İshal neden şikayetleri artırıyor?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
ozcartman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

İshal neden şikayetleri artırıyor?

Mesaj gönderen ozcartman »

Belki 100 kere dikkat ettim. Ne zaman ishal olsam prostat yangıları belki 5 katına çıkıyor. Süt ürünleri tüketirsem laktozdan dolayı anında ishal başlıyor ardından da prostat şikayetleri tavan.

bazen de önce prostat şikayetleri artıyor sonra ishal başlıyor. bu kadarı tesadüf olamaz ondan eminim.

kabızlıkta bölge zorlanıyor, sert dışkı dışarı çıkarken prostatı zorluyor. bunlar tamam. peki ishal?
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Re: İshal neden şikayetleri artırıyor?

Mesaj gönderen asosyal »

Aynı durum bende de var sanki huzursuz bağırsak sendromu gibi duruyor ayda 1 yokluyor adamı
secooo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen secooo »

ozcartman yazdı:Belki 100 kere dikkat ettim. Ne zaman ishal olsam prostat yangıları belki 5 katına çıkıyor. Süt ürünleri tüketirsem laktozdan dolayı anında ishal başlıyor ardından da prostat şikayetleri tavan.

bazen de önce prostat şikayetleri artıyor sonra ishal başlıyor. bu kadarı tesadüf olamaz ondan eminim.

kabızlıkta bölge zorlanıyor, sert dışkı dışarı çıkarken prostatı zorluyor. bunlar tamam. peki ishal?
bana prostatit teşhisi koyulmadan önce bu konuya dikkat ettim bende çünkü garip geliyordu..
ozaman prostatit semptoları yoktu lakin uzun süreli ishallerde ibs kaynaklı(3 yıl önceydi bunlar)makatta hassasiyet ve bir anlamsız rahatsızlık oluyordu..
ozcartman

asosyal yazdı:Aynı durum bende de var sanki huzursuz bağırsak sendromu gibi duruyor ayda 1 yokluyor adamı
Tamam da hocam sıvı dışkı barsaktan akıp geçiyor. Prostata etkisi ne? Hatta dışkı barsaktan geçmeden, ishal olur olmaz prostatit şikayetleri artıyor dediğim gibi. Aynı anda hem barsaklara, hem prostata etki eden bir şey var ki böyle oluyor. Ama ne?
secooo

Mesaj gönderen secooo »

sinir sistemindeki bozukluk yanlış sinyalizasyonda olabilir.Her ne kadar çok önemseyen olmasada.Ben inanıyorum anksiyete içselleştirlmiş duygu ve kişilik bozuklukları bu problemlere yol açabilir.Şahsi fikrim..
ibs'nin büyük kısmıda sinyalizasyon bozukluğudur..Neden aşağıdada olmasın ki!
ozcartman

secooo yazdı:sinir sistemindeki bozukluk yanlış sinyalizasyonda olabilir.Her ne kadar çok önemseyen olmasada.Ben inanıyorum anksiyete içselleştirlmiş duygu ve kişilik bozuklukları bu problemlere yol açabilir.Şahsi fikrim..
Hocam benimki bakteriyel ve yanmalar artıyor, ağrılar değil. Dediğiniz şey normalde ihtimal dahilinde elbette olabilir ancak ben başka bir durum söz konusu diye düşünüyorum, o durumu çözemesem de.
secooo

Mesaj gönderen secooo »

ozcartman yazdı:
secooo yazdı:sinir sistemindeki bozukluk yanlış sinyalizasyonda olabilir.Her ne kadar çok önemseyen olmasada.Ben inanıyorum anksiyete içselleştirlmiş duygu ve kişilik bozuklukları bu problemlere yol açabilir.Şahsi fikrim..
Hocam benimki bakteriyel ve yanmalar artıyor, ağrılar değil. Dediğiniz şey normalde ihtimal dahilinde elbette olabilir ancak ben başka bir durum söz konusu diye düşünüyorum, o durumu çözemesem de.
anlıyorum ben non bakteriyel için konuşmuştum..
gezermert

Mesaj gönderen gezermert »

prostat, kaslar, sinirler vs her neyse irrite olduğunda bu boşaltımın normal bir şekilde geçerkleşmesine engel oluyor ve ishale sebebiyet veriyor. bu kadar sık ishal zaten mümkün değil. mesele oradaki sistemi ne irrite ediyor? bende bu ejakülasyon. ejakülasyon özellikle de üst üste olduktan sonra boşaltım sistemim direkt olarak etkileniyor. belki prostat bağırsağa veya makata baskı yapıyor. ya da pelvik kasları irrite oluyor ve rahat bir şekilde çalışmıyor. bu noktada sorunun artık bakteriyle ilgisi azalıyor bence, inflamasyon ve sinir tahribatı ön plana çıkıyor. bununla nasıl savaşılır?
ozcartman

gezermert yazdı:prostat, kaslar, sinirler vs her neyse irrite olduğunda bu boşaltımın normal bir şekilde geçerkleşmesine engel oluyor ve ishale sebebiyet veriyor. bu kadar sık ishal zaten mümkün değil. mesele oradaki sistemi ne irrite ediyor? bende bu ejakülasyon. ejakülasyon özellikle de üst üste olduktan sonra boşaltım sistemim direkt olarak etkileniyor. belki prostat bağırsağa veya makata baskı yapıyor. ya da pelvik kasları irrite oluyor ve rahat bir şekilde çalışmıyor. bu noktada sorunun artık bakteriyle ilgisi azalıyor bence, inflamasyon ve sinir tahribatı ön plana çıkıyor. bununla nasıl savaşılır?
yanmalarımın fazla olduğu dönemlerde ejekülasyon sonrası, çok değil 5-10 dk sonra barsaklarımdan guruldama sesleri yükseliyor. yanmalar az ise böyle bir durum yok. Ben olayın fiziksel bir baskı olmadığı görüşündeyim. Sanki prostat ile barsaklar arasında bir geçiş var bakteriler ikisi arasında geçiş yapıyorlar. Bakteri çok olduğu zaman barsakta da çok oluyor, az olunca ikisinde birden az oluyor. Tabi bu hiçbir bilimsel dayanağı olmayan bir şey. Sadece benim hissettiğim.
Tosun4228
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Tosun4228 »

Bende de enjeksiyon sonrası bsğoiırsaklar ve mide alev alev oluyor kaslarla ilgili sorun olabilir bu doktorum 5 genta 1 hafta tedradox tedavisi verdi 4 günüm kaldı eğer testlerim normal çıkarsa kaslarla ilgili çalışmalara başlayacam
Not: 4 gün önce bi kutuyu yerleştirmek için 20 dk uzanmam gerekti çatıya doğru bunun sonucunda 2 gün çok rahat hareket ettim sonra enjeksiyon durum aynı
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

ozcartman yazdı:
gezermert yazdı:prostat, kaslar, sinirler vs her neyse irrite olduğunda bu boşaltımın normal bir şekilde geçerkleşmesine engel oluyor ve ishale sebebiyet veriyor. bu kadar sık ishal zaten mümkün değil. mesele oradaki sistemi ne irrite ediyor? bende bu ejakülasyon. ejakülasyon özellikle de üst üste olduktan sonra boşaltım sistemim direkt olarak etkileniyor. belki prostat bağırsağa veya makata baskı yapıyor. ya da pelvik kasları irrite oluyor ve rahat bir şekilde çalışmıyor. bu noktada sorunun artık bakteriyle ilgisi azalıyor bence, inflamasyon ve sinir tahribatı ön plana çıkıyor. bununla nasıl savaşılır?
yanmalarımın fazla olduğu dönemlerde ejekülasyon sonrası, çok değil 5-10 dk sonra barsaklarımdan guruldama sesleri yükseliyor. yanmalar az ise böyle bir durum yok. Ben olayın fiziksel bir baskı olmadığı görüşündeyim. Sanki prostat ile barsaklar arasında bir geçiş var bakteriler ikisi arasında geçiş yapıyorlar. Bakteri çok olduğu zaman barsakta da çok oluyor, az olunca ikisinde birden az oluyor. Tabi bu hiçbir bilimsel dayanağı olmayan bir şey. Sadece benim hissettiğim.
Belki dışkının ph ından yada başka uygun olmayan yapısından dolayı rektum dokusu irrite oluyordur. Bu da o bölgede prostatı da etkileyen bir enflamasyona sebep oluyordur veya sadece rektumu irrite olmasına rağmen bize prostatit semptomları oluşturuyordur...
Sadece sesli düşünüyorum.
ozcartman

İshal biraz hafifledi ve klasik olarak ciddi gaz var barsaklarda. İshalin bir miktar gerilemesi ile yanmalar da eş zamanlı bir miktar geriledi. Midenin olduğu kısımda da biraz şişlik hissediyorum. Bir şey artıyor ve hem barsakları, hem mideyi, hem de prostatı etkiliyor. En kısa zamanda endoskopi ve kolonoskopi yaptırıp mide ve barsak normal mi baktırıcam. Buralarda bir sorun yok ise başka bir şey aramam gerekecek. Koca forumda benzer şeyler yaşayan yok mu hiç?
secooo

Mesaj gönderen secooo »

ozcartman yazdı:İshal biraz hafifledi ve klasik olarak ciddi gaz var barsaklarda. İshalin bir miktar gerilemesi ile yanmalar da eş zamanlı bir miktar geriledi. Midenin olduğu kısımda da biraz şişlik hissediyorum. Bir şey artıyor ve hem barsakları, hem mideyi, hem de prostatı etkiliyor. En kısa zamanda endoskopi ve kolonoskopi yaptırıp mide ve barsak normal mi baktırıcam. Buralarda bir sorun yok ise başka bir şey aramam gerekecek. Koca forumda benzer şeyler yaşayan yok mu hiç?
Ben varım,

2 sene ağır dispepsi ve ibs geçirdim ..50 55 kilo kaldım hasta olduğumu düşünüyordum.Şikayetlerim uyku harici 24 saat idi..
3kolonoskopi 5 gastroskopi yaptırdım..Bu şikayetlere sebeb olacak bisey bulunamadı..Sonra candida vs dediler yapmadıgım diet kalmadı..
sonra amerikada ve avrupada ne kadar makale varsa okudum.İbs ve dispepsi olan hastalarda anksiyete duygusal bozukluklar vs saptanması ile alakalı..
en son psikolojik bu dedim gercekten emin oldum şikayetlerim.2 kocaman yıl süren şikayetlerim 1 haftada yok oldu..
arada kendimi dinlersem yine oynamalar olur bağırsakta ama bildiğim ve gerçek olmayan bir konu olduğu için üzerinde durmam ve geçer.
şimdi kronik prostatit yaşıyorum..
senin dediklerinle bağlantılı ben sadece iki olayı farklı zaman dilimleri içinde yaşıyorum .Non bakteriyel için sinirsel olduğunu düşünüyorum ama tam karar veremedim ..
demek istediğim şu eğer bisey bulamazsan bisey yoktur..olan psikolojik veya nörolojik veya psikiyatriktir vsvs..
bu tarz hastalıklar kendi tecrubemde kendini dinlemeyi bırakmadan ve psikolojini ve hayatındaki problemleri çözmeden geçmez..
ama bütün hastalıklar dışlandıysa..
kronik non bakteriyel prostatitte kimsenin bilmediği bir konu sebeb açısından.
eğer beni 50 kilo bırakan dispepsinin yaptığı sikayetleri bilseniz o senelerde,Şuan düşünüyorum prostatit semptomları daha iyi..
onu bana yapan psikolojik unsurlar bugun bilmediğim anlayamadığım prostatit semptomlarını rahatlıkla yapıyor olabilir..

sadece şahsi görüşüm nacizane
ozcartman

secooo yazdı:
ozcartman yazdı:İshal biraz hafifledi ve klasik olarak ciddi gaz var barsaklarda. İshalin bir miktar gerilemesi ile yanmalar da eş zamanlı bir miktar geriledi. Midenin olduğu kısımda da biraz şişlik hissediyorum. Bir şey artıyor ve hem barsakları, hem mideyi, hem de prostatı etkiliyor. En kısa zamanda endoskopi ve kolonoskopi yaptırıp mide ve barsak normal mi baktırıcam. Buralarda bir sorun yok ise başka bir şey aramam gerekecek. Koca forumda benzer şeyler yaşayan yok mu hiç?
Ben varım,

2 sene ağır dispepsi ve ibs geçirdim ..50 55 kilo kaldım hasta olduğumu düşünüyordum.Şikayetlerim uyku harici 24 saat idi..
3kolonoskopi 5 gastroskopi yaptırdım..Bu şikayetlere sebeb olacak bisey bulunamadı..Sonra candida vs dediler yapmadıgım diet kalmadı..
sonra amerikada ve avrupada ne kadar makale varsa okudum.İbs ve dispepsi olan hastalarda anksiyete duygusal bozukluklar vs saptanması ile alakalı..
en son psikolojik bu dedim gercekten emin oldum şikayetlerim.2 kocaman yıl süren şikayetlerim 1 haftada yok oldu..
arada kendimi dinlersem yine oynamalar olur bağırsakta ama bildiğim ve gerçek olmayan bir konu olduğu için üzerinde durmam ve geçer.
senin dediklerinle bağlantılı ben sadece iki olayı farklı zaman dilimleri içinde yaşıyorum .Non bakteriyel için sinirsel olduğunu düşünüyorum ama tam karar veremedim ..
demek istediğim şu eğer bisey bulamazsan bisey yoktur..olan psikolojik veya nörolojik veya psikiyatriktir vsvs..
bu tarz hastalıklar kendi tecrubemde kendini dinlemeyi bırakmadan ve psikolojini ve hayatındaki problemleri çözmeden geçmez..
eğer beni 50 kilo bırakan dispepsinin yaptığı sikayetleri bilseniz o senelerde,Şuan düşünüyorum prostatit semptomları daha iyi..
onu bana yapan psikolojik unsurlar bugun bilmediğim anlayamadığım prostatit semptomlarını rahatlıkla yapıyor olabilir..

Çok geçmiş olsun. Şahsi görüşlerimizi yazarak bir şeylere ulaşabiliriz hocam. İnan bize bizden başka kimseden fayda yok. O kadar doktor arasından iyi olanları bile birbirimiz sayesinde öğrenmiyor muyuz?

Benimkiler tamamen eş zamanlı ve ben bunu çözmek istiyorum. Tamam prostatit belki hiç geçmeyecek bunu bilmiyorum ancak mide ve barsak ne alaka? Belki birisini düzeltmektir diğerini düzeltmek
kmlpr2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen kmlpr2 »

ozcartman yazdı:Belki 100 kere dikkat ettim. Ne zaman ishal olsam prostat yangıları belki 5 katına çıkıyor. Süt ürünleri tüketirsem laktozdan dolayı anında ishal başlıyor ardından da prostat şikayetleri tavan.

İshal şikayeti arttirmiyor , yediğin yemek haricinde ishal olduysan tamamen stres kaynaklı. İbs de ondan olunuyor zaten.

Şimdi burda , prostatit bir insanın aklını tamamen meşgul etmekte ve sürekli stres içindeyiz. Ne zaman geçecek , geçecek gibi oldu , geçti , gene başladı diyerek geçiyor günler kendimizi bu stres altında uzuyor ve aşırı düşününce metobolizma.tamamen bozuluyor. Kendimizi dinledikce , dilimde beyazlık , diskin bir değişik , idrarım başka bir renk , ayağım , kolum ağrıdı diyoruz.Düşündükçe vücut o semptomu da oluşturuyor.

Prostatit ağrısından kurtulmanın en önemli tedavisi , beyinden bu acıyı , ağrı yı silmek , hatırlamak , iyi iken tekrar gelicek , tekrar ağrır ama gene gelir nuks eder dememek gibi.

Antidepresan faydası olacağı fkrindeyim. Bu hastalık komplike sinirsel , kas vb. Bütün.
ozcartman

kmlpr2 yazdı:

İshal şikayeti arttirmiyor , yediğin yemek haricinde ishal olduysan tamamen stres kaynaklı. İbs de ondan olunuyor zaten.

Şimdi burda , prostatit bir insanın aklını tamamen meşgul etmekte ve sürekli stres içindeyiz. Ne zaman geçecek , geçecek gibi oldu , geçti , gene başladı diyerek geçiyor günler kendimizi bu stres altında uzuyor ve aşırı düşününce metobolizma.tamamen bozuluyor. Kendimizi dinledikce , dilimde beyazlık , diskin bir değişik , idrarım başka bir renk , ayağım , kolum ağrıdı diyoruz.Düşündükçe vücut o semptomu da oluşturuyor.

Prostatit ağrısından kurtulmanın en önemli tedavisi , beyinden bu acıyı , ağrı yı silmek , hatırlamak , iyi iken tekrar gelicek , tekrar ağrır ama gene gelir nuks eder dememek gibi.

Antidepresan faydası olacağı fkrindeyim. Bu hastalık komplike sinirsel , kas vb. Bütün.
Hocam ishal olduğum zaman boşalmanın ardından penis ucundaki yangına üfleyesim geliyor. Bakın ağrıdan bahsetmiyorum. Sanki birisi kolonya döküyor penis ucuna abartmıyorum kulağa öyle gelse de. Boşaldıktan sonra aynı gün barsaklarımın sürekli guruldaması da defalarca tespit ettiğim şey. Dedikleriniz tabiki doğru olabilir ancak bende öyle olduğunu düşünmüyorum.
secooo

Mesaj gönderen secooo »

ozcartman yazdı:
secooo yazdı:
Ben varım,

Çok geçmiş olsun. Şahsi görüşlerimizi yazarak bir şeylere ulaşabiliriz hocam. İnan bize bizden başka kimseden fayda yok. O kadar doktor arasından iyi olanları bile birbirimiz sayesinde öğrenmiyor muyuz?

Benimkiler tamamen eş zamanlı ve ben bunu çözmek istiyorum. Tamam prostatit belki hiç geçmeyecek bunu bilmiyorum ancak mide ve barsak ne alaka? Belki birisini düzeltmektir diğerini düzeltmek
teşekkurler gerçekten öyle cogu doktor ezberci ali veya mehmet aynı onlar için aslında değil ve olaylara bütüncül bakmıyorlar..
biizm birbirimize faydamız cok değerli.Sinyalizasyon var vucutta mesela ben 2 senedir bu şikayetleri çekmedim..ama ibs veya dispepsi ile alakalı fikir sormak isteyen vebeni arayanlarla konusurken bu şikeytleri hissediyorum telefonu kapayınca geçiryor.
aşagıda arkadasın dediği gibi kontorl etmicen kendini ve dinlemicen
ozcartman

Bugün biraz konu üzerine araştırma yapma şansım oldu. Türkçe kaynaklarda ben hiç belirti olarak 'ishal' okumadım. Alman bir kaynakta ise açık bir şekilde yazıyor.
https://www.gospring.de/fachartikel/pro ... 20Ausfluss.

İlgili kısım:
Prostat iltihabı belirtileri:

ateş
titreme
tükenmişlik
ishal

Yani prostatta yangıların artması ile ishalin gelmesi çok tesadüfi değil gibi görünüyor.

Ayrıca burada benim gibi boşalınca ishali başlayan/artan birisi var. İngilizcem iyi değil ancak Google çevirisinden anladığım kadarı ile boşaldıktan sonra gurultular başlıyor bu kişide de.
https://www.reddit.com/r/Prostatitis/co ... _diarrhea/

Burda da süt ürünleri nedeni ile ishal yaşayan, sonuç olarak da prostatit semptomları alevlenen insanlar var:
https://www.reddit.com/r/Prostatitis/co ... ng_issues/
Eskihasta
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Eskihasta »

kmlpr2 yazdı:

Şikâyet anında kuvvetli ve anlık etki gösteren bir antidepresan içilirse sorunun stresten ne kadar etkilendigi ortaya çıkar Xanax veya ativan belki Xanax yazdırabilirsiniz ama ativani yazdırmak zordur ama en etkilisi ativandir diazemin bile yapamadığı kas spazimlarimini giderir.sana katılıyorum stresle alakası var beyin herşeyi yapar yaratır ağrı eşiğini düşürür semptomları arttırır anksiyete ve prostatit kardeştir birbirlerini çok severler
ozcartman

İshal atağım geçti yanmalarım %100'lerden %10'lara indi. şu an feci gaz var. o da 5 güne geçecek hep aynı hikaye çünkü. sonra normale dönecek her şey. normal dışkı, yanmayan prostat. taa ki bir sonraki ishal atağına kadar.

eminim bakteriyel, eminim stres kaynaklı değil, eminim ikisi arasında bir bağlantı var. peşindeyim.
ozcartman

Dün şikayetlerim yok denecek seviyeye gelmişti. Bugün sabah da çok iyiydim. Bu süreçte ishali geçtim neredeyse kabızlık vardı. Öğlene doğru penis ucunda biraz yanma hissettim ve dedim ki eyvah kesin ishal başlayacak. Akşam oldu ve bingo. Bu kadarı gerçekten tesadüf olamaz.