Alfa Hemalotik Streptokoklar

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ye22
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Alfa Hemalotik Streptokoklar

Mesaj gönderen ye22 »

Arkadaşlar iyi akşamlar hepinize. Prostat sıvısından kültür verdim synevo laba.

Her sahada 3-4 lökosit görüldü. Mikroorganizma görülmedi. Alfa hemolitik streptokoklar ÜREDİ.

Ampisilin Hassas
Seftriakson Hassas
Eritromisin Hassas
Klindamisin Hassas
Linezolid Hassas
Nitrofurantoin Hassas
Sefuroksim (Oral) Hassas
Siprofloksasin Hassas

Olarak çıktı. Labı aradım ancak mik değerlerine biz bakamıyoruz dediler. Seneler önce streptokok pnemoni ve streptokok mitis çıkmıştı kültürlerde. 6 kutu tavanic kullanmıştım geçti gibi olmuştu o dönem, hatta büyük aşama kaydetmiştim. Şimdi ne yapmalıyım sizce? Farklı laba kültür mü vereyim? Yoksa burada yazanlara göre bir ilaç mı alayım ?
ye22

Re: Alfa Hemalotik Streptokoklar

Mesaj gönderen ye22 »

Ayrıca bundan 3 ay önce 6 enjeksiyon oldum ankara da. Bana baya fayda etti ama sol taraftaki enfeksiyon halen devam ediyor. Bilginize
odysiea87

Mesaj gönderen odysiea87 »

Semptom ne kaldı hocam. Bazı enfeksiyoncular bunlar yapmaz florada bulunur diyorlar
Zweinark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Zweinark »

Normal şartlarda epidermisde ve bağırsak florasında bulunan bakteriler zararsız olarak görülebilir ancak prostat sekresyonunda işleri yoktur. Forumda ampirik tedavi ile iyileşen, durumları düzelen hastaları incelerseniz ortak bir nokta görürsünüz: Genta+Klindan

Bu kombinasyon hedefte bulunan suşlara çok iyi etki eder. Bu suşlar prostatit yapmasa kimse bu ilaçlarla iyileşemezdi, biraz da şans işi tabii. Hala bakteriyel olduğunu düşünüp non-bakteriyel olması kesin bir kitle de var.
ye22

Mesaj gönderen ye22 »

odysiea87 yazdı:Semptom ne kaldı hocam. Bazı enfeksiyoncular bunlar yapmaz florada bulunur diyorlar
Sık idrar geçmedi, bazen sol tarafın şiştiğini yada enfeksiyon kaldığını hissediyorum
ye22

Mesaj gönderen ye22 »

Zweinark yazdı:Normal şartlarda epidermisde ve bağırsak florasında bulunan bakteriler zararsız olarak görülebilir ancak prostat sekresyonunda işleri yoktur. Forumda ampirik tedavi ile iyileşen, durumları düzelen hastaları incelerseniz ortak bir nokta görürsünüz: Genta+Klindan

Bu kombinasyon hedefte bulunan suşlara çok iyi etki eder. Bu suşlar prostatit yapmasa kimse bu ilaçlarla iyileşemezdi, biraz da şans işi tabii. Hala bakteriyel olduğunu düşünüp non-bakteriyel olması kesin bir kitle de var.
Teşekkür ederim, belki enjeksiyondan geçmiş olabilirler
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

ye22 yazdı:Arkadaşlar iyi akşamlar hepinize. Prostat sıvısından kültür verdim synevo laba.

Her sahada 3-4 lökosit görüldü. Mikroorganizma görülmedi. Alfa hemolitik streptokoklar ÜREDİ.

Ampisilin Hassas
Seftriakson Hassas
Eritromisin Hassas
Klindamisin Hassas
Linezolid Hassas
Nitrofurantoin Hassas
Sefuroksim (Oral) Hassas
Siprofloksasin Hassas

Olarak çıktı. Labı aradım ancak mik değerlerine biz bakamıyoruz dediler. Seneler önce streptokok pnemoni ve streptokok mitis çıkmıştı kültürlerde. 6 kutu tavanic kullanmıştım geçti gibi olmuştu o dönem, hatta büyük aşama kaydetmiştim. Şimdi ne yapmalıyım sizce? Farklı laba kültür mü vereyim? Yoksa burada yazanlara göre bir ilaç mı alayım ?
Kontaminasyon olma riski adına çek etme amaçlı farklı bir iki labta testi tekrarlarsanız kafanızda soru işareti kalmaz.
3-4 lokosit normal sayılır.
ye22

Mesaj gönderen ye22 »

kadir yazdı:
ye22 yazdı:Arkadaşlar iyi akşamlar hepinize. Prostat sıvısından kültür verdim synevo laba.

Ampisilin Hassas
Seftriakson Hassas
Eritromisin Hassas
Klindamisin Hassas
Linezolid Hassas
Nitrofurantoin Hassas
Sefuroksim (Oral) Hassas
Siprofloksasin Hassas

Kontaminasyon olma riski adına çek etme amaçlı farklı bir iki labta testi tekrarlarsanız kafanızda soru işareti kalmaz.
3-4 lokosit normal sayılır.
Kadir abi dediğin gibi farklı bir laba daha vericeğim,peki bu bakteri türü inatçımıdır
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Genellikle patolojik olmayan, kontaminant bakteri diye anılır enfeksiyon uzmanlari tarafından. Bir baska labta çıkacağı kanısında degilim şahsen.
ye22

Mesaj gönderen ye22 »

kadir yazdı:Genellikle patolojik olmayan, kontaminant bakteri diye anılır enfeksiyon uzmanlari tarafından. Bir baska labta çıkacağı kanısında degilim şahsen.
Teşekkürler abi bakalım,diğer kültürü de vereyim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Rica ederim.
akoray
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen akoray »

ye22 yazdı:Ayrıca bundan 3 ay önce 6 enjeksiyon oldum ankara da. Bana baya fayda etti ama sol taraftaki enfeksiyon halen devam ediyor. Bilginize

kardeşim geçmiş olsun , cinsel istek düzeldimi peki , artış falan ...
ye22

Mesaj gönderen ye22 »

akoray yazdı:
ye22 yazdı:Ayrıca bundan 3 ay önce 6 enjeksiyon oldum ankara da. Bana baya fayda etti ama sol taraftaki enfeksiyon halen devam ediyor. Bilginize

kardeşim geçmiş olsun , cinsel istek düzeldimi peki , artış falan ...
İlk dönemleri baya düzelmişti, boşalmak bile eskisi kadar keyifliydi. Ancak yarayı kapatamadım, ya bakteri tam temizlenmedinyada enjeksiyonla bulaştı bilmiyorum.Ancak prostatı gerçekten çok küçülttü,topa oturma hissi falan kalktı
akoray

Mesaj gönderen akoray »

Şu an tatminkar yani ?.....
ye22

Mesaj gönderen ye22 »

akoray yazdı:Şu an tatminkar yani ?.....
Fiyat performans olarak bakarsak o kadar tatminkar değil
ye22

Mesaj gönderen ye22 »

Ancak belki sizde çok farklı etki edicektir ben bu yöntemle iyileşenleri farkettiğim için yaptırdım. O yüzden yaptırma niyetiniz varsa kesin yaptırın yada yaptırmayın diyemem.
akoray

Mesaj gönderen akoray »

Anladım kardeşim teşekkürler bilgi için
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

ye22 yazdı:
Ancak belki sizde çok farklı etki edicektir ben bu yöntemle iyileşenleri farkettiğim için yaptırdım. O yüzden yaptırma niyetiniz varsa kesin yaptırın yada yaptırmayın diyemem.
ye22 kardeşim prostatik enjeksiyondan iyileşenler varmı? Varsa nerde? Buraya paylaşımlarını yazabilirler.
ye22

Mesaj gönderen ye22 »

akoray yazdı:Anladım kardeşim teşekkürler bilgi için
rica ederim
ye22

Mesaj gönderen ye22 »

kadir yazdı:
ye22 yazdı:
ye22 kardeşim prostatik enjeksiyondan iyileşenler varmı? Varsa nerde? Buraya paylaşımlarını yazabilirler.
Kadir abi forumdaki eski yazılardan izmirli, Konyamehmet,fatihh3,cronic gibi isimler bazıları. Yaptırdığım dönemde daha ayrıntılı araştırmıştım. İnternet hasta yorumlarından da bilgiler edinmiştim ve hocalarla görüşmüştüm. Gözü karartmıştım o dönem bana teori olarak çok mantıklı gelmişti, antibiyotiklerde floramı bozunca bende denemeye karar vermiştim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Anladım kardesim, tamam.
ye22

Mesaj gönderen ye22 »

kadir yazdı:Anladım kardesim, tamam.
Kadir abi kültür sonucuma göre iesef ve tavanic kullanmaya başladım.6 iğne olduktan sonra tavanice geçtim 3. Günümdeyim. Dün prostat masajı yaptırdım. Prostatımın küçüldüğünü söyledi Mesut hoca ancak masaj sırasında prostatın genelinde biraz acı hassasiyet hissettim, normalde bu kadar hissetmiyordum ve sonrasında boxerımda sıvının sarımsı bi renk bıraktığını farkettim.Mesut hocadan çıktığım için soramadım. Acaba antibiyotikler iyi gelmedi mi abi senin yorumların nedir acaba
ye22

Mesaj gönderen ye22 »

Herhangi bir akıntı problemim yok
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

ye22 yazdı:Herhangi bir akıntı problemim yok
Şikayeterin azaliyorsa, lokosit ve kültür tahlillerin negatif ise iyi yoldasin @ye22 kardesim.
ye22

Mesaj gönderen ye22 »

kadir yazdı:
ye22 yazdı:Herhangi bir akıntı problemim yok
Şikayeterin azaliyorsa, lokosit ve kültür tahlillerin negatif ise iyi yoldasin @ye22 kardesim.
Abi sık idrar normale döndü ama bu masaj sırasındaki hassasiyet ve prostat sıvısının çamaşırda bıraktığı sarı renk normal midir sence