uygulayıp uygulamamak size kalmış, bana iyi gelen size iyi gelmeyebilir. Öncelikle hastaliğınızın ne olduğunu tespit etmeye çalışın. Kronik prostatit olmayabilirsiniz, epididimit, orşit, üretrit olabilirsiniz, mesanenizde tümör olabilir bütün bunları göz önüne alarak yapılması gereken tahlilleri yaptirip tüm olası hastalik ihtimallerini elimine etmenizde fayda var.
hakan564

Abi yaptırdğım testleri doktoruma sunduğumda birçok hastalığı elediğini ve geriye prostatit kaldığını söyledi. Ultrasonda zaten 1cm üstü tümör gibi şeyler farkedilebiliyor. Ultrasonudma temiz çıktı. Sadece sisteskopi yaptırmadım . fleksible sisteskopi için bir hastane öneriniz var mıdır ? Birde bu yanma sorunu için takviye tavsiyeniz var mıdır ?
apo.
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen apo. »

hakan564 yazdı:Abi yaptırdğım testleri doktoruma sunduğumda birçok hastalığı elediğini ve geriye prostatit kaldığını söyledi. Ultrasonda zaten 1cm üstü tümör gibi şeyler farkedilebiliyor. Ultrasonudma temiz çıktı. Sadece sisteskopi yaptırmadım . fleksible sisteskopi için bir hastane öneriniz var mıdır ? Birde bu yanma sorunu için takviye tavsiyeniz var mıdır ?
Güzel kardeşim çok geçmiş olsun Ben kesinlikle sistaskopi Bu aşamada yaptırmanı önermiyorum forumdaki ismi geçen doktorlara bakabilirsin prostat sırtından kültür PCR verebilirsin lokosittir Kadir abin de dediği gibi cam lapa damlatıp incelenmesi iyi mi belirteci Olabilir enfeksiyona karşı ilk adımda Bunları yapman gerekiyor
hakan564

teşekkürler abi cevap için. Önceliğim lokosit olacak. Lokosit çıkmaz ise sisteskopi gibi girişimlere girebilirim o halde. Forumda çok fazla konu okudum çok fazla semptom gördüm.Çok şükür benim sadece yanma olayı var . Umarım ilerlemez. Ama bu yanma coşkulu dönemde beni bitiriyor :(
Pcr ve lokosit gibi testlerin güncel maliyetleri hakkında bilginiz var mı . Özellikle sıvıdan lokosit baktırmanın.Bugün hastaneyi aradım doktor için 660 lira muayene dediler. Ama test için fiyat bilgisi verilmedi.