Kronik Prostatit' ten Kurtuluş

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
konya
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Kronik Prostatit' ten Kurtuluş

Mesaj gönderen konya »

Hippurin idare eder de sefin yan etkileri daha çok okuduğum kadarıyla.
Glhn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Glhn »

ist86 yazdı:
Glhn yazdı:
Ordu52 yazdı: Bende bugün eczanedrn ikisinide aldım ama kullanmadim daha nasil lullaniliyor nu ikisi berabermi alinmasi lazim ve ne kadar toz almak gerekiyor bilgi verebilecek arkadaş varmı
Arkadaslar ben sef ve huppirini bir haftadir kullaniyorum ilk bir iki gun sikayetlerim cok azaldi.3.4 gunlerde sikayetler gene basladi su an 1 hftayi doldurdum.Sikayetler yuzde 60 azaldi.Fakat İlacin yan etkisi herhalde bogazlarim sisti ve penis kafasinin alt tarafinda su kabarcikli iltahap gibi oldu.Sefi 24 saatte bire dusurdum.Zaten 4 doz kaldi bakalim bitince sonuc ne olacak.Ayrica belden baglamali titresimli masaj aleti kullaniyorum antibiyotik ictikten yarim 1 saat sonra yarim saat takiyorum.Hep isitiyor hem titresim veriyor.Faydasi varmi bilmiyorum ama olabilir diye düşünüyorum.
Geçmiş olsun
Idrara çıkış sayını etkiledimi idrari tam boşalabiliyormusun
İdrar sayimda yari yariya dusus var ve cok acil gitme hiisim yok su an yani gelse bile tutabiliyorum 5 10 dk sonra yada yarim saat 1 saat sonrada gitsem cok baski hissetmiyorum.Daha once geldigi anda patlayacak gibi olup gitmek istiyordum.
İseme miktarim az oyle saldir saldir iseyemiyorum tazyikli degil.Ama sayi ve baskida azalma var.
DonRamon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen DonRamon »

canadianguy1 yazdı:Arkadaslar eczaneden hippurinle sef aldim kullanan arkadaslarda durum nadir ve kullanirken nelere dikkat ediyosunuz asidik besinlermi yememiz icmemiz gerekiyoe mesela portakal suyu vs gibi ilacin etkili olabilmesi icin
Hocam merhaba. Aman limon, portakal suyu vs. içmeyin ilaç etkili olsun diye. İdrar kesesi fazla asitten tahriş olabilir. Süt ürünleri gibi idrarı bazik hale getiren gıdalardan uzak durun. Kullanım kılavuzunda öyle yazıyor.
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen canadianguy1 »

DonRamon yazdı:
canadianguy1 yazdı:Arkadaslar eczaneden hippurinle sef aldim kullanan arkadaslarda durum nadir ve kullanirken nelere dikkat ediyosunuz asidik besinlermi yememiz icmemiz gerekiyoe mesela portakal suyu vs gibi ilacin etkili olabilmesi icin
Hocam merhaba. Aman limon, portakal suyu vs. içmeyin ilaç etkili olsun diye. İdrar kesesi fazla asitten tahriş olabilir. Süt ürünleri gibi idrarı bazik hale getiren gıdalardan uzak durun. Kullanım kılavuzunda öyle yazıyor.
Ilk gun portakal suyu ictim baya sonra aksama dogru yanma hissetmistim hatta sonra teke dusurdum gunde bi taneden bir hafta kullanjp birakicam sanirim,bana oyle bi etkisi olmadi hatta idrar akisi biraz azaldi zorlasti gibi
DonRamon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen DonRamon »

canadianguy1 yazdı:
DonRamon yazdı:
Ilk gun portakal suyu ictim baya sonra aksama dogru yanma hissetmistim hatta sonra teke dusurdum gunde bi taneden bir hafta kullanjp birakicam sanirim,bana oyle bi etkisi olmadi hatta idrar akisi biraz azaldi zorlasti gibi
Ben kullanmaya başlamadım ama düşünüyorum denemeyi. Size hiç mi fayda etmedi?
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen canadianguy1 »

DonRamon yazdı:
canadianguy1 yazdı:
DonRamon yazdı:
pek etmedi
Glhn

Mesaj gönderen Glhn »

canadianguy1 yazdı:
DonRamon yazdı:
canadianguy1 yazdı: Ilk gun portakal suyu ictim baya sonra aksama dogru yanma hissetmistim hatta sonra teke dusurdum gunde bi taneden bir hafta kullanjp birakicam sanirim,bana oyle bi etkisi olmadi hatta idrar akisi biraz azaldi zorlasti gibi
pek etmedi
Evet kardesim bendede idrar akisi yavasladi hic basinc yok ama bugun 3 yada 4 kez wc ye gittim ve aklima gelirse oyle sikisip kosa kosa gitmedim.Daha once fermuari acmaya bile sabredemiyordum.Su an idrar konusunda rahatim.Sef ve hippurin kullanicak arkadaslara tavsiyem sefi 24 saatte bir hippurini 12 saatte bir alin.Aralarinda en az 1 saat olsun arka arkaya icmeyin.İlk defa bir ilacin persfektifinde prostatit tedavisi yazan gordum oda seff.Yanliz cok agir bir ilac duzgun yemek yemeden ac karnina icemeyin bence.
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

Glhn yazdı:
canadianguy1 yazdı:
DonRamon yazdı:
pek etmedi
Evet kardesim bendede idrar akisi yavasladi hic basinc yok ama bugun 3 yada 4 kez wc ye gittim ve aklima gelirse oyle sikisip kosa kosa gitmedim.Daha once fermuari acmaya bile sabredemiyordum.Su an idrar konusunda rahatim.Sef ve hippurin kullanicak arkadaslara tavsiyem sefi 24 saatte bir hippurini 12 saatte bir alin.Aralarinda en az 1 saat olsun arka arkaya icmeyin.İlk defa bir ilacin persfektifinde prostatit tedavisi yazan gordum oda seff.Yanliz cok agir bir ilac duzgun yemek yemeden ac karnina icemeyin bence.
Targocid tedavisinden sonra bu ilacı kullanmam mantıklımı acaba
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

Cooper yazdı:https://forum.propeciahelp.com/t/asympt ... atitis/965

İngilizcesi olanlar bu konuya bir baksın. Benle alakası yok olayın ama size yardımcı olur diye paylaşmak istedim.

Kısaca olan şu: Ciprofloxacin 500 mg twice daily, and Hydrocortisone tablets 10 mg in the morning and 5 mg in the evening.

Birkaç gün içinde iyileştiğini söylüyor. Bu ilaçları TR'de denemiş olan var mı acaba :?: İşinize yarar belki.
gecmis ama cok uzun urmemis sikayetler geri gelmis yani cozememis ....

``my dr told me that prostate is responsible for erection and libido,and old men who have sexual dysfunction due to prostatitis can’t get better by any TRT. that explains our case.``

adamin doktoru cinsel islev bozuklugu , libido ve ereksiyonun sorumlusu prostattir demis demis ...Bazi doktorlarda ereksiyonun libidonun prostat -prostattitle alakasi yoktur der , onlara bildigim butun kufurleri sayarim ..
konya

Mesaj gönderen konya »

Son durumlar nedir ilacı kullanan arkadaşlar..
gedikpasa34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen gedikpasa34 »

konya yazdı:Son durumlar nedir ilacı kullanan arkadaşlar..
Ben bugün itibari ile 9 .cu gündeyim çok ciddi birşey yok.dün lavobaya çıkışı uzatınca idrar yolları fazla doluluk yaptı.Benim şikayetim peniste sızı ,ağrı var.
gedikpasa34

gedikpasa34 yazdı:
konya yazdı:Son durumlar nedir ilacı kullanan arkadaşlar..
Ben bugün itibari ile 9 .cu gündeyim çok ciddi birşey yok.dün lavobaya çıkışı uzatınca idrar yolları fazla doluluk yaptı.Benim şikayetim peniste sızı ,ağrı var.
Sızı ve ağrıda ciddi bi fayda daha göremedim tabi 28 gün kullanmayı hedefliyorum
Hasta124

Mesaj gönderen Hasta124 »

ben ucuna ve gövdesine baskı uygulayamayacağım kadar hassasiyet kökünde de yırtık sızısını çok uzun süre ilaç kullansamda azaltamıyordum bu ilaçla bunlar gündelik hayatımda tamamen kayboldu fakat genital tıraş esnasındaki temaslarım gibi çok el ile müdahalem olursa içi kamaşmaya yanmaya başlıyor çok elleyemiyorum bu şekilde tamamen geçirdi diyemem ama ellemezsem hiç birşeyim yok bu bir gerçek ben kesinlikle önemli miktarda fayda gördüm. 28 lik paketten sonra 1 kür daha farklı bir antibiyotik ile kombin olarak muhakkak kullanacağım.
gedikpasa34

Hasta124 yazdı:ben ucuna ve gövdesine baskı uygulayamayacağım kadar hassasiyet kökünde de yırtık sızısını çok uzun süre ilaç kullansamda azaltamıyordum bu ilaçla bunlar gündelik hayatımda tamamen kayboldu fakat genital tıraş esnasındaki temaslarım gibi çok el ile müdahalem olursa içi kamaşmaya yanmaya başlıyor çok elleyemiyorum bu şekilde tamamen geçirdi diyemem ama ellemezsem hiç birşeyim yok bu bir gerçek ben kesinlikle önemli miktarda fayda gördüm. 28 lik paketten sonra 1 kür daha farklı bir antibiyotik ile kombin olarak muhakkak kullanacağım.
Acaba başka bir antibiyotik dahamı beraber alsak cravit iyi olur ama eczacılar cravit bulamadığı için ona yakın olanı veriyorlar.Yada prostat mesajı şuan ben yapamıyorum bulunduğum yerde urolog yok hem mesaj hem şuan kullandığımız Hippurun ‘mu kullansak Velhasıl bilyorum kafamız karışık
gedikpasa34

Arkadaşlar bugün itibari ile bu ilacı bırakacağım şimdiye kadar ciddi bir şey yok idrara çok götürüyor.bıraktıktan sonra fayda verirse bilgi vereceğim.Hepimize geçmiş olsun
Azeriman93

Mesaj gönderen Azeriman93 »

Bu kronik prostatut hic gecnezki? Tamamen iyskesenlerboldumu? Nolacak halimiz bu hayatimiz boyu boylemi olacak
gedikpasa34

Azeriman93 yazdı:Bu kronik prostatut hic gecnezki? Tamamen iyskesenlerboldumu? Nolacak halimiz bu hayatimiz boyu boylemi olacak
Azeri kardeşim sen kaç yıldır bu hastalıkla uğraşıyorsun.Azerbeycanda iyi dıktorlar yokmu.Sana nasıl bulaştı Geçmiş olsun
Azeriman93

Mesaj gönderen Azeriman93 »

gedikpasa34 yazdı:
Azeriman93 yazdı:Bu kronik prostatut hic gecnezki? Tamamen iyskesenlerboldumu? Nolacak halimiz bu hayatimiz boyu boylemi olacak
Azeri kardeşim sen kaç yıldır bu hastalıkla uğraşıyorsun.Azerbeycanda iyi dıktorlar yokmu.Sana nasıl bulaştı Geçmiş olsun
Yok Azerbaycanda tip 0dan asagi seviyede, elimden mastrbasyon yaparjen, gittim dojtira sistit diye tani koyup ilac antibyotikler yazdilar 6 ay, kroniki oldu simdi ((((
gedikpasa34

Azeriman93 yazdı:
gedikpasa34 yazdı:
Yok Azerbaycanda tip 0dan asagi seviyede, elimden mastrbasyon yaparjen, gittim dojtira sistit diye tani koyup ilac antibyotikler yazdilar 6 ay, kroniki oldu simdi ((((
Kardeş imkanınız varsa siz rusya ile yakınsınız dil olarakta sıkıntınız yok rusça biliyorsunuz.orda kronik prostatit ile alakalı klinikler var.Sizin için daha faydalı olur.
Highhopes
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Semptomlar geri geldi

Mesaj gönderen Highhopes »

Selamlar ben huppurin i cipro 500 ile denedim 3 4 gün güzel gidiyordu her şey ta ki bgun 7. Gün tekrar yanma başladı penis başı aşırı huzursuz bu da erken boşalmaya teşvik ediyor bunun stresi bazen ereksiyon problemi gibi düşme yaratıyor sabit uzun süre kalmıyor .sperm çıkışı düşük içinde kalıyor bir kısmı sanırım bi de arkadaşlar belden sırta doğru sürekli ağrım var böbreklerden yukarıya hiç geçmedi 6 aydır ve baş dönmesi çok yoğun semptom artınca başım fena dönüyor bunlar hangi bakteride vardır yaşayan var mı? Bir de prostat sıvısı rengi beyaz a yakın çıkıyor bulanık bilen var mıdır pcr falan baktıramadım idarda bi şey çıkmadı ama debi 9,5 çıktı
Glhn

Re: Semptomlar geri geldi

Mesaj gönderen Glhn »

Highhopes yazdı:Selamlar ben huppurin i cipro 500 ile denedim 3 4 gün güzel gidiyordu her şey ta ki bgun 7. Gün tekrar yanma başladı penis başı aşırı huzursuz bu da erken boşalmaya teşvik ediyor bunun stresi bazen ereksiyon problemi gibi düşme yaratıyor sabit uzun süre kalmıyor .sperm çıkışı düşük içinde kalıyor bir kısmı sanırım bi de arkadaşlar belden sırta doğru sürekli ağrım var böbreklerden yukarıya hiç geçmedi 6 aydır ve baş dönmesi çok yoğun semptom artınca başım fena dönüyor bunlar hangi bakteride vardır yaşayan var mı? Bir de prostat sıvısı rengi beyaz a yakın çıkıyor bulanık bilen var mıdır pcr falan baktıramadım idarda bi şey çıkmadı ama debi 9,5 çıktı
Merhablar bende daha once yazmistim sef ve huppirini biitirdim 1 hafta olacak biteli sikayetlerim epey azaldi ama iliski sonrasi bir iki gun sanki tekrar nuks yasiyormusum gibi huzursuzluk yaratiyor.Bakalim ilerleyen zamanlarda neler olacak
konya

Mesaj gönderen konya »

7 genta ve 2 kutu azitro sonrası ben de bugün 1. doz hippurin i aldım. Günde tek doz ilerlicem. 28 gün boyunca kullanicam. Bakalım sonuçları ne olacak..
Highhopes
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Highhopes »

Glhn yazdı:
Highhopes yazdı:Selamlar ben huppurin i cipro 500 ile denedim 3 4 gün güzel gidiyordu her şey ta ki bgun 7. Gün tekrar yanma başladı penis başı aşırı huzursuz bu da erken boşalmaya teşvik ediyor bunun stresi bazen ereksiyon problemi gibi düşme yaratıyor sabit uzun süre kalmıyor .sperm çıkışı düşük içinde kalıyor bir kısmı sanırım bi de arkadaşlar belden sırta doğru sürekli ağrım var böbreklerden yukarıya hiç geçmedi 6 aydır ve baş dönmesi çok yoğun semptom artınca başım fena dönüyor bunlar hangi bakteride vardır yaşayan var mı? Bir de prostat sıvısı rengi beyaz a yakın çıkıyor bulanık bilen var mıdır pcr falan baktıramadım idarda bi şey çıkmadı ama debi 9,5 çıktı
Merhablar bende daha once yazmistim sef ve huppirini biitirdim 1 hafta olacak biteli sikayetlerim epey azaldi ama iliski sonrasi bir iki gun sanki tekrar nuks yasiyormusum gibi huzursuzluk yaratiyor.Bakalim ilerleyen zamanlarda neler olacak
Geliyor geri ya değişen bir şey yok bende sırt ve böbreklerin oraya çok ağrı vuruyor penis başı huzursuzluk o sürekli boşalcam hissi beter bi durum yaşıyormusun bilmiyorum ama ilişkide bile heyecan yaptırıyor adama gelcem hemen diye çok az etkisi var yok değil
konya

Mesaj gönderen konya »

Highhopes yazdı:
Glhn yazdı:
Geliyor geri ya değişen bir şey yok bende sırt ve böbreklerin oraya çok ağrı vuruyor penis başı huzursuzluk o sürekli boşalcam hissi beter bi durum yaşıyormusun bilmiyorum ama ilişkide bile heyecan yaptırıyor adama gelcem hemen diye çok az etkisi var yok değil
Sendeki problem cipro kaynaklı..
Fefefe
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Fefefe »

beyler selam bende yeni üyeyim. 2012 yılında varikosel ameliyatından 4 gün sonra başladı şikayetim. Sürekli penisin üst bölgesinde baski ve idrar doluluğu gibi şikayetlerim vardı. Doktor doktor gezdim. Aktif mesane diyenler(adini unuttugum bi ilac kullandim, ani sikisma hissini giderdi sadece), cipro, 3 tane urologa gittim hepsi psikolojik dedi bu arada 22 yasindaydim basladiginda. Sonra askere gittim o ara efexor kullandim psikiyatr yuzunden. Sikinti hep duruyordu sadece daha az umursuyorsum.

Asker dönüşü tabi bu arada 2 yıl oldu. Agrım sızım yoktu bu arada. Sonra araştırıken maydanoz suyuna denk geldim. Sicak suya koyup 30 dk bekletip 1 hafta ictim ve tüm semptomlarım geçti. 10 yıl boyunca 3-4 ayda bir oldukça maydanoz suyuyla geçiyordu. Taki 2020 şubata kadar. Tekrar başlayınca içeyim yine geçer dedim 3 gün içtim 4. Gün ereksiyon bitti ama öyle böyle bitme değil içeri çekildi saçma bir his bırakıyordu. Yaza doğru tatile gittim düzeldi 2 ay sonra yine gitti. Sonra magnezyum cinko ikilisiyle düzeldi gibi. Penetrasyon anında hiç sıkınti yaşamıyorum nerdeyse normal zamanlarda libidom düşük. Sabahlari bir gün çok sertim 2 gün yarım, 2 gün sert 3 gün yumuşak sebebini anlamadim. Hormonlarım normal çıktı sadece shbg hormonum biraz yüksekti ama limitler dahilinde. Vucudun normal t kullanımını kısıtlıyormuş.

Şimdi 1 hafta oldu yine başladı ama bu kez farklı bir durum var. Dün gece telde oynarken aniden kalçamda acayip bir sancı oldu 3 snlik peşine 1 damla idrar geldi. Galiba bende 8 yıl üstüne doktora gidecegim. Eski yöntemlerden korkuyorum artık çunku dht baskılanıp semptomlar geçiyormus gibi geliyor. Çunku libidom çok yükseldiğinde semptomlar artıyor.

Yardımci olduysam ne mutlu. Ama bu lokosit olayi benim kafama çok yatti. Yuzlerce makale okudum en yakın teşhisin bu olduğunu düşünuyorum.

Bu arada geçtigimiz yıllarda 10’un üstünde bayanla beraber oldum. Fakat ameliyat öncesi 1 yıl birlikteliğim olmamişti. Bakterilerin 1 yıl pusuda bekledigini dusunmuyorum. Olsa hemen olurdu. İyi aksamlar.