Akut Prostatit Ne Şekilde ve Nasıl Başlıyor?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kutluay
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Akut Prostatit Ne Şekilde ve Nasıl Başlıyor?

Mesaj gönderen kutluay »

Arkadaşlar merhaba.

Bir çoğunuzun aksine ben bu hastalığa ilişki sonrası değil bakirken yakalandım. Evet, henüz üniversite öğrencisiyken mastürbasyon sonucu bir gün menimde kan gelince doktora gittim ve meni kültüründe E.Coli üredi ve antibiyotiklerle tedavi oldum. Uzun zamandır bir sıkıntım yoktu ancak sıkıntım tekrarladı ve meni kültürünün sonucunu bekliyorum. Şimdi sormak istediklerim şunlar.

- Yine hiçbir şüpheli ilişkim yok, yıllardır evliyim ve korunuyoruz. Acaba bu durum umumi tuvaletlerden bulaşabiliyor mu? Yani tuvalet yaparken pis suyun penis ucuna sıçraması, hatta kendi gaitanızdan su sıçraması yoluyla bulaşma gibi. Bunlar mümkün mü acaba?

- Ben bakirken E.coli bulaşabildiğine göre bu nasıl oluyor? O zaman doktor belki kan yoluyla bakteriler oraya geçmiş olabilir demişti.

- En son birkaç gün evvel mastürbasyon yaptım ve problemlerim o günden sonra başladı. Acaba yaparken ve silerken mendil, tuvalet kağıdı v.b. pis miydi? Bu şekilde geçiş olabilir mi?

Tecrübeli arkadaşlardan fikirlerini, kendi hikayelerini bekliyorum.
Dediğim şekilde ilişki dışında böyle bulaşmalar ne kadar mümkün?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Akut Prostatit Ne Şekilde ve Nasıl Başlıyor?

Mesaj gönderen kadir »

Cinsel ilişki haricide prostatit olunabiliyor. Mast yaparken penis başını sıkmayla ejekulasyonun geri tepmesini saglamak, oral seks yada umumi pis tuvaletlerden kapma ihtimalide var.