TERMOTERAPİ OLANLARIN YORUMLARINI ALABİLİRMİYİZ?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

TERMOTERAPİ OLANLARIN YORUMLARINI ALABİLİRMİYİZ?

Mesaj gönderen kadir »

Forum uyelerinden 15 civarında hastanın Termoterapi oldugunu söyleyen arkadaslar var. Yorumlarinı bu başlık altına yazmalarını rica ederiz.
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: TERMOTERAPİ OLANLARIN YORUMLARINI ALABİLİRMİYİZ?

Mesaj gönderen wolfpack »

Bu adamlar niye paylasim yapmiyorlar abi? Ben artik tamamen kurtulduklarini dusunmeye basliyorum. Her tedavi ile ilgili olumsuz yorum havalarda ucusuyor. Bir tek bu termo bos kaliyor. Cok ilginc.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

wolfpack yazdı:Bu adamlar niye paylasim yapmiyorlar abi? Ben artik tamamen kurtulduklarini dusunmeye basliyorum. Her tedavi ile ilgili olumsuz yorum havalarda ucusuyor. Bir tek bu termo bos kaliyor. Cok ilginc.
İnsallah kurtulmuşlardir wolfpack kardeşim. Fakat antibiyotik tedavisi ile kurtulan bir çok hasta burada kurtulduklarini paylasiyorlar...bu grup paylaşım yapmiyor cok ilginç.
adige60

Mesaj gönderen adige60 »

İyileşenler yazsın forumu bırakıp gitmesin Kadir abi bırakmıyor yardımcı oluyor hangi tedaviden fayda gördüyseniz yazın arkadaşlar burda birçok kişi sonuçları umutla bekliyor termoterapi olan arkadaşlar yazarsa iyi olur
wolfpack

kadir yazdı:
wolfpack yazdı:Bu adamlar niye paylasim yapmiyorlar abi? Ben artik tamamen kurtulduklarini dusunmeye basliyorum. Her tedavi ile ilgili olumsuz yorum havalarda ucusuyor. Bir tek bu termo bos kaliyor. Cok ilginc.
İnsallah kurtulmuşlardir wolfpack kardeşim. Fakat antibiyotik tedavisi ile kurtulan bir çok hasta burada kurtulduklarini paylasiyorlar...bu grup paylaşım yapmiyor cok ilginç.
Abi insallah da bu forma karsı sorumlulugu var herkesin diye düsünmekteyim. Zor zamanlarda bu form herkese yardımcı olmaya calısmıs hatta olmustur da. İyilesiyorsan gir iki satır yaz cık bir daha da girme. O kadar insan var umutla bekleyen. Bu termo isi ciddi ciddi arastırılmalı ve tedavi alanlara ulasılmalı. Ben bir kac kaynakta daha okudum cunku umut vaad eden bir uygulama prostatit konusunda diye.
wolfpack

Ben sahsen Farate'ye ulasmıs bire bir gorusmustum. Bana hastalıktan tamamen kurtuldugunu soylemıstı fakat bıraz acılı bır ıslem oldugunu soyledı. Sanırım bayıltmadan uretradan gırıyorlar. Bır kac gun bıraz canın yanabılır demıstı. Yaptıranların hıcbırınde bır yan etkı olmadıgını da soylemıstı. Ben de cesaret edememıstım her yolu denedıkten sonra son secenek olarak bırakmıstım termo ısını. Ama tedavi alanların hicbiri forma ugramadıgına göre herkes Farate gibi olumlu dönüt almıs belli ki. O yuzden ciddiye almak lazım sanırım bu tedaviyi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Yazsinlar tabiki iyi olsalarda olmasalarda bekliyoruz arkadaslar.
herdaim32
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen herdaim32 »

bayram adinda bi arkadas olmus fayda gordmedim dedi
herdaim32
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen herdaim32 »

ayni zamanda rezum tedavisi de baya kullanilmaya baslamis
igozukara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen igozukara »

kadir yazdı:Forum uyelerinden 15 civarında hastanın Termoterapi oldugunu söyleyen arkadaslar var. Yorumlarinı bu başlık altına yazmalarını rica ederiz.
Ben yaptırdım termo, daha once ozelden soylemistim abi sana, ama fayda gormedim malesef, benim gibi 3-4 arkadas daha biliyorum yaptiran onlarda fayda gormemisti, ama bi yan etkisi zararida olmadi. Tavsiyem bedavaya bulursaniz yaptirabilirsiniz, gidip birsuru para vermeyin, cunku kesin iyilestirmiyor, 10 kiside 1 kisi belki. Ayrica bu tedaviyi alanlar foruma girmiyor kesin iyilestiler dusuncesi cok yanlis, bu tarz soylemlemlere cok denk geldim forumda, bana gore tam tersi, genelde umudunu yitirenler girmiyor foruma. Veya adam %80 olmustur, cok bi rahatsizligi yoktur o sekilde yasamaya alismistir, daha fazla zorlamaz, forumada ugramiyordur.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

igozukara yazdı:
kadir yazdı:Forum uyelerinden 15 civarında hastanın Termoterapi oldugunu söyleyen arkadaslar var. Yorumlarinı bu başlık altına yazmalarını rica ederiz.
Ben yaptırdım termo, daha once ozelden soylemistim abi sana, ama fayda gormedim malesef, benim gibi 3-4 arkadas daha biliyorum yaptiran onlarda fayda gormemisti, ama bi yan etkisi zararida olmadi. Tavsiyem bedavaya bulursaniz yaptirabilirsiniz, gidip birsuru para vermeyin, cunku kesin iyilestirmiyor, 10 kiside 1 kisi belki. Ayrica bu tedaviyi alanlar foruma girmiyor kesin iyilestiler dusuncesi cok yanlis, bu tarz soylemlemlere cok denk geldim forumda, bana gore tam tersi, genelde umudunu yitirenler girmiyor foruma. Veya adam %80 olmustur, cok bi rahatsizligi yoktur o sekilde yasamaya alismistir, daha fazla zorlamaz, forumada ugramiyordur.
Anladım kardeşim verdigin bilgiler icin tesekkur ederim. Demek oluyorki bu yontemde çare değil.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Pro2020 yazdı:
kadir yazdı:
igozukara yazdı:
Anladım kardeşim verdigin bilgiler icin tesekkur ederim. Demek oluyorki bu yontemde çare değil.
Raci ,farate,malatyadan metin ve başka arkadaşların bağlantı kurduğu birçok hasta tamamen termoyla iyileşti bana iyi gelmeyen birşeyin herkese iyi gelmeyecek anlamına gelmez 100 kişi antibiyotik kullanır 10 kişi en fazla fayda görür 1 kişi bile olsa bizim için önemli olan 1 kişide olsa fayda gören de oldu diyebilmek termoda da veya diğer alternatif tedavilerde 8 aydır bu işlem yapılmıyor 5 tane arkadaşın iyi olduğunu biliyoruz bunu görmezden gelip termo işe yaramıyor demek doğru değil fayda gören arkadaşlar 52 55 derece fayda gördüler düşük 48 gibi yaptırmayın işe pek yaramıyor diyorlar
Kardesim farateden başka iyi oldum diyen yok bu forumda niye girmiyorlar... hep iyi olmadim diyen giriyor buraya 3 kisi fayda etmedi diyor bak geriye dönük paylasimlara. Keske hepsi iyi olsa. Bizde isteriz hepsi iyi olsun ama iyi olan bir kisi ancak forumda paylasim yapti. Özel baslik açtıkki bu başligin altina allah rizasi icin yazın dedik kimse yazmiyor. Demekki iyi oldugunu soylemek istemiyorlar nazar degmesin diye.
wolfpack

Ulan allah yaksin artik bu nasil bir hastalik. Termo ise yaramiyor, enjeksiyon ise yaramiyor, kas egzersizleri rahatlatiyor kalici cozum olmuyor, ozon ise yaramiyor, eswt ise yaramiyor, prostat masaji rahatlatiyor kalici cozum olmuyor, antibiyotikler rahatlatiyor birakirkenden nuks oluyor, yuzlerce vitamin supplement ise yaramiyor. Herseyi gectim turp veya kokten organi almak bile ise yaramiyor. Bu nedir aga. Ottoimmun ve psikolojik tezini savunanlar mi hakli acaba ya? Bu kadar farkli tedavi sekli hicbiri mi etki etmez arkadas.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Pro2020 yazdı:
kadir yazdı:
Pro2020 yazdı:
Raci ,farate,malatyadan metin ve başka arkadaşların bağlantı kurduğu birçok hasta tamamen termoyla iyileşti bana iyi gelmeyen birşeyin herkese iyi gelmeyecek anlamına gelmez 100 kişi antibiyotik kullanır 10 kişi en fazla fayda görür 1 kişi bile olsa bizim için önemli olan 1 kişide olsa fayda gören de oldu diyebilmek termoda da veya diğer alternatif tedavilerde 8 aydır bu işlem yapılmıyor 5 tane arkadaşın iyi olduğunu biliyoruz bunu görmezden gelip termo işe yaramıyor demek doğru değil fayda gören arkadaşlar 52 55 derece fayda gördüler düşük 48 gibi yaptırmayın işe pek yaramıyor diyorlar
Kardesim farateden başka iyi oldum diyen yok bu forumda niye girmiyorlar... hep iyi olmadim diyen giriyor buraya 3 kisi fayda etmedi diyor bak geriye dönük paylasimlara. Keske hepsi iyi olsa. Bizde isteriz hepsi iyi olsun ama iyi olan bir kisi ancak forumda paylasim yapti. Özel baslik açtıkki bu başligin altina allah rizasi icin yazın dedik kimse yazmiyor. Demekki iyi oldugunu soylemek istemiyorlar nazar degmesin diye.
Raci ve metin var bildiğimiz yazan 4 kişiden 3 ü iyi .. Başlık altına kimse yazamaz çünkü 1 yıla yakındır bu işlem yapılmıyor raci arkadaşdan sonra işlem anlaşma olmadığından yok o yüzden kimse yaptıramıyor 10 aydır
Kardesim dr coskun 14 kisinin termo oldugunu soylemisti. Ayrica 4 kişiden 3 ü iyi olduysa neden devam edilmiyor bu tedaviye? Anlasma yok demek ne demek hastalara bukadar faydaliysa anlaşma olması gerekir.
wolfpack

kadir yazdı:
Pro2020 yazdı:
kadir yazdı: Kardesim farateden başka iyi oldum diyen yok bu forumda niye girmiyorlar... hep iyi olmadim diyen giriyor buraya 3 kisi fayda etmedi diyor bak geriye dönük paylasimlara. Keske hepsi iyi olsa. Bizde isteriz hepsi iyi olsun ama iyi olan bir kisi ancak forumda paylasim yapti. Özel baslik açtıkki bu başligin altina allah rizasi icin yazın dedik kimse yazmiyor. Demekki iyi oldugunu soylemek istemiyorlar nazar degmesin diye.
Raci ve metin var bildiğimiz yazan 4 kişiden 3 ü iyi .. Başlık altına kimse yazamaz çünkü 1 yıla yakındır bu işlem yapılmıyor raci arkadaşdan sonra işlem anlaşma olmadığından yok o yüzden kimse yaptıramıyor 10 aydır
Kardesim dr coskun 14 kisinin termo oldugunu soylemisti. Ayrica 4 kişiden 3 ü iyi olduysa neden devam edilmiyor bu tedaviye? Anlasma yok demek ne demek hastalara bukadar faydaliysa anlaşma olması gerekir.
Kadir abi bu konuda sanırım haklısın. Ben ara ara yokluyorum ama ses seda yok diyor hoca. Yani dedigin gibi herkese iyi gelse ısrarlı bir sekilde tekrar o ortamı yaratırdı sanki hoca.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Evet kardesim 14 kisi bu işlemi yaptirmişsa 3 kisi iyi olmuş bunların iyi haberi var...11 kişiden niye hiç haber yok? Zaten o 14 kiside hepsi bu forumdan gitti oraya. Yani hepside bu foruma girip cıkan insanlar. Bu yazıları mutlaka okuyorladir bilgi vermeleri gerekir hasta etiği olarak. En azindan merak edenler icin bu islemi yapıp yapmama konusunda referans vermeliler.
wolfpack

kadir yazdı:Evet kardesim 14 kisi bu işlemi yaptirmişsa 3 kisi iyi olmuş bunların iyi haberi var...11 kişiden niye hiç haber yok? Zaten o 14 kiside hepsi bu forumdan gitti oraya. Yani hepside bu foruma girip cıkan insanlar. Bu yazıları mutlaka okuyorladir bilgi vermeleri gerekir hasta etiği olarak. En azindan merak edenler icin bu islemi yapıp yapmama konusunda referans vermeliler.
Abi bu arada bugun sonuclar cikti sanirim hepsine direnc kazandi artik b.ku yedik.
https://www.hizliresim.com/n2kpb54
wolfpack

kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

wolfpack yazdı:
kadir yazdı:Evet kardesim 14 kisi bu işlemi yaptirmişsa 3 kisi iyi olmuş bunların iyi haberi var...11 kişiden niye hiç haber yok? Zaten o 14 kiside hepsi bu forumdan gitti oraya. Yani hepside bu foruma girip cıkan insanlar. Bu yazıları mutlaka okuyorladir bilgi vermeleri gerekir hasta etiği olarak. En azindan merak edenler icin bu islemi yapıp yapmama konusunda referans vermeliler.
Abi bu arada bugun sonuclar cikti sanirim hepsine direnc kazandi artik b.ku yedik.
https://www.hizliresim.com/n2kpb54
Amikacin ile gentamisin duyarlı cikmis.. staph aureus için. Başka bisey alttaki tahlil temiz. Kötü bir sey yok kardesim.
wolfpack

Abim tamam da neden benim semptomlar rahatliyorken bu tahlil hepsine direnc gelistirdi gosteriyor. Bir de nasil bir bakteri bu bakteri duyarlilara hemen direnc gelistiriyor. 1 ay sonra yapsam direncli gorunenler duyarli cikacak kesin. Lablara da guvenesim gelmiyor artik. Belki de zafer hoca bu yuzden inanmiyor bu islere ampirik veriyor. 10 tahlilde hep farkli farkli direnc duyarli durumlari var. Cok ilginc
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

wolfpack yazdı:Abim tamam da neden benim semptomlar rahatliyorken bu tahlil hepsine direnc gelistirdi gosteriyor. Bir de nasil bir bakteri bu bakteri duyarlilara hemen direnc gelistiriyor. 1 ay sonra yapsam direncli gorunenler duyarli cikacak kesin. Lablara da guvenesim gelmiyor artik. Belki de zafer hoca bu yuzden inanmiyor bu islere ampirik veriyor. 10 tahlilde hep farkli farkli direnc duyarli durumlari var. Cok ilginc
Lablardaki tahlillere bende guvenmiyorum bu konuyu zaten sürekli işliyoruz forumda. Çelişki çok maalesef.
canadianguy1

Mesaj gönderen canadianguy1 »

wolfpack yazdı:Abim tamam da neden benim semptomlar rahatliyorken bu tahlil hepsine direnc gelistirdi gosteriyor. Bir de nasil bir bakteri bu bakteri duyarlilara hemen direnc gelistiriyor. 1 ay sonra yapsam direncli gorunenler duyarli cikacak kesin. Lablara da guvenesim gelmiyor artik. Belki de zafer hoca bu yuzden inanmiyor bu islere ampirik veriyor. 10 tahlilde hep farkli farkli direnc duyarli durumlari var. Cok ilginc
Hocam spermde bile hala bulunuyosa ve antilerle gecmiyosa bunu yatisli tedavi almayi dusunmuyomusun vanko linezolid targocid vs vs, benim levodan once spermlerde ve prostatta e feacelis vardi levodan sonra cikmadi lablar hskkaten garip aylarca staph epidermis haemolyticus filan cikmisti prostat sivisinda ama sperm temizdi hep levodan sonra,en sonda synevoda prostat akintisinda staph aeurusla enterokok cikmisti fakat syni anda duzenede verdim sadece staph heamolyticus hic olmayan staph aeurus birden goktenmi dustu dedim sonra yine synevoya verdim sadece staph heamolyticus yani cidden lablardads zaman zaman kontaminasyon problemleri oluyor temizlenme esnasinda bu testler etkileniyor sanirim ,ama spermde israrli sekilde uremeye devam ediyorsa seminal vezikullerde enfektedir artik ki bendede oyle diye dusunuyorum rifampisinle sanirim rahatladiyssniz rifampin (trimettoprim plus rifampicin) tum oralara iyi geciyor makaleler var staph aeurusada etkili rifampisin kullandiktan sonra yinemi uruyor semende?
canadianguy1

Mesaj gönderen canadianguy1 »

Alttaki prostat sivisimi semende ureyip prostat sivisinda aeurus bulamamalari inanilmaz ilginc hangi lab bu?
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam zaten direnç durumları zamanla değişkenlik gösteriyor ancak daha önce dirençli olan duyarlı hale gelse bile bakteri tekrar çabucak direnç geliştiriyor. Direnç meselesini de çok iyi kombinlenmiş birkaç antibiyotiğin birlikte kullanılması çözer sanırım tabi uzun vadeli kullanımlarda
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
wolfpack

canadianguy1 yazdı:
Hocam spermde bile hala bulunuyosa ve antilerle gecmiyosa bunu yatisli tedavi almayi dusunmuyomusun vanko linezolid targocid vs vs, benim levodan once spermlerde ve prostatta e feacelis vardi levodan sonra cikmadi lablar hskkaten garip aylarca staph epidermis haemolyticus filan cikmisti prostat sivisinda ama sperm temizdi hep levodan sonra,en sonda synevoda prostat akintisinda staph aeurusla enterokok cikmisti fakat syni anda duzenede verdim sadece staph heamolyticus hic olmayan staph aeurus birden goktenmi dustu dedim sonra yine synevoya verdim sadece staph heamolyticus yani cidden lablardads zaman zaman kontaminasyon problemleri oluyor temizlenme esnasinda bu testler etkileniyor sanirim ,ama spermde israrli sekilde uremeye devam ediyorsa seminal vezikullerde enfektedir artik ki bendede oyle diye dusunuyorum rifampisinle sanirim rahatladiyssniz rifampin (trimettoprim plus rifampicin) tum oralara iyi geciyor makaleler var staph aeurusada etkili rifampisin kullandiktan sonra yinemi uruyor semende?
Ne bileyim be gardas artik ben da bilmem. Aklim allak bullak. 8 senedir devamli prostat sivisinda urerdi spermde uremezdi. Bir suru antibiyotik kullandim bu zamana kadar gene urer. Son ikidir spermde urer. Ama ikinci sperm uremesinde 3.300 cfu/ml uredi. Ilkinde daha fazlaydi. Belli ki azaldi. Antiler bir nebze iyi geldi. Ama bir turlu bitmez yenemeyyorum gendini. Anti kombinlerine devam edecem ne kadar hepsine direncli hale geldigi gorunse da. Bu antibiogram isi dala vera cok. Elimde kac tane antibiogram var bakteriler hep staph. birinde direncli gorunurken digerinde duyarli gorunur.