Büyük abdest sonrası sifirlanma

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Ahmettt
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Büyük abdest sonrası sifirlanma

Mesaj gönderen Ahmettt »

Merhaba büyük abdestten sonra hastalıktan eser kalmiyor müthiş bir rahatlama oluyor ardından gün içinde yavaş yavaş semptomlar geri geliyor sorun mide veya bağırsaklarda olabilirmi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Büyük abdest sonrası sifirlanma

Mesaj gönderen kadir »

Ahmettt yazdı:Merhaba büyük abdestten sonra hastalıktan eser kalmiyor müthiş bir rahatlama oluyor ardından gün içinde yavaş yavaş semptomlar geri geliyor sorun mide veya bağırsaklarda olabilirmi
Bagirsaklarla alakali degil, dışkı ile gerilen prostat bölgesinde semptomlar artiyor...bosaltim sonrasinda baski azaldigi için semptomlar azaliyor. Idrar akimi bile fark eder dışkılama sonrasi.
secooo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen secooo »

Bendede dışkılarken bir sıkıntı yok dışkılama sonra 1 saat fln semptomlar artıyor sonra azalıyor.Yada dışkılamasan bile artık dışkı makatta yakın bölgedeyse bile rahatsızlık artıyor.Ben dışkının çıkşa yaklaştıgını hisseder hissetmez tuvaletim olmasada dışkılıyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

secooo yazdı:Bendede dışkılarken bir sıkıntı yok dışkılama sonra 1 saat fln semptomlar artıyor sonra azalıyor.Yada dışkılamasan bile artık dışkı makatta yakın bölgedeyse bile rahatsızlık artıyor.Ben dışkının çıkşa yaklaştıgını hisseder hissetmez tuvaletim olmasada dışkılıyorum
Fazla ıkınmayin yanliz...makat kaslarını patlatirsaniz hemoroid yada anal fissür olursunuz. Kabiz kalmayın, heryemekte corba için. Bolsu icin 2.5 litre/gün.
secooo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen secooo »

teşekkurler tavsiyeniz için ..Hastalığa yakalandığımı idrar ettikten önce cılız semptomlarım vardı. ozaman anlamamıştım şimdi geriye dönünce anlıyorum.5 senedir zaman zaman hafta bazında senede 2 veya 3 hafta ani sıkışma durumları olurdu özellikle soğukta.Covid geçirdikten sonra arttı ama idrarda yanma olarak gösterdi kendini..sonra bir kabızlık evresi yaşadım 1 veya 2 ay işte tamda bu evre bitiminde hastalık kendini tam gösterdi..
bol su içiyorum 20 senedir 2.5 litrenin altına düşmedim belki en az 3 litre içiyorum..Ufak bir hemaroidde var belliki zaten..
teşekkurler
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

secooo yazdı:teşekkurler tavsiyeniz için ..Hastalığa yakalandığımı idrar ettikten önce cılız semptomlarım vardı. ozaman anlamamıştım şimdi geriye dönünce anlıyorum.5 senedir zaman zaman hafta bazında senede 2 veya 3 hafta ani sıkışma durumları olurdu özellikle soğukta.Covid geçirdikten sonra arttı ama idrarda yanma olarak gösterdi kendini..sonra bir kabızlık evresi yaşadım 1 veya 2 ay işte tamda bu evre bitiminde hastalık kendini tam gösterdi..
bol su içiyorum 20 senedir 2.5 litrenin altına düşmedim belki en az 3 litre içiyorum..Ufak bir hemaroidde var belliki zaten..
teşekkurler
Rica ederim.
Ahmettt
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen Ahmettt »

kadir yazdı:
Ahmettt yazdı:Merhaba büyük abdestten sonra hastalıktan eser kalmiyor müthiş bir rahatlama oluyor ardından gün içinde yavaş yavaş semptomlar geri geliyor sorun mide veya bağırsaklarda olabilirmi
Bagirsaklarla alakali degil, dışkı ile gerilen prostat bölgesinde semptomlar artiyor...bosaltim sonrasinda baski azaldigi için semptomlar azaliyor. Idrar akimi bile fark eder dışkılama sonrasi.
Sağolun cevap için Kadir bey aynen öyle idrar akım hızı artıyor diskilamadan sonra
hit43
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen hit43 »

Ahmettt yazdı:
kadir yazdı:
Sağolun cevap için Kadir bey aynen öyle idrar akım hızı artıyor diskilamadan sonra
kadir abi ve tüm forum sakinleri.ben de dışkılarken prostat rahatlıyor.bende de dışkılama ile beraber idrar yaptığımda semptomlar sıfırlanıyor.fakat sadece işeme olunca gerilme huzursuzluk batma bazende yanma oluyor.çok ilginç olanı ise dışkılama ile beraber idrar sonrası çok ama çok rahatım.pelvik taban kasları ile alakalı olabilir mi acaba ?dışılarken kasılınca rahatlıyor fakat işeme olunca tüm yukarıda belirttiğim semptomlardan en az ikisi oluyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

hit43 yazdı:
Ahmettt yazdı:
kadir yazdı: Bagirsaklarla alakali degil, dışkı ile gerilen prostat bölgesinde semptomlar artiyor...bosaltim sonrasinda baski azaldigi için semptomlar azaliyor. Idrar akimi bile fark eder dışkılama sonrasi.
kadir abi ve tüm forum sakinleri.ben de dışkılarken prostat rahatlıyor.bende de dışkılama ile beraber idrar yaptığımda semptomlar sıfırlanıyor.fakat sadece işeme olunca gerilme huzursuzluk batma bazende yanma oluyor.çok ilginç olanı ise dışkılama ile beraber idrar sonrası çok ama çok rahatım.pelvik taban kasları ile alakalı olabilir mi acaba ?dışılarken kasılınca rahatlıyor fakat işeme olunca tüm yukarıda belirttiğim semptomlardan en az ikisi oluyor
Yukarıdaki paylasımda bu sorunuzun cevabını vermişim.
burakissei
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen burakissei »

bende de bu var dışkılamadan önce yanma ve ağrı var ancak dışkılarken idrar akımı zayıf geliyor daha sonra ayağa kalkıp tekrar idrar yapıyorum ancak yine de idrar kalmış hissi oluyor en sonunda kafayı yiyeceğim 25 yaşındayım. doktora prostattan lökosit bakar mısınız dedim o idrardan bakılıyor diyor
Azeriman93
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Azeriman93 »

Bemdrde ayni
hit43
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen hit43 »

yine dışkılama yine müthiş bir rahatlama..peniste ve mesanede batma yanma gerginlik huzursuzluk yok...en iyisi işerken ıkınmayı deneyeceğim.yani büyük abdest yapıyor gibi...keşke her wc ye gittiğimde azda olsa dışkılama yapabilsem..