Serumla Tedavi Olduğunu söyledi..

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Ekrm
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Serumla Tedavi Olduğunu söyledi..

Mesaj gönderen Ekrm »

Arkadaşlar 2 yıl önce yedikule göğüs hastalıkları hastanesi üroloji bölümünde b bir arkadaşla tanışmıştım... o zaman 45 dakika felan oturduk laflamıştık çoçuk 7 yıllı kronik prostatit hastasıymış ilk prostatit olduğunda 1 kutu ilaç kullanıp bırakmış iyileştim diye sonrasında tekrar dönmüş hastalık kronik prostatit olmuş 3- 4 hafta antibiyotik kullanmış ama geçmemiş prostat enjeksiyonu felan yaptırmayı düşünüyormuş.. laflamştık 15 gün önce felan ben yine ürologla görüşmeye gitmiştim kontrol amacında orda yine tesadüfen karşılaştık...ne durumdasın diye sorduğumda ben iyileştim artık hiç bir sorunum 1 yıl geçmiş hiç bir belirti yaşamamış işemesi tamamen normal, hiç bir ağrı sızı yok, cinsellikte hiç bir problem yok dedi nasıl oldu bu peki dedim..enjeksiyon mu yaptırdın dedim.. hayır enjeksiyon yaptırmadım dedi elamanın akciyerleri iltehaplanmış 12 gün felan hastanede kalmış bu süre zarfında sürekli serumla antibiyotik tedavisi görmüş anlayacağınız serumu dayamışlar buna sonrasında da 1 ay 1mg. sabah akşam antibiyotik kullanmış .. sonuç olarak tamamen iyileşmiş ..hiç bir sorun yokmuş. belirti sıfırmış. fazla konuşamadık sonra benim sıram gelmişti üroloğa görünmeye girdim içeri sonra tekrar görmedim... ben denemeyi düşüünüyorum ama 35 gün cipro 2*750mg ve 10 iesef iğneden sonra antibiyotik topuna döndüm... bir süre vucudumu dinlendirp denemeyi düşünüyorum..

unutmadan çoçuğa bastıra bastıra sordum hiç belirti varmı diye yok dedi.. ama bi şu kaplara attır , bir işe ve prostat sıvısını bi test edelim de demedim.. çoçuk tamamen iyileştim dedi, dediği şeyi söylüyorum.

daha önce serumla antibiyotik tedavisi deneyen oldumu ama uzun süreli ? ve sonrasında 1 ay antibiyotik kullanan felan ?
prostatiniseveyim

Re: Serumla Tedavi Olduğunu söyledi..

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

İyi de hangi antibiotihi vermisler
Ekrm

Mesaj gönderen Ekrm »

oturup uzun uzun konuşamadık ayrıntılı herşeyi soramadım.. doktor arkadaşlar var aramızda akciyer iltehaplarında ne veriyorlarsa artık onlar bilir belki.. serum olduğundan kana daha çabuk karıştığından etkisinin daha fazla olabileceğini düşünüyorum...
prostatiniseveyim

Ayagina gelmis kismet tepmissin bu isler sans isi onun ilaci belki bize iyi gelmeyecek yada is antibiotikte deil buyuk bi enfeksuonda uretilen savunma sistemi prostqtaida temizledi belki

Hastaligi hastalikla tedavi bende de oyle oldu ama cok riskli bilerek hasta olunmaz
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

Ps sende serum yemiştin bir ara sende sanki bir gelişme olmamışmıydı
prostatiniseveyim

Yuzde bimem kac iyilestim moda ya herkes oyle diyor

Soyle deyim 3skisind3n iyiyim kronik agrilari gecirdi ama direk igne mi yapti kalorifer mi tedavi etti bilmiom zamanla oldu

Novasef iesef iki hafta gunde 2 mg tavsiye ederim

Safra tasi bobrek tasi olursa yan etki olarak sulaleme sovmemeniz kaydiyla
prostatiniseveyim

Bu mikroplar yada onlarin sidikleri kaslara gidiyo yerlesio seftraksion muydu neyd8 b7 nun etken maddesi
O iyi gelio zaren menenjitten tut doku eklem kemik iltihabna bile etkili prostata gecmio denio ama tedavi edio levafloksinin ve ciproxin i siker bence bu ilac
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

Hangi doktor hangi hastahane sorsaydın yoksa bu da bir efsane olur gider millet etki kutu cipro yazdırmak için özel e gidiyor ne serum û yaa....
Ekrm

Mesaj gönderen Ekrm »

yedikule Göğüs hastalıkları hastanesinde olmuş zuspat bilmiyorum artık hangi doktor da adam prostatit tedavisi yapmaya çalışmamış zaten ciğerlerindeki iltehap için antibiyotik serum vermişler 12 gün boyunca.. serum kana direk karışıyor ya bir de sabah akşam yapılmış.. bence önemli olan 12 gün boyunca serum yoluyla antibiyotik alıp 1 ay da 1mg gramlık günde 2 antibiyotik kullanmak diye düşünüyorum.. burda doktor olup hastanede çalışan arkadaşlar bu yöntemi deneye bilir. Dr Ayhan bey felan denesinler sonuçta imkanları var hastanedeler..
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Daha önce defalarca paylaşmıştım. 20 senelik kr prostatit hastası enfeksiyon hastalıkları bölümünde 2 ay boyunca serum ile antiyotik alarak tamamen iyileşmişti.

Tek sorun bu tedaviyi yaptırabilmekte. Şu an geçerli tedavi bu olsa bir tek kişi bile hasta dolaşmaz. Ama ne yazık ki Oral yoldan antibiyotik,alfa bloker zor işler.

Ne yapalım artık biz deneme yanılma yöntemiyle devam edeceğiz.
Ekrm

Mesaj gönderen Ekrm »

ABittersweetLi yazdı:Daha önce defalarca paylaşmıştım. 20 senelik kr prostatit hastası enfeksiyon hastalıkları bölümünde 2 ay boyunca serum ile antiyotik alarak tamamen iyileşmişti.

Tek sorun bu tedavi yaptırabilmekte. Şu an geçerli tedavi bu olsa bir tek kişi bile hasta dolaşmaz. Ama ne yazık ki. Oral yoldan antibiyotik,alfa bloker zor işler.

Ne yapalım artık biz deneme yanılma yöntemiyle devam edeceğiz.
Tamamda madem bu kadar etkili en azından burda olan bir kaç doktor hasta var en azından onlar deneyebilir, ellerinde imkanları var hemde iyileşmiş olurlar,
ABittersweetLi

Ellerindeki imkanlar bu şekilde tedaviye yetermi bilmiyorum ama bu şekilde tedavi alabilmek için akut bir durum da oluşması gerekiyor.
Ekrm

Mesaj gönderen Ekrm »

Bence yeter abi ne olacak eskiden bi hostes kız arkadaşlarım vardı. birinden biri hastalanınca kendilerine evde serum takıyorlardı
ABittersweetLi

Uygun ilaçları kullanırlarsa neden olmasın.
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

Ekrm yazdı:yedikule Göğüs hastalıkları hastanesinde olmuş zuspat bilmiyorum artık hangi doktor da adam prostatit tedavisi yapmaya çalışmamış zaten ciğerlerindeki iltehap için antibiyotik serum vermişler 12 gün boyunca.. serum kana direk karışıyor ya bir de sabah akşam yapılmış.. bence önemli olan 12 gün boyunca serum yoluyla antibiyotik alıp 1 ay da 1mg gramlık günde 2 antibiyotik kullanmak diye düşünüyorum.. burda doktor olup hastanede çalışan arkadaşlar bu yöntemi deneye bilir. Dr Ayhan bey felan denesinler sonuçta imkanları var hastanedeler..
Ben birinci basamakta çalışıyorum. Yani yataklı bir sağlık kuruluşu değil. Yine de ihtiyaç durumlarinda serum ile ilaç verdiğim hastalar oluyor.
Simdi burada antibiyotik etkili maddesi önemli. AC iltihabında sefalosporinler de verilebilir. Kinolonlar da. Hatta kültür ve antibiyogram sonucu elde edilebidi ise glikopeptid grubu sadece yatan hastalara verilen antibiyotikler verilmiş olabilir. Linezolid ve teikoplanin gibi kültür sonucuna göre verilen , intaniye uzmanı onayı gerektiren antibiyotikler den ben de umutluyum. Takı ki kültür ve antibiyogram..
HAMDYALNIZSANADIR

Mesaj gönderen HAMDYALNIZSANADIR »

Hangi polikliniğe ve hangi saatte gittiğini biliyosan ismini belki öğrenebilirsin ve ben tam olarak o şekilde iyileştiğini söyleyen birini bulsam hayatta bırakmam
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Hastaneyle bu durumu konuşmak lazim belki yardimci olurlar.
Ekrm

Mesaj gönderen Ekrm »

abi adam can derdinde girmiş prostit umrunda bile değilmiş zaten prostatit tedavisi olmak için girmemiş.. akciyerlerindeki iltehap için takılmış serumlar içeriğinin ne olduğunu bilmiyor zaten akciyeri tamamen düzelip bir süre geçtikten sonra anlamış prostatin geçtiğini , zaten ilk başta tam geçmemiştir düşüncesindeymiş tekrar soğukta başlar felan diye üzerinden bir kış geçipte hiç bir belirti yaşamayınca anlamış iyileştiğini, bende o yüzden söyledim doktor arkadaşlar öğrenebilr akciyer iltehaplarında neler kullanılıyor diye .. zaten konuyla ilgilide ayhan bey açıklama yaptı üstteki yorumlara bakarsanız.. bize antibiyotiği zor veriyorlar ama en azından doktor arkadaşlar belki bu tedaviyi uygulayabilirler kendilerine bir şekilde bizde bir yolunu bulmaya çalışırz artık ne diyeyim..
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Bu kişi bakteriyel akciğer hastası ise ,bakteriyel akciğer enfeksiyonları genellikle staphylococcus aureus bakterisi nedeniyle ortaya çıkıyormuş, acaba prostattada ayni bakteri vardi da toptan hepsini serumla ebediyete göndermiş olabilir.
altany
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen altany »

Prostatdada aynı bakteri varmış demek ki.
Penisilin veya eritro tarzı antibiyotiklerde etkili olabiliyormuş bazen.
JohnWick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen JohnWick »

Ben gecenlerde acile gittim karin agrisi vardi usutmusum serum verdiler ertesi gun kendimi cok iyi hissettim daha oncede serum yemistim faydasi olmustu ereksiyon muhtesemdi bnce bu serum tedavisinin uzerinde durulmali
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Kendi düşüncem,bu yöntem kprstatit hastalarında kesin tedavi sağlar
Aksi durumda enfeksiyon,iltihap harici başka bir sorun olduğunu gösterir.
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Bir tanıdık doktor vardı o bana söylemişti bir arkadaşı serum ile tedavi ediyor diye ama o 3 gün felan uyguluyor muş yani burda yazılanlara göre az tedavi geçici rahatlama yapıyor böyle olunca da... Suç ve ceza geldi aklıma eczaneden hastahaneden serum çalıp evde mi denesek aceba
Ekrm

Mesaj gönderen Ekrm »

Arkadaşlar doktor tanıdığı veya doktor olan veyada özel hastane sahibi tanıdığı olan felan yokmu şu serum olayını bi denesinler... Millet her yolu deniyor kıçın altına sülük koyan bile var şu serumu bi 5 gün boyunca yaptıran olmadı..
Zuspat

Mesaj gönderen Zuspat »

Ekrm yazdı:Arkadaşlar doktor tanıdığı veya doktor olan veyada özel hastane sahibi tanıdığı olan felan yokmu şu serum olayını bi denesinler... Millet her yolu deniyor kıçın altına sülük koyan bile var şu serumu bi 5 gün boyunca yaptıran olmadı..
Benim arkadaşlarım var doktorlar ve akrabam var Prof biri diğeri urolog şimdi adamlara desem ki serum bağla bana 2 hafta en az adamlara selam verme şansım bile ortadan kalkar... Hepimiz biliyoruz ki bunu yapan doktor bulmak gerek para ile bunu ancak beldelerdeki küçük hastahane ler deki yeni atanan doktorlara rüşvet ile yapabiliriz... İkinci seçenek daha mantıklı tanıdık vasıtası ile 20 bin e patlat sanırım bize