Re: OP. DR. COŞKUN KAYANIN KRONİK PROSTATİT HAKKINDAKİ KİTABI ÇIKTI

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
therealpatient

Mesaj gönderen therealpatient »

huseyin252 yazdı:
therealpatient yazdı:
huseyin252 yazdı: Faj+ targocid yaptım ben sen fazla umutlanma ve garantide verme bu hastalıgı para çözseydi şimdiye kadar 10 sefer çözerdim bu hastalıgı para çözmüyor malesef
Hocam madem para var, önce bi microgendx yaptır. Ne var ne yok ortaya çıksın. Ordan geç eliava ya onlar bakterileri bulsunlar. Sana 3 aylık faj tedavisi yazsınlar. Fajla rahatlama aldıktan sonra git ukraynalı bi enfeksiyoncu bul koy parayı cebine versin sana tigesiklin konu kapanır. Öyle ahmette mehmette faj almakla bu iş olmuyor.

Ayrıca tigesiklin çok farklı kafada bir anti. Öldüremediği bakteri yok neredeyse. Çok iyide biyofilm kıran bir anti. Targocide falan benzemez bu.
Sen hiç böbreklerin kanayıncaya kadar intrevenöz tedavi aldınmı tigesiklin vankomisin linozolid bunlar aynı sekmend antibiyotikler vankomisin eski bir antibiyotik ama hepsi aynı kuşak bunların içinde uzun süre kullanacağın antibiyotik targociddir diğerleri kısa sürelik itargocid 6 ay al tek doz sıkıntı olmuyor sorun antibiyotik degil sorun organdaki harabiyet ve organın yapısı antibiyotik bariyeri çok az geçiyor ne kadar dogru bilmiyorum ama ordaki biyofilm olayıda var ben tıp litaratuvarında alacağım tedaviyi aldım istersen ABD ye git en son alınacak tedavi ivanz ve yanında tabletdir doktorum enfeksiyon doktoruydu elinden geleni yaptı ama böbrek ve karaciğer kaldırmadı 3 ay çift doz teiko ve yanında tablet verdi ben tableti içmedim sadece ayarlı dozları aldım serumu yani gelelim faj olayına fajı özel yaptırdım epidermis için yanında standart fajda aldım ama standart fajı kullanmadım çöpe attım özel fajı işe yaradı yaramadı bilmiyorum evet epidermis bende bir daha üremedi belkide bir umud epidermis temizlemiştir ama septomlarım devam ediyor gelelim Ukrayna mevzusuna ukraynada 2 ay tedavi aldım üroloji doktorundan formda bir ara adı geçti doktorun o doktor tedavi edemeyince enfeksiyon bölümüne sevk etti ama ben orda yatış yapmadım çünkü verdiği antibiyotikler trden farksızdı ha diğer metotları tartışılır fizyoterapi yönleri gelelim sonuça mikrogendx gönderen arkadaşlarım var değişen birşey yok aynı bakteriyi yakaladılar sonuç septomları devam ediyor iyileştilermi hayır hastalık kronikleştikten sonra işler sarpa sarıyor kısır döngünün içine giriyoruz çünkü enfeksiyon bence dokuları bozuyor sinir hasarı veriyor hatta prostatit varikosel yapıyor epm kisti yapıyor mesane boynu yükseliyor belkide üretra daralıyor sonuçta enfeksiyon geçiriyorsun bazı hastaların agrısı belkide varikoselden idrar şikayeti mesane boynu yüksekliğinden olabilir üretra daralabilir formda kaç kişi adam gibi muane olup teşhis alıyor 100 kişide 1 kişi doktorlar sorunun kaynağını tespit edemiyor herkes her duyduğunu inanıyor bazı sorunları antibiyotik de çözmüyor tabi parada.
maşallah hocam alınmayan tedavi kalmamış :D
hala aynı bakterilerden pozitif alıyormusunuz?
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

Kitabi okuyan var mi? Muhakkak ki degerli bilgiler vardir ama bilmedigimiz bir sey var mi? Oku iste ne kaybedersin deyen olacak hakli olsa da ayni seyleri tekrar etmekten biktim. O yuzden soruyorum.
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

wolfpack yazdı:Kitabi okuyan var mi? Muhakkak ki degerli bilgiler vardir ama bilmedigimiz bir sey var mi? Oku iste ne kaybedersin deyen olacak hakli olsa da ayni seyleri tekrar etmekten biktim. O yuzden soruyorum.
Aynı şeyler
wolfpack

https://youtu.be/2yx0_PK0Q-4 redditte ve benim yarisina kadar okudugum Dr.Wise'in kitabinda israrla devamli surette (her gun 15 dk 3 4 ay min.) Seklinde pelvik kas egzersizlerinin semptomlari yok edecegi soyleniyor. Ben bir kac gun yapmistim cok iyi gelmisti sonra saldim. Galiba bu isin cozumu araliksiz bu pelvik kas egzersizlerini yapmak.
wolfpack

Bu kez hem bu egzersizleri yapacagim hem diyet uygulayacagim hem de prostat sivisi kultur sonucuna gore antibiyotik kullanip doku hasari icin vitaminler alacagim. Yedim seni prostatit. Ayrica interekral masaj da uygulayacagim. Videonun yorumlarina baktim da yuzlerce tesekkur mesaji. Bu insanlar bosa bu pelvik kas egzersizlerini onermiyor. Biz tembellik yapip yapmiyoruz abi. Bu isin cozumu pelvik kaslari ciddi sekilde esnetmede bence.
purology
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen purology »

wolfpack yazdı:https://youtu.be/2yx0_PK0Q-4 redditte ve benim yarisina kadar okudugum Dr.Wise'in kitabinda israrla devamli surette (her gun 15 dk 3 4 ay min.) Seklinde pelvik kas egzersizlerinin semptomlari yok edecegi soyleniyor. Ben bir kac gun yapmistim cok iyi gelmisti sonra saldim. Galiba bu isin cozumu araliksiz bu pelvik kas egzersizlerini yapmak.
Dostum Ben bu adamlara gittim. Kesinlikle kendileri de mikro travma ya inaniyor ve tedaviyi bu sekilde kurguluyorlar. Zaten covid oncesi hafta da 3 gun yoga yaptigim donem agrilarimin ciddi dusmesi tesaduf olamazdi… denemeye deger
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

therealpatient yazdı:
huseyin252 yazdı:
therealpatient yazdı: Hocam madem para var, önce bi microgendx yaptır. Ne var ne yok ortaya çıksın. Ordan geç eliava ya onlar bakterileri bulsunlar. Sana 3 aylık faj tedavisi yazsınlar. Fajla rahatlama aldıktan sonra git ukraynalı bi enfeksiyoncu bul koy parayı cebine versin sana tigesiklin konu kapanır. Öyle ahmette mehmette faj almakla bu iş olmuyor.

Ayrıca tigesiklin çok farklı kafada bir anti. Öldüremediği bakteri yok neredeyse. Çok iyide biyofilm kıran bir anti. Targocide falan benzemez bu.
Sen hiç böbreklerin kanayıncaya kadar intrevenöz tedavi aldınmı tigesiklin vankomisin linozolid bunlar aynı sekmend antibiyotikler vankomisin eski bir antibiyotik ama hepsi aynı kuşak bunların içinde uzun süre kullanacağın antibiyotik targociddir diğerleri kısa sürelik itargocid 6 ay al tek doz sıkıntı olmuyor sorun antibiyotik degil sorun organdaki harabiyet ve organın yapısı antibiyotik bariyeri çok az geçiyor ne kadar dogru bilmiyorum ama ordaki biyofilm olayıda var ben tıp litaratuvarında alacağım tedaviyi aldım istersen ABD ye git en son alınacak tedavi ivanz ve yanında tabletdir doktorum enfeksiyon doktoruydu elinden geleni yaptı ama böbrek ve karaciğer kaldırmadı 3 ay çift doz teiko ve yanında tablet verdi ben tableti içmedim sadece ayarlı dozları aldım serumu yani gelelim faj olayına fajı özel yaptırdım epidermis için yanında standart fajda aldım ama standart fajı kullanmadım çöpe attım özel fajı işe yaradı yaramadı bilmiyorum evet epidermis bende bir daha üremedi belkide bir umud epidermis temizlemiştir ama septomlarım devam ediyor gelelim Ukrayna mevzusuna ukraynada 2 ay tedavi aldım üroloji doktorundan formda bir ara adı geçti doktorun o doktor tedavi edemeyince enfeksiyon bölümüne sevk etti ama ben orda yatış yapmadım çünkü verdiği antibiyotikler trden farksızdı ha diğer metotları tartışılır fizyoterapi yönleri gelelim sonuça mikrogendx gönderen arkadaşlarım var değişen birşey yok aynı bakteriyi yakaladılar sonuç septomları devam ediyor iyileştilermi hayır hastalık kronikleştikten sonra işler sarpa sarıyor kısır döngünün içine giriyoruz çünkü enfeksiyon bence dokuları bozuyor sinir hasarı veriyor hatta prostatit varikosel yapıyor epm kisti yapıyor mesane boynu yükseliyor belkide üretra daralıyor sonuçta enfeksiyon geçiriyorsun bazı hastaların agrısı belkide varikoselden idrar şikayeti mesane boynu yüksekliğinden olabilir üretra daralabilir formda kaç kişi adam gibi muane olup teşhis alıyor 100 kişide 1 kişi doktorlar sorunun kaynağını tespit edemiyor herkes her duyduğunu inanıyor bazı sorunları antibiyotik de çözmüyor tabi parada.
maşallah hocam alınmayan tedavi kalmamış :D
hala aynı bakterilerden pozitif alıyormusunuz?

Son tedaviden sonra kültür pcr ultrasyon MR hiçbirşey yaptırmadım epidermis faydan sonra negatif geldi heamoulticus içinde ivanz aldım temizlenip temizlenmedigini bilmiyorum ama kısmen rahatım ama sıfır değilim kötüleşirsem bir kültür yaptırırım ama doktorum bakteri bitti demedi bakteriyi bayağı azalttık rahatlarsın dedi durum bu
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
huseyin252

Ordu52 yazdı:
huseyin252 yazdı:
therealpatient yazdı: faj+tigesiklin
iyileşme garantili
tabi parası olana :D
Faj+ targocid yaptım ben sen fazla umutlanma ve garantide verme bu hastalıgı para çözseydi şimdiye kadar 10 sefer çözerdim bu hastalıgı para çözmüyor malesef
Faj tedavisinden fayda görmedinizmi
Kayda değer bir ilerleme görmedim
huseyin252

Şu aralar prostatit den çok piskolojim bozuk bu beni rahatsız ediyor artık herşeyi kafaya takar oldum her söylenilene inanır oldum milletin ağzına bakar oldum sağlıklı karar alamaz oldum piskolojimi düzeltmem lazım sağlıklı düşünmem lazım antideprasanda kullanmak istemiyorum vay arkadaş ne hale düştük ya
huseyin252

wolfpack yazdı:Bu kez hem bu egzersizleri yapacagim hem diyet uygulayacagim hem de prostat sivisi kultur sonucuna gore antibiyotik kullanip doku hasari icin vitaminler alacagim. Yedim seni prostatit. Ayrica interekral masaj da uygulayacagim. Videonun yorumlarina baktim da yuzlerce tesekkur mesaji. Bu insanlar bosa bu pelvik kas egzersizlerini onermiyor. Biz tembellik yapip yapmiyoruz abi. Bu isin cozumu pelvik kaslari ciddi sekilde esnetmede bence.

Hadi bakalım inşallah yaparsın ama umudlu olman beni heyecanlandırdı inşallah prostatiti yenersin bizde senin yolundan gideriz
memo42

Mesaj gönderen memo42 »

Ordu52 yazdı:https://istanbultip.com.tr/urun/bilimse ... prostatit/

(Forum yönetimi tarafından link verilmesine izin verilmiştir.)

Bu linki tıklayarak kitaba ulaşabilirsiniz. Alıp okumanızda fayda var.
Kitap ulaştı dün okudum bitirdim çok faydalı başta kendinizi yalnız hissetmemeniz ve moral açısından çok yararlı alıp okuyun bu arada ilgimi çeken şey çoşkun hocanın söylediğine göre hiç bir tedavi almayan kp hastalarının bile semptomlarının zamanla azaldığını yazmış bakın dikkatinizi çekerim geçtiğini değil azaldığını bunu okuyupta tabii ki tedavi almadan vazgeçmeyin yapılması gerekeni yapında en azından bu da bana güzel bir moral oldu kadir abi ne düşünüyorsun acaaba ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Kendi üzerimde denedigim tedavi şekilleri ve deneyimim neticesinde ve görüştüğüm istişare ettigim yuzlerce hastayla yaptıgım istişarelere göre konuşuyorum.
Kronik prostatit hastalarında zamaninda tedavi olunmadigı takdirde patojen prostat içine iyice yerleşir, hatta içerde biofilm yaparak kendini kamufle eder. Semptomlar zamanla azalsa bile, patojen yada patojenler düşük virulansla enfeksiyon yapmaya devam ederler. Bu düşük virulanslı aktif enfeksiyon üreticiler prostattaki inflamasyonu devam ettirir. Tedavi olunmadığı takdirde bu enfeksiyon, prostattan baska epididime ve testislere kadar yayılabilir bunlarin ornekleri var. Ben şahsen iyilesen bir kisi olarak tedavi olunmasından yanayım, zaten kronik prostatitle alakalı yapılan klinik çalısmalar ve deneylerde böyle olduğu acikca belirtilmistir.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

kadir yazdı:Kendi üzerimde denedigim tedavi şekilleri ve deneyimim neticesinde ve görüştüğüm istişare ettigim yuzlerce hastayla yaptıgım istişarelere göre konuşuyorum.
Kronik prostatit hastalarında zamaninda tedavi olunmadigı takdirde patojen prostat içine iyice yerleşir, hatta içerde biofilm yaparak kendini kamufle eder. Semptomlar zamanla azalsa bile, patojen yada patojenler düşük virulansla enfeksiyon yapmaya devam ederler. Bu düşük virulanslı aktif enfeksiyon üreticiler prostattaki inflamasyonu devam ettirir. Tedavi olunmadığı takdirde bu enfeksiyon, prostattan baska epididime ve testislere kadar yayılabilir bunlarin ornekleri var. Ben şahsen iyilesen bir kisi olarak tedavi olunmasından yanayım, zaten kronik prostatitle alakalı yapılan klinik çalısmalar ve deneylerde böyle olduğu acikca belirtilmistir.
Kadir abi iyi hoş diyorsunda bakteri bulamıyorlar sorun orada. Kız arkadaşımla uroplasma çıktı bende de üretrit belirtileri var penis dudakları şiş ama gel gör ki bir bakteri yakalayamadım. Hayır diyorum zaman geçmeden bakteri prosata ilerlemeden tedavi olayım, 2 ay oldu bakteri bulamıyorum
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

Valeri yazdı:
kadir yazdı:Kendi üzerimde denedigim tedavi şekilleri ve deneyimim neticesinde ve görüştüğüm istişare ettigim yuzlerce hastayla yaptıgım istişarelere göre konuşuyorum.
Kadir abi iyi hoş diyorsunda bakteri bulamıyorlar sorun orada. Kız arkadaşımla uroplasma çıktı bende de üretrit belirtileri var penis dudakları şiş ama gel gör ki bir bakteri yakalayamadım. Hayır diyorum zaman geçmeden bakteri prosata ilerlemeden tedavi olayım, 2 ay oldu bakteri bulamıyorum
Entrokoku bulmuşsun daha ne bakterısı arıyorsun bakterının babası o zaten
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

sopenhaur yazdı:
kadir abi....sen antibiyotiklerden fayda görmüşsün ve bunu gerekli tahlilleri yaptırarak uygulamışsın....
sende çıkan patojenler de belli başlı patojenler zaten, flora mlora değil....
insanlar üzerinde hakkın büyük, birçok insana faydan dokundu ama eleştiri yapmak gerekirse bu işin patojenik tarafını fazla abartıyorsun...
şimdiye kadar kültür antibiyogram yaptırıp doğru düzgün tedavi olan kaç kişi varki...
çoğu prostatit hastasının antibiyotiklerle değil hayat düzenini değiştirme ile rahatlığa kavuştuğunu görüyoruz zaten...
Kardesim, bende farkli zamanlarda, farklı bakteriler cıktı flora bakterileri dahil, Koagülaz negatif staphylococcus, (KNS cilt florasindada bulunur 40 kadarda suşu var.)gardnerella vaginalis, pseudomanas aeruginosa, v.s, vs.
Ben bunlara yönelik tedavi uyguladim fakat lokosit odaklı tedavi oldum. Bu patojenlerin belki bir çogu belki kontaminasyondu bilemeyiz bunun garantisi yok labların yaptigı hatalar çok. O yüzden ben lokositi baz alarak tedavi oldum. Hastaların yaşam tarzını zaten en ince detayina forumda yaziyoruz. Yasam tarzinda neler yapilacagi paylasimlarda var. Benim abarttigim bir sey yok.Heleki saglik gibi cok onemli bir konuda abartmam mümkün degil. Söylediklerim bilimsel aciklamalardır hepsinin kaynaği var.
Hiç tedavi olmazsanız hastaliginiz tamamen kronik hal alır. Dahası aldığiniz antibiyotiklerde biofilmden dolayı fayda etmez. Siz bilirsiniz ister tedavi olursunuz ister olmazsıniz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Valeri yazdı:
Bakteri bulunmuyorsa, lokosit bazli tedavi olursunuz, lokositte cikmiyorsa semptomlara yönelik tedavi uygularsiniz.. oda fayda etmiyorsa, KPAS kriterlerine gore tedavi olursunuz detaylari forumda var. Size iyi gelen tedavi, kür neyse ona yönelmeniz gerekir birakmak yok. Oda olmuyorsa en son care yaktıracaksıniz. ( termoterapi)
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Kardesim demagoji yapmayalim burada ben kimseye patojen pesinde kosun demiyorum...patojen yoksa lokosit odakli tedavi şansı var. Diyorumki lablarda kontaminasyon ( bulaş) oluyor dogru tahlil şansı düşük. Lokosite bakin diyorum. Antibiyotigin zararlarini herkes biliyor kimse anti kullanmaya merakli degil. Siz kullanmayabilirsiniz. Ben kullandim faydasini gördüm bunuda burada paylaşiyorum. Kullanmayanda kullanmayabilir herkes serbesttir.Sizin düşüncenize diyecek bir seyim yok, istediginizi düşünebilirsiniz .
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

efsane2036 yazdı:
Valeri yazdı:
Onun peşine 2 kültür verdim birşey çıkmadı, antibiyogram yoksa bu kadar dirençli bir bakteriye karşı hangi antiyi kullanacağım. Gelişi güzel mi kullanayım
Dogukan01

Mesaj gönderen Dogukan01 »

sopenhaur yazdı:antibiyotiğin çoğu hasta için gereksiz olduğunu düşünüyorum...
gene çoğu hasta için kültür ve antibiyogram yaptırmanın da tamamen israf ve zaman kaybı olduğunu düşünüyorum.

dönem dönem hastalığın getirdiği zorluklara karşı biraz dirençli olmak lazım. burada en ufak şikayette antiye sarılan arkadaşlar var .
neyse ben sizlerin düşüncelerini değiştiremem, sizde benimkini.
ama illa bi bakteri peşinde koşmanın fuzuli bi uğraş olduğu ortada....ortada çünkü forumu baştan sona okursanız görüyorsunuz bunu.
antibiyotik işi şans işidir, gelişigüzel kullanılan antibiyotikler, antibiyograma görev kullanılan antibiyotiklerden daha faydalı olabiliyor.

antibiyotikler kesinlikle denenmeli. ama bakteri peşinde koşup antibiyogramlar yaptırıp sürekli antibiyotiklerden medet ummak hem yorucu hem gereksiz .

araştırmalara, detaylara fazla kapılmakta kafa karışmasının ötesinde bişey katmaz.
bu kadar araştırma kimin derdine merhem olmuş.
herkes vücudunu tanımaya çalışsın kendine dikkat etsin kendisinin doktoru olsun.
Son cümleye şapka çıkardım ayakta alkışladım
“Herkes vücudunu tanısın kendinin doktoru olsun”

Böyle bir ortamda maalesef kendi vücudumuzu tanımak ve kendimizin doktoru olmak zorundayız bence önce beslenmeyi düzeltmek gerek her şeyden önce. Ekmek, şeker(gluten), aşırı karbonhidrat, fabrikasyon (işlenmiş) gıdaları hayatımızdan çıkarmamız gerek.

Doktorlara zerre kadar güvenim yok benim şahsen.
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

Valeri yazdı:
efsane2036 yazdı:
Valeri yazdı: Kadir abi iyi hoş diyorsunda bakteri bulamıyorlar sorun orada. Kız arkadaşımla uroplasma çıktı bende de üretrit belirtileri var penis dudakları şiş ama gel gör ki bir bakteri yakalayamadım. Hayır diyorum zaman geçmeden bakteri prosata ilerlemeden tedavi olayım, 2 ay oldu bakteri bulamıyorum
Onun peşine 2 kültür verdim birşey çıkmadı, antibiyogram yoksa bu kadar dirençli bir bakteriye karşı hangi antiyi kullanacağım. Gelişi güzel mi kullanayım
Kültürde bendede cıkmıyor ama pcr da entrokok cıkıyor
memo42

Mesaj gönderen memo42 »

Teşekkürler çok net abim anladım
canadianguy1

Mesaj gönderen canadianguy1 »

Hergele yazdı:Hocam kusura bakmayın ben bir şeyi merak ediyorum madem bütün doktorlar aynı okulu okuyor neden her birinin farklı bir fikri var ? Biri lökosit önemsiz diyor diğeri flora bakterisi enfeksiyon yapmaz diyor bir diğeri prostat kendi kendine iltihap yapıyor stresten diyor. Pubmed dahil birçok makale okudum daha bir makalede prostat sıvısında flora bakterisi bulunur diye bir şey görmedim. Madem bunun teşhisi rektal tuşe koca Türkiye’de ne diye İstanbula gitmeye para biriktiriyoruz. Ben de yeni avukat oldum. Şunu gördüm, eğer kendiniz için çalışıyorsanız kolayına kaçıyorsunuz ama kazancını helal etmek isteyen vicdanını da işin içine katıyor. Parmak yemek için milyar veriyoruz gözümüzle göremediğimiz şeylerle savaşıyoruz. Adam sen prostatit değilsin diyor adam bir sene sonra prostatit çıkıyor tedavi almamış ve bir senesi hiç olmuş oluyor acaba benim neyim var diyerek. Doktora hocam ben o ilacı kullandım işe yaramıyor diyorum sen misin doktor ben mi diyor. Doktor değiliz de aptal da değiliz şeker gibi antibiyotik kullanmamızın bir anlamı yok . Velhasıl deneme yanılma ile kaybedecek vaktimiz de yok . O kadar antibiyotik üstüne iş yoğunluğundan dua etmekten başka çarem yok şu sıra . Siz de aklınıza geldikçe duanızda bana yer verirseniz mutlu olurum. Allah şifa versin hepimize selametle inşallah.
Hocam selamlar ozeldende konusmustuk bakterimizde ayni ,avukatliginiz hayirli olsun oncelikle ,benim bu hastaliga yakalanmam cahil bir Doktor ve sistoskopi yuzunden is in icinde bilgi verilmeden biyopsi alma vs ne ararsan var tam malptaktis cok arastirdim komplikasyon degil malpraktis olduguna yonelik cok veri yasanmislik var hikayemde, cok farkli durumlarda var,malpraktis davalarinda tecrubeli tanidiklariniz varmi son zamanda yasadigim surec sadece iyilesme odakliyim ama bunu cok ciddi sekilde dusunuyorum o doktoru bitiricem ama once hukuki olarak biseyler yapmak istiyorum birazda it iti isirmaz mantigiyla doktorlar doktorlari tuttugu icin pek girismek istemedim, bu hastaligi yasayan biri olarak sanirim hikayemi dinlerseniz hem bir avukat hemde kader ortagi olarak en iyi siz anlarsiniz,cok ciddi sekilde malpraktis davasi acma fikrim var sanirim suresi 5 yil,yurtdisina gidecegim icin geldigimde sure gecermi gecmezmi bilmiyorum ,bu konuda fikriniz nedir nedir bu davayi acmanin ucretleri yardimci olma sansiniz varmi onumuzdeki aylarda buronuz filan varsa gelebilirim bile yani :D
canadianguy1

Mesaj gönderen canadianguy1 »

Urologe yazdı:Hastalığı yaşamayan kitap yazmasın, doktorlar anlar mi ciğer acısını diye anlaşılabilecek bazı mesajlar vardı. Madem öyle erkek kadın doğum doktorları hakkındaki düşüncelerinizi de merak ediyorum...
Cok sacma bir yorum Hocam insanin illa birseyi yasamasina Gerek yok empati yetenegi diye bir sey var,bircok insan bunu yapamasa da bazi insanlar yapabiliyor,bizim hastaligimizla ilgili ugrasacak, kitap yazacak bir urolog ve bide Ben diyecem o yasamiyo falan filan ne demek ya! ,Ailem bile psikolojik derken yuzde 98 urolog alani olmasina 1. Derecede bu hastaligi tani teshis yapmasi zorunlu olmasina ragmen ilgilenmezken yanlis islemler yapip hastaligi dahada kotulestirirken Ben kitap yazan ilgilenen urolog bulacam bide ya yasamiyo anlamaz diyecem ha ,ilgilenen 10 doktorun 7 si ticari geleni gideni duduklemeye calisacak haftada 5 masaj tanesi 200 ,eswt gel 10 bin,ozon 5 bin ,su 50 bin donunuda alirim diyecek buna karsin bu kitabi yazan Doktor devlet hastanesinde caliacak ve kitabin parasini da bi kuruma verecek bende bunu diyecem oyle mi! Vay anasini ya.. kitabi yazan doktor bence bu tarz mesajlari gorurse pek ciddiye almasin gercekten cok psikolojik bozan hastalik zaman zaman hastalarda bizde sacmalayabiliriz bu bile bir empati. Sonuc olarak hastasina deger veren dinleyen zaman ayiran Boyle kosede kalmis bir hastalikla bile ugrasan kitap yazan bir doktoru alnindan operim. Doktor var hastasini muayene ettikten sonra cay ismarlar konusur moral verir sohbet eder hastalik hakkinda vs Doktor var hastaligi bilmez sirf para almak icin gereksiz islem yapar hayat kaydirir, ilki sirtimda tasirim ikincisinin kafasina sikarim.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

canadianguy1 yazdı:
Hergele yazdı:Hocam kusura bakmayın ben bir şeyi merak ediyorum madem bütün doktorlar aynı okulu okuyor neden her birinin farklı bir fikri var ? Biri lökosit önemsiz diyor diğeri flora bakterisi enfeksiyon yapmaz diyor bir diğeri prostat kendi kendine iltihap yapıyor stresten diyor. Pubmed dahil birçok makale okudum daha bir makalede prostat sıvısında flora bakterisi bulunur diye bir şey görmedim. Madem bunun teşhisi rektal tuşe koca Türkiye’de ne diye İstanbula gitmeye para biriktiriyoruz. Ben de yeni avukat oldum. Şunu gördüm, eğer kendiniz için çalışıyorsanız kolayına kaçıyorsunuz ama kazancını helal etmek isteyen vicdanını da işin içine katıyor. Parmak yemek için milyar veriyoruz gözümüzle göremediğimiz şeylerle savaşıyoruz. Adam sen prostatit değilsin diyor adam bir sene sonra prostatit çıkıyor tedavi almamış ve bir senesi hiç olmuş oluyor acaba benim neyim var diyerek. Doktora hocam ben o ilacı kullandım işe yaramıyor diyorum sen misin doktor ben mi diyor. Doktor değiliz de aptal da değiliz şeker gibi antibiyotik kullanmamızın bir anlamı yok . Velhasıl deneme yanılma ile kaybedecek vaktimiz de yok . O kadar antibiyotik üstüne iş yoğunluğundan dua etmekten başka çarem yok şu sıra . Siz de aklınıza geldikçe duanızda bana yer verirseniz mutlu olurum. Allah şifa versin hepimize selametle inşallah.
Hocam selamlar ozeldende konusmustuk bakterimizde ayni ,avukatliginiz hayirli olsun oncelikle ,benim bu hastaliga yakalanmam cahil bir Doktor ve sistoskopi yuzunden is in icinde bilgi verilmeden biyopsi alma vs ne ararsan var tam malptaktis cok arastirdim komplikasyon degil malpraktis olduguna yonelik cok veri yasanmislik var hikayemde, cok farkli durumlarda var,malpraktis davalarinda tecrubeli tanidiklariniz varmi son zamanda yasadigim surec sadece iyilesme odakliyim ama bunu cok ciddi sekilde dusunuyorum o doktoru bitiricem ama once hukuki olarak biseyler yapmak istiyorum birazda it iti isirmaz mantigiyla doktorlar doktorlari tuttugu icin pek girismek istemedim, bu hastaligi yasayan biri olarak sanirim hikayemi dinlerseniz hem bir avukat hemde kader ortagi olarak en iyi siz anlarsiniz,cok ciddi sekilde malpraktis davasi acma fikrim var sanirim suresi 5 yil,yurtdisina gidecegim icin geldigimde sure gecermi gecmezmi bilmiyorum ,bu konuda fikriniz nedir nedir bu davayi acmanin ucretleri yardimci olma sansiniz varmi onumuzdeki aylarda buronuz filan varsa gelebilirim bile yani :D
Hocam malpraktis hukukta çok bilinen bir şey değil toplasan bir iki uzmanı var en bilinenleri Hakan Hakeri hoca. Bu davalarda çok iyi araştırma ve veri toplama gerekli. Onam alındı ve onay verildi diye bir kağıt imzalatıp bir çok şeyden kurtuluyorlar. Hem de bir doktoru şikayet etmek için başka doktorlardan bilirkişilik istiyorlar. Hakan Hakeri’nin tıp hukuku çalışmalarına göz atın. Bizde genelde cerrahi hataları yanlış tip ilaç yazımı davaları çok uğraş gerektirmez. Ancak işin içine hastane enfeksiyonu olası komplikasyonlar girince hem avukat hem bilirkişinin çok iyi olması lazım. Onu da yine taşrada bulman zor. Bizim milletimiz hukuk bilse ne yarım doktor kalır ne yarım avukat genelde bir kabullenme durumu var.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Urologe yazdı:Gençler bence kitaba bir şans verin, PCR a filan para bayilmayin
Kitaba şans verilir tabiki isteyen alır okur burada yardımcı olmak adına linkini yayinladım, fakat, pcr a para bayılmayın demek bilimsellige uygun bir aciklama degil. Pcr yi yok sayamayız dışlayamayız. Ķültürde üreme olmadıgında cikmayan patojen pcrde çıkiyor.
.
Kilitli