Prostat Sivısından Lökesit Bakmanın Anlamsız Olduğunu Savunan Doktor Hakkında Düşünceleriniz ?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Prostat Sivısından Lökesit Bakmanın Anlamsız Olduğunu Savunan Doktor Hakkında Düşünceleriniz ?

Mesaj gönderen Serkan »

https://youtu.be/5_7ptGSGLm8 Youtubede hastalık hakkında videoları izlerken karşıma cıktı. Adı geçen Dr hayli yüksek maliyetli olduğu, masaj ve eswt odaklı bir tedavi uyguladığını biliyorum. Kendisinden tedavi almak gibi bir fikrim olmamakla beraber sizce bu görüşünün bilimsel olarak anlamı var mıdir?
mera
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Prostat Sivısından Lökesit Bakmanın Anlamsız Olduğunu Savunan Doktor Hakkında Düşünceleriniz ?

Mesaj gönderen mera »

Serkan yazdı:https://youtu.be/5_7ptGSGLm8 Youtubede hastalık hakkında videoları izlerken karşıma cıktı. Adı geçen Dr hayli yüksek maliyetli olduğu, masaj ve eswt odaklı bir tedavi uyguladığını biliyorum. Kendisinden tedavi almak gibi bir fikrim olmamakla beraber sizce bu görüşünün bilimsel olarak anlamı var mıdir?
aveloxla birlikte durum nedir hocam
smm2804
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Prostat Sivısından Lökesit Bakmanın Anlamsız Olduğunu Savunan Doktor Hakkında Düşünceleriniz ?

Mesaj gönderen smm2804 »

Doğukan Sökmen = Para bilen bilir
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Serkan yazdı:https://youtu.be/5_7ptGSGLm8 Youtubede hastalık hakkında videoları izlerken karşıma cıktı. Adı geçen Dr hayli yüksek maliyetli olduğu, masaj ve eswt odaklı bir tedavi uyguladığını biliyorum. Kendisinden tedavi almak gibi bir fikrim olmamakla beraber sizce bu görüşünün bilimsel olarak anlamı var mıdir?
Bu muhtereme giden bir kaç kisi var onlar yorum yaparlar bu paylasimi gorduklerinde.
Prostat sıvısi lokosit kontrolünü uroloji dünyası kabul etmiş ve binlerce testte tanı koyma yöntemi olarak anilmistir.. ve EPS diye adlandirilmistir.. Ekspresse Prostat Sekresyonu.
Yorumları kendisini bağlar, şahsen benim için bir kiymeti harbiyesi yok.
Bu testi yok saydıgı zaman alternatif olarak, prostatit tanısi adına başka bir yöntem söyleyip bunu uygulayıp tedavi ettigi hastalarin referansini ispatlamasi gerekir.
odysiea87

Mesaj gönderen odysiea87 »

Bende Lökesite inanmıyorum ama Doğukan hocayı tavsiye etmem sağlam keseler 6 seans masaj 6 seans eswt 30 000 diyor bu kazık değil roma mızrağı. Masajla eswt ile kim iyileşmiş.
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Serkan »

mera yazdı:
aveloxla birlikte durum nedir hocam
İlk hafta bitti Mera hocam. Ikinci hafta devam ediyor. Haftada bir istanbula gelip sizinde masaj yaptırdığınız doktora masaj yaptırıyorum. 3. Seans sonrası semptomlarin artabilir denmisti. Biraz idrar sonrası agrı yeniden ortaya ciktı. İdrarı tam bosaltamama var. Ayak üsümelerim cok azaldi. Diğer mesanede batma. Perine ağrısı makat ağrısı geçti. 5. Seanstan sonra ilacı bırakacağım. 6. Seansa gitmeyeceğim. Onun yerine Hüseyin Seçkine gideceğim. 6. Seans masajı o yapacak Pcr Kültür vb tüm testleri yaptiracağım. Eğer bulgu yoksa bir daha antibiyotik kullanmayacağım. Yol haritam bu şekilde.
red

Mesaj gönderen red »

Selfmasaj yapan birisi olarak kendi kendine masaj yapılamayacağını öğrendim kendisinden.
Teşekkür ederim.
odysiea87

red yazdı:Selfmasaj yapan birisi olarak kendi kendine masaj yapılamayacağını öğrendim kendisinden.
Teşekkür ederim.
Bu doktor Self eswt diye bir cihaz satıyor. Kendimiz eswt yapacakmışız. Kronik Prostatit bitti falan diye reklam yapıyor. Fiyat 40 000 lira civarı. Aynisı yada muadili aliexpereste 2300 https://www.hizliresim.com/odlbv89 alayim diyorum ben
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

onur2424 yazdı:Lokosite ben de inanmiyorum baboli.
Prostatit oldugunu nasil anlayacaksin? Yada idrarda lokosit yüksekse inanmayacakmisin?
Prostat sivisinda sayilamayacak kadar lokositin yuksek cikmasi ve idrarda 30-35 lokosit cikmasi enfeksiyonu ifade eder. Ister inan ister inanma gercek bu.
red

Mesaj gönderen red »

Siz siz olun her parlatılan taşı elmas sanıp paranızı saçmayın.
Az para harcayıp iyileşememek çok para harcayıp iyileşememekten daha iyidir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

red yazdı:Siz siz olun her parlatılan taşı elmas sanıp paranızı saçmayın.
Güzel bir deyiş..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

onur2424 yazdı:
kadir yazdı:
Prostatit oldugunu nasil anlayacaksin? Yada idrarda lokosit yüksekse inanmayacakmisin?
Prostat sivisinda sayilamayacak kadar lokositin yuksek cikmasi ve idrarda 30-35 lokosit cikmasi enfeksiyonu ifade eder. Ister inan ister inanma gercek bu.
Lokosit yuksekse tabi ki enfeksiyon olabilir. Ama lokosit sifirken enfeksiyonu olan bir ton insan var bu forumda.
Tanıdan bahsediyorum kardesim ilk tanidan...lokositin önemi burada önemli. Sende cikmiyorsa demekki sende enfeksiyon yok inflamasyon var. Yada bir muddet sonra biofilm olustu. Belkide kategori 3A sın sen. İlk tanida lokosit cikmiyorsa nonbakteriyel KPAS (kronik pelvik ağrı sendromu) olabilirsin. Lokosite inanmiyorum demek baska bir sey.
odysiea87

Ben tersini düşünüyorum. Belki cabalasaydım iyilesirdim diye icimde acı kalacağına her kapıyı tırmaladım iyileşemedim demek beni daha mutlu yapacak.
odysiea87

kadir yazdı:
onur2424 yazdı:
kadir yazdı: Prostatit oldugunu nasil anlayacaksin? Yada idrarda lokosit yüksekse inanmayacakmisin?
Lokosit yuksekse tabi ki enfeksiyon olabilir. Ama lokosit sifirken enfeksiyonu olan bir ton insan var bu forumda.
Tanıdan bahsediyorum kardesim ilk tanidan...lokositin önemi burada önemli. Sende cikmiyorsa demekki sende enfeksiyon yok inflamasyon var. Yada bir muddet sonra biofilm olustu. Belkide kategori 3A sın sen. İlk tanida lokosit cikmiyorsa nonbakteriyel KPASS olabilirsin. Lokosite inanmiyorum demek baska bir sey.
Kadir abi cinsel bulas olup. Kategori 3a yada nonbakteriyel olabilir mi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

odysiea87 yazdı:
kadir yazdı:
onur2424 yazdı: Lokosit yuksekse tabi ki enfeksiyon olabilir. Ama lokosit sifirken enfeksiyonu olan bir ton insan var bu forumda.
Tanıdan bahsediyorum kardesim ilk tanidan...lokositin önemi burada önemli. Sende cikmiyorsa demekki sende enfeksiyon yok inflamasyon var. Yada bir muddet sonra biofilm olustu. Belkide kategori 3A sın sen. İlk tanida lokosit cikmiyorsa nonbakteriyel KPASS olabilirsin. Lokosite inanmiyorum demek baska bir sey.
Kadir abi cinsel bulas olup. Kategori 3a yada nonbakteriyel olabilir mi?
Ody kardesim cinsel bulas olsa enfeksiyon olusur.. kültürde, pcrde zaten cikar..ayrica enfeksiyon varliginda lokosit mutlaka yukselir..
Diyeceksinki peki bende mikrop yok lokosit yok ama semptomlar devam ediyor. Bu semptomlari dokudaki inflamasyon yapiyor. ( Enfeksiyon degil)
demir777

Mesaj gönderen demir777 »

Lökosit ler enfeksiyon yokluğunda da inflamasyona dayalı olarak ortaya çıkabilir. Salt lökosit'e bakarak bakteriyel prostatit tanısı koyulmaz. Eps ve yahut ejakülat kültüründe logoritmik olarak anlamlı bakteri kolonisi oluşması bakteriyel enfeksiyon tanısını koydurtur. Ayrıca batı merkezli prestijli üroloji araştırmalarında tamamen sağlıklı erkeklerinde Eps'lerinde lökosit varlığına rastlanmıştır. Defalarca kez yazdık yine yazıyorum gerek Amerikan guidelanları gerek Avrupa guidelanlarında artık bu sendrom ürolojik kronik pelvik ağrı sendromu olarak tanımlanmıştır. Etiyoloji psiko - nöro - muscler dir. Oto immün bir durum değildir çünkü on binlerce erkek bu sendrom dan iyileşmiştir. Hiçbir oto immün durum kendiliğinden iyileşmez. Pelvik bölgede geçirilen herhangi enfeksiyon bu sendromu başlatabilir. Amerikan üroloji derneğinin saygın üyelerinden biri olan Daniel shoskes ucpps li erkeklerin nörö inflamasyonu kontrol eden genlerinin sağlıklı kontrol gruplarına göre anlamlı derece de farklı olduğunu bulmuştur. Bu sendrom ile araştırma yapan en yetkin insanların son görüşü sendroma sahip insanların belli genetik varyasyonlar sebepi ile inflamasyonu sonlandırma mekanizmalarındaki problemler olduğu yönündedir. Eğer ülkemizde de bu sendrom ile ilgili araştırma yapan biri var ve bu forumu okuyor ise onlarıda olayın bu tarafına bakmaya davet ediyorum.
Apo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Apo »

https://photos.app.goo.gl/rhdPjaNRKCaUba2y9
Arkadaşlar konuşan hekim boş konuşmuş son 6 aydır alıyorum lökosit odaklı tedaviyi sonuç olarak gayet iyi
nemesis21
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen nemesis21 »

kadir yazdı:
Kadir abi ben pazartesi lökosit baktıracağım ama bende cinsel ilişki yok pcr yaptırmama gerek varmıdır lökosit yüksek çıkmazsa inflamasyon diyebilirmiyim?
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

Güzel yorum da denize dusen yılana sarılıyor ıste. Bir umut insanlarda cok bunaltıcı bir hastalık. Nuks donemlerde ınsan pervasızca ordan oraya savruluyor. Ben cok yasadım oyle donemlerı o yuzden kımseyı yadırgamamak lazım. Hele kı bu hastalıkta hıc zıtlasmamak lazım. Oyle bır hastalıgımız var kı nereye ceksen gıdıyor. Bır urolog soylemıstı bunu bana. Hıc aklımdan cıkmıyor. Sanssızsın be cocuk demıstı oyle bır hastalıgın var kı kım nereye cekse oraya gıdıyor cunku manıpuleye cok acık kesın net bır tedavısı olmadıgı ıcın.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

wolfpack yazdı:
Güzel yorum da denize dusen yılana sarılıyor ıste. Bir umut insanlarda cok bunaltıcı bir hastalık. Nuks donemlerde ınsan pervasızca ordan oraya savruluyor. Ben cok yasadım oyle donemlerı o yuzden kımseyı yadırgamamak lazım. Hele kı bu hastalıkta hıc zıtlasmamak lazım. Oyle bır hastalıgımız var kı nereye ceksen gıdıyor. Bır urolog soylemıstı bunu bana. Hıc aklımdan cıkmıyor. Sanssızsın be cocuk demıstı oyle bır hastalıgın var kı kım nereye cekse oraya gıdıyor cunku manıpuleye cok acık kesın net bır tedavısı olmadıgı ıcın.
Sen nasil oldun wolfpack kardesim?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

nemesis21 yazdı:
kadir yazdı:
Kadir abi ben pazartesi lökosit baktıracağım ama bende cinsel ilişki yok pcr yaptırmama gerek varmıdır lökosit yüksek çıkmazsa inflamasyon diyebilirmiyim?
Lokosit baktirirken yanısıra kültür ve antibogramda yaptirmanı öneririm. Enfeksiyon oluşmasi icin sadece cinsel iliski olmasi sart degil başka etmenlerde var. Öncelikle bu olasi ihtimalin eradike edilmesi gerekir.
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

Abi benim nuks olmustu biliyorsun. 20 amikacin daha vurdum duzeldi birakirkenden tekrar geldi. Dun dehset agrilarim vardi yine bugunse perineum bolgesini sis penis kokunu de hassas ve yangili hissediyorum. Bana sanirim tamamen kurtulus yok. Biyofilm ve kalsifikasyona oynayacagim artik galiba. Antileri kullanirken dehset iyiyim birakirkenden nuks geliyorsa baska biseyler kovalamam gerekiyor sanki.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

wolfpack yazdı:Abi benim nuks olmustu biliyorsun. 20 amikacin daha vurdum duzeldi birakirkenden tekrar geldi. Dun dehset agrilarim vardi yine bugunse perineum bolgesini sis penis kokunu de hassas ve yangili hissediyorum. Bana sanirim tamamen kurtulus yok. Biyofilm ve kalsifikasyona oynayacagim artik galiba. Antileri kullanirken dehset iyiyim birakirkenden nuks geliyorsa baska biseyler kovalamam gerekiyor sanki.
Pelvik taban kası terapisi denemiştin sanirim degilmi kardeşim?
Omerefe34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Omerefe34 »

Bende bu videoyu izleyip gitmiştim bu doktora pcr idrar hormon testleri ultrasonla baktı sen prostatit değilsin dedi sevindim bi an dedim o zaman neden bu yanma ereksiyon yok ağrı sızı falan ? çözücez dedi nasıl çözücez dedim eswt ve pshot felan dedi hemen çıktım ordan zaferin yanına bide ondan parmağı yedim 7-8 lokosit antibiyotik falan işte sonuç yok