Penis başında kümeler halinde siyah cilt lekeleri

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Re: Penis başında kümeler halinde siyah cilt lekeleri

Mesaj gönderen asosyal »

Cildiyeye gittin mi kardeşim?
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen efsane2036 »

melankolikx55 yazdı:Prostat enfeksiyonu benim gibi penis basına kadar ilerlemiş olan varmı bu forumda. Penisimde adeta kümeler halinde lekeler mevcut. Enfeksiyon olduğu açık ve net bir şekilde ortada. Bunu anlamamak için salak olmak lazım.. Bir doktora gittiğimde görüyor ve anlamını koyamıyor. Şimdi bu nasıl doktor olmus oda soru işareti. Hadi onu geçtim ulan dışarda gezen birine az baksana bu sence ne desem abi bu enfeksiyon der. Bizim doktorlar sağolsun aldıkları para helal bunların ya. Kesinlikle
Bı sıkıntılar bendede var küme seklınde siyah noktalar
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen BruceLee »

melankolikx55 yazdı:Prostat enfeksiyonu benim gibi penis basına kadar ilerlemiş olan varmı bu forumda. Penisimde adeta kümeler halinde lekeler mevcut. Enfeksiyon olduğu açık ve net bir şekilde ortada. Bunu anlamamak için salak olmak lazım.. Bir doktora gittiğimde görüyor ve anlamını koyamıyor. Şimdi bu nasıl doktor olmus oda soru işareti. Hadi onu geçtim ulan dışarda gezen birine az baksana bu sence ne desem abi bu enfeksiyon der. Bizim doktorlar sağolsun aldıkları para helal bunların ya. Kesinlikle
Saygıdeğer dostum. Sigara ve alkol varsa bırakmak. Fazla kilo varsa vermek. Şeker içeren hazır gıdaları terk etmek. Ev yoğurdu yemek. Soğan sarımsak çokça yemek. Kandida diyetine yakın bir diyet uygulamak. Güzel bitki çayları içmek. Umutlu olmak, karamsar olmamak.
BruceLee

Düzeni tempolu yürüyüş ve mümkünse koşu. Glikoz sınırlanmalı. Ekmek sınırlanmalı. Bunlar yapılmaz ise tedaviye 1 sıfır mağlup başlanabilir
BruceLee

Elma sirkesi, zencefil, zerdeçal vb bunlar hayatnızda olmalı. Günde 2 karanfil çiğneyip üstüne su içip yutma düzenli... bunları yaparsan enfeksiyon ilerlemesi durabilir, fark kapanıp galibiyete geçebilirsiniz
BruceLee

İnşallah umarım en kısa zamanda şifa bulursunuz
BruceLee

melankolikx55 yazdı:Bu dediklerininizi düzenli olarak yapıyorum. Hastalık baslagıncndan bu yana baya düzelme sağladım. Ancak dediğim gibi enfeksiyon ajanını bilmediğiniz için geliişi güzel tedavi uyguluyoruz. Sonuçta patojen belli değil. Bunun için yakın bir tarihde prostat sıvısı tahlili yaptıracağım.
Doğru söylüyorsun. Cinsel hikaye var mıydı
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

melankolikx55 yazdı:Cinsel hikaye birden çok vardı hiç dikkat etmeden yaşadım. Bel soğukluğuna yakalandım. Tedavi olduktan 1 yıl sonra prostatit oldum. Prostatit olmadan 4 ay önce ankilozan spondilit hastalığına yakalandım. Peş peşe geldi hastalıklar hayatımız artık zor geçiyor. Geçmişte yediğin hurmalar yavrum şimdi dırmalar oldu bizim hikayemiz
Hocam ankilozana sebep olan şey prostatite de sebep oldu muhtemelen bel soğukluğu sonrası sizin yaşadıklarınızı yaşayan bir çok kişi var forumda umarım şifa buluruz.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

molloskum olabilir, kondilom olabilir vs... cildiyeye gidin
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Penil melanoz genellikle iyi huylu veya zararsız bir durumdur. Penis üzerinde küçük koyu renkli cilt lekeleri ile karakterizedir. Renkteki bu değişiklik hiperpigmentasyon olarak bilinir ve melanin (kahverengi pigment) cildin yüzey tabakasında tortular oluşturduğunda meydana gelir.

Penil melanoz, penil lentiginosis olarak da bilinir. Penisin başında veya gövdesinde daha koyu cilt lekeleri veya lezyonları oluşabilir. Durum normalde zararsızdır ve tedavi gerektirmez. Ayrıca bulaşıcı değildir.

Koyu lekeler (makül olarak da bilinir) dışında, penil melanoz ile ilişkili herhangi bir sağlık semptomu yoktur. Ana işaretler, maküllerdir:
Genellikle kahverengi veya siyah uzunluğu bir santimetrenin altında,15 ile 72 yaşları arasında bulunurlar, ancak her yaşta ortaya çıkabilirler.
Ağrısız ve zamanla kanaması veya değişmesi muhtemel değil
Bu durumdaki birinin tek bir karanlık noktası veya birçok noktası olabilir. Bir erkekte varsa kaç tane makül olacağını tahmin etmenin bir yolu yoktur.
Nadir durumlarda, penis melanozu liken skleroz adı verilen bir durumla ilişkilidir . Penis üzerindeki derinin incelmesi ve penis başında veya sünnet derisinde beyazımsı lekelerin varlığını içerir.

Topikal ilaçlar bazen bir hormon dengesizliğinden veya bağışıklık sisteminin anormal tepkisinden kaynaklandığına inanılan liken sklerozu tedavi etmek için yeterlidir. Bununla birlikte, topikal steroidler ve diğer ilaçlar, penil melanozun neden olduğu pigment değişikliklerini etkilemez. Liken skleroz genellikle sünnetsiz erkeklerin sünnet derisinde bulunur. Sünnet derisinin çıkarılması bazen tedavi etmek için gereklidir.

Bu durumun nedenleri ve risk faktörleri nelerdir?
Neden bazı erkeklerin penil melanoz geliştirdiği ve diğerlerinin geliştirmediği açık değil. Maküller, deride konsantre miktarlarda melanin veya hemosiderin ve lipofuscin gibi diğer pigmenter birikintilerin toplanmasıdır. Bir çalışma , bir erkeğin ırkının ve genetik yapısının, durumu geliştirme riskinde rol oynayabileceğini bildirmektedir.

Diğer olası nedenler arasında peniste yaralanma, sedef hastalığı ilacı antralin ile tedavi veya sedef hastalığı , egzama ve diğer cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılan psoralen ve ultraviyole ışık (PUVA) tedavisi sayılabilir.

Penil melanoz cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyon değildir - aslında herhangi bir enfeksiyonu temsil etmez.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

melankolikx55 yazdı:Kadir bey sertleşme sorunu, idrar sonu damlama, idrar da yanma, sabah ereksiyonu olmaması bu şikayetlerim mevcut. Prostat daki iltihap iki taraflı kanal boyunca penis basına kadar ilerlemiş sizce bu durum prostattan mı. Bir doktora sordum prostat penis basına kadar iltihap göndermez diyor. Bu adeta enfeksiyonlu iltihabı gönderdi. Bakın işeme yerinden gelmiyor bu iltihap. İşeme yerinin her iki yan tarafı sağ ve sol yani içi full iltihaş dolu. Çok ilginç kaç senedir böyle yasıyorum umudum kalmadı artık
Kardesim senin anlattıkların penil iltihabı andıriyor bir adıda balanit. Bunun icin oral ve topikal antibiyotikler ve antifungaller ile tedavi gerekli. Ayrıca peniste hijyene dikkat edilmeli, islak kalmamalı. Ayrıca penis başından kazıntı alıp kültür yapılmalı. Bakteri, virüs ve antifungal varlığı arastırmali. Prostatit penis başına iltihap göndermez.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

melankolikx55 yazdı:Kadir abi balaniti çok araştırdım benim sorunum peniste deri iltihabı değil. Prostat iltihabına çok benziyor ancak sizin de söylediğiniz gibi prostatit penis basına iltihap göndermez diyor tüm doktorlar. 2.ci bir seçenek mesane duvarında iltihap olduğunu düşündürüyor. Bunun için sistoskopi denilen işlemi yaptıracağım en azından orada bir sorun var mı tespit ettirmek amacıyla. Yinede teşekür ederim yardımcı oldunuz için. Mesane duvarı iltihabı penise kadar yayılır diyorlar bu nedenle sistoskopi yaptıracam. İdrar hissim gelince mesanede basınç hissediyorum çünkü bu da yeni bir semptom oldu. Prostat iltihabı mesanede basınç yapar mı sizce.
Mesanede iltihap olsa idrarda bol lokosit ve bakteri görülür kardesim varmi oyle bir bulgu?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Sistoskopi yaptırin mesane incelensin. Fakat farklı iyi bir laba idrar kültürü ve pcr yaptırmani oneririm. Lablarda yanlısliklar oluyor. Uygun kaliteli besiyerlerde 1 hafta bekletilmesi lazım üreme şansının artması için.
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

Kardesim senin olay prostatit bence. Bende de bu sekilde oluyor. Hatta benim penis basi semptomlar arttigi zaman cok kizariyor kafasinin alt kismi ise 3 4 cm boyutunda kizarip morariyor. Sunnet yerinin tam ortasi penis basi kivriminin oldugu yer. Ne zaman etkili anti alsam renk normale doner gibi oluyor sonra birakinca tekrar oluyor. Ayrica penis basini siktigimda dedigin gibi siyah noktalar belirmeye basliyor. Bu hastaliktan once kesinlikle boyle belirtiler yoktu. Senin anladigim penis basina gelen iltihap dedigin belirtiler sanirim benimki gibi. Aslinda o iltihaptan cok prostattaki enfeksiyonun belirtisi. Tabi bendeki gibiyse senin olay dogru anladiysam.
Yorgunsavaşçı

Mesaj gönderen Yorgunsavaşçı »

wolfpack yazdı:Kardesim senin olay prostatit bence. Bende de bu sekilde oluyor. Hatta benim penis basi semptomlar arttigi zaman cok kizariyor kafasinin alt kismi ise 3 4 cm boyutunda kizarip morariyor. Sunnet yerinin tam ortasi penis basi kivriminin oldugu yer. Ne zaman etkili anti alsam renk normale doner gibi oluyor sonra birakinca tekrar oluyor. Ayrica penis basini siktigimda dedigin gibi siyah noktalar belirmeye basliyor. Bu hastaliktan once kesinlikle boyle belirtiler yoktu. Senin anladigim penis basina gelen iltihap dedigin belirtiler sanirim benimki gibi. Aslinda o iltihaptan cok prostattaki enfeksiyonun belirtisi. Tabi bendeki gibiyse senin olay dogru anladiysam.
Abi peki anlamadığım prostattaki enfeksiyon bunu yapıyor tamam . Ben 2 aydır düzenli sperm örneği veriyorum . Lökosit 1 -2 çıkıyor . Diyelim bu enfeksiyon penise kadar geliyor da nasıl testise gelmiyor spermde çıkmıyor ? Penise kadar geliyorsa başka yerlere de gitmesi lazım
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

Yorgunsavaşçı yazdı:
wolfpack yazdı:Kardesim senin olay prostatit bence. Bende de bu sekilde oluyor. Hatta benim penis basi semptomlar arttigi zaman cok kizariyor kafasinin alt kismi ise 3 4 cm boyutunda kizarip morariyor. Sunnet yerinin tam ortasi penis basi kivriminin oldugu yer. Ne zaman etkili anti alsam renk normale doner gibi oluyor sonra birakinca tekrar oluyor. Ayrica penis basini siktigimda dedigin gibi siyah noktalar belirmeye basliyor. Bu hastaliktan once kesinlikle boyle belirtiler yoktu. Senin anladigim penis basina gelen iltihap dedigin belirtiler sanirim benimki gibi. Aslinda o iltihaptan cok prostattaki enfeksiyonun belirtisi. Tabi bendeki gibiyse senin olay dogru anladiysam.
Abi peki anlamadığım prostattaki enfeksiyon bunu yapıyor tamam . Ben 2 aydır düzenli sperm örneği veriyorum . Lökosit 1 -2 çıkıyor . Diyelim bu enfeksiyon penise kadar geliyor da nasıl testise gelmiyor spermde çıkmıyor ? Penise kadar geliyorsa başka yerlere de gitmesi lazım
Enfeksiyon falan gelmiyor ki kardesim. Nasil ki yansiyan agri denilen bir olgu var bu da belirti, alerji tarzi bir durum bence. Idrar tahlilin temizse zaten enfeksiyonun gelmedigini kanitlarsin. Sadece belirti olarak dusun. Spermde cikmamasinin olayi ise enfeksiyondan tikanan asini kanallari ejekule olurken disariya cikamiyor bundan dolayi spermde yakalayamiyoruz. Mesela ben yillarca prostat sivisinda yakaladim spermde yakalayamadim. Cunku asini kanallari tikaliydi ve prostat sivisi normal iliski veya mast ile disari atilamiyordu. Icerde kalan sivi da durumumu daha da kotulestiriyordu. Ne zaman ki sert prostat masajlarina basladim spermde de ayni bakteriyi yakalamaya basladim. Ayrica meni hacmim artmisti. Cunku enfeksiyonun veya enfeksiyon tahrisinin tikadigi asini kanallari acilmaya baslamisti. Artik prostat sivisi normal bosalma ile de cikmaya baslamisti. Keske cikmasaydi cunku bu sefer de epididim oldum. Antibiyotik kullanmadan kesinlikle prostat masaji yaptirmayin (bakteriyeller icin konusuyorum)
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Prostatit penis başına kadar vurabilir birçok arkadaşımızda penis başında kızarıklık balık ağzı görünümü gibi semptomlar var ha keza benim de üretrada iltihaplanmalar görünüyor.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.