Enfeksiyon hastaliklari uzmani tedavi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
prostatiniseveyim

Re: Enfeksiyon hastaliklari uzmani tedavi

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Sabir yazdı:Bu konuda haklısın. Benim mikrop bulma meseleme gelince hep dediğim gibi mikrop bulmak için ( eğer varsa) ben uzun bir süre antibiyotik alınmamasi ve farklı hastanelerde kültür yapılması taraftariyim.

Ben mikrobu buldugum da ej son antibiyotik kullanmayali 2 ay bitmişti. Ve 3 hastaneye gittim birisinde mikrop bulunabildi. Halbu ki semptom olarak ta iyi sayılırdim. Rahat olmak mikrop olmadigi anlami tasimiyormuş onu anladim.

Simdi 10 gün oldu 1 ay dolunca hatta 2 ay diyim tekrar kültür yaptirmaya başlayacağım. Antibiyotik varlığı bir dert yokluğu yara gibi birşey işte. Zamanini dozunu süresini iyi ayarlamak lazım.
Hocam ne mikrobu cikti
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Sabir »

prostatiniseveyim yazdı:
Sabir yazdı:Bu konuda haklısın. Benim mikrop bulma meseleme gelince hep dediğim gibi mikrop bulmak için ( eğer varsa) ben uzun bir süre antibiyotik alınmamasi ve farklı hastanelerde kültür yapılması taraftariyim.

Ben mikrobu buldugum da ej son antibiyotik kullanmayali 2 ay bitmişti. Ve 3 hastaneye gittim birisinde mikrop bulunabildi. Halbu ki semptom olarak ta iyi sayılırdim. Rahat olmak mikrop olmadigi anlami tasimiyormuş onu anladim.

Simdi 10 gün oldu 1 ay dolunca hatta 2 ay diyim tekrar kültür yaptirmaya başlayacağım. Antibiyotik varlığı bir dert yokluğu yara gibi birşey işte. Zamanini dozunu süresini iyi ayarlamak lazım.
Hocam ne mikrobu cikti
Simdiye kadar bende s.aureus çıktı ama bu tahlie hiç guvenmiyorum yanlis olma ihtimali cok yuksek.

2 . Olarak yine bir gram pozitif üredi ama adını bilmiyorum fakat duyarli olan antibiyotik cok fayda sagladi.

3.olarak en guvendigim tahlil bu oldu staphlycoccous homelayctus üredi.

NOT bu arada hayatimda bir defa bu işe yeltendim o da kondom kullandım ama durum vaziyet bu.
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

cihanbey yazdı:Antibiyogram sperm kültüründe mi yapıldı prostat masajı mı idrarda mı ?
Prostat masajı sonrasi penis içine steril pamuk cubuk sokuldu. Bu cubuk kültür yapildi ve üreme oldu. Halbuki prostat masajı sonrasi verdiğim idrarda ki ayni esnada verdim bu idrarida ve yine ayni laboratuvar da üreme olmadi.

Ben idrar işine guvenmiyorum. Ya sperm kültürü ya da prostat masaji sonrasi bahsettigim sekilde yapilan kültür fayda verir kanaatindeyim

Haa pcr ile özel olarak mikrop aranır ona bisey diyemem o daha garanti. Ama onunlada her mikrop aranmiyor ve çok masraflı.
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

cengiz, zuspat doktoru araştırıyor diyordun.sonuç ne oldu?
ABittersweetLi

Cengiz yazdı:
ABittersweetLi yazdı:cengiz, zuspat doktoru araştırıyor diyordun.sonuç ne oldu?
Ben Zuspatin yaxmasini trcih ederdim cunku bire bir o konustu.lakin foruma faxla ugramiyor cunku bazi durumlar insanlari forumdan sogutuyor.
Bu doktoru netten ben buldum.Zuspata soyledim oda aradi.Adam yorumu yapan kisiyi hatirlamadigini- tanimadigini,bu yorumu neden yaptigini bilmedigini söylemis.Zuspat düzceye gelip sizinle görüseyim demis ama kibarca " gelmene gerek yok" gibisinden konusmus.Hastanesinde yapilacak test ve kulturlerin neticesinde mikrp bulunursa ona gore ilac verebilecegini,mijrop bulunamazsa yapacak bir seylerinin olmadigini söylemis.
Tabi ben yanlis eksik yazmissan Zuspat düzeltsin.
doktoru bulmak için netten araştırma yapmana gerek yoktu.zaten çoğu kişi doktoru biliyordu.adamı tanımadığını söylüyorsa yalan söylemiş.çünkü birbirleri ile sürekli iletişim halindeler.daha öncede çokça söylemiştim.hatırı sayılı biri değilseniz bazı doktorlara ulaşmak imkansız.şimdi girin düzcenin randevu kısmına adama dair iz bile yok.yani dışardan gelen sıradan bir vatandaş böyle bir doktorun bu hastanede çalıştığından bile haberi olmaz.doktor seni tedavi etmek istedikten sonra o kültür kağıdına istediği şeyi yazıp tedaviye başlar zaten.

zuspat ayrıca foruma aktif bir şekilde giriyor.

benim arkadaşlardan ricam eğer bir hastaneye kültür için gidiyorsanız sabahtan ve ilk idrarı yapmadan önce gidin.sperm kültürü içinse 10 gün içinde boşalmamış olun.
ABittersweetLi

Cengiz, siz doktora nasıl ulaştınız bilmiyorum. Ben aylarca kendi çabamla ulaşamamıştım.daha sonra iyileşen hastasını bulunca onun aracılığı ile kendisi ile görüşme fırsatı yakalayabildim. Bana kültürde bir şey yakalanması gerektiğini söylemişti. Munorol şaseyi önerdi. İyileşme olması beklenir dedi.prostat deformasyona uğramış olabil ir dedi. Bende sizin iyileştirdiğiniz hasta 20 senelik olsaydı onda deformasyon olur ve düzelmezdi dedim. O da bazen mikrop sinsilik yapıyor filan dedi. Yani ne dersen başka yöne çekiyordu muhabbeti. Ama size öyle bir hastayı tanımıyorum demesine gerçekten çok şaşırdım. Koskoca adam yalan söylemiş. Yazık valla. Nasıl görüşmüş zuspat. Telefon ile filan mı ulaşmış.
ABittersweetLi

Seni yada beni tanımıyorsa neden uğraşsın ki. Bu türkiyenin her yerinde olan bir şey.tanıdığın var ise her konuda yardım alman çok kolay. Tanıdığın yok ise bir hiçsin. İyileştirdiği hasta gerçek.bal gibide o doktor biliyor o hastayı. Zuspat nerden almış acaba telefonunu. Neyse foruma ayrıntıları ile yazar umarım.
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

bir efsanenin daha sonuna geldik sanırım. Şuanda bilinen ve denenen bizzat forum üyelerinin uyguladığı duyuma dayalı olmayan 2 tedavi kaldı. kadir beyin tedavisi ve konyadaki enjeksiyon yapan doktor.
ZooM505
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen ZooM505 »

bir yalan rüzgarının daha sonuna geldiniz..! Uyarmıştım.. Üzgünüm.. Prostatitin geriye dönüşümsüz bir tedavisi YOKTUR.. NOKTA..
ABittersweetLi

Efsane olduğunu kim söyledi. Ben hasta ve doktor ile bizzat konuştum. Doktor bana anlattığını herkese anlatacak diye bir şey yok.serum ile antibiyotik tedavisi ile tamamen iyileşen iki kişi daha var üstelik.bu işin kesin tedavisi bu dur. İsteyen ömür boyu gıda takviyesi alsın. Ancak kendini kandırır.yalan olan gıda takviyeleridir.çünkü bu gıda takviyelerinden kazanç sağlayan çok simsar gördük.umut tacirliğinden başka bir şey değil.
prostatiniseveyim

Cengiz yazdı:
ABittersweetLi yazdı:Cengiz, siz doktora nasıl ulaştınız bilmiyorum. Ben aylarca kendi çabamla ulaşamamıştım.daha sonra iyileşen hastasını bulunca onun aracılığı ile kendisi ile görüşme fırsatı yakalayabildim. Bana kültürde bir şey yakalanması gerektiğini söylemişti. Munorol şaseyi önerdi. İyileşme olması beklenir dedi.prostat deformasyona uğramış olabil ir dedi. Bende sizin iyileştirdiğiniz hasta 20 senelik olsaydı onda deformasyon olur ve düzelmezdi dedim. O da bazen mikrop sinsilik yapıyor filan dedi. Yani ne dersen başka yöne çekiyordu muhabbeti. Ama size öyle bir hastayı tanımıyorum demesine gerçekten çok şaşırdım. Koskoca adam yalan söylemiş. Yazık valla. Nasıl görüşmüş zuspat. Telefon ile filan mı ulaşmış.
Telefon ile,kolay ulasmisti .dedigim gibi konusmasinin tam ayrintilarini o biliyor,ben yanlis yada eksik biliyor olabilirim ama emin oldugum olumsuz oldugu.
demekki bu dojtorda bos.monurol forumda iki kisi tarrafindan denendi.ne yazikki ikiside olumsuz.anlamiyorum eger yorum yapan hastayi gercekten iyilestirdiyse baska hastalari da niye iyilestirmek istemez??Yorumu yapan kisinin iddia ettigi tedaviyi degilde monurol öneriyorsa bu işte bir is var.
Ha ha adam bikmis heralde.deert anlatmaktan lan.nerrden iyilestirdim bi tanesini hepsi ustume geluo diyodur

yoksa gizli

Bi urolog lobisimi var iyilestiren enfeksioncuyu. Sikistirio falan.mafya gibi mi

Bu arada adam durust yoksa inandiigi bi sey bi sey olsa gelin lan acin kicinizi der herkese cos cos.igneyi serumu antibiotihi basar para kazanir yaris iyilesir yarisi iylesmez iyilesenler bu carkin devamini saglar
ABittersweetLi

Adam bu saatten sonra neden millet ile uğraşsın ki.dün mesela devlet hastanesinde başka bir kronik hastalığım için o bölüm ile ilgili branşa gittim ama doktor yüzüme bile bakmadan iki ilaç yazıp gönderdi. Ama hatırı sayılır biri yada tanıdık biri olsaydım yazacağı ilaçların bile değişik olacağına eminim :)
ABittersweetLi

Hayatında hiç prostatit şikayeti olmayan bir kişi bile herhangi bir kültür yaptırsın bir şeyler çıkması çok olası bir durumdur.zaten serum ile tedaviye başlanması muhabbetinin kültür sonuçlarına bağlanması sadece prosedür gereğidir. Adam akciğer iltihabı için serum ile antibiyotik tedavisi alıyor ama tamamen iyileşiyor.kültürün serum ile antibiyotik tedavisinde belirleyici bir durumu olmadığı düşüncesindeyim.
ABittersweetLi

Cengiz yazdı:
ABittersweetLi yazdı:Hayatında hiç prostatit şikayeti olmayan bir kişi bile herhangi bir kültür yaptırsın bir şeyler çıkması çok olası bir durumdur.zaten serum ile tedaviye başlanması muhabbetinin kültür sonuçlarına bağlanması sadece prosedür gereğidir. Adam akciğer iltihabı için serum ile antibiyotik tedavisi alıyor ama tamamen iyileşiyor.kültürün serum ile antibiyotik tedavisinde belirleyici bir durumu olmadığı düşüncesindeyim.
Yine yanlis anladin ben lokosit sayimi ile ilgili tedaviyi kast ettim.Lokosit saydira saydira kultur yapmadan tedavi eden bir doktor var ya ondan.
tekrar o muhabbete girmeyelm ozanda yok basligi kilitlesin :)
Sen o malum doktora takmışsın bence :)
ABittersweetLi

Valla benim kimseye hayranlığım yok :) yoldan herhangi birini çevirelim kültür testletinden bir şey çıkma olasılığı her zaman vardır.
prostatiniseveyim

HAMDYALNIZSANADIR yazdı:Abittersweetli iyileşenlerle bizzat konuştum diyo denyonun biri çıkıyo bu hastslığın tedavisi yok nokta diyo zoom505 lütfen boş muhabbetler yapma burdaki insanlar küçücük bi umut ışığı arıyolar insanları yorumlarınla yormana gerek yok hem madem bu hastalığın sna göre tedavisi yoksa ne diye bu siteye giriyosun bu siteden beklentini ve giriş amacını merak etmekteyim .
Ben zoom05 i eski sitede okudum rolandus olarak ve iyilesen biri olarak bana moral vermisti adam yine iyilestihini iyi olduhunu soyluyor hepinis geberec3ksiniz demememiski sqdece k3ndi doru boldigi yolu ispqtlamak.icin abitterin orneklerini sorguluyor dogru mu diye

Bilim sorgulayarak yapilir

Hic kimse birbirinin aksi bi sey soylemezsse bunun adi goygoy olur bizim camiada

Ha bilimsel goy goy olmasmi olur olur her bilimadami ayni seyi soyler se v3 soylenenlerbi ise yaramiosa oda bilimsel goy goy olur
HAMDYALNIZSANADIR

Mesaj gönderen HAMDYALNIZSANADIR »

ZooM505 yazdı:bir yalan rüzgarının daha sonuna geldiniz..! Uyarmıştım.. Üzgünüm.. Prostatitin geriye dönüşümsüz bir tedavisi YOKTUR.. NOKTA..
Kimse kusura bakmasın zom505 de prostatin geri dönüşümsz bi tedavisi olmamış olsbilir fakat başkasında geriye dönüşümü olamayacağı anlamına da gelmez . Ben 5-6 aydan beri bu hastalıkla uğraşıyorum bizler zom505 in yukardaki alıntı yazısını olumlu karşılaysbiliriz fakat bu foruma yeni giren birinin ne düşüneceğini varın siz tahmin edin. Yine de o kelimeyi kullanmaya hakkım yok. Hakkını helal et kardeş haddimi aşmışım anlaşılan hep bu prostatitin yüzünden ;)
ABittersweetLi

arkadaşlar bu hastalıktan tamamen kurtulabilirsiniz.tamamen iyileşen arkadaşlar var.yeter ki siz sürekli araştırma içerisinde olup tedavi olmaya bakın.100 doktora gidip şifa bulamadıysanız 101.doktora da gidin.prostatit mikrobik bir rahatsızlıktır ve uygun antibiyotikleri uygun dozlarda alırsanız iyileşirsiniz.örnekleri ortada.tamamen iyileşen arkadaşlar var.nüks olma olayları da yok.tekrardan korunmasız ilişkiye girersen yada oral sex yaptırırsan yine prostatit olursunuz tabi.bunlara dikkat ettiğiniz sürece Allahın izni ile hiç bir nüks yaşamazsınız.
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Ben doktor ile tel de konuştum cengiz abinin dedikleri doğru aynen böyle dedi ama çok arayan var beni dedi bu rahatsızlık ile ilgili... Sonuç olarak bu rahatsızlıkla uroloji ilgileniyor o bölüme gitmek daha mantıklı onlar bizden yardım isterse biz ilaç ve mikrop bulma araştırmalarında yardım ediyoruz dedi. Bilmiyorum yine de yüz yüze konuşmak daha mantıklı gibi geliyor. Peki sen o arkadaş ile konuştuğunda abbitter ona nasıl tedavi vermiş ne kadar hastahanede kalmış sonrasında ne kadar oral yada iğne antibiyotik almış bunları yazar mısın zira bunlar çok önemli
esmergenc

Mesaj gönderen esmergenc »

ABittersweetLi yazdı:arkadaşlar bu hastalıktan tamamen kurtulabilirsiniz.tamamen iyileşen arkadaşlar var.yeter ki siz sürekli araştırma içerisinde olup tedavi olmaya bakın.100 doktora gidip şifa bulamadıysanız 101.doktora da gidin.prostatit mikrobik bir rahatsızlıktır ve uygun antibiyotikleri uygun dozlarda alırsanız iyileşirsiniz.örnekleri ortada.tamamen iyileşen arkadaşlar var.nüks olma olayları da yok.tekrardan korunmasız ilişkiye girersen yada oral sex yaptırırsan yine prostatit olursunuz tabi.bunlara dikkat ettiğiniz sürece Allahın izni ile hiç bir nüks yaşamazsınız.
Evli olup esinle iliskiye girsen yinede mi nukseder ?
ABittersweetLi

Zuspat yazdı:Ben doktor ile tel de konuştum cengiz abinin dedikleri doğru aynen böyle dedi ama çok arayan var beni dedi bu rahatsızlık ile ilgili... Sonuç olarak bu rahatsızlıkla uroloji ilgileniyor o bölüme gitmek daha mantıklı onlar bizden yardım isterse biz ilaç ve mikrop bulma araştırmalarında yardım ediyoruz dedi. Bilmiyorum yine de yüz yüze konuşmak daha mantıklı gibi geliyor. Peki sen o arkadaş ile konuştuğunda abbitter ona nasıl tedavi vermiş ne kadar hastahanede kalmış sonrasında ne kadar oral yada iğne antibiyotik almış bunları yazar mısın zira bunlar çok önemli
telefon numarasına nasıl ulaştınız? cengizin dedikleri doğru ise doktor yalan söylüyor çünkü iyileştirdiği hasta ile bu doktor sürekli konuşuyorlar.bende konuştuğumda beraber yemek yiyorlardı hatta.doktorun uyguladığı tedaviyi daha önceki mesajlarımda yazmıştım.

asıl şimdi bu hastanın istanbuldaki tedavisini başlatan enfeksiyon hastalıkları profesörüne ulaşıp randevu isteyeceğim.o doktor bu iş bizim işimiz neden hastalar ürologlara gidiyorlar anlamıyorum demiş.forumdan bir kişiye ulaşması için söylemiştim ama şimdiye kadar çoktan ulaşması lazımdı.bende gecen gün cep telefonunu aldım.yakın zamanda kendisinden randevu isteyeceğim.kabul eder inşallah ta iyileşiriz.ismi şimdilik bende saklı kalsın.çünkü herkes bir şekilde ulaşmaya çalışıyor ve doktora baskı kurulmuş olduğundan bazı şeyleri inkar yoluna gidiyor.
ABittersweetLi

prostatiniseveyim yazdı:
HAMDYALNIZSANADIR yazdı:Abittersweetli iyileşenlerle bizzat konuştum diyo denyonun biri çıkıyo bu hastslığın tedavisi yok nokta diyo zoom505 lütfen boş muhabbetler yapma burdaki insanlar küçücük bi umut ışığı arıyolar insanları yorumlarınla yormana gerek yok hem madem bu hastalığın sna göre tedavisi yoksa ne diye bu siteye giriyosun bu siteden beklentini ve giriş amacını merak etmekteyim .
Ben zoom05 i eski sitede okudum rolandus olarak ve iyilesen biri olarak bana moral vermisti adam yine iyilestihini iyi olduhunu soyluyor hepinis geberec3ksiniz demememiski sqdece k3ndi doru boldigi yolu ispqtlamak.icin abitterin orneklerini sorguluyor dogru mu diye

Bilim sorgulayarak yapilir

Hic kimse birbirinin aksi bi sey soylemezsse bunun adi goygoy olur bizim camiada

Ha bilimsel goy goy olmasmi olur olur her bilimadami ayni seyi soyler se v3 soylenenlerbi ise yaramiosa oda bilimsel goy goy olur
kendisi iyileştiğini söylemedi.takviyeyi bırakınca tekrardan cinsellik eskiye dönüyor gibisinden bir şey söyledi.yarın öbür gün vigamaxx satışı durdursa ne olacak peki? benim verdiğim örnekler ise tamamen iyileşmiş insanlardır.yani artık ömür boyu ne antibiyotik ne de başka bir takviyeye ihtiyaç duymadan yaşıyorlar.
ABittersweetLi

esmergenc yazdı:
ABittersweetLi yazdı:arkadaşlar bu hastalıktan tamamen kurtulabilirsiniz.tamamen iyileşen arkadaşlar var.yeter ki siz sürekli araştırma içerisinde olup tedavi olmaya bakın.100 doktora gidip şifa bulamadıysanız 101.doktora da gidin.prostatit mikrobik bir rahatsızlıktır ve uygun antibiyotikleri uygun dozlarda alırsanız iyileşirsiniz.örnekleri ortada.tamamen iyileşen arkadaşlar var.nüks olma olayları da yok.tekrardan korunmasız ilişkiye girersen yada oral sex yaptırırsan yine prostatit olursunuz tabi.bunlara dikkat ettiğiniz sürece Allahın izni ile hiç bir nüks yaşamazsınız.
Evli olup esinle iliskiye girsen yinede mi nukseder ?
eşlerde bazen vajinal hastalıklar olabiliyor.o yüzden bazı durumlarda eş tedavisi diye bir uygulama yapıyor doktorlar.
prostatiniseveyim

ABittersweetLi yazdı:
Zuspat yazdı:Ben doktor ile tel de konuştum cengiz abinin dedikleri doğru aynen böyle dedi ama çok arayan var beni dedi bu rahatsızlık ile ilgili... Sonuç olarak bu rahatsızlıkla uroloji ilgileniyor o bölüme gitmek daha mantıklı onlar bizden yardım isterse biz ilaç ve mikrop bulma araştırmalarında yardım ediyoruz dedi. Bilmiyorum yine de yüz yüze konuşmak daha mantıklı gibi geliyor. Peki sen o arkadaş ile konuştuğunda abbitter ona nasıl tedavi vermiş ne kadar hastahanede kalmış sonrasında ne kadar oral yada iğne antibiyotik almış bunları yazar mısın zira bunlar çok önemli
telefon numarasına nasıl ulaştınız? cengizin dedikleri doğru ise doktor yalan söylüyor çünkü iyileştirdiği hasta ile bu doktor sürekli konuşuyorlar.bende konuştuğumda beraber yemek yiyorlardı hatta.doktorun uyguladığı tedaviyi daha önceki mesajlarımda yazmıştım.

asıl şimdi bu hastanın istanbuldaki tedavisini başlatan enfeksiyon hastalıkları profesörüne ulaşıp randevu isteyeceğim.o doktor bu iş bizim işimiz neden hastalar ürologlara gidiyorlar anlamıyorum demiş.forumdan bir kişiye ulaşması için söylemiştim ama şimdiye kadar çoktan ulaşması lazımdı.bende gecen gün cep telefonunu aldım.yakın zamanda kendisinden randevu isteyeceğim.kabul eder inşallah ta iyileşiriz.ismi şimdilik bende saklı kalsın.çünkü herkes bir şekilde ulaşmaya çalışıyor ve doktora baskı kurulmuş olduğundan bazı şeyleri inkar yoluna gidiyor.
Kardes bi iyiles de en sonunda bizede aciklarsin yeterki iyiles insallah iyilesirsin tam iyilesmesende yazki dra ben de gideyim

en azindan hastalihi inkar.etmeyen bi enfeksioncu varsa ne.mutlu ben de giderim cok aradim da enfeksioncular urologlardan daha az test yaptirip gonderdi

inanin bi enfeksioncuya ben yazdirmaya calisiom clamidya ureaplasma onlara simdilik gerek yok dedi actim cantami yavsaga gosterdim fasikul fasikul testlerimi ciltlettirdim 500 sayfa oldu neyse bebenin gozleri acildi fal tasi gibi eli titremeye basladi adam bilgisayarda daha o testlerin yerini bulamadi iki saat ugrasti valla 15 20 dakika karsisinda oturdum b4n saniyomki hastanede ne kadar kiyida kosede test varsa bulup isaretlio saniom 20 dakika sonra testleri.isaretlemeyi birakti ciktiyi aldi verde bana testler tam idrar tahlili idrar kultuu sperm kulturu hoca ureaplasma mikoplazma onlar sonratmis ben sana sonra bi sey gosterecem dedi sonra sonra ......

Gorecen s3n sonrasinda gorecegini aq un profu dedim 150 lirqm gitti becereksiz adama allahtan psikolojik dedmedi neyse bu da mubarek istanbul tip fakultesinin ozel hastanede muayane yapan profu
esanjor01

Mesaj gönderen esanjor01 »

ABittersweetLi yazdı::| Valla dostum senin dünyadan haberin yoksa ben ne yapabilirim.bu işin akıllılık ile alakası yok. İyileşenler ortada. Ona bakarsan kronik farenjitinde dünyada tedavisi yok diye bilinir ama istanbulda bir doktor tamamen farenjit sorununu çözüyor. Herşey araştırmak ile mümkündür. Bilimde sabit kalıplar yoktur. Her doktorda diğer doktordan farklıdır.önce bunun farkında olursak bazı şeyleri daha iyi anlayabiliriz. Yoksa yerimizde sayar dururuz.senin o doktor yada ilaç firmaları dediklerinin çoğu zaten bu hastalığı kabul bile etmiyor. Sen neyin muhabbetini yapıyorsun :)

hocam hangi doktor o faranjiti komple cozen ?