Doç Dr.Mehmet Giray Sonmez

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Knybr
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Doç Dr.Mehmet Giray Sonmez

Mesaj gönderen Knybr »

Harika bir insan mükemmel bir insan ovgulerin her türlüsünü hakeden bir insan çok teşekkür ediyorum kendisine.Arkadaslar daha önce söylemiştim ismini vermek istemediğim Eskişehir'deki burda popüler olan bir hoca sistoskopi yapmıştı ve elime ne bir görüntü ne bir rapor vermiş 4 vitaminle göndermişti.birde uretradan mesaneye kadar enfeksiyon olduğunu soylemisti dün doktorum doçent Mehmet Giray Sonmez sistoskopi yaptı tekrardan.o kadar çok ilgilendiki adam bırak sadece cdye kaydetmeyi kendi cep telefonuna atmış.ben odada yatarken geldi oturdu yanıma açtı cep telefonundan benim sistoskopi görüntüsünü beraber izledik kademe kademe anlattı.hadi göster bakalım neredeymis uretradan mesaneye kadar enfeksiyon dedi.hakkaten cep telefonundan beraber izledik hiç bir şey yok.sonra sıkıntının olduğu yeri gösterdi bak dedi meni kanalın içeri doğru bombelesmis kalınlaşmış hiç boşuna ilaç kullanipta kendini mahvetme çocuk sahibi olunca gel ameliyatini yapalım dedi resmen video üzerinde üroloji dersi verdi ayrıca sistoskopidede hiç acımadı durum bu arkadaşlar.
jakeupp

Re: Doç Dr.Mehmet Giray Sonmez

Mesaj gönderen jakeupp »

Knybr yazdı:Harika bir insan mükemmel bir insan ovgulerin her türlüsünü hakeden bir insan çok teşekkür ediyorum kendisine.Arkadaslar daha önce söylemiştim ismini vermek istemediğim Eskişehir'deki burda popüler olan bir hoca sistoskopi yapmıştı ve elime ne bir görüntü ne bir rapor vermiş 4 vitaminle göndermişti.birde uretradan mesaneye kadar enfeksiyon olduğunu soylemisti dün doktorum doçent Mehmet Giray Sonmez sistoskopi yaptı tekrardan.o kadar çok ilgilendiki adam bırak sadece cdye kaydetmeyi kendi cep telefonuna atmış.ben odada yatarken geldi oturdu yanıma açtı cep telefonundan benim sistoskopi görüntüsünü beraber izledik kademe kademe anlattı.hadi göster bakalım neredeymis uretradan mesaneye kadar enfeksiyon dedi.hakkaten cep telefonundan beraber izledik hiç bir şey yok.sonra sıkıntının olduğu yeri gösterdi bak dedi meni kanalın içeri doğru bombelesmis kalınlaşmış hiç boşuna ilaç kullanipta kendini mahvetme çocuk sahibi olunca gel ameliyatini yapalım dedi resmen video üzerinde üroloji dersi verdi ayrıca sistoskopidede hiç acımadı durum bu arkadaşlar.
Geçmiş olsun. Yani sorunun kaynağı prostat değil miymiş
eko123
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen eko123 »

Dr hangi ilde
pelkas

Mesaj gönderen pelkas »

Knybr yazdı:Harika bir insan mükemmel bir insan ovgulerin her türlüsünü hakeden bir insan çok teşekkür ediyorum kendisine.Arkadaslar daha önce söylemiştim ismini vermek istemediğim Eskişehir'deki burda popüler olan bir hoca sistoskopi yapmıştı ve elime ne bir görüntü ne bir rapor vermiş 4 vitaminle göndermişti.birde uretradan mesaneye kadar enfeksiyon olduğunu soylemisti dün doktorum doçent Mehmet Giray Sonmez sistoskopi yaptı tekrardan.o kadar çok ilgilendiki adam bırak sadece cdye kaydetmeyi kendi cep telefonuna atmış.ben odada yatarken geldi oturdu yanıma açtı cep telefonundan benim sistoskopi görüntüsünü beraber izledik kademe kademe anlattı.hadi göster bakalım neredeymis uretradan mesaneye kadar enfeksiyon dedi.hakkaten cep telefonundan beraber izledik hiç bir şey yok.sonra sıkıntının olduğu yeri gösterdi bak dedi meni kanalın içeri doğru bombelesmis kalınlaşmış hiç boşuna ilaç kullanipta kendini mahvetme çocuk sahibi olunca gel ameliyatini yapalım dedi resmen video üzerinde üroloji dersi verdi ayrıca sistoskopidede hiç acımadı durum bu arkadaşlar.
Sorun neymiş yani bacanak?
Furkanal

Mesaj gönderen Furkanal »

Kardesim aynen sorun neymis peki? Prostatit bunu boyle yaptiysa, ameliyattan sonra da zaman icinde bu hale gelir gelmez diye bir sey soyledi mi? Prostatit konusunda ne dedi yani. Ayrica bu sefer sorunsuz bir sistoskopi gecirmene cok sevindim. Gecmis olsun.
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

Furkanal yazdı:Kardesim aynen sorun neymis peki? Prostatit bunu boyle yaptiysa, ameliyattan sonra da zaman icinde bu hale gelir gelmez diye bir sey soyledi mi? Prostatit konusunda ne dedi yani. Ayrica bu sefer sorunsuz bir sistoskopi gecirmene cok sevindim. Gecmis olsun.
Furkan kardeşim merhaba hocanın dediğine göre uretranda hiç bir şey yok dedi mesanendede hiç bir şey yok dedi.bak sırf sana göstermek için telefonuma çektim geldim yanına dedi ben yatarken telefonu açtı videoyadan gösterdi sende dedi enfeksiyon filan yok dedi bak şurayı görüyormusun dedi burası meni kanalıdır dedi burası böyle olmaz meni kanalların içeri doğru bombelesmis yapısı bozulmuş dedi burayı traslarim ama çocuk sahibi ol öyle yapalım dedi
Furkanal

Mesaj gönderen Furkanal »

Knybr yazdı:
Furkanal yazdı:Kardesim aynen sorun neymis peki? Prostatit bunu boyle yaptiysa, ameliyattan sonra da zaman icinde bu hale gelir gelmez diye bir sey soyledi mi? Prostatit konusunda ne dedi yani. Ayrica bu sefer sorunsuz bir sistoskopi gecirmene cok sevindim. Gecmis olsun.
Furkan kardeşim merhaba hocanın dediğine göre uretranda hiç bir şey yok dedi mesanendede hiç bir şey yok dedi.bak sırf sana göstermek için telefonuma çektim geldim yanına dedi ben yatarken telefonu açtı videoyadan gösterdi sende dedi enfeksiyon filan yok dedi bak şurayı görüyormusun dedi burası meni kanalıdır dedi burası böyle olmaz meni kanalların içeri doğru bombelesmis yapısı bozulmuş dedi burayı traslarim ama çocuk sahibi ol öyle yapalım dedi
Bu bile senin içini rahatlatmıştır kardeşim geçmiş olsun. Ama acaba yıllar sonra ne oldu da tetikledi böyle bir şeyi. Sana antibiyotiklerden de iyi gelen yoktu hatırladığım kadarıyla zaten belki de bambaşka bir şey. Flexible sistoskop ile mi yaptı jel sürerek? Ben de sistoskopi aşamasına gelirsem kendisine gideyim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Knybr yazdı:
Sevgili kardesim, meni kanalları niye bombelesmis bozulmus sebebi neymiş? Sizde lokosit ve bakteri cikmismiydi? Prostatit tanisi konmusmuydu?
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

kadir yazdı:
Knybr yazdı:
Sevgili kardesim, meni kanalları niye bombelesmis bozulmus sebebi neymiş? Sizde lokosit ve bakteri cikmismiydi? Prostatit tanisi konmusmuydu?
Kadir abi hayırlı akşamlar abi inan bana konmayan tanı kalmadı işeme hizimdan dolayı uretra darlığından tut mesane boynu yüksekliğine ondan tut prostatite ordan tut sististe kadar her biri farklı tanı koydu hatta sistoskopiyle girip bire farklı tanı koydular.abi bende lökosit ve bakteri hiç çıkmadı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Knybr yazdı:
kadir yazdı:
Knybr yazdı: Furkan kardeşim merhaba hocanın dediğine göre uretranda hiç bir şey yok dedi mesanendede hiç bir şey yok dedi.bak sırf sana göstermek için telefonuma çektim geldim yanına dedi ben yatarken telefonu açtı videoyadan gösterdi sende dedi enfeksiyon filan yok dedi bak şurayı görüyormusun dedi burası meni kanalıdır dedi burası böyle olmaz meni kanalların içeri doğru bombelesmis yapısı bozulmuş dedi burayı traslarim ama çocuk sahibi ol öyle yapalım dedi
Kadir abi hayırlı akşamlar abi inan bana konmayan tanı kalmadı işeme hizimdan dolayı uretra darlığından tut mesane boynu yüksekliğine ondan tut prostatite ordan tut sististe kadar her biri farklı tanı koydu hatta sistoskopiyle girip bire farklı tanı koydular.abi bende lökosit ve bakteri hiç çıkmadı
Lokosit ve bakteri cikmadiysa ve prostatit sikayetlerinde yoksa prostatit degilsin zaten.
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

kadir yazdı:
Knybr yazdı:
kadir yazdı: Sevgili kardesim, meni kanalları niye bombelesmis bozulmus sebebi neymiş? Sizde lokosit ve bakteri cikmismiydi? Prostatit tanisi konmusmuydu?
Lokosit ve bakteri cikmadiysa ve prostatit sikayetlerinde yoksa prostatit degilsin zaten.
Bencede abi bende öyle düşünüyorum istersen yarın CD yi alicam gönderebilirsem sanada gonderiyim sende izle
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Knybr yazdı:
kadir yazdı:
Knybr yazdı: Kadir abi hayırlı akşamlar abi inan bana konmayan tanı kalmadı işeme hizimdan dolayı uretra darlığından tut mesane boynu yüksekliğine ondan tut prostatite ordan tut sististe kadar her biri farklı tanı koydu hatta sistoskopiyle girip bire farklı tanı koydular.abi bende lökosit ve bakteri hiç çıkmadı
Bencede abi bende öyle düşünüyorum istersen yarın CD yi alicam gönderebilirsem sanada gonderiyim sende izle
Olur kardesim bakariz.
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen canadianguy1 »

hocam geçmiş olsun hastaya güzel açıklayıcı davranan bir doktora denk gelmenize çok sevindim lakin birşeyi anlayamadım, meni kanalı dediğimiz şey seminal vezikülün devamında prostatın içinden geçerek prostatik üretraya açılan bir yapı,aslında prostatla birleşik bir yapı içinden geçen bir yapı, doktor sistoskopla o bölgeden geçerken orada bir sorun görmüş içeri doğru bombeleşmiş şekilde yorumlamış anladığım kadarıyla lakin bu prostatın ödeminden ve içeriye yaptığı baskıdan dolayıda o şekilde gözükebilir diye düşünüyorum mesela benim sistoskopimde doktor sadece prostatta ödem var demişti ,meni kanalı prostatta bir ödem şişlik olmadan nasıl kendi kendine içeriye doğru bombeleşebilir bunu pek aklım almadı açıkçası(seminal vezikül -meni kanalları ve prostatın şekline ilişkisine resmine internette aratıp bakarsanız ne dediğimi anlayacaksınız) yani prostat tertemiz ödem yok ama içinden geçen meni kanalı içeri doğru bombeleşmiş ?? böyle birşey nasıl olabilir pek aklım almadı , ben izak hocaya sorduğumda enfeksiyonun nerede olduğu konusunda bu yapılar çok yakın yapılar birbirinden çok ayrı düşünülmez birbirini etkiler demişti ,ikinci bir konuda traşlama meselesi mesane boynu yüksekse tıraşlama yapılır ve sonrasında meni geri akar bu yüzden çocuğu olmamış kişilerde beklenir doktorunuzu acaba bunumu söylemek istedi?çünkü meni kanalını tıraşlaması demek prostatın bir bölümünü tıraşlaması demek yani bi nevi mini bir kapalı prostat ameliyatı gibi oluyor,kafanızı karıştırmak istemem ama bilimsel olarak hiç meni kanalı bombeleşmiş gibi birşeye rastlamadım ,ha prostatın yaptığı baskıyla kanallar odacıklarında içeri doğru bombeleşmesi hatta taş kalsifikasyon vs oluşumları şeklinde söylense tamam buda zaten ordaki ödem ve enfeksiyonu gösteriyor.