Hüseyin Seçgin'e Muayene Oldum - Sinirsel?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
therealpatient

Hüseyin Seçgin'e Muayene Oldum - Sinirsel?

Mesaj gönderen therealpatient »

Beni bilen bilir... 1 yıl önce bu foruma girdiğimde hastalığın ilk şiddetli elektriklenme ağrıları bile başladığını söylemiştim... Bu sebeple girdiğim ilk gün bile prostatit değilde önce pudendal sinir sıkışması gibi bir hastalık peşinden koşacağımı söylemiştim... Sebebi açık; 17 yaşında yaşadığım şiddetli deadlift kazası ve sırtımı sakatlamam...

Hüseyin hocaya gittim. Kendisi inanılmaz ilgili bir insan. Tüm tetkiklerimi inceledi. Notlar aldı. Hiç bir doktorun göstermediği ilgiyi gösterdi.

Bakın arkadaşlar, bana bu zamana kadar hiç bir doktor prostat muayenesi yapmadı. Lökosit ölçümü de yapmadı. Hüseyin hocama yaşadığım sırt sakatlığından tutun, hastalığın başlangıcı ve ilerleyişine kadar her şeyi anlattım. Hüseyin hocam çok ilgili bir şekilde prostat muayenesi yaptı. Muayene sırasında prostatıma baskı uygularken çok çok hafif ağrılar hissettim. Oda bazı durumlarda. Prostat muayenesi sırasında parmağını prostatımdan geriye çekti. Onu hissettim. Sağ bacağın ağrıyordu değil mi dedi, evet dedim. Sol tarafa doğru bastırdı. Ağrı hissetmedim. Ardından sağ tarafa doğru bastırdı, inanılmaz şiddetli bir ağrı hissettim. Kemiğe benzer bir yapıya bastığını da hissettim. Prostata değil, başka bir şeye basıyordu. Bunu tekrarladı birkaç defa, felaket ağrılar çektim.

Prostat sıvısını aldı, lökosit baktı. Sonuç? lökosit 1-2. Direkt lökosit mökosit yok dedi. Arkadaşlar ben hastalığı 1.5 yıldır çekiyorum. Kullandığım antiler; tavanic (tek hapla mucize: tendon sorunlarım nedeniyle devam etmedim), bactrim (sıfır etki), fosfomisin (sıfır etki).

Tavanicin çok işe yaradığını görünce sinirsel konuları unutmuştum artık tamamen. Bakteriyel bir duruma odaklanmıştım. Multiplex PCR, kültür ve antijen testlerinde hiç bir şey de bulamıyorum. Hüseyin hocam durumu hiç beklemediğim bir şekilde yorumladı.

Hüseyin hocam kısaca yaşadığım spor kazasıyla vücudumu dağıttığımı söyledi. Tavanicin işe yaramasının sebebi ise sadece doğru anti-inflamatuar etkiymiş. Kendisi ağrıyı hissettiğim yerin sakral kemiğim olduğunu söyledi.

Arkadaşlar kusura bakmayın ama 1-2 lökosit benim penisimin tamamen uyuşmuş olmasını, penisimin yarı yarıya küçülmüş olmasını, kalçamda yayılan ağrıları, sağ bacağımda ve sağ bacağımın kalçamdaki eklem yerinde olan ağrıyı ve buna benzer bir ton şikayetimi nasıl açıklayacak? Bu kalça ve bacak ağrısından dolayı MRI da çektirdim. Tertemiz çıktı. Sırtımda iyileşmişti zaten.

Hüseyin hocam Pelvik Doppler MRI istedi. Penis kaşıntısı ve iğne batması için de kültür aldı. O kaşıntıyı yapan bakteriyi arayacak.

Evet... 1.5 yıl sonra başladığım yerdeyim... Artık sinirsel sorunlar için testler yaptırma vakti geldi.

Hüseyin hocam gerçekten çok harika bir doktor. Benimle çok iyi ilgilendi. Hüseyin hocamın bana gösterdiği ilginin çeyreğini bile daha önce hiç bir doktor göstermedi. Hüseyin hocaya hala muayene olmamış olan varsa mutlaka olmalı. Tavsiye ederim.
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Hüseyin Seçgin'e Muayene Oldum - Sinirsel?

Mesaj gönderen canadianguy1 »

therealpatient yazdı:Beni bilen bilir... 1 yıl önce bu foruma girdiğimde hastalığın ilk şiddetli elektriklenme ağrıları bile başladığını söylemiştim... Bu sebeple girdiğim ilk gün bile prostatit değilde önce pudendal sinir sıkışması gibi bir hastalık peşinden koşacağımı söylemiştim... Sebebi açık; 17 yaşında yaşadığım şiddetli deadlift kazası ve sırtımı sakatlamam...

Hüseyin hocaya gittim. Kendisi inanılmaz ilgili bir insan. Tüm tetkiklerimi inceledi. Notlar aldı. Hiç bir doktorun göstermediği ilgiyi gösterdi.

Bakın arkadaşlar, bana bu zamana kadar hiç bir doktor prostat muayenesi yapmadı. Lökosit ölçümü de yapmadı. Hüseyin hocama yaşadığım sırt sakatlığından tutun, hastalığın başlangıcı ve ilerleyişine kadar her şeyi anlattım. Hüseyin hocam çok ilgili bir şekilde prostat muayenesi yaptı. Muayene sırasında prostatıma baskı uygularken çok çok hafif ağrılar hissettim. Oda bazı durumlarda. Prostat muayenesi sırasında parmağını prostatımdan geriye çekti. Onu hissettim. Sağ bacağın ağrıyordu değil mi dedi, evet dedim. Sol tarafa doğru bastırdı. Ağrı hissetmedim. Ardından sağ tarafa doğru bastırdı, inanılmaz şiddetli bir ağrı hissettim. Kemiğe benzer bir yapıya bastığını da hissettim. Prostata değil, başka bir şeye basıyordu. Bunu tekrarladı birkaç defa, felaket ağrılar çektim.

Prostat sıvısını aldı, lökosit baktı. Sonuç? lökosit 1-2. Direkt lökosit mökosit yok dedi. Arkadaşlar ben hastalığı 1.5 yıldır çekiyorum. Kullandığım antiler; tavanic (tek hapla mucize: tendon sorunlarım nedeniyle devam etmedim), bactrim (sıfır etki), fosfomisin (sıfır etki).

Tavanicin çok işe yaradığını görünce sinirsel konuları unutmuştum artık tamamen. Bakteriyel bir duruma odaklanmıştım. Multiplex PCR, kültür ve antijen testlerinde hiç bir şey de bulamıyorum. Hüseyin hocam durumu hiç beklemediğim bir şekilde yorumladı.

Hüseyin hocam kısaca yaşadığım spor kazasıyla vücudumu dağıttığımı söyledi. Tavanicin işe yaramasının sebebi ise sadece doğru anti-inflamatuar etkiymiş. Kendisi ağrıyı hissettiğim yerin sakral kemiğim olduğunu söyledi.

Arkadaşlar kusura bakmayın ama 1-2 lökosit benim penisimin tamamen uyuşmuş olmasını, penisimin yarı yarıya küçülmüş olmasını, kalçamda yayılan ağrıları, sağ bacağımda ve sağ bacağımın kalçamdaki eklem yerinde olan ağrıyı ve buna benzer bir ton şikayetimi nasıl açıklayacak? Bu kalça ve bacak ağrısından dolayı MRI da çektirdim. Tertemiz çıktı. Sırtımda iyileşmişti zaten.

Hüseyin hocam Pelvik Doppler MRI istedi. Penis kaşıntısı ve iğne batması için de kültür aldı. O kaşıntıyı yapan bakteriyi arayacak.

Evet... 1.5 yıl sonra başladığım yerdeyim... Artık sinirsel sorunlar için testler yaptırma vakti geldi.

Hüseyin hocam gerçekten çok harika bir doktor. Benimle çok iyi ilgilendi. Hüseyin hocamın bana gösterdiği ilginin çeyreğini bile daha önce hiç bir doktor göstermedi. Hüseyin hocaya hala muayene olmamış olan varsa mutlaka olmalı. Tavsiye ederim.
ne kadar sürdü muayene gerçekten diğer doktorlar gibi kısa kese getirmektense ayrıntılı şekilde tüm hikayeyi dinliyor mu?
therealpatient

Tüm ayrıntıları ile dinledi hocam. Ben ona sinirsel bir sorundan falan bahsetmedim. Aklımda bu yoktu bile. Ben kültür yaparız bakteriyi buluruz kafasında gitmiştim. Ancak o hikayeyi a dan z ye dinledi. Sürekli notlar aldı. Kendi kafasında fikirler oluştu. Sakral kemiklere muayene yaptı. Ortaya bu sonuç çıktı. Hayatımda daha önce hiç bir doktor benimle böyle ilgilenmedi. Hastalık dışında da sohbet ettik. Cinselliğe olan fobikliğime karşı psikolojik destek bile verdi bana. Teselli etti. Bir kız arkadaş bulmam ve cinsel bir hayatım olması için motive bile etti. Şimdi kendime kızıyorum... Keşke İstanbulda aptal doktorlara 600 tl muayene ücreti vermek yerine en başta Hüseyin hocaya gitseydim...
denizli20
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen denizli20 »

Arkadaşa katılıyorum ben de 3 aydır Hüseyin hocayla tedavi görüyorum ilgisi alakası ve bilgisi gerçekten çok iyi tedavimiz de olumlu gidiyor çok şükür hala başka yerlerde doktor doktor gezen varsa gitsin bence Hüseyin hocaya
Ahbikurtulsam25

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

denizli20 yazdı:Arkadaşa katılıyorum ben de 3 aydır Hüseyin hocayla tedavi görüyorum ilgisi alakası ve bilgisi gerçekten çok iyi tedavimiz de olumlu gidiyor çok şükür hala başka yerlerde doktor doktor gezen varsa gitsin bence Hüseyin hocaya
Hüseyin hoca bol lökosit var dedi ama antibiyotik igne istedim yazmadi
marti456
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen marti456 »

Ahbikurtulsam25 yazdı:
denizli20 yazdı:Arkadaşa katılıyorum ben de 3 aydır Hüseyin hocayla tedavi görüyorum ilgisi alakası ve bilgisi gerçekten çok iyi tedavimiz de olumlu gidiyor çok şükür hala başka yerlerde doktor doktor gezen varsa gitsin bence Hüseyin hocaya
Eeeee nasıl geçecekmiş bu lökositler duayla mı ? Birşey demedi mi?
Ahbikurtulsam25

marti456 yazdı:
Ahbikurtulsam25 yazdı:
Pcr yapalim, geniş araştiralim, prostatinda kist var dedi.
Biraz buyuk., cinsel.perhizdeyim deyince ondan oluyor haftada 2 kez bosal dedi.
therealpatient

Ahbikurtulsam25 yazdı:
marti456 yazdı:
Ahbikurtulsam25 yazdı: Hüseyin hoca bol lökosit var dedi ama antibiyotik igne istedim yazmadi
Pcr yapalim, geniş araştiralim, prostatinda kist var dedi.
Biraz buyuk., cinsel.perhizdeyim deyince ondan oluyor haftada 2 kez bosal dedi.
Çok mantıklı. Bakteri bulunmadan antibiyotik VERİLMEMELİ. Testler yapılır, bakteri bulunur işte o zaman ona göre antibiyotikler verilir. Hüseyin hocamın yaptığı mantıksız değil. Uygun gördüğü testleri yaptırmanızı tavsiye ederim.

Aynı zamanda unutmayın, rastgele antibiyotik kullanarak bu hastalıktan iyileşeni daha görmedim.
denizli20

Mesaj gönderen denizli20 »

Bakteri çıkmıyorsa zaten anti yazmıyor hoca boşuna vücudu niye zehirlesin mantıklı olanı da bu zaten lökosit sadece bakteri olduğu için çıkmıyor ki
Dogukan01

Mesaj gönderen Dogukan01 »

Ben uzun zamandır sağlıkla ilgili araştırmalar yaparım + bu forumda birçok yazıyı okumuşumdur adı geçen doktorlara gitmeden nasıl bir kişilikleri olduğunu öğrendim artık

Hüseyin hocayı tanımam etmem ama kendisine hayranım çünkü leblebi gibi antibiyotik yazmıyor yazsa bile vitamin takviyeleri veriyor, boşu boşuna antibiyotik içmenin bağırsaklara müthiş zarar verdiğini biliyor. Bilgili bir doktor imkanım olsaydı keşke kendisine muayene olmaya giderdim.
therealpatient

Dogukan01 yazdı:Ben uzun zamandır sağlıkla ilgili araştırmalar yaparım + bu forumda birçok yazıyı okumuşumdur adı geçen doktorlara gitmeden nasıl bir kişilikleri olduğunu öğrendim artık

Hüseyin hocayı tanımam etmem ama kendisine hayranım çünkü leblebi gibi antibiyotik yazmıyor yazsa bile vitamin takviyeleri veriyor, boşu boşuna antibiyotik içmenin bağırsaklara müthiş zarar verdiğini biliyor. Bilgili bir doktor imkanım olsaydı keşke kendisine muayene olmaya giderdim.
Kesinlikle hocam. Bundan sonra biri bana prostatit derse hüseyin hoca der geçerim. Ben kimseden görmediğim muayeneyi ondan gördüm...

Türkiye de sayısız 'prof' üroloğa para yedirdim. Hiç biri ne prostat muayenesi yaptı, ne de lökosit baktı... Ayrıca eminim ki lökosit bakan doktora denk gelmiş olsaydım bile sakral bölgeye muayene yapmak aklına gelmezdi. Hüseyin hocam çok başka...
Ahbikurtulsam25

therealpatient yazdı:
Dogukan01 yazdı:Ben uzun zamandır sağlıkla ilgili araştırmalar yaparım + bu forumda birçok yazıyı okumuşumdur adı geçen doktorlara gitmeden nasıl bir kişilikleri olduğunu öğrendim artık

Kesinlikle hocam. Bundan sonra biri bana prostatit derse hüseyin hoca der geçerim. Ben kimseden görmediğim muayeneyi ondan gördüm...

Türkiye de sayısız 'prof' üroloğa para yedirdim. Hiç biri ne prostat muayenesi yaptı, ne de lökosit baktı... Ayrıca eminim ki lökosit bakan doktora denk gelmiş olsaydım bile sakral bölgeye muayene yapmak aklına gelmezdi. Hüseyin hocam çok başka...
Kardeş çok ilgili bir doktor iyi bir insan. Yalniz bende kulturde ureme olmadi lokosit bol miktarda var dedi. Hocam igne antibiyotik yazmasini istedim yazmadi.pcr yapalim dedi.
Yine Zafer oymana gidecem mecburen.
therealpatient

Ahbikurtulsam25 yazdı:
therealpatient yazdı:

Kardeş çok ilgili bir doktor iyi bir insan. Yalniz bende kulturde ureme olmadi lokosit bol miktarda var dedi. Hocam igne antibiyotik yazmasini istedim yazmadi.pcr yapalim dedi.
Hocam adam antibiyotik yazmayacam dememiş, pcr yapalım bakteriyi bulalım ona göre yazayım demiş. Olması gerekende budur. Lökositi görünce daya babam antibiyotiği daya diye bir şey yok. Patojeni bulmadan böbreğinizi elinize almaya bu kadar meraklı olmayın.
Ahbikurtulsam25

therealpatient yazdı:
Ahbikurtulsam25 yazdı:
therealpatient yazdı: Kesinlikle hocam. Bundan sonra biri bana prostatit derse hüseyin hoca der geçerim. Ben kimseden görmediğim muayeneyi ondan gördüm...

Hocam adam antibiyotik yazmayacam dememiş, pcr yapalım bakteriyi bulalım ona göre yazayım demiş. Olması gerekende budur. Lökositi görünce daya babam antibiyotiği daya diye bir şey yok. Patojeni bulmadan böbreğinizi elinize almaya bu kadar meraklı olmayın.
Kardes pcr da bir şey çikmazsa naapacagiz.Bu cinsel problemleri ve idrar problemleri nasil çözecegiz.Lanet olsun bu şerefsiz bakterilere gençligimizi aldi yedi bitirdi.
therealpatient

Ahbikurtulsam25 yazdı:
therealpatient yazdı:
Ahbikurtulsam25 yazdı: Kardeş çok ilgili bir doktor iyi bir insan. Yalniz bende kulturde ureme olmadi lokosit bol miktarda var dedi. Hocam igne antibiyotik yazmasini istedim yazmadi.pcr yapalim dedi.
Kardes pcr da bir şey çikmazsa naapacagiz.Bu cinsel problemleri ve idrar problemleri nasil çözecegiz.Lanet olsun bu şerefsiz bakterilere gençligimizi aldi yedi bitirdi.
PCR'ın doğruluk oranı %98 dir. Pcr da negatif çıkıyorsa negatiftir. O zaman doğru bakteriyi bulana kadar taramaya devam eder hüseyin hoca. Ben uğraşmak istemiyorum diyorsan bas 4000 tl gönder microgendx ne var ne yok çıkarırlar.
haktan07

Mesaj gönderen haktan07 »

Arkadaşlar bu pcr testi nasıl yapılıyor direk bunu isteyeyim ben doktordan çünkü en sonki doktor Bi sıvazladı parmakla prostatı git şimdi il idararı ver dedi eritrosit 2_3 lokosit nadir 7_8 çıktı hiç bişey demedi anti verdi xtral verdi ağrı kesici verdi yallah bakteri falan negatif yazıyordu sonuçta kültürde üreme yok falan
haktan07

Test sonucunu yanlış yazmışım eritrosit 7_8 epitel 2_3 lokosit nadir çıktı
therealpatient

üreme yoksa anti niye veriyor?
kim bu doktor?
al antileri kıcından vur adama prostata iyi geliyomuş de
therealpatient

Bakteri saptanmadan anti falan verilmez. Bunu biz bile öğrendik, doktorlar öğrenemedi.
haktan07

Sırf eritrosit 7_8 çıktı diye verdi galiba
therealpatient

Hüseyin hoca aradı kültürde hiç bir şey ürememiş.
Dogukan01

Mesaj gönderen Dogukan01 »

therealpatient yazdı:Bakteri saptanmadan anti falan verilmez. Bunu biz bile öğrendik, doktorlar öğrenemedi.
Evet özellikle herkese aynı antibiyotiği yazan doktorun bunu öğrenmesi lazım. Leblebi gibi anti yazan doktorun
Scorpion

Mesaj gönderen Scorpion »

therealpatient yazdı:Hüseyin hoca aradı kültürde hiç bir şey ürememiş.
Nasil bir tedavi uyguluyor peki bu durumda hocam?
therealpatient

Scorpion yazdı:
Sinirsel sorunlar araştırılacak, o tetkiklerin sonuçlarına göre hareket edeceğiz. Aklımızda pudendal sinir sıkışması var.
Scorpion

Mesaj gönderen Scorpion »

therealpatient yazdı:
Scorpion yazdı:
Sinirsel sorunlar araştırılacak, o tetkiklerin sonuçlarına göre hareket edeceğiz. Aklımızda pudendal sinir sıkışması var.
Bunun için nasil bir araştırma yapiyorsunuz hocam, nörolojiye mi gideceksiniz, nasil bir yönlendirme yaptı Hüseyin hoca?