İdrar sonrası gelen idrar kaçırma

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Fzt

Re: İdrar sonrası gelen idrar kaçırma

Mesaj gönderen Fzt »

kadir yazdı: 06.01.2024 - 23:11
Fzt yazdı: 06.01.2024 - 22:56
kadir yazdı: 06.01.2024 - 16:55

Değerli kardeşim Membraneus Üretra prostatın aşağı doğru yönünde tam bittiği yer ve ayni zamanda penil üretranın başladığı yerdir. Dolayısı ile prostatın şiş olması bu noktayı etkiler ve yine prostatik üretradan başlayıp penis ucuna kadar giden idrar kanalının en dar olduğu yerdir. Prostatitten etkilenmemesi mümkün değildir.
Çok sıkıntın varsa ameliyat olabilirsin seni engellemek istemem. Olası ameliyat sonrası komplikasyonları paylasimlarimda belirtmiştim.
Değerli bilgilerin için teşekkürler abi, flexible sistoskopi olmuştum. Doktor daha prostata gelmeden hemen başlangıçta iki darligim oldugunu söyledi. Hatta birini zorlayarak açtı am ikinci açılmadı, yani ne prostat ne de mesaneye kadar ilerleyebildi. Acaba sistoskopi olası daralmayı hızlandırdı mı diye düşünüyorum. Ve bu üretra darlığı peniste hissizliğe yol açar mi?
Rica ederim Fzt kardeşim, evet Sistoskopi prosedürleri skar dokusu oluşturabilir. Bu doku üretrada darlığa veya daralmaya neden olabilir ve bu da idrara çıkma sırasında zorluklara neden olabilir. Bazen skar dokusunu çıkarmak için ek bir sistoskopik prosedür gerekli olabilir.
Penis hissizliginede sebep olabilir böyle bir prosedür.
Abi öncesinde de sanırım hissizlik problemim vardı benim, zaten işeme sorunları olunca sistoskopi yaptırmak istedim. Doktor biraz fazla zorladı keşke sıvı röntgen çektirseydim sistoskopi yerine