Sistoskopi ne için istenir? yardım lutfen

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
sozek
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Sistoskopi ne için istenir? yardım lutfen

Mesaj gönderen sozek »

herkese geçmiş olsun oncelikle

daha once burda adı sıklıla gecen bır ıkı doktora muayene oldum antıbıyotk vıtamın vs vs verdiler birsey degismedi ben de bıraktım
pcr ve kultur de yaptırdım onlardan da bakterı uremedı

o sekılde agrılarla yasamaya devam edıyorum. bırkac ay evvel yenıden sansımı deneyeyım vucut belkı bıraz toparlamıstır dedım cunku antıbıyotıkler cok zorlamıstı benı. yenıden doktora gıttım yıne antıbıyotık verdı bır ıse yaramadı kontrole gıttım yıne antıbıyotık yıne tık yok.

en son gıdısımde bız bır sıstoskopı yapalım dedı. sımdı asıl sorum su. ben prostatıt olduguma 100de100 emınım. butun belırtılerı yasadım yasıyorum eksıksız. bakteri cıkmasa da lokosıt cıkıyor. o zaman sıstoskopı neden yapılacak ne gormeyı beklıyor acaba? dıyelım yaptı darlık mesane boynu yukseklıgı vs cıkmadı kı cıkacagını sanmıyorum. ne olacak o zaman. prostatta sorunlu olan kısım sıstoskopı de gorulur mu mesela?
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Sistoskopi ne için istenir? yardım lutfen

Mesaj gönderen Hergele »

sozek yazdı:herkese geçmiş olsun oncelikle

daha once burda adı sıklıla gecen bır ıkı doktora muayene oldum antıbıyotk vıtamın vs vs verdiler birsey degismedi ben de bıraktım
pcr ve kultur de yaptırdım onlardan da bakterı uremedı

o sekılde agrılarla yasamaya devam edıyorum. bırkac ay evvel yenıden sansımı deneyeyım vucut belkı bıraz toparlamıstır dedım cunku antıbıyotıkler cok zorlamıstı benı. yenıden doktora gıttım yıne antıbıyotık verdı bır ıse yaramadı kontrole gıttım yıne antıbıyotık yıne tık yok.

en son gıdısımde bız bır sıstoskopı yapalım dedı. sımdı asıl sorum su. ben prostatıt olduguma 100de100 emınım. butun belırtılerı yasadım yasıyorum eksıksız. bakteri cıkmasa da lokosıt cıkıyor. o zaman sıstoskopı neden yapılacak ne gormeyı beklıyor acaba? dıyelım yaptı darlık mesane boynu yukseklıgı vs cıkmadı kı cıkacagını sanmıyorum. ne olacak o zaman. prostatta sorunlu olan kısım sıstoskopı de gorulur mu mesela?
Cinsel öykü var mı hocam ?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
sozek

Mesaj gönderen sozek »

Hergele yazdı:Cinsel öykü var mı hocam ?
Cinsel öykü yok hocam
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

sozek yazdı:
Hergele yazdı:Cinsel öykü var mı hocam ?
Cinsel öykü yok hocam
Hocam cinsel öykü yok ise önce diğer ihtimalleri eleyin. Bu hastalık cinsel öykü ile bağlı değil kötü beslenme düşük bağışıklık sistemi vs enfeksiyona sebebiyet verebiliyor. Eğer kaza düşme travma öykünün var ise sinirsel problemlerde yaşıyor olabilirsiniz. Hemoroid bazen benzer sıkıntılara sebebiyet verebilir. Ama belirtilerle de ayırt edilebiliyor.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
sozek

Mesaj gönderen sozek »

Hergele yazdı:Hocam cinsel öykü yok ise önce diğer ihtimalleri eleyin. Bu hastalık cinsel öykü ile bağlı değil kötü beslenme düşük bağışıklık sistemi vs enfeksiyona sebebiyet verebiliyor. Eğer kaza düşme travma öykünün var ise sinirsel problemlerde yaşıyor olabilirsiniz. Hemoroid bazen benzer sıkıntılara sebebiyet verebilir. Ama belirtilerle de ayırt edilebiliyor.
İşte hocam prostatite has bütün belirtileri yaşadım ben
Cinsel sorunlar idrar şikayetleri ağrılar....
Genel cerrah, nöroloji falan da gittim bizlik bir şey yok dediler. Hatta son genel cerrah ürolojiye devam dedi

Üroloji de kaç çeşit antibiyotikten sonra iyileşme yoksa sistoskopi yapalım dedi. Ama madem daha önceki hasta öyküsü ve lokosite göre ben prostatit isem sistoskopiye ne gerek var.

Daha önce tomografi falan da çekilmiştim ultrasonları saymıyorum bile.

Acaba diyorum prostatit kaynaklı ödem enflamasyon doku hasarı gibi şeyler sistoskopi ile görülebilir mi?
Bunlar görülürse ilaçlar da işe yaramadığı için sonraki adım ne olur acaba?

Çok sağ olun bu arada
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

sozek yazdı:
Hergele yazdı:Hocam cinsel öykü yok ise önce diğer ihtimalleri eleyin. Bu hastalık cinsel öykü ile bağlı değil kötü beslenme düşük bağışıklık sistemi vs enfeksiyona sebebiyet verebiliyor. Eğer kaza düşme travma öykünün var ise sinirsel problemlerde yaşıyor olabilirsiniz. Hemoroid bazen benzer sıkıntılara sebebiyet verebilir. Ama belirtilerle de ayırt edilebiliyor.
İşte hocam prostatite has bütün belirtileri yaşadım ben
Cinsel sorunlar idrar şikayetleri ağrılar....
Genel cerrah, nöroloji falan da gittim bizlik bir şey yok dediler. Hatta son genel cerrah ürolojiye devam dedi

Üroloji de kaç çeşit antibiyotikten sonra iyileşme yoksa sistoskopi yapalım dedi. Ama madem daha önceki hasta öyküsü ve lokosite göre ben prostatit isem sistoskopiye ne gerek var.

Daha önce tomografi falan da çekilmiştim ultrasonları saymıyorum bile.

Acaba diyorum prostatit kaynaklı ödem enflamasyon doku hasarı gibi şeyler sistoskopi ile görülebilir mi?
Bunlar görülürse ilaçlar da işe yaramadığı için sonraki adım ne olur acaba?

Çok sağ olun bu arada
Hocam görülebilir üretradan prostata kadar yol kontrol edilir. Sistoskopiyi tecrübeli bir doktora yaptırın. Dediğim gibi cinsel öykü olmadan da bazı sebeplerle prostatit oluyor.