Prostatit miyim kaç senedir uğraşıyorum

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Prostatit miyim kaç senedir uğraşıyorum

Mesaj gönderen red »

hastalık öyküsü prostatiti andırıyor. prostatitte illa ağrı olacak diye bir şey yok.
ejekülasyonun su gibi gelmesi de prostatitte olabilen bir durum.
forumda adı geçen doktorlardan birine gidin prostatiti araştırır tetkikler yapsınlar.
gokhan57
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen gokhan57 »

Red kardeşim prostatitte meni koyu mu gelir? Sıvı mı?
kartal422
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen kartal422 »

kardesim sendeki prostatit sabah sertlesmesi psikolojik de olyyor bazen yanliz senin formda adi gecen doktorlara git bence enfeksiyon artmis antibiotik kullanman lazim ereksiyonu etkiler kafanada cok takma
red

Mesaj gönderen red »

gokhan57 yazdı:Red kardeşim prostatitte meni koyu mu gelir? Sıvı mı?
ejekülasyon sıvısının rengine bakmak yanıltıcı olabilir. sulu gelmesi fazla ödem olduğunu gösterebilir.
prostat salgısı eğer heterojense bu prostatta enfeksiyona işarettir.
gokhan57

Homojen beyaz ancak laatik gibi uzuyor ve önce az sıvı halde geliyor sonra baya birbirine yapışık şekilde.
gokhan57

Bir sorum daha olacak size.
5 ay önce üsye ile idrar hissi kasık ağrısı vs yaşadım. Hiç antibiypottik içmedim. Takviye gıdalar aldım 5 ayda yavaş yavaş %90 iyiyim.
Şuan şikayetlerim;
Makat kasını fazla kasma
Ejekulasyon esnasında penis dibinde sızı
Koyu meni (boşalma sürem çok uzadı gün olarak)
Kendimi sıktığım zaman testis altında kaşınma.

Siz olsanız antibiyotik dener misiniz?
Her ay daha iyi oluyorum diye kullanmadım.
red

Mesaj gönderen red »

kronik prostatitte illa ki antibiyotik gerekmeyebilir. bazı kişiler zaman içinde kendiliğinden iyi oluyor.
eğer kendinizi iyi hissediyorsanız bence antinbiyotik kullanmayın.
antibiyotikler zehirdir mecbur kalmadıkça kullanılmamalı. bağırsaklar bozulduğunda bir de onla uğraşmak zorunda kalırsınız.
ve bağırsaklar doğrudan makatı da etkiler mideyi de beyni de...
gokhan57

Üsye ile aniden başlamıştı şikayetlerim inanın prostat sıvısına bile baktıramadım. Enfeksiyonum olsa sanırım seyrim hep olumlu gitmezdi. Bağışıklığım düşesiye hastalanınca aniden başlamıştı. Eşimde Candida olsa 7 8 ay sonra bende çıkabilir mi yoksa hemen çıkıyor mu?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

melankolikx55 yazdı:Merhaba, forumu uzun zamandır takip ediyorum. 28 yasında yım hastalıkla tanısmam 24 yasımda oldu. Bir anda sabah uyandığımda ereksiyon tamamen gitti ve cinsel isteksizlik baslamıstı. Özellikle bu forum da bulunan kadir abiden fikir almak istiyorum. Bu zamana kadar defalarca idrar tahlili, idrar kültürü, spermiogram ve penil doopler yapıldı. Hiçbir sorun görülmedi. Ama sabah sertleşmesi hiç yok, idrar yaparken yanma oluyor, gün içerisinde de sertleşme olmuyor, boşalma olduğunda ise sperm çok sulu gözüküyor. Penis basına kadar yansıyan bir iltihap görüyorum. Elimle sıktığım da dahi orada bir iltihap var. İşeme yerinin hemen alt kısmı 2 taraflı iltihap dolu. Doktorlarda anlam veremiyor. Ben bu yasta çaresiz olarak kaldım. Prostatit olabilirmiyim diyorum doktora prostatit ağrı yapar diyor. Bende ağrı hiç yok. Sizce ne yapmalıyım cinsel hastalık testleri hepsi temiz çıkıyor. Benim anlamadığım penis basına kadar iltihap sürüklenmiş bakıyorum en yakın organ prostat gözüküyor. Ayrıca penis basında lezyon şeklinde bir kaç tanede siyah leke ler mevcut. Nasıl bir yol izlemeliyim. Cinsel hayatım bitmiş durumda. Kimsenin morelini bozmak istemem ama inanın son 1 haftadır intihar düşünceleriyle baş başayım. Hayat çok anlamsız gelmeye basladı. Genç yaşta olmam daha da üzücü oldu. Kadir abi sizden ricamdır bu mesajımı okuyup bana geri dönüş sağlarsanız sevinirim herkese geçmiş olsun
Geçmiş olsun kardesim, idrardan tahlil yaptirmissiniz fakat prostat sıvisindan lokosit sayımı ve kültür yaptirmanizda gerekirdi. Ayrıca penis başındaki lezyonlardan sürüntü aldırıp kültür yaptırmanızda fayda var. İyi bir ürologa bu söylediklerimizi yaptirmanizı öneririm.
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Bir sabah uyandığnızda sertleşme yok diye kafaya takarsanız sertleşme probleminin kaynağının psikolojik olması çok olası.
Her sabah sertleşme olacak diye bir şey yok.
scream1717

Mesaj gönderen scream1717 »

clark yazdı:Bir sabah uyandığnızda sertleşme yok diye kafaya takarsanız sertleşme probleminin kaynağının psikolojik olması çok olası.
Bende 7 8 aydır sabah sertleşmesi olmuyor ama normalde sertleşme vardı. Ama 2 aydır İsteksizlik ve sertleşme sorunu da başladı
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

melankolikx55 yazdı:Merhaba, forumu uzun zamandır takip ediyorum. 28 yasında yım hastalıkla tanısmam 24 yasımda oldu. Bir anda sabah uyandığımda ereksiyon tamamen gitti ve cinsel isteksizlik baslamıstı. Özellikle bu forum da bulunan kadir abiden fikir almak istiyorum. Bu zamana kadar defalarca idrar tahlili, idrar kültürü, spermiogram ve penil doopler yapıldı. Hiçbir sorun görülmedi. Ama sabah sertleşmesi hiç yok, idrar yaparken yanma oluyor, gün içerisinde de sertleşme olmuyor, boşalma olduğunda ise sperm çok sulu gözüküyor. Penis basına kadar yansıyan bir iltihap görüyorum. Elimle sıktığım da dahi orada bir iltihap var. İşeme yerinin hemen alt kısmı 2 taraflı iltihap dolu. Doktorlarda anlam veremiyor. Ben bu yasta çaresiz olarak kaldım. Prostatit olabilirmiyim diyorum doktora prostatit ağrı yapar diyor. Bende ağrı hiç yok. Sizce ne yapmalıyım cinsel hastalık testleri hepsi temiz çıkıyor. Benim anlamadığım penis basına kadar iltihap sürüklenmiş bakıyorum en yakın organ prostat gözüküyor. Ayrıca penis basında lezyon şeklinde bir kaç tanede siyah leke ler mevcut. Nasıl bir yol izlemeliyim. Cinsel hayatım bitmiş durumda. Kimsenin morelini bozmak istemem ama inanın son 1 haftadır intihar düşünceleriyle baş başayım. Hayat çok anlamsız gelmeye basladı. Genç yaşta olmam daha da üzücü oldu. Kadir abi sizden ricamdır bu mesajımı okuyup bana geri dönüş sağlarsanız sevinirim herkese geçmiş olsun
Hocam merhaba. Hastalık başlangıç öyküsü önemli. Hastalık öncesinde antidepresan roaccutane finasteride kullanımın varsa böyle problemler oluşabiliyor. Kullanım yok ise cinsel öykü üşütme idrar reflüsü vs gibi durumlar prostatit yapabiliyor. Prostatit semptomlarında da saydıklarınız var.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
frideweis
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen frideweis »

medikalparkta yapıyorlar dostum 1 doktora öncesinde muayene olmuştum diğerinede geçen ulaşıp sordum yapıyorum dedi yaptırabilirsin medikalpark samsunda
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Samsunda rektal tuse yapan hocalar var kardeşim.
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

scream1717 yazdı:
clark yazdı:Bir sabah uyandığnızda sertleşme yok diye kafaya takarsanız sertleşme probleminin kaynağının psikolojik olması çok olası.
Bende 7 8 aydır sabah sertleşmesi olmuyor ama normalde sertleşme vardı. Ama 2 aydır İsteksizlik ve sertleşme sorunu da başladı
melankolix55 bir sabah uyandım ereksiyon yoktu demesine yazdım bunu. Genç yaşında bir sabah ereksiyon olmamayı kafaya takarsan ereksiyon problemi yaşama ihtimali olur, psikolojik kısır döngü hikayesi.
Bir kaç ay sabah ereksiyonu olmaması başka mesele, fizyolojik problem var yada ilaç yardımı gerektiren derin psikolojik problem yada her ikisi.
ali ankara

Mesaj gönderen ali ankara »

Slm arkadarşlar cok faydalı bir gurup olmuş kuran emeyi gecen herkezden rabbim razı olsun ben de malesef 6 sene önce bu rahatsızlıkla tanıştım 1.5 sene gitmedigim özel üniversite hastanesi inanık saglık ocagına bile gittim ve hastalıgımın en alevli zamanında dügünüm oldu en mutlu günümde bile bu hastalık yanımdaydı kendisiyle kanka olmuştuk :P 3 sene cok rahattım yanmam agrım geçmişti unutmuştum bu rahatsızlıgı 10 gündür malesef mesanede yanma agrı ve biraz ilginç olacak mesanemde pıt pıt diye bi hareketlilik başladı acaba yeniden nüks mü oldu yoksa mesaneyle alakalı bir sıkıntımı anlayamadım hastaneye gittim idrar temiz filim temiz ulturasyonda bişey gözükmüyor emr temiz kadir abi ve tecrübeli abilerin yardım larını istiyorum bi ilgilenirlerse duva ederim saygılar
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

ali ankara yazdı:Slm arkadarşlar cok faydalı bir gurup olmuş kuran emeyi gecen herkezden rabbim razı olsun ben de malesef 6 sene önce bu rahatsızlıkla tanıştım 1.5 sene gitmedigim özel üniversite hastanesi inanık saglık ocagına bile gittim ve hastalıgımın en alevli zamanında dügünüm oldu en mutlu günümde bile bu hastalık yanımdaydı kendisiyle kanka olmuştuk :P 3 sene cok rahattım yanmam agrım geçmişti unutmuştum bu rahatsızlıgı 10 gündür malesef mesanede yanma agrı ve biraz ilginç olacak mesanemde pıt pıt diye bi hareketlilik başladı acaba yeniden nüks mü oldu yoksa mesaneyle alakalı bir sıkıntımı anlayamadım hastaneye gittim idrar temiz filim temiz ulturasyonda bişey gözükmüyor emr temiz kadir abi ve tecrübeli abilerin yardım larını istiyorum bi ilgilenirlerse duva ederim saygılar
Prostat sivısi ve meniden lokosit ölcümü ve kültür yaptirmanizi öneririm ali ankara kardesim, tanı ve tedavisi icin.
ali ankara

Tşk ederim kadir abi ilgin için lakin bu uroloji doktorlarına akıl sır erdiremiyorum 5 dk önde muane oldum derdimi anlattım ulturasyon kan idrar istedi sunucları gösterdim heşey temiz diyor gizli enfeksiyonda olabilir böyle durumlarda dedi antibiyotik yazdı abi söyledim hocam purostat sıvısı meni kültürlerinede bakarmısınız rica etsem dedim koltugundan kalktı sen bu işten iyi anlıyon heralde internette anlaşılan bayagı araştırmışsın gel sen yap doktorlugu dedi bende boynumu büktüm cıktım ankara başkentte adam akıllı ürolok yok düzen labaratuvarı evime cok yakın lakin meniyi kendim yaptıra bilirim ama purostat sıvısı nasıl olcak anlamadım gitti
Arap
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Arap »

ali ankara yazdı:Slm arkadarşlar cok faydalı bir gurup olmuş kuran emeyi gecen herkezden rabbim razı olsun ben de malesef 6 sene önce bu rahatsızlıkla tanıştım 1.5 sene gitmedigim özel üniversite hastanesi inanık saglık ocagına bile gittim ve hastalıgımın en alevli zamanında dügünüm oldu en mutlu günümde bile bu hastalık yanımdaydı kendisiyle kanka olmuştuk :P 3 sene cok rahattım yanmam agrım geçmişti unutmuştum bu rahatsızlıgı 10 gündür malesef mesanede yanma agrı ve biraz ilginç olacak mesanemde pıt pıt diye bi hareketlilik başladı acaba yeniden nüks mü oldu yoksa mesaneyle alakalı bir sıkıntımı anlayamadım hastaneye gittim idrar temiz filim temiz ulturasyonda bişey gözükmüyor emr temiz kadir abi ve tecrübeli abilerin yardım larını istiyorum bi ilgilenirlerse duva ederim saygılar
Biraz ilginc gelmez vallah aynisini bende ilk yakalandigim zamanlari yasamistim hatta doktara soyledigimde kan akisi vardir diyip sallamısti beni. Simdi tedavi oluyorum tedavimin ilk ayindada pıt pıt olayı oldu bu jedir neyin nesidir ben de anlamiyorum
ali ankara

arap kardeşim bende aynı durumdayım 10 gündür 3kere deyişik hastanelerde acile gittim iki tane uroloji doktoruna gittim tüm tahliller temiz ama mesanede yanmayla karışık agrı pıt pıt atma seyirme doktora söyledim hocam ben purostatiltihabı hastasıyım ama 3 yıldır rahattım acaba nüks mü etti yok diyor pıt pıt atma ne diyorum yüzeysel kas kasılmasıdır dedi öbür doktor iyice karmaşaya soktu beni kıronik agrılı mesane olabilir mesane boyuyüksekligi olabilir dedi xalfu 10 mg yazdı yolladı kullanıyorum lakin faydası pek yok gibi baş dönmesi yapıyo ani kalkınca bicare sana tahlillerle yapılacak birşey yok enson care bayıltıp kamera ile canlı görcez dedi bende boynumu büktüm cıktım neolca bu şekilde anlamış cözmüş deyilim
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

ali ankara yazdı:arap kardeşim bende aynı durumdayım 10 gündür 3kere deyişik hastanelerde acile gittim iki tane uroloji doktoruna gittim tüm tahliller temiz ama mesanede yanmayla karışık agrı pıt pıt atma seyirme doktora söyledim hocam ben purostatiltihabı hastasıyım ama 3 yıldır rahattım acaba nüks mü etti yok diyor pıt pıt atma ne diyorum yüzeysel kas kasılmasıdır dedi öbür doktor iyice karmaşaya soktu beni kıronik agrılı mesane olabilir mesane boyuyüksekligi olabilir dedi xalfu 10 mg yazdı yolladı kullanıyorum lakin faydası pek yok gibi baş dönmesi yapıyo ani kalkınca bicare sana tahlillerle yapılacak birşey yok enson care bayıltıp kamera ile canlı görcez dedi bende boynumu büktüm cıktım neolca bu şekilde anlamış cözmüş deyilim
Ankara izak hoca vardı özelde giden arkadaşlar vardı hatta 2 tane daha hoca vardı ozellerde forumda bi araştır kardeşim
ali ankara

Bakıyorum kardeşte ümidim kırıldı artık agrıdan sızıdan işe gücede gidemez olduk vallaha işten kovulacaz bu gidişle yaşımız gen emekliligede epey var bu rahatsızlıkta malum yazın ayrı kışın ayrı sıkıntı ilk yakalandıgım zaman gibi kafam karmaşıklaştı birazda piskoloji malum allahtan bu formu buldumda derdimi anlatacak benimgibi sıkıntısı olan dertleşecek birbirine yardımcı olacak insanlar var biraz olsun içim serinledi kadir abi iyiki kurmuş bu gurubu yoksa herkez sade bende var bu sıkıntılar deyip kafayı yiyecek duruma geliyor bazen heralde gene nüks etti benim içimdeki canavar bu purostatit kendinden başka organları enfekte etmez heralde mesane ilk defa sıkıntı cıkardı bende bu arade kesik kesik idrarda başladı acaba mesane tam boşalmıyor daralma oldu omu agrı yapıyo
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

ali ankara yazdı:Bakıyorum kardeşte ümidim kırıldı artık agrıdan sızıdan işe gücede gidemez olduk vallaha işten kovulacaz bu gidişle yaşımız gen emekliligede epey var bu rahatsızlıkta malum yazın ayrı kışın ayrı sıkıntı ilk yakalandıgım zaman gibi kafam karmaşıklaştı birazda piskoloji malum allahtan bu formu buldumda derdimi anlatacak benimgibi sıkıntısı olan dertleşecek birbirine yardımcı olacak insanlar var biraz olsun içim serinledi kadir abi iyiki kurmuş bu gurubu yoksa herkez sade bende var bu sıkıntılar deyip kafayı yiyecek duruma geliyor bazen heralde gene nüks etti benim içimdeki canavar bu purostatit kendinden başka organları enfekte etmez heralde mesane ilk defa sıkıntı cıkardı bende bu arade kesik kesik idrarda başladı acaba mesane tam boşalmıyor daralma oldu omu agrı yapıyo
Benide bazen yatıracak kadar yapıyor kardeşim özellikle bahar geçişleri sıkıntı geçen hafta acayip ateş titreme yaptı Allahtan ilgilenen bi doktorum var ama inan başka bi doktor yok bulunduğum çevrede bu hastalıkla ilgilenen. Gece uyku yok sabah işe hayalet gibi gidiyorum
ali ankara

Aynı durumdayız kardeş mevsim gecişlerinde biraz zorluyo heralde bende berbatım mesane yanma agrı huzursuz peniskesik kesik sık idrara gitme sıkıntıları başladı nüks eti heralde rabbim büyük işallah toparlarız
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

ali ankara yazdı:Aynı durumdayız kardeş mevsim gecişlerinde biraz zorluyo heralde bende berbatım mesane yanma agrı huzursuz peniskesik kesik sık idrara gitme sıkıntıları başladı nüks eti heralde rabbim büyük işallah toparlarız
Amin kardeşim artık bitsin bu hastalık tüm yaşama hevesini başımdan alıyor