SARI SPERM (seminal veziküler)

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
msrcmm
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: SARI SPERM (seminal veziküler)

Mesaj gönderen msrcmm »

smm2804 yazdı:
msrcmm yazdı:
smm2804 yazdı:Benim sperm bu sekılde düzelmiyor tazik 0 parçalar fazla
https://www.hizliresim.com/hescq73
Bu sorun bende de yıllardır var. Sanki iltihap var da ondan kaynaklanıyor gibi.
Aynen abi geçmek bilmiyor bosalırken hiç birşey hissetiyorum koyu çıkıyor parçaları görmüşsündür peak takviye kullanıyorum sulandırır rengi biraz düzelir diye ama faydasını görmedim
Bu parçalar sperm’den ayrı başka birşey gibi. Yani sulandırma ile ilgisi yok bence. Ayrıca ben bromelain kullandım bir işe yaramadı malesef :/
smm2804

Mesaj gönderen smm2804 »

msrcmm yazdı:
smm2804 yazdı:
msrcmm yazdı: Bu sorun bende de yıllardır var. Sanki iltihap var da ondan kaynaklanıyor gibi.
Aynen abi geçmek bilmiyor bosalırken hiç birşey hissetiyorum koyu çıkıyor parçaları görmüşsündür peak takviye kullanıyorum sulandırır rengi biraz düzelir diye ama faydasını görmedim
Bu parçalar sperm’den ayrı başka birşey gibi. Yani sulandırma ile ilgisi yok bence. Ayrıca ben bromelain kullandım bir işe yaramadı malesef :/
Ağrılar sızılar geçti ama tek bu kaldı bir çaresi olmalı bunun enfenksiyon ilerleyince seminel bezlere mi geçti bu durumu yasıyoruz acaba
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen efsane2036 »

Bu spermim çözümü yok düzelmiyor
smm2804

Mesaj gönderen smm2804 »

efsane2036 yazdı:Bu spermim çözümü yok düzelmiyor
Çözümünü elbet bir gün bulucaz gökhan abi
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen canadianguy1 »

smm2804 yazdı:
şu sarı pıhtı spermin çözümünü bulan yokmu ya
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

canadianguy1 yazdı:
smm2804 yazdı:
şu sarı pıhtı spermin çözümünü bulan yokmu ya
Bulamadık ne yazıkkı
social
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen social »

konuya bır hort çekeyım, benımde bu sekılde sarımtırak ama daha cok yapısık sekılde ıcındekı partıkuller, sanırım 2-3 yıldır bu durum oluyor. sperm çıkısında eskıye gore daha azalma var belkıde yogunlugu arttıgı cın ıcındekı hucreler bırbırıne daha cok yapısıyor, bırde prostat sıvı salgılamadıgı ıcın herhalde spermlerın parçalanması az oldugu ıcın yapısık oluyorlar bırbırıne
Cmrt35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Cmrt35 »

Sari jole parcalari bende 20 yildir var desem yalan olmaz bir cozum bulamadim.Bir tek sabahlari 1 cay kasigi karbonatli su ictigim zaman ayni zamanda 3 gunde bir bosaldigim zaman normal rengine ve hacmine donusuyor ama nereye kadar biraktigim zaman tekrar eski haline donuyor.Yaklasik 6 yil once sol testis agrisi ve sari parcalar icin doktora gittigimde butun testleri yaptirdim sadece prostat sivisina baktirmadim hersey normaldi hatta doktor 32 yasinda prostat olmaz diye dalga gecmisti benle.Sık sık bosal dedi gönderdi.Diger arkadaslar oylemi bilmiyorum ben 4 yada 5 gun bosalmayinca sol testis basliyor agrimaya.Forumda uzun yillardir bakiyorum bunu yenebilen gormedim.En son 8 ay once psa yuksekligi vardi 1.8 yasima gore yuksekmis daha gecen ay 1.2 ye dustu 6 ay antibiyotik kullandim sari jole paracalara iyi gelen gormedim hatta agrilarim daha da artti.Allah sonumuzu hayir etsin.
.
Cmrt35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Cmrt35 »

Unutmusum 8 ay once total psa yuksekliginden doktorun verdigi ilk antibiyotikler olan kemoprim ve kalidren ayni anda kullanmistim 1 hafta sonra spermde düzelmeler idara debisinde yuksek artis olmustu sasirmistim ama antiler bitince kabus gibi agrilarim oldu sanki uyuyan dev uyandi.Simdi o gunlere gore daha iyiyim sadece sol kasik testis ve bel agrilarm var ve tabikide sari jole parcalar tekrar testlerimi yaptircam bakalim ne olcak.
social
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen social »

Bende tam tersi 3-4 gun bosalmazdigim zaman bu yapisma daha cok oluyor. Gun asiri bosalirsam homojen bir yapida oluyor sperm yada cok daha az oluyor yapisma.
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen BruceLee »

degattor111 yazdı:beyler benım anlamadıgım sarı sperım gibi olunca bısey mı oluyor benım yıllardır boyle 1 saat filim ızledıkten sonra bosalınca yarısı jel gıbı cıkıyor yarısı parcalı parcalı yanı yapıskan parcalı parcalımı dıyım nasıl dıyım ama 3 defa sperm testi vs verdim sayısı vs sorun yok nıye bu kadar kafaya taktınız bunu kımısı sarı olur kımısı beyazımsı belkı aılende sarılık vardır mesela bende %50 sarılık varmıs
+1

Bir sorun olmadıktan sonra spermin nasıl olduğunun ne önemi var?
Akın 3434
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Akın 3434 »

Ben bi profa sormuştum sperm sarımtırak oluyor beyaz içimde sarılıklar var demiştim iltihaptan ödem den felan mı diye düzensiz Mast düzensiz ilişki sonucu olur onlar önemli değil dedi nekadar doğru bilmiyorum artık
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Sperm rengi sarı, sarının tonları, boza rengi arasinda degisir. Bu tükettiginiz gıdalar ve ejekülasyon süresi ile alakalıdır. Sperm yogunlugu viskozitesi ise prostatin ürettigi seminel sıvının inflamasyondan dolayı,yeteri kadar meniyi sulandıramadığı içindir.
ali ankara

Mesaj gönderen ali ankara »

Selamın aleyküm arkadaşlar rabbim hepimizin işini kolaylaştırsın tez zamanda şifa versin bi soru soracaktım başlık acamadım bu başlıgın altına yazayım dedim purostatit nüksünden sonra purostatı bi nemze bazı şeylerle dizginledim şuan purosttla ilgili şikayetlerim minimuma indi % 90 iyiyim lakim mesanemle ilgili bzı şikayetlerim gecmedi mesanemde kalp atışı gibi atmalar yanma hafif agrım oluyor göz seyirmesi gibi seyirmeler oluyor bunun ne oldugunu anlmış deyilim nette araştırdım direk aktif mesane mesane agrı senduromu cıkıyor ama bu nüks te aniden ortaya cıktı daha önce yoktu yoksa diyorum bu sentomlar purosttımı tetikledi yenibir hastalık belirtisimi anlıya madım yardımcı olacak arkadaşlar başına gelen varsa yerdımcı olursa dua ederim saygılar
ali ankara

Dogru söylüyosun benin tam mesanemin üstünde hafif huzursuzluk seyirme kalp atışı gibi atma oluyo hafifte ahrı oluyo 1 aydır devam ediyo bazen 1 2 gün hic olmuyo sonra geri geliyo mesane kasılması felan yazıyo nette vallaha cok kafama takıyorum aklım hep orda zaten purostat iltihabı canımı aldı bide bu cıktı işallah senin dedigin gibi piskolojiktir purostat iltihabı mesaneye zarar verirmi bilmiyorum oraya bılaşma ihtimali varmıki
scream1717

Mesaj gönderen scream1717 »

Bende de vardı sık noşalmayla geçti.arada ara verince yeniden oluyor ama boşaldıkça düzeliyor
ali ankara

Sendeki şikayetler ney agrı yanmamı yoksa seyirme hareketlilikmi bende hepsi muberek beraber oluyo agrı yanma hareketlilik seyirme 1 aydır bununla cebelleşiyorum
Ahmet10

Mesaj gönderen Ahmet10 »

Renginde duzelme olan var mı
Ghost

Mesaj gönderen Ghost »

Daha önce böyle bir sorunum yoktu . Tavanic ve klindan kullandım hastalik belirtileri baya hafiflemisti. Ereksiyon eskisi gibi degil ama idare ediyor. Zevk almak daha zor , sulu meni var vs .ilaclardan sonra, 10 gün perhiz sonrası ejeküle olduğumda sapsari sperm geldi ve bu durumun bir anda olmasi korkuttu acikcasi. Ilaclardan mi kaynakli anlayamadim surekli boyle gelmeye basladi
mertens

Mesaj gönderen mertens »

Ghost yazdı: 03.09.2022 - 16:01 Daha önce böyle bir sorunum yoktu . Tavanic ve klindan kullandım hastalik belirtileri baya hafiflemisti. Ereksiyon eskisi gibi degil ama idare ediyor. Zevk almak daha zor , sulu meni var vs .ilaclardan sonra, 10 gün perhiz sonrası ejeküle olduğumda sapsari sperm geldi ve bu durumun bir anda olmasi korkuttu acikcasi. Ilaclardan mi kaynakli anlayamadim surekli boyle gelmeye basladi
Meni sarı olabilir aslında önemli olan benim için parçacıklı mi gatta benimki parçadan ziyade slikon gibi yapışık birbirine . Aslında test verilse ve değerler normal çıksa slikon gibi olması bile beni endişelendirmez
mertens

Mesaj gönderen mertens »

smm2804 yazdı: 19.09.2021 - 09:09 Benim sperm bu sekılde düzelmiyor tazik 0 parçalar fazla
https://www.hizliresim.com/hescq73
Hm abim seninki yine iyimiş :D :D bende o küçücük parçalar yok iri iri yapışık bildiğin slikon gibi ya şaşırıyorum. Ne hlere düştük be :roll:
BruceLee

Mesaj gönderen BruceLee »

crazy96 yazdı: 17.09.2021 - 23:36 benzer durum bende var meni sarımsı beyaz karışık ve biraz kıvamlı jöle gibiydi önceden benim şimdi kıvam biraz daha iyi bende parçacık yokta renk sarı bende birsürü şey denedim yok bi türlü düzelmiyor bütün şikayetlerim vezikülite benzer prostattan kesin oraya geçti diye düşünüyorum link vermemde sakınca yoktur sanırım http://tr.drlahlali.org/urologiya_vezikulit.html burda vezikülit şikayetlerini baya detaylı anlatıyor çoğu bende var
ayrıca meni az geliyor 3-4 yıldır bu şikayetim var 2 yıldır belli aralıklarla tedavi aldım ciproda biraz düzeldi gibi sonra devam etti bactrim kullandım meni hacmi arttı bitince eskisi gibi azaldı en son tavanic clasid kullandım ilk haftada meni gözle görülür derece bembeyazdı sonra yine eski haline geldi geçmiyor işte bu yüzden kronik zaten
Merhaba. Bu arkadaşımızın tavanic kullanınca bembeyaz olması ve ilk haftadan sonra eski sarı haline gelmesinin bilimsel açıklamasını yapabilir misiniz?
alivatan98

Mesaj gönderen alivatan98 »

Beyler bendede silikon gibi bu aralar Melisa karabaş çayına tekrar döndüm. Biraz topladı sanki durumları rapor edeceğim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Bromelain kullanmanızı öneririm.
Yorgun123

Mesaj gönderen Yorgun123 »

Kadir abi bromelain ne kadar ne sabah akşam olarak mı öneriyosun. Ne yapmalıyım sence