Antibiyotik Bir Kısır Döngüdür..!

Bitkisel veya hayvansal tabletler, vitaminler vb.
ZooM505
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Antibiyotik Bir Kısır Döngüdür..!

Mesaj gönderen ZooM505 »

belki eski forumdan beni hatırlayanlar olacaktır. herkese sevgi ve selamlarımla.. hikayem çok uzun eski forumda yazmıştım.tekrar yazıp uzatmayacağım. 10 larca doktor,10 larca test ve kutu kutu antibiyotikler.lokosit v.s yaşım 35 ve bu illete 2000 yılında yakalandım. yani 16 yıl. doğru antibiyotik mikrobu baskılıyor evet. fakat uzun vadedeki verdiği hasarın tamiri daha büyük zaman alıyor..mideye, bağırsağa verdiği hasar, mantarlar,bağışıklık sistemi, kas sistemi v.s...
1. şart sabır..doğru supplementler, doğru multivitamin ve doğru mineraller...
doğru beslenme ve spor.. bu da ikinci şart.. yüzme, hafif tempolu yürüyüş koşu ve egzersiz..(ağır spor yok.. body ve ağırlık v.s.)
bu hastalığın en sevdiği yiyecekleri eski forumda yazmıştım. hatta bir çok kişi garipsemişti.. şimdi yeni yeni bu benimseniyor. mantar veya bakteri, candida e. coli, klamidya veya birkaçı. bununda çok önemi yok. zaten tıp adına hastalık hala muamma.. kesin bir tedavisi yok. ama bu sizi ümitsizliğe kaptırmasın. doğru kombinasyon ve doğru beslenme, spor la tam iyileşme sağlanabiliyor. vucüttan tam atılamasa bile..

geriye bir tek, hastalığın geri dönüşünü engellemek için, kullanılan gıda takviyelerine gerekli ve düşük dozda devam etmek kalıyor.. bunun sebebide şu: bakteri veya mantar veya her ikisinin en çok sevdiği şeylerden biride, bağışıklık sistemini güçsüz yakalamak. bu fırsatı da çok iyi değerlendiriyor. yavaş yavaş geliyorum diyor..

güçlü bir bağışıklık sistemi şart. bunun içinde, olmazsa olmazlar var. kaliteli bir multivitamin (a,b,c,d,e v.s vitaminler ve çinko,kalsiyum, v.b elementleri bulunduran bir supplement)

ikinci olmazsa olmaz omega 3. sağlıklı bir insanın can damarı. kalitesi çok önemli..EPA ve DHA değerleri ve üretici firma çok iyi seçilmeli..

probiyotikler.. özellikle ev yoğurdu.. hindistan cevizi yağı, sarımsak, elma sirkesi(organik) destekleyici olarak yararlanılabilir..

çok vaktim yok.. fırsat buldukça, karşılıklı görüş alışverişi yapalım. Allah hepimizin yardımcısı olsun..
prostatiniseveyim

Re: Antibiyotik Bir Kısır Döngüdür..!

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Nickin ayni miydi iyilestiniz mi vaziyet nedir 16 yil dile kolay
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

Nick aynıydı. Şuan bomba gibiyim. Çok sıkıntılı bir süreçti. Ve maddi olarak bedeli ağır oldu ama şükür iyiyim. Böyle bir hastalığın varlığından bile haberim olmuyor çoğu zaman. Vigamaxx sihirli bir eldi benim için
baran
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen baran »

ZooM505 yazdı:Nick aynıydı. Şuan bomba gibiyim. Çok sıkıntılı bir süreçti. Ve maddi olarak bedeli ağır oldu ama şükür iyiyim. Böyle bir hastalığın varlığından bile haberim olmuyor çoğu zaman. Vigamaxx sihirli bir eldi benim için
baran17 vigamaxx tan fayda görmüştü
vigamaxx nasıl temin ettiniz
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

Rolandus vardı oda vigamaxx ile iyileşmişti
Kabus
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Kabus »

Vigamaxx nedir nerden tedarik ederiz fiyatı nedir
Kabus

Mesaj gönderen Kabus »

Bu hastalığın tedavisinde bu kadar uzun süre antibiyotik kullanımı vücuda zarar bir tarafı yapmaya çalışırken başka bir tarafı yada birden fazla yeri yıkmaya başlıyor hoş ben oniki kutu antibiyotik kullandım ortada tam iyilestim diyemem
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

Pardon şimdi hatırladım. Rolandus tu eski forumdaki nickim yani o benim:))
prostatiniseveyim

Eee baska bi sey tavsiye edermisin ilac disinda spor diyorsun ya ne yapalim spor olarak
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

Yüzme harika olur fırsatınız varsa.. Islak mayo veya şort çıkar çıkmaz hemen çıkartılmalı ve kurulanmalı.. Yiyecek ve içecek diyeti çok önemli
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

ZooM505 yazdı:Pardon şimdi hatırladım. Rolandus tu eski forumdaki nickim yani o benim:))
Rolandus vigamax kullanmaya devam ediyormusun.
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

Vigamaxx ın nasıl kullanılacağını yazmıştın diğer sitede onu söyleyebilirmisin tekrar
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

kaliteli bir omega 3 çok önemli.. krill omega 3 araştırın.. multivitamin takviyesiyle beraber..
muharremmer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

Mesaj gönderen muharremmer »

Kardeş SPOR olayına kesinlikle katılıyorum... Bu hastalıkta olanlara sesleniyorum

1- '' HAREKETSİZLİK VE OTURMAK'' ŞİKAYETİ KAT VE KAT FAZLALAŞTIRIYOR. KOŞMAK RAHATLATIYOR. ORTADAN KALDIRMIYOR. AMA RAHATLATIYOR.

AMA KOŞMAK ŞUNU TETİKLİYOR ŞUNDAN ŞUNDAN DOLAYI RAHATLIYORUZ DİYE BİLİMSEL BİR AÇIKLAMA YAPAMIYORUM. YANİ BU RAHATSIZLIKTA OTURMAKLA NİYE KÖTÜ OLUYORDA KOŞMAK İYİ GELİYOR ONU NET OLARAK AÇIKLAYAN BİR BİLGİ DUYMADIM.

Ama bu forumda bir arkadaş hekimin birinin ''otururken PROSTATA BASKI OLUR buda prostat içindeki iltihabın etki etmesini hızlandırır'' şeklinde buna bir açıklama getirdiğini söylemişti. Ve tıka basa yemek yediğinizde şikayetler yine artıyor en azından bende öyle. NEDEN? Bende net bir cevabı yok.

NET OLAN SPOR YAPMAK VE YENİLEN İÇİLEN GIDALARA DİKKAT ETMEKLE MİNUMUMA İNDİRMEK MÜMKÜN.

HOCAM -VİGAMAXX- nedir google yazıp bakcam gerçi şimdi ama iyi geldi diyorsunuz %100 geçti mi rahatsızlığınız? Yardımcı olursanız minnettar olurum.

Spor ve yiyecek içeceklere dikkat ederek bir noktaya kadar prostattaki faili meçhul itihap frenlenebiliyor. Ama tabiriyle nasıl kökünü kazıyacağız?
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

Allicinmax çok baba bir takviye mesela.. Ama türkiye de satılmıyor.. Bu takviyenin herhangi bir muadili de yok. Diğer sarımsak takviyelerinden çok farklı.
muharremmer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

Mesaj gönderen muharremmer »

hmm.. o zaman sarımsakla alakalı birşey SOĞAN'DA kısmi olarak iyi gelmişti bana ama dediğim gibi TAMAMIYLE GEÇİRMİYOR.... sarımsağı denedim
2-3gün kadar MALUM KOKUSUNDAN DOLAYI bıraktım... çünkü koku toplum içinde kendini belli ediyor.. sarımsak soğandan da keskin bir kokuda.. velhasıl uzun zamana yayamadım bundan dolayı...

ama Sarımsağın kendisi tamamen geçirseydi illaki bu forumdaki kişilerden sarımsak yiyin kesin geçiriyor şeklinde bir açıklama olurdu..

SİZİN DEDİĞİNİZ İLAÇ YAPI İTİBARİYLE FARKLI O ZAMAN..

PEKİ YURT DIŞINDAN BİR ŞEKİLDE BİR KUTU GETİRTTİK DİYELİM.. BİR KUTU KAFİ GELİYOR MU? YETERLİ Mİ TEDAVİ SÜRECİ İÇİN..
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

Allicinmax normal sarımsak takviyelerinden ve normal sarımsaktan çok farklı bir ürün. Kıyas bile edilemez. Yurtdışından getirtme imkanları olanlar veya yurtdışında yaşayanlar değerlendirebilirler..
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

ABittersweetLi yazdı:
ZooM505 yazdı:Pardon şimdi hatırladım. Rolandus tu eski forumdaki nickim yani o benim:))
Rolandus vigamax kullanmaya devam ediyormusun.
Evet devam ediyorum. 4 günde yarım tablet..
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

Zoom505 vigamaxx ı hangi siteden alıyorsun hangisi güvenli
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

Ayrıca diete hala dikkat ediyormusun alkol hiç kullanmıyormusun vigamaxx ı hşç bırakmayı denedinmi hiç nüks olmadımı
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

Alkol alıyorum arasıra.. Diyete çok uyduğum söylenemez.. İlk tedavide diyete mümkün olduğu kadar uydum..Ama takviyelere devam ettiğim için sıkıntı olmuyor.
prostatiniseveyim

Su vigamax in iyisi nerden alinir biz de alsak

Kavun degilki gotunu koklayalim

Ben de istiyorum nasil alacaz
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

Zoom505 nerden alıyon bu ilacı kardeş 2 kelime yazıyon gidiyon bak denemek isteyenler var bir faydan olsun söyle şunuda bizde bir deneyelim kurtulursak duamızı alırsın
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Haluk vardı şimdi de zoom505 geldi. Sırada ki
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

Fırsatım oldukça yazıyorum.. Ben satıcısı değilim. İnternetten almadım hiç. Abd den arkadaşım getiriyor.