Geçmeyen İshal

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Omerefe34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Geçmeyen İshal

Mesaj gönderen Omerefe34 »

Arkadaşlar merhaba herkese bi sorunum var bir türlü ne olduğunu öğrenemedim cevaplarsanız sevinirim bu hastalık başladığımdan beri( 4 ay yaklaşık ) antibiyotik iğne tedavisi aldım 4 ay içinde 12 kutu antibiyotik 17 iesef iğne son bir aydır bir şey içmiyorum antibiyotik olarak . Ve antibiyotik içmeye başladıktan beri bende geçmeyen ishal kas ağrısı var kas ağrıları bu günlerde geçti ama ishal hiç geçmiyor gün içinde işlerimi etkiliyor yaşanmaz hale getiriyor 3 kere hiv testi oldum temiz hepsi şimdi probiyotik kullanma basladım 3 4 gündür ama hala geçmedi bu neden oluyor bilen varsa yanıtlarsa sevinirim reflor kapsül alıyorum enterogermina alıyorum yoğurt kefir yiyorum ama geçmiyor bir türlü başka bir sıkıntı olabilir mi yoksa bozulan bagırsaklradan dolayı mı bunu merak ediyorum doktor hiv temiz cıkınca antibiyotiklerden dedi yolladı ama yine de kafamda soru kaldı bunu yaşayan varmı ibs olabilir mi
Bilgin
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Geçmeyen İshal

Mesaj gönderen Bilgin »

Omerefe34 yazdı:Arkadaşlar merhaba herkese bi sorunum var bir türlü ne olduğunu öğrenemedim cevaplarsanız sevinirim bu hastalık başladığımdan beri( 4 ay yaklaşık ) antibiyotik iğne tedavisi aldım 4 ay içinde 12 kutu antibiyotik 17 iesef iğne son bir aydır bir şey içmiyorum antibiyotik olarak . Ve antibiyotik içmeye başladıktan beri bende geçmeyen ishal kas ağrısı var kas ağrıları bu günlerde geçti ama ishal hiç geçmiyor gün içinde işlerimi etkiliyor yaşanmaz hale getiriyor 3 kere hiv testi oldum temiz hepsi şimdi probiyotik kullanma basladım 3 4 gündür ama hala geçmedi bu neden oluyor bilen varsa yanıtlarsa sevinirim reflor kapsül alıyorum enterogermina alıyorum yoğurt kefir yiyorum ama geçmiyor bir türlü başka bir sıkıntı olabilir mi yoksa bozulan bagırsaklradan dolayı mı bunu merak ediyorum doktor hiv temiz cıkınca antibiyotiklerden dedi yolladı ama yine de kafamda soru kaldı bunu yaşayan varmı ibs olabilir mi
İBS de olabilir.3_4 gün çok erken , sabırlı olun.15 günden erken fayda göremezsiniz ilaçlardan da Probiyotiklerden de.Nerden biliyorum,geçirdim çünkü. :)
marti456

Mesaj gönderen marti456 »

Kardeşim beni iyi dinle bağırsaklarını antibiyotikler zımparalamış durumda şimdi yapacağın şey çok basit 1 tatlı kaşığı türk kahvesini (toz olacak) alıyorsun sonra parmağın ile ortasını çukur yapıyorsun ve o çukura limon sıkıyorsun limon o çukuru doldurduğunda direk ağzına kaşığı sokuyorsun ve yutuyorsun isal misal bitti gitti hadi geçmiş olsun bir daha antibiyotik kullanacaksan her antibiyotik sonrasında 3-4 saat bekle bir probiyotik hap al başına gelmez bir daha böyle şey bağırsaklar zımparalanınca maalesef düzen tutumuyor hadi geçmiş olsun.
darkblues
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen darkblues »

Bağırsağa 12 kutu atom bombası atıp mikrobiyotayı mahvetmişsin.Eleminasyon diyeti ile işe başla daha sonra probiyotiklere geçersin.Bağırsağı düzeltmeden ki bu da sağlıklı beslenmeyle olur hiç bir şey düzelmez yeni yeni hastalıklar türer.Bu kadar yoğun Antibiyotik kullanımında verilen hasara karşı en az bir yıl disilinli diyet ve takviye lazım.
Omerefe34

Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum deneyeceğim önerilerinizi inşallah
Tedaviye ara verdim şimdilik çünkü inanın bu semptomlar hastalığı mumla aratıyor
igozukara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen igozukara »

Omerefe34 yazdı:Arkadaşlar merhaba herkese bi sorunum var bir türlü ne olduğunu öğrenemedim cevaplarsanız sevinirim bu hastalık başladığımdan beri( 4 ay yaklaşık ) antibiyotik iğne tedavisi aldım 4 ay içinde 12 kutu antibiyotik 17 iesef iğne son bir aydır bir şey içmiyorum antibiyotik olarak . Ve antibiyotik içmeye başladıktan beri bende geçmeyen ishal kas ağrısı var kas ağrıları bu günlerde geçti ama ishal hiç geçmiyor gün içinde işlerimi etkiliyor yaşanmaz hale getiriyor 3 kere hiv testi oldum temiz hepsi şimdi probiyotik kullanma basladım 3 4 gündür ama hala geçmedi bu neden oluyor bilen varsa yanıtlarsa sevinirim reflor kapsül alıyorum enterogermina alıyorum yoğurt kefir yiyorum ama geçmiyor bir türlü başka bir sıkıntı olabilir mi yoksa bozulan bagırsaklradan dolayı mı bunu merak ediyorum doktor hiv temiz cıkınca antibiyotiklerden dedi yolladı ama yine de kafamda soru kaldı bunu yaşayan varmı ibs olabilir mi
Antibiyotik tablet en kötüsü zaten, sıkı bir diyet yapman gerek, (candida diyeti) gluten,karbonhidrat ve şekerden uzak durcaksin, bol bol probiyotik alcaksin, sana tavsiyem fermente lahana turşusu yap evde, normal satılan kapsül probiyotiklerden cok daha fazla bakteri var icersinde, ayrıca sarmısak, soğan,elma sirkesi,hindistan ceviziyagi gibi antifungal gıdalar ve bol yeşillik tüket, son olarak candida cogalmissa gecirgen bağırsak olma ihtimali yüksek, bu yuzden bir süre süt ve süt urunleri tüketme, yoğurt vs dahil buna, max 1 ayda şikayetlerin gecer, 2-3 aydan sonra aşama aşama yasakli yiyecekleri menuye eklersin, 5-6 ay bu diyeti yaparsan kalıcı olarak rahatlarsin.
Omerefe34

Igozukara,
Aynen dediğiniz gibi hocam doktor da candida var dedi zaten dilim sapsarı fluncan diye bi ilaç
Verdi iki tane var içinde içtim ama bi
Değişiklik olmadı o yüzden bu diyetlerle inşallah halledeceğiz çok yoğurt yiyordum ama öyleyse onu keseyim diğer
Şekilde devam edeyim teşekkürler bilgilendirdiğiniz için
igozukara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen igozukara »

Omerefe34 yazdı:Igozukara,
Aynen dediğiniz gibi hocam doktor da candida var dedi zaten dilim sapsarı fluncan diye bi ilaç
Verdi iki tane var içinde içtim ama bi
Değişiklik olmadı o yüzden bu diyetlerle inşallah halledeceğiz çok yoğurt yiyordum ama öyleyse onu keseyim diğer
Şekilde devam edeyim teşekkürler bilgilendirdiğiniz için
Sana tavsiyem youtubda "şifaya dogru yol" adli kanali takip et, ordaki cocuk ileri seviye candida cogalmasindan kurtulmuş. Bir baska onerim olabildigince dogal beslen, fabrikasyon olmasin yani tukettiklerin mumkun oldukca ve 3-5 gun diyet yaptim azcik tatlı yesem veya şukadarcik ekmekten bisey olmaz deme, olur. Mesele candidayi aç birakarak zayiflarmak, öldürmek. Ölenlerin yerinide yararlı bakterilerle doldurmak.
Omerefe34

Anladım bakarım o kanala bir
De tedavi
İçin ne düşünüyorsunuz bunları yaparken doktor yine antibiyotik yazıcak içmelimiyim bir süre sonra