Merhaba Kadir abi ve Forum

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Davutatan

Re: Merhaba Kadir abi ve Forum

Mesaj gönderen Davutatan »

kadir yazdı:
Davutatan yazdı:
kadir yazdı:Pcrde yada külturde bir sey cikmadiysa, prostat sivisindan mikroskop altinda lokosit sayimi yaptirmani oneririm. Rektal tuse yapan herhangi bir dr bunu yapabilir. Siviyi cam lama damlatip oyle baktirin.
Abi rektal tuse ile prostat sivisinda kultur yapildi onda uredi zaten bu bakteri normal suruntu ile de uremisti zaten 2 kere toplamda 3 kere bu uredi.
Antibiograma göre olan antibiyotigi kullanman gerekir 3 kez üredigine göre. Vankomisin demistim zaten. Pcrde cikmamasini baz almayin siz, 3 defa çıkani baz alin.
Merhabalar kadir abi,
Bugun zafer oymana muayne oldum prostat sivisi test sonuclarina bakti ve tit yapti. Prostat masajiyla elde edilen sivida nadir lokosit goruldugunu soyledi. Hicbir antibiyotik kullanmamam getektigini soyledi. Sanki psikolojik oldugunu soyledi bana. Ben sana antibiyotik hic veremem birak vancomisilini dedi. Napicam ben simdi sasirdim kaldim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Davutatan yazdı:
kadir yazdı:
Davutatan yazdı:
Abi rektal tuse ile prostat sivisinda kultur yapildi onda uredi zaten bu bakteri normal suruntu ile de uremisti zaten 2 kere toplamda 3 kere bu uredi.
Antibiograma göre olan antibiyotigi kullanman gerekir 3 kez üredigine göre. Vankomisin demistim zaten. Pcrde cikmamasini baz almayin siz, 3 defa çıkani baz alin.
Merhabalar kadir abi,
Bugun zafer oymana muayne oldum prostat sivisi test sonuclarina bakti ve tit yapti. Prostat masajiyla elde edilen sivida nadir lokosit goruldugunu soyledi. Hicbir antibiyotik kullanmamam getektigini soyledi. Sanki psikolojik oldugunu soyledi bana. Ben sana antibiyotik hic veremem birak vancomisilini dedi. Napicam ben simdi sasirdim kaldim
Mrb Davutatan, senin agrin yanman varmiydi? Sikayetlerin neydi?
Davutatan

kadir yazdı:
Davutatan yazdı:
kadir yazdı: Antibiograma göre olan antibiyotigi kullanman gerekir 3 kez üredigine göre. Vankomisin demistim zaten. Pcrde cikmamasini baz almayin siz, 3 defa çıkani baz alin.
Merhabalar kadir abi,
Mrb Davutatan, senin agrin yanman varmiydi? Sikayetlerin neydi?

Suan agri yanma kalmadi abi iserken... testis sonunda anuse dogru bir sarkma var yururken dolgunluk hissettiriyor ve seffaf akinti az ve seyrek de olsa gelmeye devam ediyor abi ayrica cinsel istekte azalma ve ejekuasyon debisiz gelmekte ve ejekuasyon sonrasi sivazlayinca sari bir sivi da geliyor... bel ve diz agrilarim var bazen sol ayaga kadar karincalanma oluyor... iki arada bir derede kaldim muhtemelen akut evredeyim gibi geliyor ama emin olamiyorum lokosit yok cunku... psa:3.70 ne yapmaliyim abi bir yol goster :(
Davutatan

Sabah ereksiyonu hafta 1 anca oluyor abi bugun supheli iliskiden bu yana 35 gun gecti.
Davutatan

Bakteri staf edipermidis uredi ancak zafer hoca onu dikkate almadi lokasit olmadigi icin.. Simdi ben staf i ve semptomlari gormezden gelip tedavi olmayayim mi kendi kendine gececek mi yani bu durum? Psikolojim allak bullak ne yapacagimi bilemiyorum kadir abi ve tecrubeli arkadaslar bir el atin Allah rizasi icin :(
Davutatan

sianure yazdı:
Davutatan yazdı:Bakteri staf edipermidis uredi ancak zafer hoca onu dikkate almadi lokasit olmadigi icin.. Simdi ben staf i ve semptomlari gormezden gelip tedavi olmayayim mi kendi kendine gececek mi yani bu durum? Psikolojim allak bullak ne yapacagimi bilemiyorum kadir abi ve tecrubeli arkadaslar bir el atin Allah rizasi icin :(
lokosit yoksa staf labda kontaminasyon da olabilir
3 pcr da cikti bu bakteri ama... prostat sivisinda da cikti..
Davutatan

Merhabalar tekrar,
Bugun dunya basima yikildi adeta.. zafer hoca rektal tuse ile prostat sivisina bakti ve 20-25 lokosit goruldugunu soyledi. Supheli iliskiden bu yana 35 gun oldu, semptomlar 25 gun once basladi sadece. Bu kadar hizli prostata gecmesi normal mi? Bel soguklugu dusunen doktorin recetesiyle oncesinde 1 novosef 1 kutu tetradox 2 kutu azitro kullanmistim.
Simdi zafer hoca 6 adet gunde 1 tane desefin ardindan 10 gun gunde 1 tarivid 7 gun gunde 2 adet tetradox verdi. Ureyen epidemidis in antibiyogram testine gore recete edilen antilere duyarliliginin oldugunu soyledim zafer hocaya onu onemsemedigini soyledi kulturle ilgili tedavi etmedigini okumustum zaten forumdan. Tecrubeli abiler, kadir abi basti hoca 10 adet vincomisin ve 2 kutu cipro yazmisti. Ben ne yapacagimi sasirdim. Zafer hoca vincomisin kullanmamam konusunda israr etti. Ne yapmaliyim cok caresiz kaldim. Antibiyogram ekran goruntusunu ustte paylasmistim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Davutatan yazdı:Merhabalar tekrar,
Bugun dunya basima yikildi adeta.. zafer hoca rektal tuse ile prostat sivisina bakti ve 20-25 lokosit goruldugunu soyledi. Supheli iliskiden bu yana 35 gun oldu, semptomlar 25 gun once basladi sadece. Bu kadar hizli prostata gecmesi normal mi? Bel soguklugu dusunen doktorin recetesiyle oncesinde 1 novosef 1 kutu tetradox 2 kutu azitro kullanmistim.
Simdi zafer hoca 6 adet gunde 1 tane desefin ardindan 10 gun gunde 1 tarivid 7 gun gunde 2 adet tetradox verdi. Ureyen epidemidis in antibiyogram testine gore recete edilen antilere duyarliliginin oldugunu soyledim zafer hocaya onu onemsemedigini soyledi kulturle ilgili tedavi etmedigini okumustum zaten forumdan. Tecrubeli abiler, kadir abi basti hoca 10 adet vincomisin ve 2 kutu cipro yazmisti. Ben ne yapacagimi sasirdim. Zafer hoca vincomisin kullanmamam konusunda israr etti. Ne yapmaliyim cok caresiz kaldim. Antibiyogram ekran goruntusunu ustte paylasmistim.
Kardesim, 20-25 lokosit az degil orta siddette enfeksiyon oldugu bir kere kesinleşmiş. Lokosit olmasi aslinda iyi... bir gösterge olarak sayarsak. Baskalarinda ne lokosit nede patojen ürüyor. Bu anlamda şanslı sayilirsin. Hic olmazsa anti kullandiginda fayda edip etmedigini anlayacaksin. 1. Drun tedavisi çok amaclı ampirik tedavi. 2. Drun tedavisi Ureyen bakteriye gore olan tedavi.
Burada şunuda hatirlatmakta yarar görüyorum..yanliz sende baska uremeyen bakterilerde olabilir. Sen buna kendin karar vereceksin.
andhas

Mesaj gönderen andhas »

Kadir abi merhaba. Çok kısa vaktini almak isterim. Doktorum idrar tahlili ve multiplex pcr ile kronik prostatit teşhisi koydu. Şu an tek sorunum prostat bölgesinde hafif huzursuzluk onun haricinde bir semptomum yok. Çok ağır geçirmediğimi düşünüyorum. Ama hafif ise şayet önlemini hemen almak istiyorum. 5 gündür taravid ve tilcotil kullanıyorum . İlacı ilk aldığım günlere nazaran prostat sızlamam hafifledi. Ama yazılarından anladığım kadarıyla prostat sıvısından lökosit baktırmak en iyi tanı yöntemi. Zafer hocaya gitmeyi düşünüyorum. Bu süreçte ilacımın bitmesini mi beklemeliyim yoksa bir an önce muayene olayım mı ?

Saygılarımı sunuyorum abi cevabın için şimdiden teşekkür ederim.
Başa dön
Omerefe34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Omerefe34 »

Aynı bire
Bir benim durumum ve aynı belirtiler aynı bel soğukluğu ama ben Zafer beye gittiğimde direk 7 8 lökosit çıkmıştı ben de bel soğukluğu olduktan hemen sonra doktora gittim ama renkli akıntı gidip şeffaf akıntı kalmıştı
Davutatan

kadir yazdı:
Kardesim, 20-25 lokosit az degil orta siddette enfeksiyon oldugu bir kere kesinleşmiş. Lokosit olmasi aslinda iyi... bir gösterge olarak sayarsak. Baskalarinda ne lokosit nede patojen ürüyor. Bu anlamda şanslı sayilirsin. Hic olmazsa anti kullandiginda fayda edip etmedigini anlayacaksin. 1. Drun tedavisi çok amaclı ampirik tedavi. 2. Drun tedavisi Ureyen bakteriye gore olan tedavi.
Burada şunuda hatirlatmakta yarar görüyorum..yanliz sende baska uremeyen bakterilerde olabilir. Sen buna kendin karar vereceksin.

Abi 1 hafta önce lökosit nadir denmişti hisar hastanesinin testinde. Zafer hocada prostatıt yumuşak olduğunu sorun gözükmediğini söylemişti sıvıyı alırken ama 20-25 çıkmış dedi bu testin güvenilirliği nedir acaba reçete edilen antibiyotikler kinolon grubu da içeriyor ve zararları ortada. Söz konusu ilaçları alıp daha beter olmaktan korkuyorum. Şuan işerken herhangi bir sorunum yok gibi.. sizce sonucu doğrulatmak adına prostat sıvısı tekrar aldırıp bakmalı mıyım başka bir doktora? Bu ilaçları kullanınca da ekstra başka ilaçlar reçete edilecek muhtemelen ve vucutta mikrobiyata namına birşey kalmayacak. Ne yapacağımı şaşırdım çok zor durumdayım.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam ejekülasyon anında kanallar açık olduğundan prostata illa zamanla sıçrar diye bir durum yok. Kinolon var ise 2 saat öncesinde ve sonrasında 4 saat bir şey yemeyin. Teofilin ve çinko içerikli ilaç takviye almayın etkileşim makaleleri okudum. Vankomisin prostata geçişi çok az demişti enfeksiyon doktorum. Üstelik yan etkiler ağır. Mikrobiyota için antibiyotikle 2 3 saat aralıklı probiyotik kullanabilirsiniz yatmadan ev yoğurdu yiyin.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Davutatan yazdı:
kadir yazdı:

Abi 1 hafta önce lökosit nadir denmişti hisar hastanesinin testinde. Zafer hocada prostatıt yumuşak olduğunu sorun gözükmediğini söylemişti sıvıyı alırken ama 20-25 çıkmış dedi bu testin güvenilirliği nedir acaba reçete edilen antibiyotikler kinolon grubu da içeriyor ve zararları ortada. Söz konusu ilaçları alıp daha beter olmaktan korkuyorum. Şuan işerken herhangi bir sorunum yok gibi.. sizce sonucu doğrulatmak adına prostat sıvısı tekrar aldırıp bakmalı mıyım başka bir doktora? Bu ilaçları kullanınca da ekstra başka ilaçlar reçete edilecek muhtemelen ve vucutta mikrobiyata namına birşey kalmayacak. Ne yapacağımı şaşırdım çok zor durumdayım.
Davutatan 20-25 lokosit dogrudur olcumde hata olmaz.
Ilaclar konusunda sana yazdim . Sanırim anlatabildim.
Davutatan

Hergele yazdı:Hocam ejekülasyon anında kanallar açık olduğundan prostata illa zamanla sıçrar diye bir durum yok. Kinolon var ise 2 saat öncesinde ve sonrasında 4 saat bir şey yemeyin. Teofilin ve çinko içerikli ilaç takviye almayın etkileşim makaleleri okudum. Vankomisin prostata geçişi çok az demişti enfeksiyon doktorum. Üstelik yan etkiler ağır. Mikrobiyota için antibiyotikle 2 3 saat aralıklı probiyotik kullanabilirsiniz yatmadan ev yoğurdu yiyin.
Abi kinolon antilerinin yapmis oldugu yikim prostatitten kotu sonuclar doguruyor diyorlar.. Kinolonsuz tedavi mumkun degil mi yani daha beter hale gelmek istemiyorum.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

:evil:
Davutatan yazdı:
Hergele yazdı:Hocam ejekülasyon anında kanallar açık olduğundan prostata illa zamanla sıçrar diye bir durum yok. Kinolon var ise 2 saat öncesinde ve sonrasında 4 saat bir şey yemeyin. Teofilin ve çinko içerikli ilaç takviye almayın etkileşim makaleleri okudum. Vankomisin prostata geçişi çok az demişti enfeksiyon doktorum. Üstelik yan etkiler ağır. Mikrobiyota için antibiyotikle 2 3 saat aralıklı probiyotik kullanabilirsiniz yatmadan ev yoğurdu yiyin.
Abi kinolon antilerinin yapmis oldugu yikim prostatitten kotu sonuclar doguruyor diyorlar.. Kinolonsuz tedavi mumkun degil mi yani daha beter hale gelmek istemiyorum.
Kinolonun yan etkileri ortada herkes yaşayacak diye bir durum yok ama bana da sorarsanız son çare olsun. Ben ciddi süre kullandım çok ciddi yan etki görmedim ama ellerimde istemsiz hareketlenmeler oldu bağırsak florası çok kötü etkilendi vs ama prostata en iyi geçiş kinolon grubunun maalesef. Yani en güçlü silah o ama şunu da söyleyeyim kinolon çok kullanmama rağmen hiç bir işe yaramadı bende.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Scorpion

Mesaj gönderen Scorpion »

Bende hafif semptomlar varken 4 kutu tavanic kullandım doktorun test yapmadan vermesiyle, hiçbir işe yaramadığını gibi semptomlar tavan yaptı. Kullanmayın kinolon, ben hiç kinolon kullanıp iyileşen görmedim.
omer41

Mesaj gönderen omer41 »

Kadir bey mrb ben de bu hastalığa kapıldım .doktor doktor çok gezdim ne bir test ne bir bssja bisey yaptilar sadece kronik prostatit hastasisin dediler ama belirtiler.karin alt bolgesinde idrardan sonra ağrılar testislerde yanma hissi kalçada dolgunluk hissi.evet belirtiler aynı 2 senedir boleyim.sizden ricam Kadir bey nasıl bir yol cizicem şuan dr.zafere beye gidiyorum sizlerin formunuzu okudum herkes bu doktora gitmiş.gidenler memnunmu acaba zafer oyman hakkında .ve bir iyilesmeler varmı bana yardimci olursanız sevinirim.
omer41

Mesaj gönderen omer41 »

Kadirbey ben sadece bir doktor buldum cuneyd bey gidiyorum kaç aydır sadece prostat mssaji yapılıyor rahatlıyorum ama ilerleme yok.cok iyi bir doktor ama başka bişey yapmıyor.agrilarim için zafer oymana şuan gidiyorum.ilac muakkak yazicak ekstra biseyler kullanmm gerekmi zaferbey bilgilendiriseniz çok sewinirim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

omer41 yazdı:Kadirbey ben sadece bir doktor buldum cuneyd bey gidiyorum kaç aydır sadece prostat mssaji yapılıyor rahatlıyorum ama ilerleme yok.cok iyi bir doktor ama başka bişey yapmıyor.agrilarim için zafer oymana şuan gidiyorum.ilac muakkak yazicak ekstra biseyler kullanmm gerekmi zaferbey bilgilendiriseniz çok sewinirim
Gecmis olsun kardesim. Forumda zaten 3-4 tane drun adi geciyor. Herkese iyi gelen sabit bir dr yok. Bazi drlarin tedavisi bazı hastalara iyi gelmektedir. Şu dra git diye bir tavsiyede bulunma şansım yok. Forumu iyice oku...hangi dr kafana yatarsa ona git kardeşim. Yanliz sana bir önerim var sadece... gidecegin dr rektal tuse yöntemi ile prostat sivisi alarak inceleme yapsin. Drda ilk arayacagin şart bu olsun. İnceleme yapmayan dra gitme.
omer41

Mesaj gönderen omer41 »

Kadir bey ben bugün yola cuktim zafere beye gittim prostat nasaji yaptirdim lokosite baktı 6-7 çıktı diğer sonuç Perşembe cikicak oda büyük ihtimal semenmidir bilmem ne ismini unuttum.kadur bey.tdesefin iğne,azeltin tablet,tarivid tablet,newday vitamin,ligone beta glukan verdi kadirbey,ben ekxtra ocean balık yağı aldım.soguk sikim çörek otu yağı.cig kabak çekirdek içi aldım.ve birde Solgar calcium magnezyum D3 aldım kadir bey bunlara bismillah deyip başladım doktor ilaçları kullan 2 hafta sonra geldi.ve haftada korunmalı ilişkiye gir dedi ama ben sadece 2 senedir bu ağrıları çekiyorum.5 aydır sadece prostat masajı yaptırıyorum sadece rahatladim gercekten ama son 1 aydır azdı özellikle testis yanması kalça kısmında tokluk hissi var mesane karın alt bölgesi ağrı var.idrar yaparken ve sonunda agrilar oluyor.ve şuan gercekten psikolojim bozuk kadirbey Allah'ın izniyle bitirmek istiyorum bu illetten.iyilesip ben ve burdakiler adına kurban kesicem.sizi yeni tanıdım Allah yardımcımız olsun.sizden ricam Kadir bey bize yol gosterin Allah rızası için.tesekkurler şimdiden
omer41

Mesaj gönderen omer41 »

Kadir bey rektal tuse dediginiz makattan prostata masaj uygulayıp sıvı çıkardı ve 2 test yaptı az önce dediğim gibi biri lökosit 6_7 diğer sonuç Perşembe günü onun ismi kulturmu denen mi dedi unuttum sonuç çıksın paylasirim yaşınızı bilmiyom kadirbey ben 42 yasindayim.ismim Ömer.emin olun burda binlerce insanlar hepsi Allah'tan çare ariyorlar sizde yol gosteriyorsunuz insanlara buna vesile oluyorsunuz öbür dünyada cennetliksin .eğer evliysen çocukların varsa.allah seni ailenle birlikte cennetin kapisina nasip eder ve uzun ömürler versin.allah razı olsun tekrardan kadir bey
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

omer41 yazdı:Kadir bey rektal tuse dediginiz makattan prostata masaj uygulayıp sıvı çıkardı ve 2 test yaptı az önce dediğim gibi biri lökosit 6_7 diğer sonuç Perşembe günü onun ismi kulturmu denen mi dedi unuttum sonuç çıksın paylasirim yaşınızı bilmiyom kadirbey ben 42 yasindayim.ismim Ömer.emin olun burda binlerce insanlar hepsi Allah'tan çare ariyorlar sizde yol gosteriyorsunuz insanlara buna vesile oluyorsunuz öbür dünyada cennetliksin .eğer evliysen çocukların varsa.allah seni ailenle birlikte cennetin kapisina nasip eder ve uzun ömürler versin.allah razı olsun tekrardan kadir bey
Sagol kardesim ne demek..estahfurullah. Allah sizede uzun ömürler versin. Yaşım 61 bu arada. Lokositiniz az fazla bir iltihap yok gibi gorunuyor inş cabuk atlatirsiniz. Kültürede verilmiş siviniz daha iyi olmuş.Ilaclarinizi kullanin ihmal etmeyin.

..
.
Scorpion

Mesaj gönderen Scorpion »

Zafer oyman da prostat sıvısından kültür bakıyor mu artık? Sadece lökosit bakıp ısrarla kültür yapmıyordu sanırım.
omer41

Mesaj gönderen omer41 »

Kadirbey anlamadığım şey zaferbey test sonuclarimi verdi bana birtanedi Perşembe cikicak .şuan elimde yazan sonuçta şunu yazmis Laboratuvar test sonucu prostat salgısının mikroskobik incelemesinde her sahada 6_7 lokosit görüdu yazıyor.
Birde diğer test sonucunda idrar değerlerini gosteren sonuç var ornegin eritrosit 0_1 olucagina 6 çıkmış
Lökosit 0_2 136 yazıyor tam idrar tahlilinde yazıyor buda
Şimdi hangisi lokosit oluyor kadir bey benim 6_7 arası olanmi yoksa diğeri kafam karıştı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

omer41 yazdı:Kadirbey anlamadığım şey zaferbey test sonuclarimi verdi bana birtanedi Perşembe cikicak .şuan elimde yazan sonuçta şunu yazmis Laboratuvar test sonucu prostat salgısının mikroskobik incelemesinde her sahada 6_7 lokosit görüdu yazıyor.
Birde diğer test sonucunda idrar değerlerini gosteren sonuç var ornegin eritrosit 0_1 olucagina 6 çıkmış
Lökosit 0_2 136 yazıyor tam idrar tahlilinde yazıyor buda
Şimdi hangisi lokosit oluyor kadir bey benim 6_7 arası olanmi yoksa diğeri kafam karıştı
Prostat sivisi lokosit 6-7 biraz yuksek hafif enfeksiyon var. İdrar tahlilindeki lokosit sayisi 136 ise sende idrar yollari enfeksiyonu var. Prostata sicramis goruluyor. Ilaclarinizi kullanin.