Uyuşma belirtisi olanlar

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
frannjow
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Uyuşma belirtisi olanlar

Mesaj gönderen frannjow »

Sevgili arkadaşlar, her iki bacakta da yanma uyuşma belirtisi yaşayanlar var mı? EMG vs. temiz çıkıyor ama dediğim gibi yanma ve uyuşma hissediyorum acaba bu semptom kronik prostatit ile alakalı olabilir mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Turkick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Re: Uyuşma belirtisi olanlar

Mesaj gönderen Turkick »

Bacak uyuşması bel fıtığıyla alakalıdır. Yıllar önce yaşadığım için biliyorum. Bu arada, bu hastalığın zirve noktasını atlattığımdan beri bel ağrısı yaşamadım. Tabi egzersiz yapmaya başladım diye de olabilir. Ama sanki hepsi birbiriyle alakalı. Prostatitin bel ağrısı yaptığı biliniyor. Son nüksten önce de inanılmaz bir ağrı vardı ve nüks başlayınca bir anda durdu. Sen bir bel fıtığına baktır. Uzandığın yerde bir bacağını kaç derece kaldırabiliyorsun mesela?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

frannjow yazdı:Sevgili arkadaşlar, her iki bacakta da yanma uyuşma belirtisi yaşayanlar var mı? EMG vs. temiz çıkıyor ama dediğim gibi yanma ve uyuşma hissediyorum acaba bu semptom kronik prostatit ile alakalı olabilir mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Kronik prostatit prognoz süresince değişik semptomlar arz eder...bacak uyuşmasi, yanmasi,sızlamasi yada benzer semptomlar görülmektedir. Kronik inflamasyondan dolayı vücutta dolaşan iltihap hücreleri bu semptomlara yol açar.
erenqwerty
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen erenqwerty »

frannjow yazdı:Sevgili arkadaşlar, her iki bacakta da yanma uyuşma belirtisi yaşayanlar var mı? EMG vs. temiz çıkıyor ama dediğim gibi yanma ve uyuşma hissediyorum acaba bu semptom kronik prostatit ile alakalı olabilir mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Evet var bende. Bir bacağımda daha çok ama.
Biter
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Biter »

kadir yazdı:
Kronik prostatit prognoz süresince değişik semptomlar arz eder...bacak uyuşmasi, yanmasi,sızlamasi yada benzer semptomlar görülmektedir. Kronik inflamasyondan dolayı vücutta dolaşan iltihap hücreleri bu semptomlara yol açar.
Kadir abim özele bakabilir misiniz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Biter yazdı:
kadir yazdı:
Kadir abim özele bakabilir misiniz
Cevabinızi verdim kardesim.
frannjow

Turkick yazdı:Bacak uyuşması bel fıtığıyla alakalıdır. Yıllar önce yaşadığım için biliyorum. Bu arada, bu hastalığın zirve noktasını atlattığımdan beri bel ağrısı yaşamadım. Tabi egzersiz yapmaya başladım diye de olabilir. Ama sanki hepsi birbiriyle alakalı. Prostatitin bel ağrısı yaptığı biliniyor. Son nüksten önce de inanılmaz bir ağrı vardı ve nüks başlayınca bir anda durdu. Sen bir bel fıtığına baktır. Uzandığın yerde bir bacağını kaç derece kaldırabiliyorsun mesela?
Yaklaşık 14 ay önce belden mr çektirmiştim ve bunun sonucunda l5-s1 l4-l5 protrüzyon gözükmüştü fakat doktor bunun bu kadar ağrı yapmayacağını ama yine de fizik tedavi gerekebileceğini söyledi ve 20 seans fizik tedavi aldım. Sonrasında ağrılarımda herhangi bir azalma olmadığından kendi haline bırakmıştım. Şimdi son dönemlerde biraz daha uyuşma hissetmeye başlayınca biraz şüphelendim fakat bilmiyorum bu denli uyuşma ve ağrı yapacak kadar bir fıtığım var mı emin değilim. Belki de fıtığım ilerlemiştir fakat daha 22 yaşındayım pek olası gelmiyor açıkçası. Nisan ayında tekrar mr çektirip durumu kontrol edeceğim eğer yine olduğu gibi duruyorsa kpden olma ihtimali üzerine yoğunlaşmak istiyorum. MR çektirdikten sonra güncellemeleri konu üzerinden yapacağım. Yorumlarınız için teşekkür ederim :)
frannjow

kadir yazdı:
Son zamanlarda kalçca/bacak bölgesinde ağrı uyuşma ve yanma olarak seyretmeye başladı abi. Ben açıkçası forumdaki belirtilere nazaran çok çok hafif belirtiler yaşadığımı düşünüyorum fakat bunlar da hayat kalitemi düşürüyor. Anlamaya çalıştığım tek şey bu uyuşmalar ve ağrılar bel fıtığından mı kaynaklı yoksa dediğiniz gibi kp'nin değişik semptomlarından birisi mi. Bacak uyuşmasında Turkick'in de dediği gibi ilk akla gelen bel fıtığı oluyor fakat kpnin de böyle belirtileri olduğunda dar görüşlü bakmamak lazım. Nisan ayında mr çektirip sebebi tespit edip duruma göre yol almayı planlıyorum. Eğer belle ilgili sorunum çıkmazsa kp ile ilgili bol bol bilgilerine ve forum üyelerine danışmam gerekecek abi henüz çok bilgisiz sayılırım. Cevabın için teşekkür ederim :)
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

frannjow yazdı:
kadir yazdı:
Son zamanlarda kalçca/bacak bölgesinde ağrı uyuşma ve yanma olarak seyretmeye başladı abi. Ben açıkçası forumdaki belirtilere nazaran çok çok hafif belirtiler yaşadığımı düşünüyorum fakat bunlar da hayat kalitemi düşürüyor. Anlamaya çalıştığım tek şey bu uyuşmalar ve ağrılar bel fıtığından mı kaynaklı yoksa dediğiniz gibi kp'nin değişik semptomlarından birisi mi. Bacak uyuşmasında Turkick'in de dediği gibi ilk akla gelen bel fıtığı oluyor fakat kpnin de böyle belirtileri olduğunda dar görüşlü bakmamak lazım. Nisan ayında mr çektirip sebebi tespit edip duruma göre yol almayı planlıyorum. Eğer belle ilgili sorunum çıkmazsa kp ile ilgili bol bol bilgilerine ve forum üyelerine danışmam gerekecek abi henüz çok bilgisiz sayılırım. Cevabın için teşekkür ederim :)
Rica ederim kardesim sen önce olası fitık riskini bir elimine et ondan sonra yardimcı olmaya calişiriz tabiki forumca.
Turkick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Turkick »

frannjow yazdı: Yaklaşık 14 ay önce belden mr çektirmiştim ve bunun sonucunda l5-s1 l4-l5 protrüzyon gözükmüştü fakat doktor bunun bu kadar ağrı yapmayacağını ama yine de fizik tedavi gerekebileceğini söyledi ve 20 seans fizik tedavi aldım. Sonrasında ağrılarımda herhangi bir azalma olmadığından kendi haline bırakmıştım. Şimdi son dönemlerde biraz daha uyuşma hissetmeye başlayınca biraz şüphelendim fakat bilmiyorum bu denli uyuşma ve ağrı yapacak kadar bir fıtığım var mı emin değilim. Belki de fıtığım ilerlemiştir fakat daha 22 yaşındayım pek olası gelmiyor açıkçası. Nisan ayında tekrar mr çektirip durumu kontrol edeceğim eğer yine olduğu gibi duruyorsa kpden olma ihtimali üzerine yoğunlaşmak istiyorum. MR çektirdikten sonra güncellemeleri konu üzerinden yapacağım. Yorumlarınız için teşekkür ederim :)
Benim bel fıtığım 19'da başladı, 20 yaşında tavan yaptı. Düzgün yürüyemiyordum. Parmak uçlarımda zar zor. Uzun hikayesi var. Fizyoterapiye de gittim. Bele elektrik verip, sıcak havlu koydular. Pek işe yaramadı. Sonrasında, yavaş yavaş acım geçti. Ama hala doksan derece eğilim elimi yere değdiremem. Ya da uzandığım yerde ayaklarımı doksan derece kaldıramam. Çok oturunca sorun oluyor. Benim en büyük sorun kaynağım hareketsizlik zaten. Yosun tutmuşum.

O yüzden 22'sin diye fıtık olmaz diye düşünme.
Prostatitis.06
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Prostatitis.06 »

Merhabalar, bacaklarda uyuşma yanma ağrı bende de oluyordu. Kasıktan dize kadar olan bölgede özellikle. Ancak antibiyotiğe başladıktan sonra kesildi şu an uzun süre oturduğumda hafiften karıncalanma hissediyorum. Prostatite dair başka belirtileriniz var mı?