İsteksizlik sertleşme sorunu için hormon testi

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
scream1717

İsteksizlik sertleşme sorunu için hormon testi

Mesaj gönderen scream1717 »

Arkadaşlar Makat ağrılarım 2 aydır isteksizlik ve sertleşme sorunu eklendi.. Bunun için detaylı olarak hormanlara bakılan bir test var mı varsa ismi nedir.. Testosteron dışında.. Bir dönem avodart ve forprost kullandım acaba onlar mı bir etki yaptı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: İsteksizlik sertleşme sorunu için hormon testi

Mesaj gönderen kadir »

scream1717 yazdı:Arkadaşlar Makat ağrılarım 2 aydır isteksizlik ve sertleşme sorunu eklendi.. Bunun için detaylı olarak hormanlara bakılan bir test var mı varsa ismi nedir.. Testosteron dışında.. Bir dönem avodart ve forprost kullandım acaba onlar mı bir etki yaptı
Kardesim avodartin iceriginde dutasterit var finasterid etkisi yapar. Forprostun icerigindede saw palmetto var...saw palmettoda ayni finasterid etkisi yapar yani alfareduktaz5 enzimini inhibe ederek dihidrotestosteronu bloke eder. Libidonuzu ve cinselliginizi yerlerde süründürür. Bu iki ilac genellikle yasli hastalarda BPH icin kullanılir ( iyi huylu prostat büyümesi) Bu ilaclar prostati ve testisleri kücultur, memeleri büyütür, kıllanmayı azaltır, sesi inceltir yani bir nevi kadınlaştırir. Cinselliginiz bu yüzden etkilenmiş.
scream1717

kadir yazdı:
scream1717 yazdı:Arkadaşlar Makat ağrılarım 2 aydır isteksizlik ve sertleşme sorunu eklendi.. Bunun için detaylı olarak hormanlara bakılan bir test var mı varsa ismi nedir.. Testosteron dışında.. Bir dönem avodart ve forprost kullandım acaba onlar mı bir etki yaptı
Kardesim avodartin iceriginde dutasterit var finasterid etkisi yapar. Saw palmettoda ayni finasterid etkisi yapar yani alfareduktaz5 enzimini inhibe ederek dihidrotestosteronu bloke eder. Libidonuzu ve cinselliginizi yerlerde süründürür. Bu iki ilac genellikle yasli hastalarda BPH icin kullanılir ( iyi huylu prostat büyümesi) Bu ilaclar prostati ve testisleri kücultur, memeleri büyütür, kıllanmayı azaltır, sesi inceltir yani bir nevi kadınlaştırir. Cinselliginiz bu yüzden etkilenmiş.
2 aydır kullanmıyorum.. Bunların tespiti için bir hormon testi varmı?
Testesteron normal çıkmıştı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

scream1717 yazdı:
kadir yazdı:
Kardesim avodartin iceriginde dutasterit var finasterid etkisi yapar. Saw palmettoda ayni finasterid etkisi yapar yani alfareduktaz5 enzimini inhibe ederek dihidrotestosteronu bloke eder. Libidonuzu ve cinselliginizi yerlerde süründürür. Bu iki ilac genellikle yasli hastalarda BPH icin kullanılir ( iyi huylu prostat büyümesi) Bu ilaclar prostati ve testisleri kücultur, memeleri büyütür, kıllanmayı azaltır, sesi inceltir yani bir nevi kadınlaştırir. Cinselliginiz bu yüzden etkilenmiş.
Total testosteron normal cikabilir esas aktif olan serbest testosterondur, terside olabilir, sabah erken ac karnina total ve serbest testosteronunuzuda ölçtürmeniz gerekir.
herdaim32
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen herdaim32 »

kadir abi x antral 10mg kullandim bunun icindede varmi ! saw palemato
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

herdaim32 yazdı:kadir abi x antral 10mg kullandim bunun icindede varmi ! saw palemato
Yok kardesim.
nemesis21
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen nemesis21 »

kadir yazdı:
herdaim32 yazdı:kadir abi x antral 10mg kullandim bunun icindede varmi ! saw palemato
Yok kardesim.
Hocam merhaba çok araştırdım ama bi çıkar yol bulamadım size danışmak istiyorum. Ben 3 yıl önce bağırsakta bi enfeksiyon sonucu hastaneye gittim antibiyotik başladım düzeldi sıkıntılarım gitti fakat onu takiben ondan dolayı mı olmuştur bilmiyorum. Peniste ağrı ve hassasiyet, boşalırken ağrı ve yanma, otururken kalçalarda ve peniste sızlama , idrar yaparken sızlama gibi şikayetler üzerine ilk defa 2021' de hastaneye gittim. Sperm tahlili ve bazı kan testleri yapıldı lökosit değerine o testte bakılmamış. Doktor psikolojin bozuk dedi yolladı beni bende bi süre soğan suyu vs içtim biraz rahatladım sonra geçmeyince başka bi doktora gittim orada da üroflometri yapıldı doktor iyi dedi mastürbasyonu azaltırsan ağrıların gider şeklinde bi cevap verdi ve birde jel ile BACTRİM antibiyotik verdi kullandım biraz düzelme oldu tekrar gittim yine sonuç alamadım. En son 2 ay önce yine şikayetlerimin artması üzerine İTF Androloji bölümüne gittim sperm testi, idrar testi ve antibiyogram ile ultrason istendi. Sperm testi biraz bozuk ve 3 milyon civarı da lökosit çıktı. İdrar temiz, varioksel yok antibiyogramda BOYALI MİKROSKOPİK İNCELEMEGRAM M.MAVİSİ WRİGH DEĞERİ NORMAL, GONOKOK KÜLTÜRÜ ÜREME YOK , EJEKÜLAT KÜLTÜRÜ ÜREME YOK. Doktor bunun üzerine 3 kutu TAVANİC yazıp gönderdi tavanic 1 hafta kullandım fakat bacaklarımda ve kaslarda felaket bi ağrı oldu bunun için fizik tedaviye gittim d vitamini kan baya düşmüş. CRP 21 civarı çıkmış vitamin başladık. Doktora tekrar gidip durumu anlatınca ZİMAKS yazdı onu da kullanma konusunda kararsız kaldım çünkü herhangi bir bakteri testi vs. yapmadı burda okuduğum non-bakteriyel mi değil mi bilmiyoruz. Bana ne yapmamı tavsiye edersiniz günlük hayatımı çok etkiledi hocam. YANITINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ŞİMDİDEN
herdaim32

kadir yazdı:
Yok kardesim.
saolasin kadir abi
umitcan

Mesaj gönderen umitcan »

Sanırım bu hastalık testosteron düşüklüğüne sebep oluyor
Furkanal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Furkanal »

Prolaktin hormonu, testesterondan daha iyi fikir verebilir.
scream1717

Furkanal yazdı:Prolaktin hormonu, testesterondan daha iyi fikir verebilir.
Kandan mı bakılıyor normal kan testi
Furkanal

Kandan bakılıyor. Endokrinoloji muayenemde sabah aç karnına baktırmıştım, testesteron fsh lh gibi testlerle birlikte.
scream1717

Furkanal yazdı:Kandan bakılıyor. Endokrinoloji muayenemde sabah aç karnına baktırmıştım, testesteron fsh lh gibi testlerle birlikte.
Endokrinoloji ye direk randevu vermiyor dahiliye üzerinden mi gittiniz
Furkanal

Özelde direk randevu alabilirsiniz, devlette ise endokrinolog yolluyor evet ancak her hastane için mi geçerli bilmiyorum. Mesela bir tıp fakültesinden özel randevu alarak paralı bir şekilde endokrinoloji muayenesi direk olabilirsiniz belki de.
Dogukan01

Mesaj gönderen Dogukan01 »

kadir yazdı:
scream1717 yazdı:
kadir yazdı: Kardesim avodartin iceriginde dutasterit var finasterid etkisi yapar. Saw palmettoda ayni finasterid etkisi yapar yani alfareduktaz5 enzimini inhibe ederek dihidrotestosteronu bloke eder. Libidonuzu ve cinselliginizi yerlerde süründürür. Bu iki ilac genellikle yasli hastalarda BPH icin kullanılir ( iyi huylu prostat büyümesi) Bu ilaclar prostati ve testisleri kücultur, memeleri büyütür, kıllanmayı azaltır, sesi inceltir yani bir nevi kadınlaştırir. Cinselliginiz bu yüzden etkilenmiş.
Total testosteron normal cikabilir esas aktif olan serbest testosterondur, terside olabilir, sabah erken ac karnina total ve serbest testosteronunuzuda ölçtürmeniz gerekir.
Kadir abi bende total de normal serbest de normal ama isteksizlik var eskiye nazaran cinsel arzum çok az.
herdaim32

o bende var doğukan az once prostat masaji yaptim 5.6 damla sivi geldi once agri yapardi simdi masaj sirasinda agrida olmuyor bosalirken agri olurdu simdi olmuyor ama zevk almam az eskiye gore kadir abi siz nediyorsunuz bu ise istek bendede sifir
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Dogukan01 yazdı:
kadir yazdı:
scream1717 yazdı: 2 aydır kullanmıyorum.. Bunların tespiti için bir hormon testi varmı?
Kadir abi bende total de normal serbest de normal ama isteksizlik var eskiye nazaran cinsel arzum çok az.
Kardesim testo degerleri normal ise libidonuz düşük ise alttaki sebeplerde buna neden olabilir.
1- Stres ve depresyon.
2-Cinsel performans kaygısı.
3-Uykusuzluk ve yorgunluk.
4-Kullanılan ilaçlar.
5-Kronik hastalıklar.
nemesis21

kadir yazdı:
Dogukan01 yazdı:
kadir yazdı: Total testosteron normal cikabilir esas aktif olan serbest testosterondur, terside olabilir, sabah erken ac karnina total ve serbest testosteronunuzuda ölçtürmeniz gerekir.
Kardesim testo degerleri normal ise libidonuz düşük ise alttaki sebeplerde buna neden olabilir.
1- Stres ve depresyon.
4-Kullanılan ilaçlar.
5-Kronik hastalıklar.
KADİR Hocam merhaba çok araştırdım ama bi çıkar yol bulamadım size danışmak istiyorum. Ben 3 yıl önce bağırsakta bi enfeksiyon sonucu hastaneye gittim antibiyotik başladım düzeldi sıkıntılarım gitti fakat onu takiben ondan dolayı mı olmuştur bilmiyorum. Peniste ağrı ve hassasiyet, boşalırken ağrı ve yanma, otururken kalçalarda ve peniste sızlama , idrar yaparken sızlama gibi şikayetler üzerine ilk defa 2021' de hastaneye gittim. Sperm tahlili ve bazı kan testleri yapıldı lökosit değerine o testte bakılmamış. Doktor psikolojin bozuk dedi yolladı beni bende bi süre soğan suyu vs içtim biraz rahatladım sonra geçmeyince başka bi doktora gittim orada da üroflometri yapıldı doktor iyi dedi mastürbasyonu azaltırsan ağrıların gider şeklinde bi cevap verdi ve birde jel ile BACTRİM antibiyotik verdi kullandım biraz düzelme oldu tekrar gittim yine sonuç alamadım. En son 2 ay önce yine şikayetlerimin artması üzerine İTF Androloji bölümüne gittim sperm testi, idrar testi ve antibiyogram ile ultrason istendi. Sperm testi biraz bozuk ve 3 milyon civarı da lökosit çıktı. İdrar temiz, varioksel yok antibiyogramda BOYALI MİKROSKOPİK İNCELEMEGRAM M.MAVİSİ WRİGH DEĞERİ NORMAL, GONOKOK KÜLTÜRÜ ÜREME YOK , EJEKÜLAT KÜLTÜRÜ ÜREME YOK. Doktor bunun üzerine 3 kutu TAVANİC yazıp gönderdi tavanic 1 hafta kullandım fakat bacaklarımda ve kaslarda felaket bi ağrı oldu bunun için fizik tedaviye gittim d vitamini kan baya düşmüş. CRP 21 civarı çıkmış vitamin başladık. Doktora tekrar gidip durumu anlatınca ZİMAKS yazdı onu da kullanma konusunda kararsız kaldım çünkü herhangi bir bakteri testi vs. yapmadı burda okuduğum non-bakteriyel mi değil mi bilmiyoruz. Bana ne yapmamı tavsiye edersiniz günlük hayatımı çok etkiledi hocam. YANITINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ŞİMDİDEN
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

nemesis21 yazdı:
kadir yazdı:
Dogukan01 yazdı: Kadir abi bende total de normal serbest de normal ama isteksizlik var eskiye nazaran cinsel arzum çok az.
1- Stres ve depresyon.
4-Kullanılan ilaçlar.
5-Kronik hastalıklar.
KADİR Hocam merhaba çok araştırdım ama bi çıkar yol bulamadım size danışmak istiyorum. Ben 3 yıl önce bağırsakta bi enfeksiyon sonucu hastaneye gittim antibiyotik başladım düzeldi sıkıntılarım gitti fakat onu takiben ondan dolayı mı olmuştur bilmiyorum. Peniste ağrı ve hassasiyet, boşalırken ağrı ve yanma, otururken kalçalarda ve peniste sızlama , idrar yaparken sızlama gibi şikayetler üzerine ilk defa 2021' de hastaneye gittim. Sperm tahlili ve bazı kan testleri yapıldı lökosit değerine o testte bakılmamış. Doktor psikolojin bozuk dedi yolladı beni bende bi süre soğan suyu vs içtim biraz rahatladım sonra geçmeyince başka bi doktora gittim orada da üroflometri yapıldı doktor iyi dedi mastürbasyonu azaltırsan ağrıların gider şeklinde bi cevap verdi ve birde jel ile BACTRİM antibiyotik verdi kullandım biraz düzelme oldu tekrar gittim yine sonuç alamadım. En son 2 ay önce yine şikayetlerimin artması üzerine İTF Androloji bölümüne gittim sperm testi, idrar testi ve antibiyogram ile ultrason istendi. Sperm testi biraz bozuk ve 3 milyon civarı da lökosit çıktı. İdrar temiz, varioksel yok antibiyogramda BOYALI MİKROSKOPİK İNCELEMEGRAM M.MAVİSİ WRİGH DEĞERİ NORMAL, GONOKOK KÜLTÜRÜ ÜREME YOK , EJEKÜLAT KÜLTÜRÜ ÜREME YOK. Doktor bunun üzerine 3 kutu TAVANİC yazıp gönderdi tavanic 1 hafta kullandım fakat bacaklarımda ve kaslarda felaket bi ağrı oldu bunun için fizik tedaviye gittim d vitamini kan baya düşmüş. CRP 21 civarı çıkmış vitamin başladık. Doktora tekrar gidip durumu anlatınca ZİMAKS yazdı onu da kullanma konusunda kararsız kaldım çünkü herhangi bir bakteri testi vs. yapmadı burda okuduğum non-bakteriyel mi değil mi bilmiyoruz. Bana ne yapmamı tavsiye edersiniz günlük hayatımı çok etkiledi hocam. YANITINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ŞİMDİDEN
Merhaba kardesim, tavanic kisilerde kas, eklem ve tentonlarda hasar birakabiliyor. Ayrica kronik prostatitde bu agrilara sebep olabiliyor. 3 milyon lokosit bir enfeksiyon oldugunu gosteriyor. Ya ampirik tedavi olacaksiniz yada prostat sivisindan kültür antibiogram yaptirip duyarli antibiyotik kullanmaniz gerekir.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

kadir yazdı:
Dogukan01 yazdı:
kadir yazdı: Total testosteron normal cikabilir esas aktif olan serbest testosterondur, terside olabilir, sabah erken ac karnina total ve serbest testosteronunuzuda ölçtürmeniz gerekir.
1- Stres ve depresyon.
4-Kullanılan ilaçlar.
5-Kronik hastalıklar.
Benim testo düşük çıkmıştı daha sonra bir dönem normal çıktı ama cinsel sorunlar hiç değişmedi bu sorunlar tamamen prostatit ile alakalı yukarıdakiler olmasa da isteksizlik olabiliyor forumda çok kişi aynı sorundan muzdarip.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Yalnız bence bu ilaçların etkisi kullanırken ortaya çıkar kullanımdan birkaç ay sonra oluşan semptomların sebebi prostatittir.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Hergele yazdı:
kadir yazdı:
Dogukan01 yazdı: Kadir abi bende total de normal serbest de normal ama isteksizlik var eskiye nazaran cinsel arzum çok az.
1- Stres ve depresyon.
4-Kullanılan ilaçlar.
5-Kronik hastalıklar.
Benim testo düşük çıkmıştı daha sonra bir dönem normal çıktı ama cinsel sorunlar hiç değişmedi bu sorunlar tamamen prostatit ile alakalı yukarıdakiler olmasa da isteksizlik olabiliyor forumda çok kişi aynı sorundan muzdarip.
Evet kardesim, cinsel isteksizlik salt testosteronla alakalı degil.
nemesis21

kadir yazdı:
nemesis21 yazdı:
kadir yazdı: Kardesim testo degerleri normal ise libidonuz düşük ise alttaki sebeplerde buna neden olabilir.
1- Stres ve depresyon.
4-Kullanılan ilaçlar.
5-Kronik hastalıklar.
Merhaba kardesim, tavanic kisilerde kas, eklem ve tentonlarda hasar birakabiliyor. Ayrica kronik prostatitde bu agrilara sebep olabiliyor. 3 milyon lokosit bir enfeksiyon oldugunu gosteriyor. Ya ampirik tedavi olacaksiniz yada prostat sivisindan kültür antibiogram yaptirip duyarli antibiyotik kullanmaniz gerekir.
Hocam şimdi ZİMAKS yazdı doktorum. Onuda etken maddesi prostatit için tedavi edici olmadığından kullanmak istemedim bıraktım. Hocam bu lökosit varlığı kesinlikle prostatitmidir. Bu prostat sıvısı için doktor erken dedi ama boş yere antibiyotik kullanmak da istemiyorum. Ampirik tedavi önerileriniz nelerdir. Birde YouTube'dan denk geldiğim bı doktor bana çok güven verdi çapa'daki tedaviyi sonlandırıp oraya geçicem. Prostat'tan ve çeşitli yerlerden aldığı örnekler ile PCR şeklinde inceleme yapıyormuş.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

nemesis21 yazdı:
kadir yazdı:
nemesis21 yazdı: KADİR Hocam merhaba çok araştırdım ama bi çıkar yol bulamadım size danışmak istiyorum. Ben 3 yıl önce bağırsakta bi enfeksiyon sonucu hastaneye gittim antibiyotik başladım düzeldi sıkıntılarım gitti fakat onu takiben ondan dolayı mı olmuştur bilmiyorum. Peniste ağrı ve hassasiyet, boşalırken ağrı ve yanma, otururken kalçalarda ve peniste sızlama , idrar yaparken sızlama gibi şikayetler üzerine ilk defa 2021' de hastaneye gittim. Sperm tahlili ve bazı kan testleri yapıldı lökosit değerine o testte bakılmamış. Doktor psikolojin bozuk dedi yolladı beni bende bi süre soğan suyu vs içtim biraz rahatladım sonra geçmeyince başka bi doktora gittim orada da üroflometri yapıldı doktor iyi dedi mastürbasyonu azaltırsan ağrıların gider şeklinde bi cevap verdi ve birde jel ile BACTRİM antibiyotik verdi kullandım biraz düzelme oldu tekrar gittim yine sonuç alamadım. En son 2 ay önce yine şikayetlerimin artması üzerine İTF Androloji bölümüne gittim sperm testi, idrar testi ve antibiyogram ile ultrason istendi. Sperm testi biraz bozuk ve 3 milyon civarı da lökosit çıktı. İdrar temiz, varioksel yok antibiyogramda BOYALI MİKROSKOPİK İNCELEMEGRAM M.MAVİSİ WRİGH DEĞERİ NORMAL, GONOKOK KÜLTÜRÜ ÜREME YOK , EJEKÜLAT KÜLTÜRÜ ÜREME YOK. Doktor bunun üzerine 3 kutu TAVANİC yazıp gönderdi tavanic 1 hafta kullandım fakat bacaklarımda ve kaslarda felaket bi ağrı oldu bunun için fizik tedaviye gittim d vitamini kan baya düşmüş. CRP 21 civarı çıkmış vitamin başladık. Doktora tekrar gidip durumu anlatınca ZİMAKS yazdı onu da kullanma konusunda kararsız kaldım çünkü herhangi bir bakteri testi vs. yapmadı burda okuduğum non-bakteriyel mi değil mi bilmiyoruz. Bana ne yapmamı tavsiye edersiniz günlük hayatımı çok etkiledi hocam. YANITINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ŞİMDİDEN
Hocam şimdi ZİMAKS yazdı doktorum. Onuda etken maddesi prostatit için tedavi edici olmadığından kullanmak istemedim bıraktım. Hocam bu lökosit varlığı kesinlikle prostatitmidir. Bu prostat sıvısı için doktor erken dedi ama boş yere antibiyotik kullanmak da istemiyorum. Ampirik tedavi önerileriniz nelerdir. Birde YouTube'dan denk geldiğim bı doktor bana çok güven verdi çapa'daki tedaviyi sonlandırıp oraya geçicem. Prostat'tan ve çeşitli yerlerden aldığı örnekler ile PCR şeklinde inceleme yapıyormuş.
Ampirik tedavi birkaç antibiyotikten olusan geniş spektrumlu bir tedavidir. Burada antibiyotik isimlerini zikretmem dogru olmaz.
scream1717

Hergele yazdı:
Yalnız bence bu ilaçların etkisi kullanırken ortaya çıkar kullanımdan birkaç ay sonra oluşan semptomların sebebi prostatittir.
Kullanırken sadece İsteksizlik yapmıştı sertleşme sorunu yoktu bıraktıktan 1 ay sonra İsteksizlik yanında sertleşme sorunu yaptı bende ilaçlardan ziyade prostatit in sebep olduğunu düşünüyorum.. 2 3 gündür iyileşme var gibi sertleşme de.. Biraz da psikolojik bence