Doktor Prostat masajı yaparken mesanede idrar olmalı mı?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
hayatzor22
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Doktor Prostat masajı yaparken mesanede idrar olmalı mı?

Mesaj gönderen hayatzor22 »

Arkadaşlar benim prostat masajı yaşpırdığım doktor her seferinde idrarım var dediğimde tamamdır önce sıvıyı alalım sonra masaj sonrası idrar tahlilini alırız diyordu kolayca verirsin,mesanede idrar varken prostat masajı yapılması sakıncalı mıdır?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Doktor Prostat masajı yaparken mesanede idrar olmalı mı?

Mesaj gönderen kadir »

hayatzor22 yazdı:Arkadaşlar benim prostat masajı yaşpırdığım doktor her seferinde idrarım var dediğimde tamamdır önce sıvıyı alalım sonra masaj sonrası idrar tahlilini alırız diyordu kolayca verirsin,mesanede idrar varken prostat masajı yapılması sakıncalı mıdır?
Sakıncalı degildir, masaj sonrası yapılan idrarın incelenmesi önem arz eder.
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen canadianguy1 »

hayatzor22 yazdı:Arkadaşlar benim prostat masajı yaşpırdığım doktor her seferinde idrarım var dediğimde tamamdır önce sıvıyı alalım sonra masaj sonrası idrar tahlilini alırız diyordu kolayca verirsin,mesanede idrar varken prostat masajı yapılması sakıncalı mıdır?
Zaten prostat masaji mesane belli bir miktar idrara sikisikken yapilmali cunku mesanede idrar varken prostat daha belirgin hale gelir ve prostat masaji yapilinca prostata daha iyi ulasilir ,ayrica hemen prostat mesajindan sonra idrar yapilmasi tavsiye edilir,yani her acidan idrara sikisik gibi olunmali
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Daha bilgili kişiler olmalı şeklinde görüş bildirmiş ama şahsi tecrübem eğer sadece prostat sıvısından test yapılacaksa olmamalı yada çok az olmalı şeklinde.
Prostat masajında bence idrara sıkışık olmak masajı yaparken daha çok kasılmamıza sebep olur çünkü masajda gelen sıvı aynen idrar çıkarkenki hisse benzer bir his yapıyor ve bu da masaj esnasında sanki idrarımızı kaçırıyormuş gibi hissedip kendimizi kasmamız sebep oluyor dolayısı ile daha az prostat sıvısı çıkması ile sonuçlanıyor.
Yani en azından ben kendimde böyle bir şey fark ettim yazayım dedim. Daha bilgili arkadaşlar daha iyi bilir tabi.