Prostat iltihabı gerçekten sinirlere zarar veriyormu?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
akrepp
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Prostat iltihabı gerçekten sinirlere zarar veriyormu?

Mesaj gönderen akrepp »

Merak ettiğüm birşey var prostat iltihabı penise gelen sinirlere zarar veriyormu acaba penisteki bu semptomları iltihapmı yapıyor yoksa sinirlermi hasar gördüğünden bu semptomlar oluyor

Penis ucunun ve testislerin buz gibi olması ve ucunun hissiz olması ağrıması
Ucunun ve kökünün yanması yani bu semptomları yapan asıl sebep sinirlermi iltihapmı bunu merak ediyorum acıkcası, ayrıca sinir sistemi için kullanmamız gereken bir takviye varmıdır.
Bilgin
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Prostat iltihabı gerçekten sinirlere zarar veriyormu?

Mesaj gönderen Bilgin »

Kronik Pelvik Ağrıda prostat çevresindeki sinirlerin iltihap kaptığı söyleniyor,ancak tam olarak da emin değil tıp.
Belki olabilir Penis sinirleri de geçici iltihap kapmış olabilir.Ancak sinir tahribatı olmazdır sanırım.
kompakt

Mesaj gönderen kompakt »

sinirler kopmadığı veya travmatik bir hasar almadığı sürece iyileşebiliyorlar, alfa lipoik asit önerilmişti sinir onarımı için yanlış hatırlamıyorsam
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Bana bir doktor şöyle açıklamıştı nasıl üst solunum yolunda enfeksiyon ile koku duyun gidiyorsa bu da öyle bir şey dedi.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
mrt2323
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen mrt2323 »

Bende 8 yıl önce bastrbasyon esnasında sertleşme den boşalma esnasında başladı bu zıkkım ancakbir yıl öncesine kadar hep damarsal veya hormonsal proplemler vardr diyerek doktor doktor ereksiyon sorunu için gezdim bir yıl önce prostatit teşhisi kondu yani dcem o ki eğer uzun süreli bir süreç varsa iyileşmesi çok zor oluyor demekki çünkü yada sorun sinirlerdeyse illaki bı iyilesmee olurdu diye düşünüyorum
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

sorunun cevabı basit. prostatta iltihaptan dolayı ödem oluştuğu için bu ödem onu saran sinirlere baskı yapıyor. yani sinirlerin iltihabı diye bir şey yok. ödem ortadan kalkarsa diğer sorunlarda ortadan kalkar.
akrepp
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen akrepp »

ABittersweetLi yazdı:sorunun cevabı basit. prostatta iltihaptan dolayı ödem oluştuğu için bu ödem onu saran sinirlere baskı yapıyor. yani sinirlerin iltihabı diye bir şey yok. ödem ortadan kalkarsa diğer sorunlarda ortadan kalkar.
İnşallah masaj uyguluyorum prostatın bir tarafı şiş diğer tarafı normal o şiş olan yere masaj yapıyorum ama sıvı akmıyor. Ama masajdan sonra bir cinsel arzu isteği oluyor.
kompakt

Mesaj gönderen kompakt »

ABittersweetLi yazdı:sorunun cevabı basit. prostatta iltihaptan dolayı ödem oluştuğu için bu ödem onu saran sinirlere baskı yapıyor. yani sinirlerin iltihabı diye bir şey yok. ödem ortadan kalkarsa diğer sorunlarda ortadan kalkar.
muratalmanya prostattaki enfeksiyonun acini kanalları vasıtasıyla sinirlerede atlayıp enfeksiyon yapabileceğini söylemişti ne kadar doğrudur bilinmez