Penis kasında erime veya gerilme? (Alt, kök bölgede daralma)

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
herseyiyiolucak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Penis kasında erime veya gerilme? (Alt, kök bölgede daralma)

Mesaj gönderen herseyiyiolucak »

Bende de var ✋
Richandsad

Mesaj gönderen Richandsad »

kennan yazdı:
Cooper yazdı:
svmq yazdı:

Waiora nickli bir üyede penisindeki kasların güçsüz olduğunu ve p shot yaptırdıktan sonra eski haline döndüğünü söyledi bilgin olsun,kum saati olayını yaşadığım dönem oldu ayrıca ama şimdi olmuyo
Çok sağolun, belki ben de yapacağım onu ilk bi iyileşeyim de. Sizdeki şu kum saati sorunu inik haldeyken mi oluyordu? Erekte halde de oluyor muydu? Detay verir misiniz. TŞK.
Geçmiş olsun, aynı durum bende de vardı, erekte olmadan önce penisin kökü ve baş kısmı şiş ortası daha ince duruyordu, erekte olurkende aynı şekilde önce başı ve kökü büyüyor en son ortası büyüyordu ve erekte olurken penis boğuluyomuş gibi bi his oluyodu.. şimdi bunları yaşamıyorum
kennan yazdı:
Cooper yazdı:
svmq yazdı:

Waiora nickli bir üyede penisindeki kasların güçsüz olduğunu ve p shot yaptırdıktan sonra eski haline döndüğünü söyledi bilgin olsun,kum saati olayını yaşadığım dönem oldu ayrıca ama şimdi olmuyo
Çok sağolun, belki ben de yapacağım onu ilk bi iyileşeyim de. Sizdeki şu kum saati sorunu inik haldeyken mi oluyordu? Erekte halde de oluyor muydu? Detay verir misiniz. TŞK.
Geçmiş olsun, aynı durum bende de vardı, erekte olmadan önce penisin kökü ve baş kısmı şiş ortası daha ince duruyordu, erekte olurkende aynı şekilde önce başı ve kökü büyüyor en son ortası büyüyordu ve erekte olurken penis boğuluyomuş gibi bi his oluyodu.. şimdi bunları yaşamıyorum
kennan yazdı:
Cooper yazdı:
svmq yazdı:

Geçmiş olsun, aynı durum bende de vardı, erekte olmadan önce penisin kökü ve baş kısmı şiş ortası daha ince duruyordu, erekte olurkende aynı şekilde önce başı ve kökü büyüyor en son ortası büyüyordu ve erekte olurken penis boğuluyomuş
gibi bi his oluyodu.. şimdi bunları yaşamıyorum

Kenann, bende prostit var mı hiçbir fikrim yok fakat sizinle aynı durumu yaşıyorum(kök-baş şişliği) sizinki nasıl geçti? Ne kadar sürdü? Kaç yaşındasınız? Neler yapmalıyım?

Bir de tam 1 yıl önce 2 3 gün süren hafif bir idrar yolu iltihabı geçirdim onunla ilgisi olabilir mi?

Teşekkürler.
Richandsad

Her şey bundan tam 1 sene önce 2 3 gün süren hafif bir idrar yolu ile başladı. O geçtikten sonra penisimde bir boğumlanma durumu ortaya çıktı ve ben 1 yıldır bu boğumlanma problemini yaşıyorum. Artık çok yoruldum 1 senedir bununla uğraşmaktan... Birçok doktora gittim ve hepsi önemli bir şey olmadığını söyledi. Krem falan verdiler fakat geçmedi... Yardıma ihtiyacım varr. Bir de bu boğumlanma sürekli olmuyor gün içinde arada bir oluyor. Tamamen sertleştiğinde ise düzeliyor. Fakat sertleşene kadar Kennan’ın belirttiğine benzer şekilde farklı bölgeler(orta-baş-kök) sertleşmeleri bölgesel şekilde oluyor.
Mohikan

Mesaj gönderen Mohikan »

Cooper yazdı:Arkadaşlar şimdi tarif etmesi biraz güç bir semptomu tarif etmeye çalışacağım, bu sorunun cevabı benim için neredeyse hayati bir önem teşkil ediyor.

Utanmadan, bilim adında her detayı paylaşabilirsek çok sevinirim.

Hard Flaccid, yani penisin inik haldeyken ufalma, sertleşme ve daralma sorunu gözlemlerime göre prostatit hastalığında oldukça yaygın görülen bir sorun. Bu sorun bende de var fakat buna ek olarak, sadece 2 tane net soru soracağım:

1-) Özellikle tuvaletlerden önce ve sonra penisim kum saati şeklini alıyor, geçici bir süreliğine. Bu sorunu yaşayan var mı acaba? (''Hourglass Flaccid'' diye Google'da aratabilirsiniz.)

Sanki tam ortasında bir lastik varmış ve sıkıyormuş gibi daralıyor. Bu daralmanın ejakülasyon sonrası da olduğu oluyor. Pelvic Taban kaslarının gerilmesiyle alakalı olduğunu düşünüyorum. Ve bir şekilde kaynağı prostattaki iltihaplanma ve etrafındaki sinirlere verdiği hasar olmalı... Doktorum da prostatın, tüm bu sistemi etkilediğini söylemişti... Önemli sinirlerin geçtiği bir bölgede durmasından dolayı.

2-) Asıl ve en önemli soruna gelirsek, penisim inikken veya yarı bir şekilde kanla dolmaya başladığında, penisin alt ve başlangıç kısmında bir daralma var. Sanki oradaki kaslar ve dokular, içten erimiş gibi :!: https://klasresim.com/i/OcXCs (Basit bir çizim var korkmayın :lol: )

Başka forumdan bir arkadaş, resmini çizip bana atmıştı, aynısı bende de var diye. Başlangıç kısmında üretranın olduğu yerde bir daralma var görüldüğü gibi.

Bu size de oldu mu :?: 2 saniyenizi ayırıp parmaklarınızla kontrol eder misiniz? İşaret ve orta parmağımla kontrol ettiğimde, bariz bir ''göçük'' elime geliyor. Sanki oradaki kaslar erimiş gibi. Fakat bu yer yer yok da oluyor, penisim kanla dolduğunda ve kaslar gevşediğinde pek hissedilmiyor, düz hale geliyor yine. Bu sorunu prostat sorunlarım başladıktan 6 ay sonra fark ettiğimi hatırlıyorum.

O nedenle, mantıksal olarak sorunun, zamanla gelişen ve artan kötü kan dolaşımı ve prostat iltihabı kaynaklı kas ve sinir hasarı olduğunu düşünüyorum.

Bu sorun eğer sizde de varsa içime büyük su serpilir, zira birkaç doktor ve bilim insanıyla penis dokusundaki reseptör hasarı üstüne bir teori geliştiriyoruz. Bu tabii buradaki birçok kişiyi ilgilendirmiyor, korkmayın. :roll:

Herkese şimdiden teşekkür ederim. İnşallah yeneceğiz bu hastalığı.

Bende de var tam olarak senin dediğin şekilde değil ama aslında doktorsitesinde penisin kum saati şeklini almasi tarzında bir yazı okumuştum zorlayıcı masturbasyon sonucu olduğunu yazmış doktor pek inanasim gelmedi 3 aylık cinsel perhiz öneriyor bunun için denemedim. Mast yapmayinca diger semptomlarim daha da artıyor. Belki başkalarında işe yarar
kennan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen kennan »

Richandsad yazdı:Her şey bundan tam 1 sene önce 2 3 gün süren hafif bir idrar yolu ile başladı. O geçtikten sonra penisimde bir boğumlanma durumu ortaya çıktı ve ben 1 yıldır bu boğumlanma problemini yaşıyorum. Artık çok yoruldum 1 senedir bununla uğraşmaktan... Birçok doktora gittim ve hepsi önemli bir şey olmadığını söyledi. Krem falan verdiler fakat geçmedi... Yardıma ihtiyacım varr. Bir de bu boğumlanma sürekli olmuyor gün içinde arada bir oluyor. Tamamen sertleştiğinde ise düzeliyor. Fakat sertleşene kadar Kennan’ın belirttiğine benzer şekilde farklı bölgeler(orta-baş-kök) sertleşmeleri bölgesel şekilde oluyor.
Ben genel olarak ereksiyonla ilgili problemleri sağlıklı beslenme, spor ve psikoloji ile düzelttim. Alkol, sigara, işlenmiş gıdalar, şeker vs bırakarak olabildiğinde organik ve sağlıklı beslenmeye başladım, spor olarak halterle uğraşıyordum onu bırakıp vücut ağırlığıyla egzersizler yapmaya başladım özellikle squat iyi geliyordu, bu egzersizlerin yanı sıra pelvic stretches yani pelvik bölgeyi esneten egzersizler yaptım her gün düzenli olarak bu şekilde kasıklardaki kalçadaki pelvik taban bölgesindeki gerginlik sıkışma hissi neredeyse geçti, son olarak psikolojik olarak fazla kafa yormamaya başladım çünkü ne zaman kendimi ereksiyon olmaya zorlasam kalitesiz bir ereksiyon oluyordu ama akışına bıraktığımda düzeldiğini farkettim. Şu an %90 iyiyim
Richandsad

Benim penisimde kum saati şeklinde başlıyor ereksiyon sebebini bir türlü çözemedim, tam erekte olunca normale dönüyor fakat. yaşayan varsa sizinki nasıl geçti? Geçmesi Ne kadar sürdü? Kaç yaşındasınız? Neler yapmalıyım? Ve bu sorun 1 senedir süregelmekte...

Bir de tam 1 yıl önce 2 3 gün süren hafif bir idrar yolu iltihabı geçirdim onunla ilgisi olabilir mi?

Teşekkürler.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Richandsad yazdı:Benim penisimde kum saati şeklinde başlıyor ereksiyon sebebini bir türlü çözemedim, tam erekte olunca normale dönüyor fakat. yaşayan varsa sizinki nasıl geçti? Geçmesi Ne kadar sürdü? Kaç yaşındasınız? Neler yapmalıyım? Ve bu sorun 1 senedir süregelmekte...

Teşekkürler.
Hocam merhaba muhtemelen idrar yollarındaki bakteri üriner sistemde başka bir yere daha ulaştı. Prostatit olmuş olabilirsiniz yalnız sorununuz sadece bu ise kurtulmanız kolay olabilir. Bu sorun enfeksiyonun dolaşım problemi yapmasıyla bağlantılı aynı sorun bende de var. Ereksiyon daha geç gelişiyor bu sebeple öyle bir görüntü oluşuyor.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Richandsad

Hergele yazdı:
Richandsad yazdı:Benim penisimde kum saati şeklinde başlıyor ereksiyon sebebini bir türlü çözemedim, tam erekte olunca normale dönüyor fakat. yaşayan varsa sizinki nasıl geçti? Geçmesi Ne kadar sürdü? Kaç yaşındasınız? Neler yapmalıyım? Ve bu sorun 1 senedir süregelmekte...

Teşekkürler.
Hocam merhaba muhtemelen idrar yollarındaki bakteri üriner sistemde başka bir yere daha ulaştı. Prostatit olmuş olabilirsiniz yalnız sorununuz sadece bu ise kurtulmanız kolay olabilir. Bu sorun enfeksiyonun dolaşım problemi yapmasıyla bağlantılı aynı sorun bende de var. Ereksiyon daha geç gelişiyor bu sebeple öyle bir görüntü oluşuyor.

Hocam tam 1 senedir surekli ortasi dar ve basi daha sisik bir goruntu var doktorlar bir sey yok kendiliginden gecer falan dediler hep ama gecmiyor ne yapmaliyim yardimci olabilir misiniz
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Richandsad yazdı:
Hergele yazdı:

Teşekkürler.

Hocam tam 1 senedir surekli ortasi dar ve basi daha sisik bir goruntu var doktorlar bir sey yok kendiliginden gecer falan dediler hep ama gecmiyor ne yapmaliyim yardimci olabilir misiniz
Hocam asıl sebebi çözmek gerek prostatit var ise onu yoksa problem neyse onu çözmek gerek.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.