soğuk duş

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
secret

soğuk duş

Mesaj gönderen secret »

3-4 gün kadar vücut direncim artsın diye soğuk duş alayım dedim. Prostat kendini hissettirdi. Demek ki soğuk duş bize yaramıyormuş.
amecan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: soğuk duş

Mesaj gönderen amecan »

:D hastalığın ilk belirtilerinde bunu bende denemiştim direnç artsın diye ama dediğin gibi çok daha kötü yapıyor adamlar sıcak su tavsiye ediyor biz sürekli yeni fikir üretip kurtulabilme derdindeyiz kabul edelim ölene kadar beraberiz :D
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

evet soğuk zarar verir.secret kış günü soğuk su da iyi cesaret yani :)
drayhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen drayhan »

kendimdeki gözlemimi belirteyim. soğuk beni çok fena yapıyordu geçtiğimiz aylarda. şimdi daha iyi bir durumdayım ama soğuktan koruyorum kendimi.

şikayetlerimin tavanda olduğu dönemde bir kaç defa kaplıcaya gitme imkanım oldu. o zaman bile 42 derecelik termal havuzun içinde iken şikayetlerim sıfırlanıyordu. hatta 10 dakika durduktan sonra üretramda bir rahatlama gevşeme hissediyordum ve mesanemde kalan(rezidü) idrarı çıkarma ihtiyacı hissedip havuzdan çıkıyordum. o anda havuza bırakmak ne güzel olurdu belki ama :o sosyal sorumluluğum bunu kaldıramazdı :)

ama evde sıcak suya oturma imkanı var ise (küvet vb) ya da oluşturmuş iseniz (leğen vb) siz de oturmayı deneyin ve sadece kendi kullandığnız suda rezidü idrar çıkarma ihtiyacınız olursa bırakıp mesaneyi daha iyi boşaltmış olabilirsiniz.