Yabancı Formdaki Başarı Öykülerinden Örnekler

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Yabancı Formdaki Başarı Öykülerinden Örnekler

Mesaj gönderen wolfpack »

**1) Merhaba arkadaşlar. Başarı hikayemi anlatmak istiyorum.

16 yaşımdan 20'li yaşlarımın sonlarına kadar CPPS'nin korkunç semptomlarıyla mücadele ettikten sonra, semptomlarımın büyük ölçüde kontrol altına alındığını ve 32 yaşında bir askeri pilot ve ilk olarak büyük bir havayolu şirketi olarak çok başarılı bir havacılık kariyerine başladığımı bildirmekten mutluluk duyuyorum. subay.

Dr.David Wise'ın bana öğrettiği araç ve teknikleri (Değnek, gevşeme teknikleri vb.) hala ara sıra kullanıyorum ama zamanın %99'unda onlara ihtiyacım olmuyor. Ve psikolojik veya fiziksel olarak zorlanmadığım için değil, çünkü USAF'nin sunabileceği en stres yaratan eğitimlerden bazılarını yaşadım (hayatta kalma/kaçınma/direnme/kaçış eğitimi, SUPT uçuş okulu, havada yakıt ikmali eğitimi, vb.) ve CPPS semptomları geçmişime rağmen işimi yapabildiğim ve gelişebildiğim dünyadaki en düşmanca yerlerden bazılarına konuşlandırıldım.

Bu forumda tartışılan tedavi yöntemlerinin çoğunu başarısız bir şekilde denedim, ancak bana gerçekten yardımcı olan Santa Rosa CA'daki Anderson-Wise kliniğini ziyaret etmek ve fizyoterapistinden bir değerlendirme/tedavi oldu. Dr. Wise'ın ekibinin bana öğrettiği yaklaşım, bana çok zor zamanlar yaşattı ve hayatımın yönünü değiştirdi.
Yönetici Yorumu: Reddit'te Dr Wise ile başka bir başarı hikayesi fark ettim, bu yüzden buraya kopyalıyorum:
Yaklaşık altı ay önce Wise-Anderson protokol kliniğine gittim. Kesin olarak söyleyebilirim ki, beni tam bir iyileşmeye, tam durmaya götürdü. Rejime çok fazla bağlılık gerektirdi, ancak hayatımı kurtardığını söylerken dramatik olmuyorum. Bu konuyu görmemin tek nedeni, eski fizyoterapistim bana nasıl olduğumu soran bir e-posta göndermesi ve her gün bu alt diziyi sürekli acı içinde gizlediğim, hayatımın karanlık bir dönemini anımsamaya/hatırlamaya başlamamdı. . Sana garanti ederim, iyileşen çoğu insan ayrılır ve bir daha buraya bakmaz.

3500$ kolay bir fiyat etiketi değil (aslında, eyalet dışı hastalar için uçak bileti ve konaklamayı eklediğinizde çok daha fazla). Bu nedenle, "yeni teşhis edilmiş" ilk seçeneğiniz olarak katılmanızı tavsiye etmem. Ama benim için, her şey başarısız olduğunda nükleer seçenekti (antibiyotikler, diğer ilaçlar / takviyeler, akupunktur, germe, yoga, psikoterapi ve pelvik spesifik fizik tedavi).

Günün sonunda klinikten kendi kendine fizik tedavi/miyofasyal gevşetme yapmak için eğitim/araçlar, pubokoksigeus kaslarındaki düğümleri gidermek için bir değnek ve gevşeme terapisi ile ayrılıyorsunuz. Tüm bunlar gerçekten 3500$+'a mal olmalı mı? Dürüst olmak gerekirse, bu gerçekten zor bir soru... bir yandan ayrıldığınız şey için, bu büyük bir soygun. Dr. Wise bazı aletler ve bantlar için bu kadar para almamalı. Diğer yandan. Kronik pelvik ağrının etkilerini çoğaltan depresyon, uykusuzluk ve anksiyete ile aylarca (veya yıllarca) acı çekiyorsanız, hayattaki tüm umudunuzu yitirmişseniz, 3500 dolar hayatınızı geri almak için ödemek için çok ucuz bir bedeldir. Ve hayatımı geri aldım.

Kesinlikle eksantrik olmasına rağmen, Dr. Wise'ın CP/CPPS hastalarına yardım etmek isteme konusunda samimi olduğuna ve OP gibi bir dolandırıcının ima etmediğini düşünüyorum. İyileşmemi onun ve Tim Sawyer'ın 20 yılı aşkın araştırma ve sıkı çalışmasına ve ayrıca sihirli bir hap veya iğnenin beni iyileştirmesini beklemek yerine gerçekten kendim üzerinde çalışmaya ve protokolü takip etmeye olan kişisel bağlılığıma bağlıyorum.

**2)Merhaba,

bu foruma ilk kez 13 yıl önce, çok ciddi bir kronik pelvik ağrı sendromu vakası geliştirdikten sonra giriş yaptım. Ağrı o kadar kötüydü ki aylarca neredeyse yatalak kaldım. Dr. David Wise'ın tedavi yaklaşımını ilk kez bu forum sayesinde öğrendim. Sonunda altı günlük kliniğine gittim, tekniklerini hayatıma dahil ettim ve pelvik ağrımda önemli bir azalma gördüm. Sağlığımdaki iyileşmenin tam olarak başlaması birkaç yıl sürse de, sonunda neredeyse yatalak olmaktan normal bir hayata geri döndüm. “İyileşmedim” ama çok, çok daha iyiyim.

Ancak Dr. Wise'ın kliniğine gitmeden önce, yaklaşımının bana yardımcı olup olmayacağından emin değildim. Altı günlük klinikte tam olarak neler oldu? Tetik nokta tedavisi ne kadar acıtıyor? Sonuçları deneyimlemeden önce protokolü ne kadar süre izlemem gerekir - varsa? Bu süreçte herhangi bir aksilik ile karşılaşacak mıyım? Bu kemiren sorular endişe seviyemi artırdı ve acımı artırdı.

Benzer sorularla boğuşuyorsanız, kronik ağrısı olan insanlar için bir podcast olan Painopolis'in en yeni bölümüne göz atın. Ben bir sağlık gazetecisi ve Painopolis'in editörüyüm ve podcast'in iki bölümünü kronik pelvik ağrı sendromuyla olan savaşımı anlatmaya ayırıyorum. " başlıklı bir bölümdeAnüs Horribilis'imiz”dün yayınlanan (11 Haziran 2017), kronik ağrılarımın başlangıcını anlatıyorum; Dr. Wise'ı bu forum aracılığıyla nasıl öğrendiğimi; ve neden sonunda kliniğine gitmeye karar verdiğimi. Gelecek hafta yayınlanacak olan 2. bölümde, Dr. Wise'ın kliniğine gitme deneyimimi ve sonrasında neler olduğunu ayrıntılı olarak anlatıyorum.

İkinci bölümde, ilerlememi neredeyse raydan çıkaran beklenmedik bir aksiliğin hikayesini anlatıyorum. (Bu aksilik Dr. Wise'ın ya da kliniğinin hatası değildi.) Bildiğiniz gibi, paradoksal gevşeme adı verilen bir meditasyon tekniği, Wise-Anderson Protokolü'nün temel taşlarından birini temsil ediyor. Podcast'te tartışılan nedenlerden dolayı, günde iki kez paradoksal rahatlamayı alışkanlık haline getirdikten kısa bir süre sonra yoğun panik ataklar yaşamaya başladım. Hayatım boyunca hiç panik atak geçirmeden geçmiştim, ama aniden onlar tarafından azarlanmaya başlamıştım. Dahası, bu panik ataklar sadece paradoksal rahatlama seanslarım sırasında oldu. Sanki panik atakların kendisi yeterince korkunç değilmiş gibi, terapimin önemli bir bileşenini ciddi şekilde baltalıyorlardı. Painopolis podcast'inde,

Bu nedenle, Dr. Wise'ın kliniğinde neler olup bittiğini merak ediyorsanız veya panik ataklar veya diğer aksilikler pelvik ağrıyı azaltma çabalarınızı engelliyorsa, bu iki podcast bölümünü dinlemeye değer bulabilirsiniz. Onlar ücretsiz. Bunları ağrıopolis.com'da bulabilirsiniz. Painopolis podcast'i iTunes, Stitcher ve Google Play'de ücretsiz olarak mevcuttur.

Pelvik ağrı yolculuğum hakkında herhangi bir sorunuz varsa, benimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Painopolis.com adresindeki Painopolis web sitesinden bana ulaşabilirsiniz.

Bilginize, Painopolis podcast'i yalnızca genel bilgi içindir. Nitelikli tıbbi tavsiye yerine kullanılmamalıdır. Aynı şekilde ben bir gazeteciyim, doktor değil ve tıbbi tavsiye vermiyorum veya tıbbi tavsiyelerde bulunmuyorum. Tıbbi kararlar vermeden önce daima doktorunuza danışın.

En iyi dileklerimle,

David

**3) Şimdi 3 yıl oldu ağrımdan kurtuldum ve deneyimlerimi burada aynı şeyleri yaşayan başkaları için paylaşmak için zaman ayırmanın zorunluluğunu hissediyorum.

2005'ten beri kronik prostatit / kronik pelvik ağrı sendromum vardı ve hepiniz gibi, çoğunlukla neler olduğunu bilmediğim için cehennemi yaşadım. Başıma gelebilecek en iyi şey bu siteyi bulmak ve "Pelviste Baş Ağrısı" okumak ve böylece iyileşme yoluma başlamak oldu. Hikayemde hızlı olmaya çalışacağım, ancak lütfen ne yaptığım hakkında daha fazla ayrıntı isteyip istemediğinizi sorun. Tabii benim durumum buradaki insanların %99'una benzese de, herkes için geçerli olmayabileceğini unutmayın.

Temelde dönüm noktası 2008'de, Harvard Üniversitesi'nde bana eve gitmemi ve onunla yaşamamı söyleyen "yıldız" ürologları ziyaret etmekten yorulduktan sonra yaşadığım küçük kasabadaki yerel bir üroloğa gittiğimde oldu. Hepimizin üro ile gittiği ritüelden geçtikten sonra bana baktı ve "Sizin kas-iskelet probleminiz var, bir ürologa değil, fizik tedavi uzmanına veya kayropraktöre ihtiyacınız var" dedi. David Wise'ın başından beri söylediği şeyi, kronik prostatit / kronik pelvik ağrı sendromunun (en azından çoğu durumda) bir kas sorunundan, pelvik kaslarda yaşanan bir travmadan başka bir şey olmadığını ilk kez bir doktorun ağzından duyuyorum. egzersiz, stres vb. yoluyla) ne yazık ki aşina olduğumuz sayısız semptomla kendini gösterir.

Daha sonra sorunu bir pelvik kas sorunu olarak ele almaya başladım ve aşağıdakileri yaptım:
Üroloğum tarafından kas gerginliğini azaltmak için önerilen "Flomax" aldı (bunun ne kadar işe yaradığından emin değilim).
Herhangi bir akredite quercetin ürünü aldı (bunun da ne kadar yardımcı olduğundan emin değilim, sadece 2 ay sürdü).
"Pelvis Baş Ağrısı"nda anlatılan esneme egzersizlerini takiben, semptomlar daha sonra çok daha kötüleşti ama yapmaya devam etmek zorunda kaldı, işe yaradı!
Kronik prostatit / kronik pelvik ağrı sendromunu da anlayan ve karın germe egzersizi öneren ve karın bölgemdeki düğümleri hafifletmek için çalışan bir chiropractor'u ziyaret ettim. Karın kasları için en iyi egzersiz sırt üstü bir yoga topunun üzerine uzanıp germekti.
Azaltılmış boşalma sıklığı (üzgünüm arkadaşlar ama boşalma, pelvik kasları zorlar, bu, pazı ağrısı çekerken ağırlık kaldırmaya benzer). İyileştikten sonra daha fazla frekansa geri dönebilirsiniz.
Azaltılmış stres seviyesi (muhtemelen şimdiye kadar yaptığım en önemli şey). Stres giderici müzik dinleyin ("Stres Giderme" Benjamin Davis tarafından), sakinleştirici sıcak banyolar yapın, vb.
SABIR ve DİRENÇ!
Parkta yürüyüş değildi, esnemeler nedeniyle 6 ay çok fazla alevlenme (sadece ağrı) geçirdim. Sonra bir gün, sanki hiç sahip olmadım, gerçekten böyleydi, şalter kapandı ve ağrı gitti ve 3 yıl boyunca öyle kaldı.

Şimdi, travmatik kas yaralanması geçirmiş herkes gibi, pelvik bölgeyi zorlayan egzersizler yapmamak, çok sık boşalmamak ya da çok fazla stres yaşayarak kendimi tekrar yaralamamaya özen göstermem gerekiyor. Bazen bahsettiğim nedenlerden dolayı zorladığımda hafif bir rahatsızlık hissedebiliyordum ama sadece bir iki gün sürüyor ve sonra normale dönüyordu.

Unutma, iyi olacaksın, umutsuzluğa kapılma. Bir "Tedavi" aramayın, bunun yerine diğer herhangi bir kas yaralanmasında yaptığınız gibi "İyileşme" arayın.

Bu yardımcı olur umarım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Yabancı Formdaki Başarı Öykülerinden Örnekler

Mesaj gönderen kadir »

Kronik bakteriyel prostatit iseniz eğer, uretral akintilarda bakteri ve lokosit bulguları varsa eger bu patogenezin ilk tedavisi antibiyotiklerdir. Tedavisi sonlandiginda bakteri ve lokosit bulguları negatife döndüğünde pelvik agri semptomlari gecmediyse bunun için egzersiz programları yapilabilir. Bu zaten literaturde var. Burada kimse egzersizi dıslamiyorki herkes bu yöntemi deneyebilir. Algi yonetimi yapmayalim. Adamin prostatinda enfeksiyon varsa antibakteriyel tedaviye başlamayip direk egzersiz yaparsaniz enfeksiyon artarak devam eder. Enfeksiyon kanıtı varsa bunun tedavisi antimikrobiyal tedavidir. Tedaviden sonra agri semptomlari gecmiyor ise zaten egzersiz yapilacagini ve faydalarini herkes biliyor bu forumda. Her yorumumuzda bunu paylasiyoruz. Kimse egzersize karsi degilki kardesim. Bu yeni bir sey degil zaten. Egzersizler rahatlatici tedavidir. Kronik bakteriyel prostatit ise agrilara sebep teşkil eder.
canadianguy1

Mesaj gönderen canadianguy1 »

dern yazdı:https://www.youtube.com/watch?v=pBwAgxyJ8LY bu videoyuda bu konunun altına linkleyeyim o zaman

Bu video hastalığın patolojisini çok iyi anlatıyor, forumda gerçekten bakteriyel vakalar mevcut ama aslında %90ımızdan fazlasının prostatında enfeksiyon falan yok arkadaşlar prostattaki ödemi oluşturan kaslar ve sinirlerin disfonksiyonu lakin forumda zikrediliği gibi bir hasar falan değil bambaşka bir miyofasyal olay videoyu izleyin mutlaka.
Umuyorumki artık türkiye forumu olarak hayatımızı geri kazanırız ve bakterileri İKİNCİ plana bırakıp kaslara yoğunlaşırız. Bu demek değilki kimse bakteriyel değil ama artık ben nonbakteriyellerde illa ki bulunamayan bakteri var olayına sıcak bakmıyorum buda tabikide olası bir ihtimal ama istatistiklerde gösteriyorki gerçekten nonbakteriyel olanların yine %90ından fazlası gerçekten NONBAKTERİYEL ve fizyoterapiyle İYİLEŞİYORLAR buna kafa tutmanın alemi yok artık kadir abi antibiyotikle iyileşti diye bu yola başkoymayın oda aynısını söylüyor bana iyi gelen size gelmek zorunda değil diye forumda artık bunun ayrımının çok açık bir şekilde yapılması gerek yabancı forumlarda gerçekten antibiyotikler ana tedavi labellarında bile listelenmiyor 'other treatments' kısmında tozlu raflara atılmışlar bu bizim forumumuz için pekte böyle değil ve bunun değişmesi gerekiyor kaslar konusuna herkesin artık tam gaz yüklenmesi gerek, ayrıca bakteriyel olsanız bile bu demek değilki kaslarınız sıkıntısız, şahsen ben klamidya ile başladım maceraya ve oradaki enfeksiyon ağrısı yüzünden kaslarım kendini sıka sıka belkide diğer etkenlerinde yardımıyla hastalığımı bakteriyel prostatitten kronik pelvik ağrı sendromuna çevirdi, bakteriyel arkadaşlardada bunun olamaması için hiçbir sebep yok zira, umarım bu forumda yeni bir devir başlatır ve kurtuluruz bu halttan
bu yüzde 90 hayal oran bu istatisliklerde doğru değil, prostatit hastalarının yüzde 50 sinin bile bazı şeyleri kabul edip doktora bile gitmediği bir dünyada veya kültürden pcrdan haberleri olmadığı bir dünyada veya labaratuar ve mikrobiyolojiden çok iyi kaçan etmenlerle mücadele edilen bir hastalık ve dünyada nereden geliyor bu ''yüzde 90'' bende bunu anlamadım,kim nasıl çıkarmış kaç kişiyi araştırarak çıkarmış bu istatistiği? adamlar idrar kültürü yapıp bakteri üremeyince nonbakteriyel yazıyor literatüre, mesela forumda tüm iyileşenlerin oranını yapalım hikayesini çıkaralım hiç antibiyotik kullanmadan sadece egzersizle iyileşen babayiğitler kaç tane çıkacak acaba.yüzde 95
çıkar mı? Görüşlerinize veya bu tarz protokollerede saygımız var tedavi planındada kesinlikle ama kesinlikle olması lazım çünkü zamanla kasların anası belleniyor bu gerçek fakat zaten doktorlar papağan gibi 30 sene öncesinin literatürüne ve oranlarına göre bizi keklemeye devam ediyorlar ,biz bari hastalar olarak bu yüzde 90lara filan teslim olmayalım bence,aynen dediğiniz gibi zamanla kasların anası belleniyor bu kısmı kesinlikle es geçmememiz lazım fakat yüzde 90 nonbakteriyel olayı gerçekten bir saçmalık
sekolas
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen sekolas »

canadianguy1 yazdı:
dern yazdı:https://www.youtube.com/watch?v=pBwAgxyJ8LY bu videoyuda bu konunun altına linkleyeyim o zaman

Bu video hastalığın patolojisini çok iyi anlatıyor, forumda gerçekten bakteriyel vakalar mevcut ama aslında %90ımızdan fazlasının prostatında enfeksiyon falan yok arkadaşlar prostattaki ödemi oluşturan kaslar ve sinirlerin disfonksiyonu lakin forumda zikrediliği gibi bir hasar falan değil bambaşka bir miyofasyal olay videoyu izleyin mutlaka.
Umuyorumki artık türkiye forumu olarak hayatımızı geri kazanırız ve bakterileri İKİNCİ plana bırakıp kaslara yoğunlaşırız. Bu demek değilki kimse bakteriyel değil ama artık ben nonbakteriyellerde illa ki bulunamayan bakteri var olayına sıcak bakmıyorum buda tabikide olası bir ihtimal ama istatistiklerde gösteriyorki gerçekten nonbakteriyel olanların yine %90ından fazlası gerçekten NONBAKTERİYEL ve fizyoterapiyle İYİLEŞİYORLAR buna kafa tutmanın alemi yok artık kadir abi antibiyotikle iyileşti diye bu yola başkoymayın oda aynısını söylüyor bana iyi gelen size gelmek zorunda değil diye forumda artık bunun ayrımının çok açık bir şekilde yapılması gerek yabancı forumlarda gerçekten antibiyotikler ana tedavi labellarında bile listelenmiyor 'other treatments' kısmında tozlu raflara atılmışlar bu bizim forumumuz için pekte böyle değil ve bunun değişmesi gerekiyor kaslar konusuna herkesin artık tam gaz yüklenmesi gerek, ayrıca bakteriyel olsanız bile bu demek değilki kaslarınız sıkıntısız, şahsen ben klamidya ile başladım maceraya ve oradaki enfeksiyon ağrısı yüzünden kaslarım kendini sıka sıka belkide diğer etkenlerinde yardımıyla hastalığımı bakteriyel prostatitten kronik pelvik ağrı sendromuna çevirdi, bakteriyel arkadaşlardada bunun olamaması için hiçbir sebep yok zira, umarım bu forumda yeni bir devir başlatır ve kurtuluruz bu halttan
bu yüzde 90 hayal oran bu istatisliklerde doğru değil, prostatit hastalarının yüzde 50 sinin bile bazı şeyleri kabul edip doktora bile gitmediği bir dünyada veya kültürden pcrdan haberleri olmadığı bir dünyada veya labaratuar ve mikrobiyolojiden çok iyi kaçan etmenlerle mücadele edilen bir hastalık ve dünyada nereden geliyor bu ''yüzde 90'' bende bunu anlamadım,kim nasıl çıkarmış kaç kişiyi araştırarak çıkarmış bu istatistiği? adamlar idrar kültürü yapıp bakteri üremeyince nonbakteriyel yazıyor literatüre, mesela forumda tüm iyileşenlerin oranını yapalım hikayesini çıkaralım hiç antibiyotik kullanmadan sadece egzersizle iyileşen babayiğitler kaç tane çıkacak acaba.yüzde 95
çıkar mı? Görüşlerinize veya bu tarz protokollerede saygımız var tedavi planındada kesinlikle ama kesinlikle olması lazım çünkü zamanla kasların anası belleniyor bu gerçek fakat zaten doktorlar papağan gibi 30 sene öncesinin literatürüne ve oranlarına göre bizi keklemeye devam ediyorlar ,biz bari hastalar olarak bu yüzde 90lara filan teslim olmayalım bence,aynen dediğiniz gibi zamanla kasların anası belleniyor bu kısmı kesinlikle es geçmememiz lazım fakat yüzde 90 nonbakteriyel olayı gerçekten bir saçmalık
aynen doktorlarda bunu biliyor yeni şikayeti olan adam gidiyor doktora nonbakteriyeldir seninki diyor doktor test mest yapmıyor hastaya sonra kronik hale geliyor.
canadianguy1

sekolas yazdı:
canadianguy1 yazdı:

aynen doktorlarda bunu biliyor yeni şikayeti olan adam gidiyor doktora nonbakteriyeldir seninki diyor doktor test mest yapmıyor hastaya sonra kronik hale geliyor.
kendilerinin başına gelse ilk günden 10 tane antibiyotik yutarlarmı yutmazlarmı acaba kronikleşmesin diye? Forumda bi tane doktor vardı 15 gündür hayatım zindan oldu kendime serum amikasin verdim falan siz kafanıza göre yapmayın diyordu hahaha, sabah akşam pelvik kaslarıyla oynayarak çözmeye çalışsalar ya ilk yakalandıklarında bakalım kronikleşiyormu kronikleşmiyormu,sonra antibiyotikler fayda etmeyince 5 sene sonra kronikleşince de şey olur ''bak abi biz diyoruz ya bakteri filan yok olsa antibiyotik geçirir'' vayyyyy beeee doktorummmmmm profesör doktorum benim amerikada doktorasını yeni bitirmiş gelmiş maşşallah maşşallah yeminle komedi ya
wolfpack

Baylar siz tedavinizi tabi yapın ama bu egzersizleri deneyin disiplinli sabah aksam 30 dk her gun uzun sure. Pisman olmaycaksınız sadece 5 6 harekettir yapacagınız ;)
canadianguy1

wolfpack yazdı:Baylar siz tedavinizi tabi yapın ama bu egzersizleri deneyin disiplinli sabah aksam 30 dk her gun uzun sure. Pisman olmaycaksınız sadece 5 6 harekettir yapacagınız ;)
orası kesinlikle doğru hocam eğer altta yatan başka birşey yoksa ,çözüm burada olabilir bunu bende kabul ediyorum
purology
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen purology »

wolfpack yazdı:Baylar siz tedavinizi tabi yapın ama bu egzersizleri deneyin disiplinli sabah aksam 30 dk her gun uzun sure. Pisman olmaycaksınız sadece 5 6 harekettir yapacagınız ;)
Hayir ne kaybedilecek egzersiz leri yapacak degil mi? Denemeye deger arkadaslar. Soyle
Bir 6 ay
wolfpack

purology yazdı:
Hayir ne kaybedilecek egzersiz leri yapacak degil mi? Denemeye deger arkadaslar. Soyle
Bir 6 ay
Ben bir tecrübemi daha paylaşmak istiyorum. Bana kasları düşündüren bir başka tecrübe. Normalde benim sperm cok tazyiksiz ve zor geliyor. Tıkanıklık varmış gibi. Boşaldıktan sonra da genelde sperm içerde kalıyor gibi bir hissim var ve yanma, ağrı yaşıyorum. Makat bölgesinin içine 4-5 cm girip masaj yaparak boşaldığımda eskisi gibi fışkırtarak, ağrısız ve spermin tümünü çıkarmış hissi ile boşalıyorum. Bunu nasıl açıklayabiliriz? Bu arada ben kesinlikle tek bir şeyi savunmuyorum onu da belirteyim. Enfeksiyon ve kaslar arasında git gel yaşıyorum. Ama öyle tecrübeler ediniyorum ki ağırlığı artık kaslara vermem ya da hemoroidime vermem gerekiyor gibi hissediyorum. Tecrübelerimi de paylaşıyorum ki birden fazla bakış açısını tartışabilelim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Prostata yaptiginiz masaj sebebiyle tıkalı olan acini kanallari hareketlenip acildigi icin siz o anlik rahatliyorsunuz. Agrıyan başıniza yada boynunuza yapılan masaj gibi. Bakınız; Manila Protokolu.
sekolas

Mesaj gönderen sekolas »

wolfpack yazdı:
purology yazdı:
Bir 6 ay
Ben bir tecrübemi daha paylaşmak istiyorum. Bana kasları düşündüren bir başka tecrübe. Normalde benim sperm cok tazyiksiz ve zor geliyor. Tıkanıklık varmış gibi. Boşaldıktan sonra da genelde sperm içerde kalıyor gibi bir hissim var ve yanma, ağrı yaşıyorum. Makat bölgesinin içine 4-5 cm girip masaj yaparak boşaldığımda eskisi gibi fışkırtarak, ağrısız ve spermin tümünü çıkarmış hissi ile boşalıyorum. Bunu nasıl açıklayabiliriz? Bu arada ben kesinlikle tek bir şeyi savunmuyorum onu da belirteyim. Enfeksiyon ve kaslar arasında git gel yaşıyorum. Ama öyle tecrübeler ediniyorum ki ağırlığı artık kaslara vermem ya da hemoroidime vermem gerekiyor gibi hissediyorum. Tecrübelerimi de paylaşıyorum ki birden fazla bakış açısını tartışabilelim.
sizde lökosit falan veya bakteri çıkmış mıydı daha önce yani enfeksiyon kanıtı var mıydı ?
wolfpack

Var gibi gorunuyor. Kronolojisini yazayim hemen hepsini birden. Ilk prostat sivisi her alanda bol lokosit staph aereus ureme, 2. Her alanda bol lokosit staph aereus, 3
30 -40 lokosit staph aereus, 4. 15 - 20 lokosit gonore, 5. Zafer Oyman (3 kez git gide dusen lokosit seklinde) 6. 10 -12 lokosit mycoplasma ve ureoplasma ureme. Bunlar sadece prostat sivisi ile yakalandi. Sperm veya normal idrar tahlillerinde hic ureme olmadi simdiye kadar.
sekolas

Mesaj gönderen sekolas »

wolfpack yazdı:Var gibi gorunuyor. Kronolojisini yazayim hemen hepsini birden. Ilk prostat sivisi her alanda bol lokosit staph aereus ureme, 2. Her alanda bol lokosit staph aereus, 3
30 -40 lokosit staph aereus, 4. 15 - 20 lokosit gonore, 5. Zafer Oyman (3 kez git gide dusen lokosit seklinde) 6. 10 -12 lokosit mycoplasma ve ureoplasma ureme. Bunlar sadece prostat sivisi ile yakalandi. Sperm veya normal idrar tahlillerinde hic ureme olmadi simdiye kadar.
sizde baya baya enfeksiyon olmuş prostatta sanırım cinsel ilişki ile bulaştı eğer şuan lökosit 0 ve üreme olmuyorsa prostattaki deformasyon ve pelvik kaslardaki kasılma ağrıya neden oluyor olabilir.
wolfpack

Son yapilan test 1 ay onceydi 2 haftalik monodoks verdi dr. israrima ragmen tekrar lokosit sayimi ve kultur yapmadi. Evet bel soguklugu rahatsizliginin 1 ay uzerimde kalmasi ve ant. lere cevap vermemesi sonrasi bir kac ay icinde basladi. (Ama direncli gonore tedavisi sirasinda hemoroid memelerim asiri ilerledi uzun kabizlik yasadim ant.lerden dolayi)
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Se38 »

Myco ve uro var zaten enfeksiyonun kaniti. Cok zor bakteriler . Eger cok dirençli degilse monodoks + azitro temizlenebilir.
wolfpack

Deneyim bro bir kür daha düşünürdüm zaten. 5 genta + monodoks + azitro yapayım bakayım nolacak gene. Kullanmadığımız ant. kalmadı zaten =)))
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Kafana gore kullanma. Kultur sonucuna göre kullan. Azitro ile sansin yuksek ama tek kursunun var .
igozukara

Mesaj gönderen igozukara »

wolfpack yazdı:Son yapilan test 1 ay onceydi 2 haftalik monodoks verdi dr. israrima ragmen tekrar lokosit sayimi ve kultur yapmadi. Evet bel soguklugu rahatsizliginin 1 ay uzerimde kalmasi ve ant. lere cevap vermemesi sonrasi bir kac ay icinde basladi. (Ama direncli gonore tedavisi sirasinda hemoroid memelerim asiri ilerledi uzun kabizlik yasadim ant.lerden dolayi)
Kardesim benimde hastalık baslangicim seninkiyle ayni, ben sadece klindandan fayda gordum, sıfırladım hatta, 6 ay sonra nuksetti, suan sikayetlerim bacaklarda hafif sızı, alt karina baski ve taziksiz bosalma. En son lökosit 28 çıkmıştı aylar once, fakat antibiyotikler fayda etmedi bıraktım bende, aylardır hic dikkat ettigim soylenemez ama sikayetim ne artiyor ne azalıyor. Transrektal ultrason veya multiparametrik mr cektircem onun sonucuna gore hareket edicem, antibiyotiklerden pek umudum yok zaten bakalim bende pelvik egzersizlere yonelcem olmadı. Sen masajdan sonra tam bosalabiliyorsan iyi bende oyle bir durum olmuyor.
wolfpack

igozukara yazdı:
wolfpack yazdı:Son yapilan test 1 ay onceydi 2 haftalik monodoks verdi dr. israrima ragmen tekrar lokosit sayimi ve kultur yapmadi. Evet bel soguklugu rahatsizliginin 1 ay uzerimde kalmasi ve ant. lere cevap vermemesi sonrasi bir kac ay icinde basladi. (Ama direncli gonore tedavisi sirasinda hemoroid memelerim asiri ilerledi uzun kabizlik yasadim ant.lerden dolayi)
Kardesim benimde hastalık baslangicim seninkiyle ayni, ben sadece klindandan fayda gordum, sıfırladım hatta, 6 ay sonra nuksetti, suan sikayetlerim bacaklarda hafif sızı, alt karina baski ve taziksiz bosalma. En son lökosit 28 çıkmıştı aylar once, fakat antibiyotikler fayda etmedi bıraktım bende, aylardır hic dikkat ettigim soylenemez ama sikayetim ne artiyor ne azalıyor. Transrektal ultrason veya multiparametrik mr cektircem onun sonucuna gore hareket edicem, antibiyotiklerden pek umudum yok zaten bakalim bende pelvik egzersizlere yonelcem olmadı. Sen masajdan sonra tam bosalabiliyorsan iyi bende oyle bir durum olmuyor.
Transrektal ultra ve mr nerde nasıl cektırecen? Bilgi verebilir misin bilmediğim için soruyorum. Dr. reçetesi gerekiyor mu yoksa mr merkezine gidip bunları söylemek yeterli mi?
igozukara

Mesaj gönderen igozukara »

wolfpack yazdı:
igozukara yazdı:
Transrektal ultra ve mr nerde nasıl cektırecen? Bilgi verebilir misin bilmediğim için soruyorum. Dr. reçetesi gerekiyor mu yoksa mr merkezine gidip bunları söylemek yeterli mi?
Herhangi birine baktirmak yeterli. Mr icin sehir hastanesine gidip bir urologdan rica edersin. Transrektal ultrasonda devlet hastanesinde baktirirsin.
wolfpack

Tesekkurler