KONULARA AÇIKLIK GETİRELİM.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

KONULARA AÇIKLIK GETİRELİM.

Mesaj gönderen kadir »

Bakın arkadaşlar, burada 3 grup hasta var.
1. Grup, tedavi icin erken davranip antibiyotik tedavisinden fayda görüp iyileşenler. Bunlar zaten foruma girmiyorlar çunkü ihtiyaclari kalmadi. 2445 üye var ama aktif olan üye sayısı 100 civarinda.. 50 civarindada semtomlari rahatsiz edici hasta var.
2. Grup ise antibiyotikten fayda gormeyen hastalar. Bu hastalarda ya antibiyotige direnç kazanmis yada biofilmle kamufle olmuş patojenler var. Antibiyotiği algilamiyorlar.
3.Grup ise antibiyotik kullanıp fayda gormüs patojen testleri negatif çıkan prostatında inflamasyon kalmış iyileşmesi zamanla mümkün olan hastalar.

2. Grup hastalar pelvik egzersizler, tetik nokta tedavisi,
antienflamatuar, fitoterapi gibi alternatif tedavilerle rahatlayabilirler. Yada termoterapi gibi prostata müdahale yolunu seçebilirler. Bu secim semptomlarin yaşam konforunu ne derece etkiledigine baglı.
3.Grup hastalar ise semptomlari azalmiş dokusunda inflamasyon kalmiş hastalar, yine pelvik egzersizler nsaii ilaclar ve doku onarımı icin kullanacagı takviyelerle zamanla iyileşirler.
Bunlar zaten forumda defalarca yazıldı.
Burada sapla saman birbirine karıştırılıyor. Bunları birbirinden ayıralım.Her bireyin farklı durumu var. Herkes kendi durumunu bu şekilde degerlendirsin. Her isteyen istedigi tedavi yolunu secsin.
Ahbikurtulsam25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: KONULARA AÇIKLIK GETİRELİM.

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

kadir yazdı:Bakın arkadaşlar, burada 3 grup hasta var.
1. Grup, tedavi icin erken davranip antibiyotik tedavisinden fayda görüp iyileşenler. Bunlar zaten foruma girmiyorlar çunkü ihtiyaclari kalmadi. 2445 üye var ama aktif olan üye sayısı 100 civarinda.. 50 civarindada semtomlari rahatsiz edici hasta var.
2. Grup ise antibiyotikten fayda gormeyen hastalar. Bu hastalarda ya antibiyotige direnç kazanmis yada biofilmle kamufle olmuş patojenler var. Antibiyotiği algilamiyorlar.
3.Grup ise antibiyotik kullanıp fayda gormüs patojen testleri negatif çıkan prostatında inflamasyon kalmış iyileşmesi zamanla mümkün olan hastalar.

antienflamatuar, fitoterapi gibi alternatif tedavilerle rahatlayabilirler. Yada termoterapi gibi prostata müdahale yolunu seçebilirler. Bu secim semptomlarin yaşam konforunu ne derece etkiledigine baglı.
3.Grup hastalar ise semptomlari azalmiş dokusunda inflamasyon kalmiş hastalar, yine pelvik egzersizler nsaii ilaclar ve doku onarımı icin kullanacagı takviyelerle zamanla iyileşirler.
Burada sapla saman birbirine karıştırılıyor. Bunları birbirinden ayıralım.Her bireyin farklı durumu var. Herkes kendi durumunu bu şekilde degerlendirsin. Her isteyen istedigi tedavi yolunu secsin.
Kadir abim , lokositi stabile edip tekrar yukselenler hangi grupta olur.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ahbikurtulsam25 yazdı:

Bakteri testleriniz negatifse 3. Grup olur.
Ahbikurtulsam25

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

kadir yazdı:
Ahbikurtulsam25 yazdı:

Bakteri testleriniz negatifse 3. Grup olur.
Kulturdr ureme olmayip lokosit yukselip dusuruyoruz tekrar cikiyor maalesef.
therealpatient

Mesaj gönderen therealpatient »

Şu grubu da ekleyelim,

Antibiyotikten çok fayda gören, lökositi olmayan ancak kanıtlanmış enfeksiyonu olan grup.

Özellikle de sadece o bakterinin duyarlı olduğu antibiyotiklerden fayda görüyorsa...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

therealpatient yazdı:Şu grubu da ekleyelim,

Antibiyotikten çok fayda gören, lökositi olmayan ancak kanıtlanmış enfeksiyonu olan grup.

Özellikle de sadece o bakterinin duyarlı olduğu antibiyotiklerden fayda görüyorsa...
Onlar zaten 1. Grupta,yileşen hastalar o kategoriye giriyor therealpatient kardesim. Sizde o gruptasınız.
wolfpack

Mesaj gönderen wolfpack »

Biyofilm olayindan dr.a bahsettim gecenlerde kadir abi. Adam bana biyofilm nedir dedi gulerek. Cok cahil dr. var malesef. Urolog adam 50 yaslarinda biyofilm nedir bilmiyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

wolfpack yazdı:Biyofilm olayindan dr.a bahsettim gecenlerde kadir abi. Adam bana biyofilm nedir dedi gulerek. Cok cahil dr. var malesef. Urolog adam 50 yaslarinda biyofilm nedir bilmiyor.
Evet gercekten bilmeyen drlar cok...ben birkac kere şahit oldum..biofilmi hiç duymadik diyorlar. Çağın gerilerinden geliyorlar bir çoğu mlsf. Elektron mikroskoplarinda binlerce büyütülmüş fotograflar var bakteriler kendilerini biofilmle kaplamiş. Antibiyotik işlemiyor. Birde kalsifikasyon içine saklanan nanobakteriler var onlarada anti işlemiyor. Böyle bir durum var.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

serkangurleyen yazdı:Kadir abi testlerde bir sey çıkmayanlar ama prostati ödemli olup şikayeti devam edenler. Ama buna rağmen antibiyotikte kullanıyorum. Doku onarıcı tedavi mi almaliyiz
Testler negatifse zaten anti almaniz uygun degil. Alternatif tedavilere yönelin listede yazdigimiz. Doku onarici dahil.
therealpatient

Mesaj gönderen therealpatient »

wolfpack yazdı:Biyofilm olayindan dr.a bahsettim gecenlerde kadir abi. Adam bana biyofilm nedir dedi gulerek. Cok cahil dr. var malesef. Urolog adam 50 yaslarinda biyofilm nedir bilmiyor.
O adamı kim oraya ürolog diye koymuş cıldırıcam kafayı yiycem
wolfpack

Kadir abi sana sormak istedigim bisey var. Son dr.a gidisimde ultrasaoundda dr. hafif kararti gormus prostatta. Ben bu dr. un yorumlarina tama etmiyorum. Zafer hocaya gidemedigim icin buna gitmek zorunda kaliyorum yakin oldugu icin. Sence ne olabilir o kararti? Kalifikasyon? Kireclenme?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

serkangurleyen yazdı:
kadir yazdı:
serkangurleyen yazdı:Kadir abi testlerde bir sey çıkmayanlar ama prostati ödemli olup şikayeti devam edenler. Ama buna rağmen antibiyotikte kullanıyorum. Doku onarıcı tedavi mi almaliyiz
Testler negatifse zaten anti almaniz uygun degil. Alternatif tedavilere yönelin listede yazdigimiz. Doku onarici dahil.
Masaj yaptıralım mi abi
Ben yaptiriyordum kardesim 15 gunde 1 Size kalmış artik. Ben acikcasi artik kimseye tavsiye niteliginde yazmak istemiyorum. Sadece yaptigim seyleri söyleyebilirim.
Forumumuzun artık bir dru var kendisinede sorabilirsiniz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

wolfpack yazdı:Kadir abi sana sormak istedigim bisey var. Son dr.a gidisimde ultrasaoundda dr. hafif kararti gormus prostatta. Ben bu dr. un yorumlarina tama etmiyorum. Zafer hocaya gidemedigim icin buna gitmek zorunda kaliyorum yakin oldugu icin. Sence ne olabilir o kararti? Kalifikasyon? Kireclenme?
Büyük bir ihtimal öyledir wolfpack kardeşim. Yanliz zafer hoca kalsifikasyonu tedavi edemez onu ifade edeyim.
wolfpack

Eyvallah kadir abim
canadianguy1

Mesaj gönderen canadianguy1 »

therealpatient yazdı:
eğitim ve sınav sistemimiz maalesef ,sonra neden doktora şiddet neden doktoru öldürdüler ,sen adamın hayatını mahvet işin içinden sıyrıl yok öyle dava
canadianguy1

therealpatient yazdı:
doktorlara uygun ceza sistemi ve malpraktis davaları hakkıyla görülse bak bakalım o zaman bu kadar rahat davranabiliyorlarmı
canadianguy1

Prostatite yazdı:
canadianguy1 yazdı:
therealpatient yazdı: O adamı kim oraya ürolog diye koymuş cıldırıcam kafayı yiycem
eğitim ve sınav sistemimiz maalesef ,sonra neden doktora şiddet neden doktoru öldürdüler ,sen adamın hayatını mahvet işin içinden sıyrıl yok öyle dava
Bence de şiddet uygulanmalı, ama sadece işini iyi yapmadığını düşündüğün doktora değil herkese şiddet uygulanmalı. Tapu memuruna, polise, marketciye, tesisatçıya, kapıcıya, komşuna, karına, annene....
uzun uzun açıklamaktansa bir örnek vericem klasik şiddet karşıtlarına, dediğin gibi bu farklı alanlardada böyle doktor özeli birşey değil... , çocuğun sapasağlam ve basit bir ameliyata alındı sistoskopi varikosel sünnnet ne dersen de aklına milyon tane gelsin adamın sırf dikkatsizliğinden ve beceriksizliğinden dolayı çocuğun öldü ve ceza almadı ne yaparsın? hadi başka alandan vereyim biz deprem ülkesiyiz şuan oturduğun evin kolonu,kirişi herşeyden çalmış müteahhit mühendiste buna göz yummuş bi deprem oldu yanındaki daha erken yapılan bina sapasağlam senin oturduğun bina yıkıldı ,sen sağ kurtuldun çocuğun karın annen öldü o mühendisle müteahhitle 3-5 yıl yattı çıktı veya para cezasıyla ... bak hep bu ülkede olan gerçeklerden örnek veriyorum yine böyle ironi içeren mesaj yazarmısın başına gelse ne düşünürsün.... şiddet dememin sebebi şiddeti sevdiğimden değil yasaların hukukun çalışmamasından,neyse senin başına gelirse birgün bağırmazsın fazla aman şiddet olmasın diyebilirsin umarım biraz kafanızı kaldırın olan olaylara bakın heryerde şu ülkede, her gün tvde gördüklerinizi papağan gibi tekrarlamayın,her olay kendi içinde farklı değerlendirilir ben şiddet olsun demedim neyse anlayan anladı benim demek istediğimi
canadianguy1

Prostatite yazdı:
canadianguy1 yazdı:
therealpatient yazdı: O adamı kim oraya ürolog diye koymuş cıldırıcam kafayı yiycem
doktorlara uygun ceza sistemi ve malpraktis davaları hakkıyla görülse bak bakalım o zaman bu kadar rahat davranabiliyorlarmı
Yanlış bilmiyorsam herkes tipi kazanamıyor belli bir yüzdelik dilimde olman lazim, sonra herkes tusu kazanamıyor. Ayrıca zaten 5 yıl sonra ülkede kimse ameliyat olamayacak çünkü hekimler dava edilmek korkusundan kimseye el sürmeyecek, 20 yıl sonra ise ameliyat yapmsyi bilen biri olmayacak, milletin yüzünü göreceğime dışkısını görürüm diyen mikrobiyolog oluyor, cildiyeci oluyor ftrci oluyor. Minimal risk peşinde herkes
2-3 tane muhabbet ettiğim abi kardeş gibi olduğum doktor var iki taraftanda kuzenlerim doktor hepsiyle konuştuğumda bana çok haklısın diyorlar ama önce ne demek istediğimi anlıyorlar doktoru mühendisi yok bunun büyük bir hata yapan bedelini ödemeli , çünkü o kadar leş sadece insanları para meta gibi gören dikkatsiz bilgisiz zarar versem zaten bana birşey olmaz diyen doktor varki ,diğer yandan işini iyi niyetle yapan hastayı abisi kardeşi yakını gibi görüp o niyetle hareket eden doktorda var onu sırtımda taşırım kimse ona şiddet uygulayamaz kimse! ,ne çok seviyoruz şu genellemeleri ,internet tv haberlerini kopyala yapıştır yapıp konuşmayı, 20 sene sonra doktor kalsın diye ellerine verelim maşayı istediklerini istedikleri gibi yapsınlar
canadianguy1

sianure yazdı:
canadianguy1 yazdı:
bilader sen de isini kotu yapan hekimlerle karsilasmissin ve hepsine bilenmissin. uc girdinden biri hekime saydirmak. git davani mi aciyosun napiyorsan yap ama artik insanlari genelleyip durma
bilader üç girdiden biri filan diye bişey yok birkaç kere söylemişimdir yeri geldiğinde bunlar söylenmeli ,yaptığım şey genellemek değil genellememek zaten daha bunu bile anlayamıyorsan ne deyim, kesin tıp filan okuyosundur sen böyle balıklama atladığına göre ,acı ama gerçek ,kötü doktora denk gelmişsin lafıda komik 10 doktordan 9 u kötü zaten herkes denk geliyor ,ayrıca ben kendi mesleğimle alakalıda bunu en çok dile getiren insanım heryerde benim mesleğimdede hatasını yapan haklı cezasını çekebilmeli ,merak etme mesleğine bişey demedik ,dediğimiz şeyi anlayın hemen savunmaya geçmek yerine ben kimseye şiddeti savunmadım yaftalamaya çalışmayın söylenenleri farklı anlayarak
canadianguy1

sianure yazdı:yav kardesim ne guzel diyosun tanidigim doktorlar da var diye o zaman doktora siddetin savunulacak ya da ovulecek hicbir tarafi yok diyorum ben de. hukuk yoluyla donuna kadar al zerre lafim yok ama doktora siddet savunulamaz hicbir meslek grubuna siddet savunulamaz
hukuk çalışmıyorsa? önerilerini alalım.
canadianguy1

sianure yazdı:yav kardesim ne guzel diyosun tanidigim doktorlar da var diye o zaman doktora siddetin savunulacak ya da ovulecek hicbir tarafi yok diyorum ben de. hukuk yoluyla donuna kadar al zerre lafim yok ama doktora siddet savunulamaz hicbir meslek grubuna siddet savunulamaz
bu bir bakış açısı ve gereklilik ,çocukların gençlerin ailelerin hayatını karartan kimse bu muhendis avukat asker doktor farketmez eğer hukuk çalışmıyorsa bak dikkat et eğer hukuk çalışmıyorsa diyorum, şiddet gerekli bu benim bakış açım ,doktorlara özel birşey söylemiyorum, insanların hayatı kararacak yakınlarının gözyaşı sel olacak sonra neymiş şiddet olmasın ,Karnında bıçak unutulan kadına komik bir tazminat verildi bu ülkede be kaç tane ameliyat geçirdi kadın onun parası olur anca çektiği acıları saymazsak neler neler yazsam buraya 1 sene sürer okuman ,çocukların başına neler geliyor,bir aç oku malpraktis davalarını neler olmuş küçücük çocukların hayatı nasıl kararmış bunları araştır en büyük doktor karşıtı sen olursun bir doktor olarak ,hadi biz ucuz atlattık öldürmedi sakat bırakmadı konuşmayalımmı yani bunları kafayı kuma gömelim ve sadece diyelim ki HER KOŞULDA ŞİDDETE HAYIR
alper42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen alper42 »

:Hangı grupta oldugumu bilemedim :)
canadianguy1

Prostatite yazdı:
canadianguy1 yazdı:
Prostatite yazdı: Bence de şiddet uygulanmalı, ama sadece işini iyi yapmadığını düşündüğün doktora değil herkese şiddet uygulanmalı. Tapu memuruna, polise, marketciye, tesisatçıya, kapıcıya, komşuna, karına, annene....
uzun uzun açıklamaktansa bir örnek vericem klasik şiddet karşıtlarına, dediğin gibi bu farklı alanlardada böyle doktor özeli birşey değil... , çocuğun sapasağlam ve basit bir ameliyata alındı sistoskopi varikosel sünnnet ne dersen de aklına milyon tane gelsin adamın sırf dikkatsizliğinden ve beceriksizliğinden dolayı çocuğun öldü ve ceza almadı ne yaparsın? hadi başka alandan vereyim biz deprem ülkesiyiz şuan oturduğun evin kolonu,kirişi herşeyden çalmış müteahhit mühendiste buna göz yummuş bi deprem oldu yanındaki daha erken yapılan bina sapasağlam senin oturduğun bina yıkıldı ,sen sağ kurtuldun çocuğun karın annen öldü o mühendisle müteahhitle 3-5 yıl yattı çıktı veya para cezasıyla ... bak hep bu ülkede olan gerçeklerden örnek veriyorum yine böyle ironi içeren mesaj yazarmısın başına gelse ne düşünürsün.... şiddet dememin sebebi şiddeti sevdiğimden değil yasaların hukukun çalışmamasından,neyse senin başına gelirse birgün bağırmazsın fazla aman şiddet olmasın diyebilirsin umarım biraz kafanızı kaldırın olan olaylara bakın heryerde şu ülkede, her gün tvde gördüklerinizi papağan gibi tekrarlamayın,her olay kendi içinde farklı değerlendirilir ben şiddet olsun demedim neyse anlayan anladı benim demek istediğimi
Burda olaya ozellestirmeden bakmakta fayda var. Adalet sistemini hızlandırıp caydırıcı cezalar olsun diye sistemi elestiricegine, her yanlış yapana şiddet uygulama peşinde koşarak anarji sistemine geçeriz. Bu arada her kuşun eti yenmez, bigun birine denk gelirsin, sonra demedi deme...
katılyorum her kuşun eti yenmez.
wolfpack

Prostatite yazdı:
wolfpack yazdı:Eyvallah kadir abim
Abi kaç yaşındasın?
32 yasindayim kardesim
wolfpack

Prostatite yazdı:
wolfpack yazdı:
Prostatite yazdı:
Abi kaç yaşındasın?
32 yasindayim kardesim
Şimdi belli bir yaşın üstünde olsaydım o karanlık alanın bir anlamı olabilirdi fakat şuan kafanı bulandirmaktan başka biseye yaramiyor
Kanser degil bence ben de dusundum ama kanama yok psalar da normal duzey.