Askerlik

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
celikk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Askerlik

Mesaj gönderen celikk »

iyi akşamlar arkadaşlar bu hastalık yönetmelikte olmadığı için muafiyet kapsamına girmiyor bu konu hakkında bi çalışma yapabilir miyiz cimere yazma vs.
ick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Askerlik

Mesaj gönderen ick »

Hastalığı daha bütün doktorlar kabul etmiyor, TSK nasıl kabul edecek ki. Bu arada ben 1 ay bedelli yaptım, üstelik soğuk bir yerde 0 semptomla geçirdim. Bu yüzden beslenmenin, hareketin bazı şeylerde etkili olduğunu düşünüyorum. Tabi herkesin semptomu farklı. Ben daha önce yaşamadığım semptomları bu 1 ay içerisinde yaşamaya başladım.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

komando olmak istemezseniz orada işe yarayabilir. komando yapmazlar yani, refüze ederler.
muafiyet için bir gerekçe değil prostatit.
Odessit

Mesaj gönderen Odessit »

Gereksiz bir bilgi mi bilmiyorum ama amerikan ordusu prostatit öyküsü varsa dahi askere almıyor.
Odessit

Mesaj gönderen Odessit »

Vatandaşlık hakkı olarak başvurulabilir. Diğer ülke ordularıla da emsal gösterilebilir. Sonuçta askerlik ciddi bir meslek,bu hastalıkta gerek fiziki gerek psikolojik olarak insanı mahvediyor. Bu forumun dışında bir imza kampanyası vs organize etmek mantıklı olabilir.
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Serkan »

celikk yazdı:iyi akşamlar arkadaşlar bu hastalık yönetmelikte olmadığı için muafiyet kapsamına girmiyor bu konu hakkında bi çalışma yapabilir miyiz cimere yazma vs.
Merhaba

Cimer le çözüleceğini sanmıyorum. Standart cevap gelecektir muafiyet şartları şunlardır diye...

Sağlık arastırması sırasında hastaliğinızın psikolojik durumunuza etkisini anlatabilirseniz burdan bir muafiyet koparılabilir. Red alırsanız bir üst kuruma itiraz etmelisiniz. Burdanda red alırsanız. Yargısal sürec baslatabilirsiniz.