Prostatit mıyım cevaplar mısınız Kadir abi forumda bilindik birisi lütfen sen de bakar mısın abi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
obradovic
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Prostatit mıyım cevaplar mısınız Kadir abi forumda bilindik birisi lütfen sen de bakar mısın abi

Mesaj gönderen obradovic »

Herkese merhaba formda yeni üyeyim. Kısaca hikayemden bahsedeyim. Geçen yıl Şubat gibi şüpheli bir ilişkim oldu. 3 4 ay sonra birden akıntı problemi ile karşılaştım. İdrarda yanma vs olmadı. Doktora gittim . Bel soğukluğu dedi.Molcef ve monodoks verdi. Kullandım tekrar bir ilişki vs olmadığı halde bu yıl tekrar akıntı oldu Mart gibi. Ben Başka doktora gittim. O da sürüntü aldı. Gonore dedi. Monodoks ile novosef verdi. Kullandım ancak akıntı geçmedi bir türlü yine yanma vs yoktu. Bir ay sonra başka bir doktora gittim o da dinledi cipro verdi, onu da kullandım akıntı bir türlü geçmiyordu. En son bir hastanede ürolojiye gittim. Uzun süre oturduğumda iç çamaşırımın nemlendiğini ,duş sonrası tekrar nemli olduğunu söyledim .Adam prostata masaj yaptı ve iç çamaşırım komple ıslandı ardından idrar verdim hemen. Baktı lökosit vs yok dedi. Yeniden ilaç kullanmada da gerek yok kronik prostatit vs değilsin , korkma, kendini üşütme bu şikayetler gonoreden sonra kalabilir dedi ben de tamam diyip ayrıldım oradan. Üzerinden bir ay geçti aklıma şüphe düştü bir tane hastaneye gittim orada da asistan baktı. Benden idrar ve sürüntü kültürü istedi verdim bir şey çıkmadı. Akıntı için de 6 kutu seftriaksiyon verdi birkaç önce yaptırdım ancak Uzun oturma ile oluşan nemlilik ve duştan sonra kuruttum halde oluşan iççamaşırındaki nemlilik devam ediyor. Belimde sorun ara ara ağrıyor zaten. İdrarımı gayet iyi yapıyorum hiç bana sorun olmadı. Karnımda cipro kullanımından sonra guruldama ağrı oluştu. Her gün iki defa büyük tuvalete gidiyorum. Acı vs de hissetmedim. Ancak bu akşam idrarım yattıktan sonra penis başım biraz yandı. Ara ara da kaşınıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum Herkes bir şey söyle Allah rızası için bana bir şey söyleyin
yksl
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Prostatit mıyım cevaplar mısınız Kadir abi forumda bilindik birisi lütfen sen de bakar mısın abi

Mesaj gönderen yksl »

Bence prostatit olma ihtimalin yüksek.Bendede penis ucunda kaşıntı ve batma yanma oluyordu.
Se38

Re: Prostatit mıyım cevaplar mısınız Kadir abi forumda bilindik birisi lütfen sen de bakar mısın abi

Mesaj gönderen Se38 »

Prostatit. Malesef herkes bu yollardan gecti
memo42

Mesaj gönderen memo42 »

direk prostat salgısından lökösit ölçtür bence masaj sonrası idrardan ziyade
obradovic

Ben de işimede etki yok çok rahat işiyorum. Sadece genital bölge ara ara kaşınıyor, uzun oturma nemlilik var. İdrarda da lökosit vs yoktu. Doktor yanlış mı söyledi yani ayrıca ben hangi türünü olmuş olabilirim ki
obradovic

Forma ilk kez kullandığım için RT nasıl yapılıyor bilmiyorum memo42 isimli ustam adam tuşe yaptı ardından benim çamaşırım komple ıslandı ve hemen git idrar yap dedi. İlk birkaç damla zaten akıntıydı yapışır gibi
obradovic

Olmuyoriste yazdı:
obradovic yazdı:Forma ilk kez kullandığım için RT nasıl yapılıyor bilmiyorum memo42 isimli ustam adam tuşe yaptı ardından benim çamaşırım komple ıslandı ve hemen git idrar yap dedi. İlk birkaç damla zaten akıntıydı yapışır gibi
Sizinki klamidya ya benziyor gelen akıntı şeffaf yarı akışkan biraz sümüksü bir yapıda mıydı;şöyle ki hemen belirti vermemiş gonore çok çabuk belirti verir ilk bir hafta içerisinde bile fakat sizinki birkaç ayı bulmuş buda yüksek ihtimal ile klamidya orta ihtimalle miko ve ureaplasma olduğuna işaret ediyor geçmiş olsun...
Hocam üç ay sonra oturduğum yerde bayağı bir yaşlık hissettim birkaç ilaç kullandım geçmedi bu sene doktora gittiğimde gonokok kültürü verdim bel soğukluğu çıktı deseefin yaptırdım sonra da Tekrar kültür verdim kültürde klamidya gonore bakılıyormuş çıkmadı üreme yok dediler bakteri de olmamış dediler 6 kutu novosef verdi akıntın geçerse de geçmezse de bir ay sonra gel dedi. Bazen acaba kasıklarım aşırı terliyor bu yüzden ben akıntı mı var zannediyorum diye de düşünmüyor değilim. Özellikle duştan sonra ıslanmaz şaşırtıyor beni.
obradovic

obradovic yazdı:
Olmuyoriste yazdı:
obradovic yazdı:Forma ilk kez kullandığım için RT nasıl yapılıyor bilmiyorum memo42 isimli ustam adam tuşe yaptı ardından benim çamaşırım komple ıslandı ve hemen git idrar yap dedi. İlk birkaç damla zaten akıntıydı yapışır gibi
Sizinki klamidya ya benziyor gelen akıntı şeffaf yarı akışkan biraz sümüksü bir yapıda mıydı;şöyle ki hemen belirti vermemiş gonore çok çabuk belirti verir ilk bir hafta içerisinde bile fakat sizinki birkaç ayı bulmuş buda yüksek ihtimal ile klamidya orta ihtimalle miko ve ureaplasma olduğuna işaret ediyor geçmiş olsun...
Hocam üç ay sonra oturduğum yerde bayağı bir yaşlık hissettim birkaç ilaç kullandım geçmedi bu sene doktora gittiğimde gonokok kültürü verdim bel soğukluğu çıktı deseefin yaptırdım sonra da Tekrar kültür verdim kültürde klamidya gonore bakılıyormuş çıkmadı üreme yok dediler bakteri de olmamış dediler 6 kutu novosef verdi akıntın geçerse de geçmezse de bir ay sonra gel dedi. Bazen acaba kasıklarım aşırı terliyor bu yüzden ben akıntı mı var zannediyorum diye de düşünmüyor değilim. Özellikle duştan sonra ıslanmaz şaşırtıyor beni.
Hocam bu arada bu sümüksü olayını sormuşsunuz. Yukarda bir doktorun rektal tuşe yattığını ardından idrar testi vermemi söylemiştim. Oradaki sümüksü akıntı doktorun Tu şey yapmasınlar ardından ilk gelen akıntı ve o kaba da ilk idrarı yaptım zaten oradan da Lökosit çıkmamıştı. Bazen karnım ağrıyor ama birkaç haftadır isal gibiyim de
obradovic

Olmuyoriste yazdı:
obradovic yazdı:
obradovic yazdı:
Hocam bu arada bu sümüksü olayını sormuşsunuz. Yukarda bir doktorun rektal tuşe yattığını ardından idrar testi vermemi söylemiştim. Oradaki sümüksü akıntı doktorun Tu şey yapmasınlar ardından ilk gelen akıntı ve o kaba da ilk idrarı yaptım zaten oradan da Lökosit çıkmamıştı. Bazen karnım ağrıyor ama birkaç haftadır isal gibiyim de
Rektal tuşe sonrası idrar verilmesi çok sağlıklı sonuç vermiyor hatta sonucu yanlış etkilediği bile söylenebilir şöyle ki içtiğiniz ilaçlar takviyeler hatta bitkiler bile idrara çok çabuk geçer fakat prostata ulaşması epey zordur uzun tedavi gerektirir siz masaj sonrası idrar verdiğinizde elbetteki prostattan gelecek sıvı ile vermiş oluyorsunuz fakat idrariniz başlı başına numuneyi etkileyen unsur oluyor en net sonuç rektal masaj sonrası direk sıvının kullanılmasıdır içine idrar karistirilmamiş hali ile...
Bilmiyorum ki ustam doğrusu ne hasta miyim değil miyim belki de kendi kendime kuruntu yapıyorum Çünkü doktorum da bir şey yok diyip göndermişti işemede vs de sorun olmayınca bilemedim yani Forumda bu hastalığı yıllardır çeken insanlar var onlar daha iyi bilir ben bilmiyorum
kompakt
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen kompakt »

obradovic yazdı:
Olmuyoriste yazdı:
Klamidya kültürü mü ? Türkiyede mi ? Devlet hastanesinde mi ? Gonoreye bakıldı bel soğukluğu çıktı ? Hangi patojen çıktı gonokok mu ? Antibiyogramı nerde ? Bu nasıl hikaye anlamadım ama seni ayakta uyutmuşlar gibi duruyor muhtemelen klamidya yüzünden prostatitsiniz bendede aynısı olmuştu başta ufak şeffaf akıntı batmayla başladı geceleri idrara kalkma penis ucu batması ve kaşıntısı yaşıyordum aylar sonra felaket ağrılar ve prostatite evrildim partnerimden pcr ile klamidya bulduk, türkiyede bildiğim kadarıyla klamidya kültürü yapan bir yer yok gidin klamidya antijen testi yaptırın özel bir labta ve kesinlikle cybh pcr yaptırın mikrobu bulursunuz 2 hafta tetradox prostattaki klamidyayı öldürmez hatta dirençte kazanmıştır belki elinizi çabuk tutun çünkü prostat dokusu enfeksiyon yüzünden hasar görmeye başlayınca prostatınızda bulunan diğer fırsatçı inaktif flora patojenleri atağa geçip sizi gerçek bir prostatit hastası yapabilir misal ben uroplasma ve klamidyayı öldürdüm lakin şuan staphlarla uğraşıyorum çünkü geç kaldım bu mesajı görür görmez cybh pcr ve klamidya antijen için laba koşun ardından 1 aylık bir kombine başlayın makrolid / ornidazol gibi kombinler kullanın tetralardan ve ciprodan uzak durun daha önce az kullanıp bıraktığınız için.
obradovic

kompakt yazdı:
obradovic yazdı:
Olmuyoriste yazdı: Sizinki klamidya ya benziyor gelen akıntı şeffaf yarı akışkan biraz sümüksü bir yapıda mıydı;şöyle ki hemen belirti vermemiş gonore çok çabuk belirti verir ilk bir hafta içerisinde bile fakat sizinki birkaç ayı bulmuş buda yüksek ihtimal ile klamidya orta ihtimalle miko ve ureaplasma olduğuna işaret ediyor geçmiş olsun...
Klamidya kültürü mü ? Türkiyede mi ? Devlet hastanesinde mi ? Gonoreye bakıldı bel soğukluğu çıktı ? Hangi patojen çıktı gonokok mu ? Antibiyogramı nerde ? Bu nasıl hikaye anlamadım ama seni ayakta uyutmuşlar gibi duruyor muhtemelen klamidya yüzünden prostatitsiniz bendede aynısı olmuştu başta ufak şeffaf akıntı batmayla başladı geceleri idrara kalkma penis ucu batması ve kaşıntısı yaşıyordum aylar sonra felaket ağrılar ve prostatite evrildim partnerimden pcr ile klamidya bulduk, türkiyede bildiğim kadarıyla klamidya kültürü yapan bir yer yok gidin klamidya antijen testi yaptırın özel bir labta ve kesinlikle cybh pcr yaptırın mikrobu bulursunuz 2 hafta tetradox prostattaki klamidyayı öldürmez hatta dirençte kazanmıştır belki elinizi çabuk tutun çünkü prostat dokusu enfeksiyon yüzünden hasar görmeye başlayınca prostatınızda bulunan diğer fırsatçı inaktif flora patojenleri atağa geçip sizi gerçek bir prostatit hastası yapabilir misal ben uroplasma ve klamidyayı öldürdüm lakin şuan staphlarla uğraşıyorum çünkü geç kaldım bu mesajı görür görmez cybh pcr ve klamidya antijen için laba koşun ardından 1 aylık bir kombine başlayın makrolid / ornidazol gibi kombinler kullanın tetralardan ve ciprodan uzak durun daha önce az kullanıp bıraktığınız için.
Hocam ben size olayı özetleyeyim.Ben de şüpheli ilişkiden üç ay sonra hakkında şikayet oldu doktora gittim anlattım.O da benim söylediklerime istinaden bana iki ilaç yazdı şikayetler geçti. 6 ay sonra tekrar akıntı olunca gittim üretral kültür verdim. Raporda gram negatif diplokok görüldü, üreme olmadı diyordu.böyle olunca doktor da desefinle monodoks verdi. Yine geçmedi. Ben de özel de bir doktora gittim. Şikayetlerimi dinledi. Rektal tuşe yaptı iç çamaşırım komple Islandı ardından hemen idrar tetkiki ve kültür biyogram bakıldı. Lökosit vs çıkmadı.Ben de duş sonrası ve uzun süre oturduğumda yaş hissi olduğunu söyledim. Oda bunun normal olduğunu zamanla geçer dedi. Olay tamamen bu hocam.geceleri vs uyanma , idrara sıkışıklık ya da işerken acı vs olmuyor ben de. Ara ara karnım gurulduyor bu kadar. Boşalırken falan da ağrım yok yA da sonrasında. Ara ara kaşıntım oluyor bu kadar buna da normal demişti. Labaratuvar demişsiniz ben bilmiyorum nerede ne var İstanbul ya da Ankara doktor , lab tavsiyeniz varsa söyleyin öğreneyim . Allah rızası için
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Forumda adı geçen bir kaç dr var zaten. Bu drlardan birine gidin,
3 üretral akıntıdan öncelikle lokosit sayimı ve aynı örneklerden kültürü tekrarlayın.
1- Prostat sıvısı
2-Meni
3-İdrar
Size daha tanı konulmamış. Bunları bir an önce yaptırın.