kafam çok karışık

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
andhas

kafam çok karışık

Mesaj gönderen andhas »

2019 yılında penis ucun hafif sızlamadan dolayı üroloğun yolunu tuttum. bana sadece idrar tahili yaptı o dönem ve kronik prostatit olduğumu ilaç yazılacak kadar bir seviyede olmadığımı o dönem elime bitkisel bir ilaç yazdı istersen kullan dedi. ben de şikayetim doktora gittikten sonra bi kaç gün sonra tamamen geçti. Ben o sıra prostatit olduğumu düşünmedim tabii ki. Üzerine de düşmedim. 2020 eylül ayında eşimle evlendik. ara sıra ilişkiye girdikten sonra ufak sızlamalar oldu önemsemedim. bu sırada eşim sık sık idrar yolu rahatsızlığı yaşıyordu. kendisi bir kadın doğum uzmanına gittiğinde eşinizin prostatit olma ihtimali var ondan dolayı hasta oluyorsunuz demiş. Eşim doktora gittiği sırada da penis ucunda sızlamam vardı. Daha sonra prostatımda sızlama artınca aynı doktorun yolunu tuttum. Prostat sızlamam oldukça artmış ve hayat kalitemi bozmuştu. ürologa tekrar gittiğimde multiplex pcr testi yaptı ve streptococcus bakterisinin olduğunu bunun her insanda olduğunu artık bu hastalıkla yaşamam gerektiğini söyledi. ve tarivid ve tilcotil isimli ilaçları yazdı. dünyam başıma yıkıldı. ilaçları kullanmaya başladım 2-3 gün sonra prostatımdaki sızlama yüzde 80-90 oranında azaldı ve halihazırda bir huzursuzluk gibi seyrediyor. ilaca başladıktan sonra pelvik bölgede de az bir baskı başladı. şu an nasıl düzeleceğimi araştırmakla uğraşıyorum. psikolojimde hayli bozuldu tabi.

zafer hocaya gitmeyi düşünüyorum. yapılanlar prostatit tanısı konması için yapılan teşhisler yeterli midir ? tavsiyelerinize açığım. kadir abi'ye de özellikle teşekkürü bir borç bilirim çok yardımcı oluyor bizlere.
kmlpr2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: kafam çok karışık

Mesaj gönderen kmlpr2 »

andhas yazdı:2019 yılında penis ucun hafif sızlamadan dolayı üroloğun yolunu tuttum. bana sadece idrar tahili yaptı o dönem ve kronik prostatit olduğumu ilaç yazılacak kadar bir seviyede olmadığımı o dönem elime bitkisel bir ilaç yazdı istersen kullan dedi. ben de şikayetim doktora gittikten sonra bi kaç gün sonra tamamen geçti. Ben o sıra prostatit olduğumu düşünmedim tabii ki. Üzerine de düşmedim. 2020 eylül ayında eşimle evlendik. ara sıra ilişkiye girdikten sonra ufak sızlamalar oldu önemsemedim. bu sırada eşim sık sık idrar yolu rahatsızlığı yaşıyordu. kendisi bir kadın doğum uzmanına gittiğinde eşinizin prostatit olma ihtimali var ondan dolayı hasta oluyorsunuz demiş. Eşim doktora gittiği sırada da penis ucunda sızlamam vardı. Daha sonra prostatımda sızlama artınca aynı doktorun yolunu tuttum. Prostat sızlamam oldukça artmış ve hayat kalitemi bozmuştu. ürologa tekrar gittiğimde multiplex pcr testi yaptı ve streptococcus bakterisinin olduğunu bunun her insanda olduğunu artık bu hastalıkla yaşamam gerektiğini söyledi. ve tarivid ve tilcotil isimli ilaçları yazdı. dünyam başıma yıkıldı. ilaçları kullanmaya başladım 2-3 gün sonra prostatımdaki sızlama yüzde 80-90 oranında azaldı ve halihazırda bir huzursuzluk gibi seyrediyor. ilaca başladıktan sonra pelvik bölgede de az bir baskı başladı. şu an nasıl düzeleceğimi araştırmakla uğraşıyorum. psikolojimde hayli bozuldu tabi.

zafer hocaya gitmeyi düşünüyorum. yapılanlar prostatit tanısı konması için yapılan teşhisler yeterli midir ? tavsiyelerinize açığım. kadir abi'ye de özellikle teşekkürü bir borç bilirim çok yardımcı oluyor bizlere.

Gecmis olsun, zor durum , korunmalı iliski şart , ama cocuk istiyorsaniz , iliskiye girmeden once eşin idrar yapmamali , idrarini yapti diyelim , sizde iliskiye girdiniz iste o zaman enfeksiyon kaparsin , aynı dongü sil bastan sizlama agrı batma olur psikoljin alt ust olur. bu yuzden ilski sonrası idrar ,

Geciyor kardes bu hastalik , normal hayatina donuyorsun, ama doktor demiş omu boyu senle orasi kesin. Nuks var , her daim, her an, bu durumlari en az zararla gecistirirsen , hayatina devam edersin.

Nuks yasarsan , 3 tane forsef igne, 1 kutu teradox, cipro vb. ikli kombin anti rahatlatir.

bromalain, quarcetin, b12, magnezyum, cinko , keciboynuzu pekmezi, bal polen ari sutu. corek otu yagı kullan.
andhas

Re: kafam çok karışık

Mesaj gönderen andhas »

Teşekkür ederim hocam. Tek tesellim çok yoğun ağrı veya sızı yaşamıyorum oldukça hafif.