PROSTATİT VE DİĞER HASTALIKLAR

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
nemesis21
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

PROSTATİT VE DİĞER HASTALIKLAR

Mesaj gönderen nemesis21 »

Arkdaşlar çok araştırdım ama bi çıkar yol bulamadım size danışmak istiyorum. Ben 3 yıl önce bağırsakta bi enfeksiyon sonucu hastaneye gittim antibiyotik başladım düzeldi sıkıntılarım gitti fakat onu takiben ondan dolayı mı olmuştur bilmiyorum. Peniste ağrı ve hassasiyet, boşalırken ağrı ve yanma, otururken kalçalarda ve peniste sızlama , idrar yaparken sızlama gibi şikayetler üzerine ilk defa 2021' de hastaneye gittim. Sperm tahlili ve bazı kan testleri yapıldı lökosit değerine o testte bakılmamış. Doktor psikolojin bozuk dedi yolladı beni bende bi süre soğan suyu vs içtim biraz rahatladım sonra geçmeyince başka bi doktora gittim orada da üroflometri yapıldı doktor iyi dedi mastürbasyonu azaltırsan ağrıların gider şeklinde bi cevap verdi ve birde jel ile BACTRİM antibiyotik verdi kullandım biraz düzelme oldu tekrar gittim yine sonuç alamadım. En son 2 ay önce yine şikayetlerimin artması üzerine İTF Androloji bölümüne gittim sperm testi, idrar testi ve antibiyogram ile ultrason istendi. Sperm testi biraz bozuk ve 3 milyon civarı da lökosit çıktı. İdrar temiz, varioksel yok antibiyogramda BOYALI MİKROSKOPİK İNCELEMEGRAM M.MAVİSİ WRİGH DEĞERİ NORMAL, GONOKOK KÜLTÜRÜ ÜREME YOK , EJEKÜLAT KÜLTÜRÜ ÜREME YOK. Doktor bunun üzerine 3 kutu TAVANİC yazıp gönderdi tavanic 1 hafta kullandım fakat bacaklarımda ve kaslarda felaket bi ağrı oldu bunun için fizik tedaviye gittim d vitamini kan baya düşmüş. CRP 21 civarı çıkmış vitamin başladık. Doktora tekrar gidip durumu anlatınca ZİMAKS yazdı onu da kullanma konusunda kararsız kaldım çünkü herhangi bir bakteri testi vs. yapmadı burda okuduğum non-bakteriyel mi değil mi bilmiyoruz. ve en önemlisi bu antbiyotik prostatit tedavisinde sanırım kullanılmıyor. Süreçi nasıl yönetebiltirim. YANITINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ŞİMDİDEN