Sakın biteral kullanmayın

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Glhn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Sakın biteral kullanmayın

Mesaj gönderen Glhn »

Arkadaslar uzun süreden beri bu illet hastalıkla uğrasiyoru.Bu forumda birinin kullandım cok iyi geldi dedigi bir antibiyotik olarak biteral,i kullandım.Gercekten prostatitin sikayetlerini önemli ölcude azaltıyor fakat kalıcı degil her ilac gibi gecici.Bende ilac bittikçe yazdırıp tekrar kullandım.1 senedir aşağı yukarı belli aralıklarla kullandım.
Son gunlerde cok siddetli migde bulantisi ve kusma halsizlik ve sarılık sikayetleriyle izmir ata sağlık hastanesine gittim.İdrarım adeta kola gibi dışkımda neredeyse bembeyaz gelmeye başlamıştı.Yapılan kan tahlillerimde karaciger degerlerinde max 87 olarak kabul edilen bir değer 2042 çıktı.Acil olarak ege üniversitesi hastanesine yatmam gerektigi söylendi.Sevkim yapıldı.Hemen yatış verdiler ve karaciger yetmezligine götürmüş beni biteral.1 hafta yoğun bakımda yattım.Şu an normal odadayım.Fakat degerlerim hala 1500 civarında.Bu forumda yazılan her antibiyotigi kafanıza göre yazdırıp kullanmayın.İnanın öyle yan etkileri varki ilacların.Prostatin şikayetleri tırı vırı kalır.Yogun bakımda yanımda sagımda solumda ölen can cekisen insanları gördükce prostatitin gözünü seveyim dedim.Antibiyotik kullanirken 1000 kere dusunun bir kere icin.Karaciger yetmezliginden nakile kadar götürebiliyor...
secooo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Sakın biteral kullanmayın

Mesaj gönderen secooo »

dostum Allah şifa versin en kısa zamanda kendine gelirsin inşa Allah..
ben ilk defa ilaç tedavisi aldım fkt bırakır bırakmaz hal aynı o yüzden ve bu tarz yorumlardan sonra artık almayı düşünmüyorum..kendi haline bırakacağım zaten sıcak su ya oturmak ve takmamak belli bir rahatlamaya yol açıyor
yanarsa yansın bundan dolayı başka hastalıklara duçar olmaya gerek yok.Bence paylaşımlarınız cok degerli Allah razı olsun
Allatan şifa diliyorum..
sansimiseveyim
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen sansimiseveyim »

Geçmiş olsun umarım iyileşirsiniz. Sizin yaşadığınız sıkıntı birebir ilaç kaynaklı değil. Uzun süreli antibiyotik kullanımından kaynaklı yaşanmış. İnşallah normale dönersiniz.
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

3 defa gardenellaya yakalandim 3 yil icinde , onun icin kullanmam gereken metranidazol veya ornidazol fazla secenek yok , biteral ornidazol iceriyor
her defasinda ilk secenek olarak biterali kullandim , ilk iki kullanimim 7 gun 2*500 mg idi , 3. defa yakalanmmada ise 2*500 mg biterali 10 gun seklinde uyguladim .. en ufak bir yan etki yasamadim ,.sende altta yatan baska bisey olabilir sansimiseveyim arkadasin dedigi gibi cok antibiyotik kullanimina ilave bu son biteral altin burus yapmis olabilir ...
scream1717

Mesaj gönderen scream1717 »

Sorun biteral değil.. Antibiyotik kullanımı ile alakalı 1 sene antibiyotik kullanılmaz. Bilinçsizce kullanmışsınız..
Glhn

Mesaj gönderen Glhn »

scream1717 yazdı:Sorun biteral değil.. Antibiyotik kullanımı ile alakalı 1 sene antibiyotik kullanılmaz. Bilinçsizce kullanmışsınız..
Arkadas ben 5 6 senedir bu hastalikla ugrasiyorum.Cuvalla cipro icmisimdir.Bu kadar zaman bisey olmadı biteral kullaninca oldu.Şu an yattığım yerdeki prof senede 10 15 hastanın bu biteral yüzünden bu hale gelip hastaneye geldigini söylüyor.Zaten dünyada kullanılması yasaklanmış bu ilacın sadece türkiyede varmış.Oda türkiyede paranın insan hayatından önemli olduğunu gösteriyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Glhn yazdı:Arkadaslar uzun süreden beri bu illet hastalıkla uğrasiyoru.Bu forumda birinin kullandım cok iyi geldi dedigi bir antibiyotik olarak biteral,i kullandım.Gercekten prostatitin sikayetlerini önemli ölcude azaltıyor fakat kalıcı degil her ilac gibi gecici.Bende ilac bittikçe yazdırıp tekrar kullandım.1 senedir aşağı yukarı belli aralıklarla kullandım.
Son gunlerde cok siddetli migde bulantisi ve kusma halsizlik ve sarılık sikayetleriyle izmir ata sağlık hastanesine gittim.İdrarım adeta kola gibi dışkımda neredeyse bembeyaz gelmeye başlamıştı.Yapılan kan tahlillerimde karaciger degerlerinde max 87 olarak kabul edilen bir değer 2042 çıktı.Acil olarak ege üniversitesi hastanesine yatmam gerektigi söylendi.Sevkim yapıldı.Hemen yatış verdiler ve karaciger yetmezligine götürmüş beni biteral.1 hafta yoğun bakımda yattım.Şu an normal odadayım.Fakat degerlerim hala 1500 civarında.Bu forumda yazılan her antibiyotigi kafanıza göre yazdırıp kullanmayın.İnanın öyle yan etkileri varki ilacların.Prostatin şikayetleri tırı vırı kalır.Yogun bakımda yanımda sagımda solumda ölen can cekisen insanları gördükce prostatitin gözünü seveyim dedim.Antibiyotik kullanirken 1000 kere dusunun bir kere icin.Karaciger yetmezliginden nakile kadar götürebiliyor...
Bu ilaçlar bu kadar uzun sure devamli kullanilmazki kardesim..biteral zaten agır bir ilaç. Bir ilaç fayda ediyorsa kullanim süresi var bu süreyi aşmamanız gerekir. Etmiyorsada hiç kullanmamaniz gerekir. Ayrica arada BUN ve KREATİNIN, ALT ve AST degerlerinize baktirmaniz gerekirdi bu raddeye gelene kadar.
Hiç.bir ilaç masum degildir bunu unutmayalım.
Glhn

Mesaj gönderen Glhn »

Haklisin kadir abi ama yaptik bi hata cekiyoruz.Bakalım ne olacak bu arada yattım günden beri damar yolumdan iesef veriyorlar sabah aksam prostatitle ilgili bütün sikayetlerim su an gecmis durumda.Neden uroloklar bu antibiyotikleri bu sekilde vermiyorlar daha önce 50 tane iesef vurulmusumdur hic fayda görmedim.Damardan alınca bi anda kesti şikayetleri
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Glhn yazdı:Haklisin kadir abi ama yaptik bi hata cekiyoruz.Bakalım ne olacak bu arada yattım günden beri damar yolumdan iesef veriyorlar sabah aksam prostatitle ilgili bütün sikayetlerim su an gecmis durumda.Neden uroloklar bu antibiyotikleri bu sekilde vermiyorlar daha önce 50 tane iesef vurulmusumdur hic fayda görmedim.Damardan alınca bi anda kesti şikayetleri
Çok iyi kardeşim iesefin işe yaradigina cok sevindim. Insallah şifan daim olsun. Arada böyle durumunu izah etmen iyi olur. Faydali bir paylaşım oldu.Kaç tane verdiler bu zamana kadar? Ne kadar daha vericekler? Ayrica bir tahlile göremi veriyorlar yoksa tahmini olarakmi?
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Dogukan01 »

Glhn yazdı:Arkadaslar uzun süreden beri bu illet hastalıkla uğrasiyoru.Bu forumda birinin kullandım cok iyi geldi dedigi bir antibiyotik olarak biteral,i kullandım.Gercekten prostatitin sikayetlerini önemli ölcude azaltıyor fakat kalıcı degil her ilac gibi gecici.Bende ilac bittikçe yazdırıp tekrar kullandım.1 senedir aşağı yukarı belli aralıklarla kullandım.
Antibiyotik olduğunu bilmiyor muydun? Neden leblebi gibi kullandın? Antiyi leblebi sanıp içersen karaciğeri böyle eline alırsın işte
Glhn

Mesaj gönderen Glhn »

Sen cok biliyorsan kullanmazsın.Boş boş yorum yapıp insanın moralini bozma.
Omerefe34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Omerefe34 »

Bende geçenlerde check up yaptırdığımda ALT değeri 0-55 arası referansı bende 67 çıkmıştı bayadır da antibiyotik almıyorum gerçekten çok zararlı ve çare değil
Glhn

Mesaj gönderen Glhn »

kadir yazdı:
Glhn yazdı:Haklisin kadir abi ama yaptik bi hata cekiyoruz.Bakalım ne olacak bu arada yattım günden beri damar yolumdan iesef veriyorlar sabah aksam prostatitle ilgili bütün sikayetlerim su an gecmis durumda.Neden uroloklar bu antibiyotikleri bu sekilde vermiyorlar daha önce 50 tane iesef vurulmusumdur hic fayda görmedim.Damardan alınca bi anda kesti şikayetleri
Çok iyi kardeşim iesefin işe yaradigina cok sevindim. Insallah şifan daim olsun. Arada böyle durumunu izah etmen iyi olur. Faydali bir paylaşım oldu.Kaç tane verdiler bu zamana kadar? Ne kadar daha vericekler? Ayrica bir tahlile göremi veriyorlar yoksa tahmini olarakmi?
Bana iesefi prostatit icin vermiyorlar abi yattıgim yer prostati gormezden geliyor biteralin karacigere verdigi zararı onarmak icin veriyorlar iesefi 10 gundur hastanedeyim sabah aksam veriyorlar daha kac gun verirler bilmiyorum ama prostatite bilmeden tedavi etcekler heralde:)