Pelvik tabanlarında spazm hissi ve geriye doğru çekilme

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Ozan35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Pelvik tabanlarında spazm hissi ve geriye doğru çekilme

Mesaj gönderen Ozan35 »

Merhaba arkadaşlar çoğu problemimi allahıma şükür çözdüm sadece peniste geriye doğru çekilme hisiyatım var bunun neden olduğunuda biliyorum sistoskopide verumantonumda baya büyük bir ödem çıkmıştı pelvik kaslarımı kasmamı engeliyor sizce kagel egzersizi daha mı iyi yapar yoksa daha mı kötü yapar yorumlarınızı merak ediyorum
mustafaa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Pelvik tabanlarında spazm hissi ve geriye doğru çekilme

Mesaj gönderen mustafaa »

Gevşeme egzersizi yapman lazım birde diyafram nefesi alarak pelvik tabana oksijeni bol gönderip oradaki kasların gevşemesini sağlaman lazım artı magnezyum takviyeside alabilirsin magnezyum sitrat. Pelvic floor yazarsan youtubeye 3 4 egzersiz günde 10 15 dakika yapsan gevşeme olarak yol katedersin.
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Se38 »

2 haftadir yapiyorum sifir ilerleme. Millet patir patir iyileşiyor redditte ben anlamiyorum bu isi. Antibiyotik kullanana salak fln dio herkes
mustafaa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen mustafaa »

Se38 yazdı:2 haftadir yapiyorum sifir ilerleme. Millet patir patir iyileşiyor redditte ben anlamiyorum bu isi. Antibiyotik kullanana salak fln dio herkes
Kendi imkanlarınla bir yol katedemediysen bu işle ilgilenen fizyoterapist ler var onlara gidebilirsin makat içinden tetik noktalar var oralara masaj yaparak gergin kasları açıyorlar. Tabi bu işlem nekadar sürer ben 2 seans gittim makat Kasımı ve perinede bulunan kasları çok kasıyordum ufak Bi ilerleme oldu yani ama bunun yanı sıra prostatta iltihap varsa onuda göz önünde bulunduracaksın.
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
Ozan35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Ozan35 »

mustafaa yazdı:Gevşeme egzersizi yapman lazım birde diyafram nefesi alarak pelvik tabana oksijeni bol gönderip oradaki kasların gevşemesini sağlaman lazım artı magnezyum takviyeside alabilirsin magnezyum sitrat. Pelvic floor yazarsan youtubeye 3 4 egzersiz günde 10 15 dakika yapsan gevşeme olarak yol katedersin.
Teşekkür ederimm
krnkprsttt
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen krnkprsttt »

Se38 yazdı:2 haftadir yapiyorum sifir ilerleme. Millet patir patir iyileşiyor redditte ben anlamiyorum bu isi. Antibiyotik kullanana salak fln dio herkes
kadir abi senden ricam okuyorsan cevaplayabilir misin? bende de sanki perine pelvik ağrısı başladı hafiften pek şiddetli olmasa da.ayrıca oturunca leğen kemiğim ağrıyor gibi bir kalçamın üzerine oturunca rahat hissediyorum gibi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Kronik prostatitde öncelikle tanı için yapacaginiz sey , prostat sivisi, meni ve idrardan kültür+antibiogram ve lokosit sayimi yaptirmanizdir. Üreme olmuyorsada pcr yöntemiyle cybh tahlilleri yaptirmaniz. Patojen cikarsa uygun antibiyotik tedavisi baslanilmali. Hic bir enfeksiyon bulgusu yoksada, bir fizyoterapiste görünmenizi öneririm.