Candida prostatiti için nasıl bir tedavi uygulanmalı

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Re: Candida prostatiti için nasıl bir tedavi uygulanmalı

Mesaj gönderen bb544 »

Biraz sakin ol sitem etmene gerek yok herkesin sorunu var benimde dahil. Candida için antifungal tedavi alabilirsin sonrası içinde diyet şart candidaya sebep olacak şeylerden uzak durmak vs kilo kaybı bir yere kadar hızlı olur sonrasında stabil bir kiloda kalırsın
Allah büyük :roll:
mustafaa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Candida prostatiti için nasıl bir tedavi uygulanmalı

Mesaj gönderen mustafaa »

melankolikx55 yazdı:Merhaba, candida albicans mantarının yol açtığı prostatit için nasıl bir tedavi almalıyım. Doktora bir kaç sefer gittim prostat tahlili hariç tüm testleri yaptılar birşey göremediler. Benim sıkıntılarım ereksiyon olamamak ilk zamanlar çok şiddetli idi biraz düzeldi ama yinede sorun olduğu belli ayrıca meni çok sulu geliyor, idrarımı yaparken bitimine yakın damlama oluyor, sabah ereksiyonlarıda aynı şekilde 2 senedir böyle gezinip duruyorum ne yapacamı şaşırdım intihar noktasına geldim bitmiyor arkadaş düzelmiyor 29 yasında hayata küstüm resmen ek hastalıklarım da var ama beni en çok yıpratan bu. Candida tanısına ise nasıl vardım bariz belli dilimde bile candida belirtileri mevcut. Tükürük testi pozitif. Diyetini denedim olacak iş değil 1 ayda 7 kilo verdim. Adeta ölüm diyeti gibi birşey. Şimdi abilerim kardeşlerim bu belliki kendiliğinden tedavi almadan iyileşecek birşey değil yada iyileşse bile ömrümün son günlerine denk gelir artık yaşarsak tabi. Bu ay özel bir hastanede prostat sıvısından tahlil yaptırmayı düşünüyorum çünkü artık pes ettim denemediğim yöntem kalmadı. Peki sizlere soruyorum diyelimki patojen candida albicans üredi prostat sıvısında bunun tedavisini nasıl gerçekleşiyor üroloji doktorları.teşekkür ederim
Candida bir tür maya mantarı candidanın çoğalmasını önlemek için en uygun tedavi şekerli, glutenli, yağlı asitli yiyecekleri bir müddet tüketmiceksin. Ekmek olarak grekçayı tavsiye ederim. Şeker ihtiyacınıda meyvelerden karşılayabilirsin. Antifungal takviye alabilirsin kekik yağı, hindistan cevizi yağı gibi.
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet