Peniste hissizlik ve soğukluk için..

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
joecarrol
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Peniste hissizlik ve soğukluk için..

Mesaj gönderen joecarrol »

Merhaba;

Son 1 haftadır penis ucunda hissizlik ve penis kısmı ve alt testis bölgesi de dahil buz gibi oluyor.

Bu durumu yaşayan oldumu?

Tavsiye edebileceğiniz bir şey varmıdır ?
crytek186

Re: Peniste hissizlik ve soğukluk için..

Mesaj gönderen crytek186 »

joecarrol yazdı:Merhaba;

Son 1 haftadır penis ucunda hissizlik ve penis kısmı ve alt testis bölgesi de dahil buz gibi oluyor.

hocam testisler normal vucut sıcaklığına göre 5 derece daha düşük sıcaklıkta oluyorlar spermin kalitesi ve muhafazası için, bendede aynı şekilde mast yaparken oda sıcaklığına bağlı testislerde soğukluk oluyor. ama ona nazaran penisim alev gibi oluyor.
yani anormal rahatsız edicek derecede bi soğukluk yoksa bunun normal olabiliceğini düşünüyorum.
fakat diğer dediğiniz semptomları forumdaki daha tecrübeli forumdaşlar yanıtlarsa daha aydınlatıcı olur sanırım sağlıklı günler, iyi forumlar.
kartal422
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen kartal422 »

prostatit intihabi yapiyorbunu normalde olmaz peniste sogukluk prostatit sikayetlerin en belirgin ozelligidir
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Evet bu soğukluk meselesi benim de en büyük problemim, ama biraz da olsa bunu aştım diyebilirim.
Şikayetlerimin artığı zamanlarda prostat masajı yapıyorum kendime, düzenli boşalıyorum ve pelvik kasları gevşetmek için nefes egzersizleri ve postür egzersizleri yapmaya çalışıyorum kendimce.
Çünkü yıllarca yanlış vücut duruşunun da pelvik kaslarla bağlantılı yanlış kasılmalara sebep olduğu çıkarımını yaptım kendimce burada paylaşılan bazı yazıları okuyunca.
Ayrıca daha bir kaç gün önce Kadir abinin de bahs ettiği bir mevzu var, rektumda dışkı kalması olayı.
Ben de son bir kaç aydır böyle bir olay fark ettim penis başı yanma ve soğma başladığnda prostat masajında yaptığım gibi eldiven giyip parmakla kalan dışkı kalıntılarını çıkarıyorum bu beni çok rahatlatıyor şikayetleri çok çok azaltıyor.
Ben bu dışkı kalma olayının sadece bende olduğunu düşünüyordum geçenki yazısını görünce kadir abinin bir aydınlanma geldi :)
Denizyüzü
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Denizyüzü »

joecarrol yazdı:Merhaba;

Termale git günde 4-5 defa sıcak suya gir ve gün içerinde bol bol boşal üşüme geçiyor
joecarrol

Mesaj gönderen joecarrol »

clark yazdı:Evet bu soğukluk meselesi benim de en büyük problemim, ama biraz da olsa bunu aştım diyebilirim.
Şikayetlerimin artığı zamanlarda prostat masajı yapıyorum kendime, düzenli boşalıyorum ve pelvik kasları gevşetmek için nefes egzersizleri ve postür egzersizleri yapmaya çalışıyorum kendimce.
Çünkü yıllarca yanlış vücut duruşunun da pelvik kaslarla bağlantılı yanlış kasılmalara sebep olduğu çıkarımını yaptım kendimce burada paylaşılan bazı yazıları okuyunca.
Ayrıca daha bir kaç gün önce Kadir abinin de bahs ettiği bir mevzu var, rektumda dışkı kalması olayı.
Ben de son bir kaç aydır böyle bir olay fark ettim penis başı yanma ve soğma başladığnda prostat masajında yaptığım gibi eldiven giyip parmakla kalan dışkı kalıntılarını çıkarıyorum bu beni çok rahatlatıyor şikayetleri çok çok azaltıyor.
Ben bu dışkı kalma olayının sadece bende olduğunu düşünüyordum geçenki yazısını görünce kadir abinin bir aydınlanma geldi :)
Prostat masajı banada iyi geliyordu ama son zamanda yaptıklarımda yanma yapmaya başladı neden bilmiyorum daha önce hiç böyle olmazdı.

Evet dışkılama sonrası bende de tüm semptomlar azıyor dışkı kalma olayı bende oluyor sanırım nekadar zorlasam da tam bağırsaklar boşalma hissi olmuyor ve dışkılama yaptıktan sonra yaklaşık 1 saat boyunca karnım ağrıyor.