Aklımda kalan 2 soru var

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
mustafaa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Aklımda kalan 2 soru var

Mesaj gönderen mustafaa »

1. Prostat birşekilde iltihaplanıyor bakteriyel veya bakteriyel olmayan şekilde. Daha sonra bakteriyel durum varsa bu gidiyor iltihaplanma ve kas gerginliği kalıyor bazı semptomları kas gerginliği yapıyor diye düşünüyorum.

2. 3 5 gün önce vakit geçirmek için mobil oyun indirdim oyunda biraz stres gerginlik yaşadım geçmek için bu sırada pelvik kaslarımı ve makat kaslarımı kastığımı hissettim kaslarımı kastıkça penis köküne sızlama ve yanma oluyordu kendimi g3vşettiğim an rahatlıyor bu durum pelvik kasların aşırı gergin olduğunu gösteriyor bu kasları rahatlatmamız lazım egzersiz yapıyorum ama tam anlamıyla kas gerginliği gitmiyor.
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
therealpatient

Re: Aklımda kalan 2 soru var

Mesaj gönderen therealpatient »

Yemin ediyorum forumun psikolojisini bozdular he...
Hocam bu psikolojiyle pelvik kaslarında bi sorun yoksa bile sorun yaratırsın.
Ersoy
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Ersoy »

Dostum aynısı senin için de geçerli.Tüm eksi mesajlarına dön bak bakalım bi.Ne kadar tutarsızsın gerçi sen de haklısın.. Nereye baksan sıkıntılı bir durum.Ama senin durumun bence pelvik taban çünkü birçok sporcu deadlift çalışması sırasında sakatlanma yaşıyor.Ve bildiğin üzere tüm baskı pelvik tabanda.Umarım her şey gönlünce olur ama bu pelvik tabana da bir süre de olsa yoğunlaşmanı dilerim.Umarım yanlış anlamazsın dediklerimi..
therealpatient

Ersoy yazdı:Dostum aynısı senin için de geçerli.Tüm eksi mesajlarına dön bak bakalım bi.Ne kadar tutarsızsın gerçi sen de haklısın.. Nereye baksan sıkıntılı bir durum.Ama senin durumun bence pelvik taban çünkü birçok sporcu deadlift çalışması sırasında sakatlanma yaşıyor.Ve bildiğin üzere tüm baskı pelvik tabanda.Umarım her şey gönlünce olur ama bu pelvik tabana da bir süre de olsa yoğunlaşmanı dilerim.Umarım yanlış anlamazsın dediklerimi..
Benim şikayetlerim deadlift sakatlığından 1 yıl sonra başladı. Ondan önce hiç bir şikayetim yoktu. Pelvik kaslarımda bir sorun olmadığını iddia etmiyorum, detaylı bir muayene olmadan buna karar veremeyiz zaten.
Şunu da söylemek istiyorum, enfeksiyonel bir durumumu olmasaydı tavanic kullandığımda öbür gün şikayetlerim tamamen geçmezdi.
therealpatient

Şunuda not etmek istiyorum, benim ilk şikayetlerim başladığı dönemde ultrasonda üretrada yoğun enfeksiyon görülmüştü. Bunun üzerine STD testlerine gönderildim özellikle klamidyaya 3 kere baktılar. Prostatit olduğunu anlayınca da kaçtılar :P
therealpatient

Ersoy yazdı:Dostum aynısı senin için de geçerli.Tüm eksi mesajlarına dön bak bakalım bi.Ne kadar tutarsızsın gerçi sen de haklısın.. Nereye baksan sıkıntılı bir durum.Ama senin durumun bence pelvik taban çünkü birçok sporcu deadlift çalışması sırasında sakatlanma yaşıyor.Ve bildiğin üzere tüm baskı pelvik tabanda.Umarım her şey gönlünce olur ama bu pelvik tabana da bir süre de olsa yoğunlaşmanı dilerim.Umarım yanlış anlamazsın dediklerimi..
Yanlışsam düzelt ama pelvik taban disfonksiyonun peniste his kaybıyla ne alakası var? en büyük şikayetim bu, sık idrar cart curt bunların hiç biri yok.
therealpatient

Üçüncü olarak, eğer her şeyi pelvik tabandan kaynaklı olarak yaşıyor olsaydım sabahları uyandığımda daha rahat olmam gerekmezmiydi? Ben sabah uyandığımda genelde hafif bi ağrım oluyor, öğlene doğru geçiyor. Sonuçta gece uyuyorsun kaslar dinleniyor?
Ersoy

Mesaj gönderen Ersoy »

Dostum his kaybı tamamen pudental ve perianal sinir ile alakalı pelvik taban boylu boyunca geçen sinirler.Herhangi bir kastaki disfonksiyonu zaten bu sinir ve kan iletimine zarar verip ereksiyon ve his kaybı durumlarını oluşturuyor.Ben de senin gibi düşünüyordum ama olan bu ve birçok kişi bu semptomları verip egzersizlerle iyileşiyor.
therealpatient

Ersoy yazdı:Dostum his kaybı tamamen pudental ve perianal sinir ile alakalı pelvik taban boylu boyunca geçen sinirler.Herhangi bir kastaki disfonksiyonu zaten bu sinir ve kan iletimine zarar verip ereksiyon ve his kaybı durumlarını oluşturuyor.Ben de senin gibi düşünüyordum ama olan bu ve birçok kişi bu semptomları verip egzersizlerle iyileşiyor.
CPPS hastalarının hiç birinden bu semptomu duymadım daha. Ciddi bir his kaybı ve boy kısalması gibi bir semptom yazdıklarında omurgaya emar çektirmelerini tavsiye ettiklerini görmüştüm. Diyorum, tavanic kullandığım aynı gece elektriklenme ağrıları geldi öbür gün tamamen his kaybı ve boy kaybı düzelmişti. Enfeksiyon olmasa bunlar olur mu sence? artrit falan da aynen bu şekilde gidebilir bu arada, ama üretrada olan enfeksiyon ona sebep oluyor. Üretrada negatif alıp, eklemlerden pozitif alınan vakalarda görülmüş. Bir şey demiyorum, detaylı inceleme lazım. O detaylı incelemeyi bizim ürologların yapacağını düşünüyorsak çok hayal kuruyoruz zaten.
Ersoy

Mesaj gönderen Ersoy »

Hard flaccid’i geliştiren hastalar bu semptomları yaşıyor.
Yaşayan birisi ve iyileşme hikayesi semptomlarınız aynı.
https://www.pegym.com/forums/penile-ano ... dvice.html
therealpatient

Bir semptom daha yazayım,
2-3 ay önce bira içmeye gittim. Birayı içtikten 30-40 dakka sonra peniste elektriklenmeler başladı ve bir anda uyuşukluk fırladı. Olduğu yerde tamamen uyuştu. Bu ben sadece bira içiyorum diye oldu. Noluyor? pelvik kas diyor ooo bira hadi uyuşturalım

Hard flaccid olabilir, bir şey demiyorum. Ama önce enfeksiyona bakıcam. Enfeksiyon olmasa tavanicle uçuşa geçmezdim.
therealpatient

Ersoy yazdı:Hard flaccid’i geliştiren hastalar bu semptomları yaşıyor.
Yaşayan birisi ve iyileşme hikayesi semptomlarınız aynı.
https://www.pegym.com/forums/penile-ano ... dvice.html
Paylaşımın için teşekkür ederim. Detaylıca araştırıcam bu mevzuyu.
Ersoy

Mesaj gönderen Ersoy »

Rica ederim.Umarım yararlı olmuşumdur.
mustafaa

therealpatient yazdı:Yemin ediyorum forumun psikolojisini bozdular he...
Benim psikolojim yerinde çok şükür senin gibi önyargılı tuhaf çok bilmiş insanlar bu forumun huzurunu bozuyor bence bu forum sana göre değil başka yerlerde takıl sen.

-Müdessir/7.ayet
therealpatient

mustafaa yazdı:
Benim psikolojim yerinde çok şükür senin gibi önyargılı tuhaf çok bilmiş insanlar bu forumun huzurunu bozuyor bence bu forum sana göre değil başka yerlerde takıl sen.
Ne bu senin atarlı tavrın? iyi niyetimle yazdım ben sana onu
haddini bil konuş
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

mustafaa yazdı:
Arkadasim sen karar verecek degilsin nerede takilacagina. Laflarina dikkat et.
mustafaa

Kadir bey arkadaşın ne dediğini görmüyormusunuz psikoloji bozacak ne yazmışım elimden ne geliyorsa burda insanlara faydalı olabilecek bu forumda paylaşıyorum.

-Müdessir/7.ayet
therealpatient

mustafaa yazdı:Kadir bey arkadaşın ne dediğini görmüyormusunuz psikoloji bozacak ne yazmışım elimden ne geliyorsa burda insanlara faydalı olabilecek bu forumda paylaşıyorum.
Ben kendi yazdığıma bakıyorumda bir sorun yok gibi?
Ben sana psikoloji bozuyorsun mu dedim? senin psikolojini bozmuşlar dedim. Sağlıklı bir insan bile kendini bu kadar takip etse hasta olur.
therealpatient

mustafaa yazdı:Kadir bey arkadaşın ne dediğini görmüyormusunuz psikoloji bozacak ne yazmışım elimden ne geliyorsa burda insanlara faydalı olabilecek bu forumda paylaşıyorum.
Sen bence prostatiti falan boşver, sana türkçe öğretmemiz lazım önce
mustafaa

Hastalık geçsin Türkçem aynı kalsın.

Yurt içi Yurt dışı kaynaklardan tek tek bilgi toplayıp burada paylaşıyorum.

Varsın Türkçem bozuk olsun insanlığa bir katkım olsun.

-Müdessir/7.ayet
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Goruyorum kimin ne dedigini, buradan insan kovmaya calistiginida....fikirleri tartisirken uslubumuzu bozmayalim.
akrepp
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen akrepp »

mustafaa yazdı:1. Prostat birşekilde iltihaplanıyor bakteriyel veya bakteriyel olmayan şekilde. Daha sonra bakteriyel durum varsa bu gidiyor iltihaplanma ve kas gerginliği kalıyor bazı semptomları kas gerginliği yapıyor diye düşünüyorum.

2. 3 5 gün önce vakit geçirmek için mobil oyun indirdim oyunda biraz stres gerginlik yaşadım geçmek için bu sırada pelvik kaslarımı ve makat kaslarımı kastığımı hissettim kaslarımı kastıkça penis köküne sızlama ve yanma oluyordu kendimi g3vşettiğim an rahatlıyor bu durum pelvik kasların aşırı gergin olduğunu gösteriyor bu kasları rahatlatmamız lazım egzersiz yapıyorum ama tam anlamıyla kas gerginliği gitmiyor.
Kardeş sende prostatit kaynaklı Hard flaccid sendromu olabilir oda büyük ihtimalle pelvik kaslarında gerginlik varmış zaten prostat iltihabının bir sonucu olduğu düşünülsede tek başınada olabilen bir sendrom yani kronik pelvik ağrılı bazı hastalarda Hard flaccid sendromu yaşanabiliyor.Bunun için egzersizler ve nefes egzersizleri öneriliyor. Bana ulaşırsan sana bu konuda yardımcı olabilirim. Özelim herzman herkese açıktır. İstediğini sorabilirsin.