PROSTATİT TEDAVİ SÜRECİM

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
FELÇLİ SALİH
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

PROSTATİT TEDAVİ SÜRECİM

Mesaj gönderen FELÇLİ SALİH »

Herkese selam arkadaşlar. Ben 50 yaşında 6 yılı aşkın omurilik felçli yaklaşık 4-5 yıllık da prostatit sorunu yaşayan biriyim. Ben idrarımı TAK sonda ile yapmaktayım. Bu sebeple ara sıra mesaneyi yıkarım. Denemeler de yaptığım olur. Burayı da yıllardan beri okurum. Hatta buradaki uygulamaları denedim. Literatürde olmayan uygulamaları da denedim. Benim felç öncesi mesleğim Tıbbı Laborant, sağlık teknikeriyim. Kullanmış olduğum antibiyotiğin haddi hesabı yok. En son geldiğim nokta antibiyotik bitti. Sadece hastanede kaldı antibiyotik. Haliyle duvara toslayınca insanın yapamayacağı şey de yok. Daha önce gözü karartıp mesaneye Tetradox 100 mg kapsülünün beş tanesini sıcak suda erittim. Mesaneye verip bekledim biraz fazla beklettim mesane tahriş oldu kanama da oldu. Ama mesaneye verdiğim ilacı geri aldığımda en son bir tortu geldi bildiğin mırık gibi iltihaplı doku parçaları gibi bir şey. Baya bir yoğundu. Neyse on beş gün kıpırdamadan mesanedeki kanamanın geçmesini bekledim. Sonrasında üç ay gibi rahat ettim. Ben sonda ile idrar yaptığım için bir mesaneye sürekli bir yabancı cisim giriyor ve bizde enfeksiyon sıradan bir şey hatta benim gibi hastaların 1/5 i idrar yolları enfeksiyonundan vefat etmektedir. Şuan enfeksiyon olduğumda duyarlı antibiyotik olarak tigesiklin, meropenem, piperasillin tazobaktan sadece bunlar kaldı. Gerisi hep dirençli. Bu arada şunu da gözlemledim. ORAL yada İV (DAMAR YOLU) olarak aldığım ilaç tedavisi ile direk ilacı mesaneye vererek yaptığım tedavi arasında çok ciddi bir fark var. En son kullandığım amikozitte bunu farkettim ama geç kaldım artık antibiyotik bitti. Bana göre oral yada damar yolu ile kullanmak yerine direk sonda ile mesaneye vermek daha çabuk netice alır. Antibiyotik konusunda iyice sona geldiğim için en son mesaneye verip kanattığım tahriş ettiğim Tetradox tan üç tanesi sıcak suda erittim serum fizyolojik ile ılıştırıp mesaneye verdim bir saat onbeş dk gibi mesanede bekledi. Sonra sonda ile geri aldım ve üç kez sf ile yıkadım. Sonra duyarlı bir antibiyotik ile sf i karıştırıp mesaneye verdim dört saatten fazla beklettim. Sabah geri alıyordum en son sondadan çıkardığım da sondanın içinden parçacıklı pislik çıktı tekrar üç kez o parçacıklar bitinceye kadar sf ile yıkadım. Tekrar duyarlı bir antibiyotik verip dört saate yakın bekletip alacağım. Bende bu hastalığın çıkma sebebi akut idrar yolu enfeksiyonu. Bizde idrar mesanede dört saatten fazla bekledimi bakteri oluşuyor sonra da prostatite sebep oluyor. İdrar yolu enfeksiyonu da E COLİ sebepli. İlk başta bizi bu konuda uyarmadılar. İlaç konusunda yoğunbakım ve hastane tedavi sürecinde gerekli gereksiz çok antibiyotik verdiler ve sonuç duvara tosladık. Daha önce kırkkilit otu çayını içtim yine kırkkilit otu olan on bitkisel kökenli kür uyguladım fayda gördüm ama idrar beklediğinde mesanede yine enfekte oldum. Mesaneye gümüş suyu da verdim. Birçok antibiyotik de verdim fayda gördüm ama mesaneye hep yabancı bir cisim girdiği ve mesanede idrar uyuduğum için bir şekilde bekledi yine enfekte oldum. Benim tahminim eğer felçli olmayıp normal olan arkadaşlar holep ile prostatiti tıraşlatıp duyarlı antibyotiği prostata enjekte ettirseler çok ciddi fayda görürler. Maddiyatı iyi olmayanlar ise tetradox 3 kapsülü eritip sf ile sonda yoluyla mesaneye verip bir saat bekletsinler sonra da duyarlı bir antibiyotik verseler bu duyarlı antibiyotiği bir hafta her gece verseler sonda ile geri alsalar fayda görürler. Bu işin riski tetradox fazla beklerse kanama yaptırır çok ciddi tahriş eder. Tetradox bir nevi prostatı tıraşlıyor mesanede oluşmuş doğal olmayan pislikleri söküyor bunu sonda ile aldığımızda da orası temizlenmiş oluyor. Sonra ki duyarlı vermiş olduğumuz antibiyotik te fayda sağlıyor. Bu uygulamayı bir hafta arayla yaparak netice alacağımı düşünüyorum. Daha önce bir kez yaptım üç ay rahat ettim. Bu sefer bir hafta arayla yapıp netice alacağım inşallah. Bu arada acı ekşi turşu asit ve şekerli gıdalar tüketilmesi, ayakların hayaların üşütülmesi, kabızlık ve gaz şikayetleri bu hastalığı tetikliyor buna da dikkat edeceğiz. Sağılkçı olmama rağmen buradaki çoğu arkadaş bir çok ürolog profesörden daha bilgili onuda belirteyim. Hemorod için çok basit bir ilaç tedavisi var onu da söyleyemi. Hirodoid pomad bu heparin içereni bir ilaç bunu basura sürün kabızlık önleyici kayısı mürdüm eriği incir zeytin ve zeytin yağlı yiyecekler ile beslenin çok çabuk yok olur o basur. Bu ilacı normalde spor yaralanmaları için ödemi birikmiş kanı dağıtmak için kullanırlar. Ama içindeki heparinde kan pıhtısını eritir o diyet ile de yok olur. Başta kadir kardeş gibi bilgili arkadaşların affına sığınarak bilgileri paylaştım. Herkese YÜCE MEVLADAN şifa diilyorum.
FELÇLİ SALİH

Re: PROSTATİT TEDAVİ SÜRECİM

Bu arada daha önce kullandığım bir kür vardı onu da yazayım.
yakı otu 30 gr
ayrık otu 30 gr
kırkkilit otu 20 gr ( bu dere kenarından toplanmış olsun) bunu haziran gibi dere kenarından toplayıp gölgede kurutun bunu attardan aldığınız da aynı şey değildir bu. Bu kırkkilit otu tek başına bile etkili ama dere kenarından toplanmış olacak ve mesanede biraz bekleyecek açkarna ıçilecek.
civanperçemi 30 gr
sinirli ot 30 gr
yeşilçay 30 gr
altınotu 20 gr
ısırgan otu 20 gr
limon melisa 30 gr
bunları attarda toz haline getirtin üç kez çay gibi demleyip için. Ayrıca keten tohumu yağını sabah akşam bir tatlı kaşığı için.
FELÇLİ SALİH

Bana göre sizin tedaviniz daha kolaydır. Sebebi benim mesaneye her gün en az altı kez sonda giriyor bu en ufak bir hata da enfeksiyona sebep oluyor. Daha önce akut olarak geçirmiş olduğumuz E COLİ enfeksiyonu da buna çanak tutmakta. İdrar dört saatten fazla beklesin hemen bakteri oluşuyor. Benim gibilerin idrar yolları enfeksiyonu en büyük sıkıntısı. İki üç yıldır tam enfeksiyon olmuyorum ama prostatit oluyorum. Akut safhaya ateşlenme gibi bir kez oldum. O safhaya gelmeden hemen yıkama gibi bir çok müdahele ile gelmeden akıntıdan kurtuluyorum. Bu arada çok antibiyotik kullananlarda akıntı mantar kökenli olabilir. O da aynı prostatit gibi ağrı vs sebep oluyor.
FELÇLİ SALİH

Çörek otunu da mesaneye vereceğim direk sonda ile onu da verdiğimde sonucunu söylerim. Normal olan arkadaşlar için prostatı tıraşlatıp prostat içine duyarlı antibiyotik verilmesi bana göre en etkili çözüm. Bu tıraşlama ve antibiyotik enjeksiyonu üç beş belki daha fazla olmalı. Bunun maddi külfeti olur. Ha bu denenmiş bir şey de değildir komplike olarak. Ayrı ayrı uygulanmış insanlar var fayda görmüşler kısmı olarak ikisi birlikte uygulansa bana göre literatürde de yok ama bence etkili olur.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Geçmis olsun sevgili kardesim..verdiginiz bilgiler için tşk ederiz. Denemeleriniz tabi bizim icin cok kiymetli. Mesaneye sonda duyarlı antibiyotigi vermek literatürde var fakat bunun uygulamasını dr kontrolunde yapmak gerekir. Bu şekildeki bir tedavi içinde hasta ve dr arasında bir konsensus olması lazım. Yinede dr kontrolu altinda yaparsaniz daha iyi olur. Denemelerinizi ve sonucları paylasmanizida ayrica bekleriz.
FELÇLİ SALİH

Burak uludağın bitkisel kür olarak 3000 tl ye sattığı kür yukarıda kür gibidir. attardan 35-40 tl hepsini alırsınız kimseye para kaptırmayın. Denememi istediğiniz kür olursa mantıklı ben kobay olmaya hazırım.
FELÇLİ SALİH

Kadir kardeş literatürde olmayan tedaviler dahil hepsinden ürolog doç dr un haberi var onun bilgisi dahilinde yaptım. Hatta duyarlı antibiyotiği verdiğimde mesaneye bir ay iv amikozit kullandım geçmedi beş gün mesaneye verdim geçti bunu dr arkadaşıma söylediğim de iyi gözlemlemişsin tebrik ederim dedi.
FELÇLİ SALİH

Turbokenanın çörek otu yağı ile mesaneye verme şeklini önemsiyorum. Burada çörek otu yağı özgül ağırlığı idrardan fazla ise çökme yapar uzun süre orada beklerse de enfekte olur. Ama idrardan hafif ise çökelme yapmaz ve atılması kolay olur. Ben sonda ile bu işlemi yaparım mesanenin dibine kadar boşaltırım ve üç kez de yıkama işlemi yaparım. Turbokenan arkadaşın çörek otu yağı vermesi mesaneye. ve ardından pisliklerin çıkması benim yaptığım riskli tedaviye nazaran daha kolay bir işlem. Burada amaç prostatta oluşmuş kalsifikasyon ve enfekte dokunun prostattan temizlenerek oraya etkin duyarlı antibiyotiğin nüfuz etmesi ve normale dönmesi amaçlıdır. Mantıklı olabilir mutlaka deneyeceğim. Ama şuan mesane tahriş oldu önce o bir geçsin ardından bunu da yapacağım listeye koydum.
FELÇLİ SALİH

kalsifikasyon ve enfekte dokunun temizliği için yapılacak işlem defaatle olmalı ki netice alalım.
Aliyasar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Aliyasar »

Holep ile prostat neden traşlancak onu anlamadım holep komple prostat alınma ameliyetı değilmi madem öyle bişi var doktorlar neden söylemiyor
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Geçmiş olsun hocam, benim sorunum konusunda bir yorumda bulunabilir misiniz ? 4 yıl önce anal ilişkiyle başladı ampirik tedavi aldığım için üreme falan olmuyor bende. Prostat dışında geçtiğimiz aylarda birliktelik sonucu üretra balık agzi gibi kabarık kaldı ne yapsam sonuç alamıyorum. Üreme yine olmuyor haliyle ampiriik tedavi alıyorum. Profilden geçmişime de bakabilirsiniz yazarsam çok uzun olacak.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Sizin bakteri belli mi ? Benim bildiğim e coli bağırsakta olur sonda ile nasıl oluyor sizde
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Olmuyoriste yazdı:
FELÇLİ SALİH yazdı:kalsifikasyon ve enfekte dokunun temizliği için yapılacak işlem defaatle olmalı ki netice alalım.
Geçmiş olsun...
Şimdi birkaç sizin için olumlu fakat forumdaki arkadaşlar izin olumsuz durum bildiriminiz var siz sondayi mecbur kullandığınız için günlük rutininiz haline gelmiş yani kullanmama şansınız yok dolayısıyla sonda takılırken sürekli mikrop alma riski sizin artık normaliniz durumuna gelmiş fakat forumdaki arkadaşların hiçbirinin uygulamamasi gereken bir müdahale bu dışarıdan hicbirsey üretra içine üstelikte sürekli ve sürekli sokulmamali sizinde dediğiniz gibi sürekli mikrop almak demek o mikrobu vücutta artık süper mikrop haline getirmek demek ona karşı bir silahiniz kalmaz kullanacak üstelik kimyasalı direk mesaneyi vermek zaten koruyucu yağ tabakasını yok etmek demek buda mesaneyi kendi içerisinde hastalıklı hale getiriyor zaten mikropların mesane duvarına kolayca yapışması için resmen o yağ tabakasını yok ederek geçiş biletini ellerinizle verip tutunmalarini kolaylastiriyorsunuz dediğim gibi bu sizin için rutin hale gelmiş fakat forumdaki arkadaşlara asla tavsiye edilmemesi gereken bir müdahale şekli mesaneniz o kadar incelmistir ki delinmesi an meselesi...
Kadir bey siz ne diyorsunuz bu duruma? ??
Ben zaten gerekli aciklamayi yapmistim yukarida...böyle bir uygulama için dr ve hastanin konsensus icinde olması ve yapilacaksada steril hastane ortaminda duyarlı, antiseptik dokuyu irrite etmiyecek bir uygulama olabilir. Uretradan duyarli antibiyotik verilmesi bazı makalelerde var. Fakat hastane dişı bir ortamda ve herkesin uygulayacagi bir işlem degil bu. Dediginiz gibi mikrop kapma ihtimalide var.
FELÇLİ SALİH

Valeri yazdı:Sizin bakteri belli mi ? Benim bildiğim e coli bağırsakta olur sonda ile nasıl oluyor sizde
E coli bağırsakta oluyor doğru. Felçli olmanın ilk aylarında yıllarında tuvaletinizi yapamıyorsunuz genelde parmakla başkaları tarafından çıkarılıyor. Benim gibilerin bir çoğu bu evrede mutlaka bu bakteriyi kapıyor. Hastalığın ilk evresinde çoğunlukla hareketsiz kalıyoruz. Kimisinin eli kolu geri geliyor kimisinin bacağı geri geliyor yani hareket olarak. İlk evrede çoğumuz oturma hareket etme konusunda çok sıkıntılı birde bunun yoğun bakım kısmı tuvaletinizi kim nasıl temizliyor belli değil. o dönemde kapmış oluyoruz genelde.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

FELÇLİ SALİH yazdı:
Valeri yazdı:Sizin bakteri belli mi ? Benim bildiğim e coli bağırsakta olur sonda ile nasıl oluyor sizde
E coli bağırsakta oluyor doğru. Felçli olmanın ilk aylarında yıllarında tuvaletinizi yapamıyorsunuz genelde parmakla başkaları tarafından çıkarılıyor. Benim gibilerin bir çoğu bu evrede mutlaka bu bakteriyi kapıyor. Hastalığın ilk evresinde çoğunlukla hareketsiz kalıyoruz. Kimisinin eli kolu geri geliyor kimisinin bacağı geri geliyor yani hareket olarak. İlk evrede çoğumuz oturma hareket etme konusunda çok sıkıntılı birde bunun yoğun bakım kısmı tuvaletinizi kim nasıl temizliyor belli değil. o dönemde kapmış oluyoruz genelde.
Nasıl başladı peki bu durum sizde
FELÇLİ SALİH

Olmuyoriste yazdı:
FELÇLİ SALİH yazdı:kalsifikasyon ve enfekte dokunun temizliği için yapılacak işlem defaatle olmalı ki netice alalım.
Geçmiş olsun...
Şimdi birkaç sizin için olumlu fakat forumdaki arkadaşlar izin olumsuz durum bildiriminiz var siz sondayi mecbur kullandığınız için günlük rutininiz haline gelmiş yani kullanmama şansınız yok dolayısıyla sonda takılırken sürekli mikrop alma riski sizin artık normaliniz durumuna gelmiş fakat forumdaki arkadaşların hiçbirinin uygulamamasi gereken bir müdahale bu dışarıdan hicbirsey üretra içine üstelikte sürekli ve sürekli sokulmamali sizinde dediğiniz gibi sürekli mikrop almak demek o mikrobu vücutta artık süper mikrop haline getirmek demek ona karşı bir silahiniz kalmaz kullanacak üstelik kimyasalı direk mesaneyi vermek zaten koruyucu yağ tabakasını yok etmek demek buda mesaneyi kendi içerisinde hastalıklı hale getiriyor zaten mikropların mesane duvarına kolayca yapışması için resmen o yağ tabakasını yok ederek geçiş biletini ellerinizle verip tutunmalarini kolaylastiriyorsunuz dediğim gibi bu sizin için rutin hale gelmiş fakat forumdaki arkadaşlara asla tavsiye edilmemesi gereken bir müdahale şekli mesaneniz o kadar incelmistir ki delinmesi an meselesi...
Kadir bey siz ne diyorsunuz bu duruma? ??
Bir mesane yapısı ağız mukozası gibidir. İki mesane duvarında kalınlaşma var. Üç mesane duvarı kendini sürekli yenileyebilen bir organ. Kaza öncesi bir yıl ameliyathane de çalıştım. Okuduysan yaptığım herşeyi dr kontrolü bilgisi dahilinde yaptım diye belirttim. Bizim başımıza gelen şey felç olmanın ilk döneminde olur. Yani yoğun bakım evresinde. O dönemde kim yaptırdı kim sildi bilmiyorum. Biriyle ters ilişki yada başka bir şey den değil. Gerek bu hastalıkla gerek idrar yolları enfeksiyonu ile ilgili yabancı yayınlar dahil çok şey okudum. Okulda okuduğum meslek hayatımda öğrendiklerim hariç. Açıkcası buraya bu konu başlığını açma sebebim. O kişi burada sanki engellenmiş ama onu takip ettim baya bir sürece. Adam buradaki yada başka sosyal medyada bir çok kişinin parasını alıp her gün neredeyse rakı balık keyfi yapıyor son model arabalara biniyor. Benden de ilk etapta istemişti. Allahın izniyle bu hastalığımı tedavi edeceğim inşallah. Benim evde akıntının yada idrarın tetkikini yapacak düzenim olanaklarım var. Açıkçası böyle bir başlığı açtığıma da pişman oldum.
FELÇLİ SALİH

Gerek meslek hayatımda gerekse hastalık sürecimde bir sürü laboratuvar ve dr hataları ile karşılaştım. Akıntıdan kültür antibiyoğram verdim onlarca oral yol ilacı vardı havaya uçtum çünkü hep damar yolu ile tedavi seçeneğim vardı. Uzun süre de antibiyotik almadım propolis kullandım immün sistem yerine oturdu diye düşündüm. Üç tane antibiyotik değiştirdim hala devam etti. ilaç kullanım esnasında tekrar verdim hiç alakası çıkmadı. Sonradan öğrendim o kültür antibiyoğram bana ait değil. Muhtemelen bir önceki hastanın antibiyoğramını şablonda unuttu. Burada iki kelime bilip üfüren sallayan arkadaşlar var. hiç antibiyotik kullanma şansım kalmadı. Bundan sonra sadece hastaneye yatarak tedavi olabilirim. Oda bunun için biterse yarın başıma bir iş gelse beni gömerler. Ben prostatit için enjeksiyonun faydası olacağı düşüncesindeyim ama önce prostat ve mesane içerisinde çevresindeki yabancı cisimlerin temizlenmesi gerekir. Yoksa onlar en kısa zamanda yine enfekte yapar.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Bak sevgili Salih kardesim, allah sana sifalar versin. Ayrıca paylaşımin için tsk ederim. Yanlız prostat içi antibiyotik enjeksiyonu olan bu forumda nekadar kişi varsa hiç biri fayda gormedi ben dahil. Biz onu yıllar önce denedik sonuç husrandı. İnsanlar daha kötü oldu.Hala enjeksiyonun zararlarını çeken hastalarımiz var. Enjeksiyon işini geçelim. Yanlış anlamayin kardesim bilginiz olsun diye söylüyorum.
FELÇLİ SALİH

Şuan ikinci kez aynı uygulamayı yaptım. Yıkamada gelen partiküller parçacıklar o kadar fazla ki tıraşlamada bu kadar parça ancak alınır. Ha çok kolay bir işlem değil biraz canım acıyor mesane küçüldü. Bugün gece zor geçecek. Bol sıvı aldım kademe kademe mesaneyi büyülteceğim ve o pislikleri alacağım hala var içinde ama daha çok ardı ardına mesaneyi yıkarsam sondayla gir çık kanama yapar onun için ara ara yapacağım ben bu işlemi bir ay boyunca haftalık yapacağım neticede daha önce üç ay rahat ettim bu sefer bir yıl rahat ederim belki tamamen kurtulurum. Zaten burda paylaşacağım gelişmeleri. Bazıları buna illaki bir şey der benim için her gün ölmektense bir gün ölürüm mantığıyla hareket ediyorum. Bir yıl boyunca kaza sonrası antibiyotiğin her türlüsünü vermişler immün sistem bitmiş antibiyotik konusunda duvara toslamışım. Bunu ben seçmedim uyutulurken vermişler. Şuanda bundan başka yapacak bir tedavi yada müdahale kalmadı. Mecburen yapıyorum. Ha iyi bir netice alırsam da burada paylaşırım benim yaptığım işlemi sizde bir hafta arayla değilde on günde onbeşgün de yaparsınız. Ama ilk önce güzel bir sonuç almak. Ha şunu da belirteyim o ilacı vermeden önce idrar gayet berrak ve temizdi. o ilaç sonrası gelenler çok abartılı bir partikül ve iltihaplı doku parçacıkları geldi. hala da geliyor. Bu parçacıklar mesane duvarına yapışmış yada oluşmuş cisimler de olabilir neticede akıntı olmazsa bu tedavinin doğru olduğunu gösterir. Ama olursa da boşuna yapmış olurum. Bu tür hastalıklar için her daim kobay lazım benim bunda fedakarlık yapmam eğer size fayda sağlarsa ne mutlu yoksa zaten kendim ettim kendim buldum olur.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Peki Salih kardesim, sizdeki prostatit semtomlarında hiç rahatlama sagladimı bu işlemleriniz. Örneğin idrar debisinde artış gibi?.
FELÇLİ SALİH

kadir abi ben felçliyim belden aşağı yok. o konuda bir sıkıntı yok. Nörojen mesane için mictonorm kullanıyorum. Ha şu an iyiyim ikinci ve üçüncü aşamaya geçtim tedaviye. üretraya veriyorum penis ucunu kapatıyorum antibiyotik miktarı çok az veriyorum. Maydonoz çayı ve kırkkılit otu da içiyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

FELÇLİ SALİH yazdı:kadir abi ben felçliyim belden aşağı yok. o konuda bir sıkıntı yok. Nörojen mesane için mictonorm kullanıyorum. Ha şu an iyiyim ikinci ve üçüncü aşamaya geçtim tedaviye. üretraya veriyorum penis ucunu kapatıyorum antibiyotik miktarı çok az veriyorum. Maydonoz çayı ve kırkkılit otu da içiyorum
Anladım kardesim. Allah yok yerden şifalar acil versin insaallah.
FELÇLİ SALİH

https://patents-google-com.translate.go ... _tr_pto=sc
Prostatit tedavisi için fitil
Soyut
Mevcut buluş, prostatit tedavisi için bir fitile ilişkindir. Bahsedilen icat edilmiş fitil esas olarak (ağırlıkça %) %17-32 enoksasin, %2-4 indometasin ve yağlı bazdan oluşur. Klinik uygulaması, bakteriyel prostatit tedavisi için toplam etkili oranının, oral likörden daha yüksek, %88.57'ye kadar olduğunu göstermektedir.
Mevcut buluş, kinolon antibiyotikli ana etkili bileşen ve antipiretik-antaljik antiinflamasyonlu ilaçtır, yağlayıcı baz ile fitil yapar.
Yukarıda belirtilen kinolon antibiyotik esas olarak şunları içerir: enoksasin, siprofloksasin, ofloksasin, norfloksasin vb.
Actasal şunları içerir: indometasin, diklofenak.
Yağlama bazında esas olarak yarı sentetik yağ asidi esteri, yarı sentetik Cortex cocois radicis ıslak ürünleri kullanılır.
Mevcut buluşun reçetesi ve içeriği şunlardır: %17-32'lik kinolon antibiyotik hesapları; Açtasal %2-4; Yağlama tabanı %81-64'tür.
arkadaşlar ingilizce yayınları araştırırken böyle bir çalışma buldum. Şuanda da kendimde bir uygulama yaptım. Makattan bir uygulama yaptım. Bunu daha önce de yaptım. Benim antibiyotik konusunda sıfır olduğum için farklı bir madde deniyorum. Karvacrol koydum içine ve o şekilde makattan verdim.
FELÇLİ SALİH

BENİM YAPTIĞIM UYGULAMADA KABAK ÇEKİRDEĞİ YAĞI VE KARVACROL YANİ KEKİK YAĞI YAKLAŞIK 20 ML KABAK ÇEKİRDEĞİ YAĞINA ÜÇ DAMLA KEKİK YAĞI KOYDUM VE MAKATTAN ŞUANDA UYGULADIM. Bunu daha öncede yapmıştım içerik biraz farklıydı bir bayram arefesinde sabaha kadar yanmıştı arkam. Ama üç ay rahat etmiştim. Bu yaptığım uygulama neticesini buradan paylaşırım. Eğer sizin duyarlı antibiyotik varsa o antibiyotik ve gliserin, hindistan cevizi yağı bunlardan biriyle birlikte verebilirsiniz.
FELÇLİ SALİH

Bu bilimsel çalışmada başarı oranı %90 tedavi süresi de çok kısa. 2-8 seans.