Ben nasıl atlattım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ibrahim
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Ben nasıl atlattım

Mesaj gönderen ibrahim »

Selam arkadaşlar.bilen bilir beni.bu hastalığı 2 sefer atlatyım.ikisindede aynı yol ile atlattım.
Tablet ve iğne antibiyotik,prostat masajı,koşu,ve candida diyetini yaparak kısa zamanda atlattım. Bilginize.
ibrahim

Re: Ben nasıl atlattım

Mesaj gönderen ibrahim »

Boşaldığınızda prostat acıyor ve penis karıncalanıp peniste batma oluyorsa .prostatta,makatta gıdıklanma hissediyorsanız prostatitsiniz.soğuk etkiliyor ve soğukta azıyorsa yine prostitsiniz.prostatit iktidarsızlık yapar.ayrıca piskoloji bozar.
09cglr09
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen 09cglr09 »

Antibiyotik ne kullandınız
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

Biteral,flexlevo,taravid galiba iğne iesef.igne olmak için hastaneye kadar koşu yapıp geldiğimde sıcak suya oturuyordum ve prostafmasajı.çözüm iğne.
UzakDiyardanYemekler
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen UzakDiyardanYemekler »

ibrahim yazdı:Selam arkadaşlar.bilen bilir beni.bu hastalığı 2 sefer atlatyım.ikisindede aynı yol ile atlattım.
Tablet ve iğne antibiyotik,prostat masajı,koşu,ve candida diyetini yaparak kısa zamanda atlattım. Bilginize.
Kaç yıl içinde iki kere atlattınız?
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

İlki 2015 şubatta başladı haziranda bu kombinasyonla bitirdim.ikincisi 2019 şubat.
Makattan orşid oldum.orşidle beraber galiba prostat yolu açıldı.iki seferde vajinadan prostatiti kaptım.karşı cinste bakteri varsa oldum.yoksa olmadım.
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

Ayrıca sıkidrara çıkma ve tazyiksiz işemeye sebep olur ,idrar bitti hisii verir ve ucundan damlar.bunlarda prostatit belirtileridir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

İbrahim kardeşim iyi olduguna cok sevindim. Uzun zamandir yoktun...arada foruma ugra sevgili kardeşim.
Hola
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Hola »

İbrahim kardeş aynı zamanda çok mücadele etti bilirim kendisini
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

Kadir abi burdaki arkadaşlar için büyük şans.bizde doktordan bulamadığımız şifayı kadir abinin kombinasyonu ile bulduk.allah razı olsun.

Abi enflamasyonun düzelmesi uzun zaman alıyor.iki yıl oldu iyileşeli.boşaldığında kendini halen azda olsa hatırlatıyor.ama 3-5 ayada o geçer galiba.

Bütün arkadaşlara acil şifa dilerim allahtan.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

ibrahim yazdı:Kadir abi burdaki arkadaşlar için büyük şans.bizde doktordan bulamadığımız şifayı kadir abinin kombinasyonu ile bulduk.allah razı olsun.

Abi enflamasyonun düzelmesi uzun zaman alıyor.iki yıl oldu iyileşeli.boşaldığında kendini halen azda olsa hatırlatıyor.ama 3-5 ayada o geçer galiba.

Bütün arkadaşlara acil şifa dilerim allahtan.
Evet ibrahim bosalma sonucunda biraz gıdıklama olmasi normal. İnflamasyon rahatsiz ediyorsa antienflamatuar iltihap giderici tablet kullanabilirsin. Zamanla oda geciyor kardesim. Rica ederim kardesim sende sagol...
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

Hola yazdı:İbrahim kardeş aynı zamanda çok mücadele etti bilirim kendisini
Aynen hola kardeşim.kararlıydım.çünkü hayat kalitesini çok bozuyor.piskoloji bozuyor.insan bazı şeyleri göze alyor.
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

ibrahim yazdı:Selam arkadaşlar.bilen bilir beni.bu hastalığı 2 sefer atlatyım.ikisindede aynı yol ile atlattım.
Bana gore günün değil son günlerin en iyi haberi.Iyilesmenize çok sevindim.Ben de sizin gibi atlatmış 11 yıl iyiydim. Bu ikincisi ile 9 aydır uğraşıyoruz. Sizin iyilrsmeniz bizlere umut olacak moral olacak. Tecrübelerini paylaşmanız iyi olmuş. Sizde bakteri felan yokmuydu.
Şifanız daim olsun.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

bende de 2 senedir nuks yok. cok nadir hala kucuk rahatsiz eder bagirsak bozuldugunda o kadar. geciyor arkadaslar.
Cihan1212

Mesaj gönderen Cihan1212 »

Mrshadow yazdı:bende de 2 senedir nuks yok. cok nadir hala kucuk rahatsiz eder bagirsak bozuldugunda o kadar. geciyor arkadaslar.
Benim de 5 6 aydir bir sorunum yok. Cinsel acidan pek bir sorunum olmamasina ragmen hic eskisi gibi cinsel istegim olmuyor sizde de var mi bu psikolojik mi onu da anlayamiyorum önemsiz bir sey iyilesenlerin genelinde var midir acaba bu
paramedik
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen paramedik »

ibrahim yazdı:Biteral,flexlevo,taravid galiba iğne iesef.igne olmak için hastaneye kadar koşu yapıp geldiğimde sıcak suya oturuyordum ve prostafmasajı.çözüm iğne.

İbrahim abi antibiyotiklerden kac kutu ve kac tane iğne kullandın..
paramedik

ibrahim yazdı:Biteral,flexlevo,taravid galiba iğne iesef.igne olmak için hastaneye kadar koşu yapıp geldiğimde sıcak suya oturuyordum ve prostafmasajı.çözüm iğne.

Ayrıca antibiyotikler ayni anda mi kullandın yoksa antibiyitiklerden biri bitince diğerine mi başladın.. tedavi de kullanma seklini anlatirmisin abi
darkblues

Mesaj gönderen darkblues »

Pro2020 yazdı:2sene önceki yazını gördüm şanslıýmissin 2 kutu abtibiyotik 5de igne kullanip iyi olmussun çok uğraştirmamış seni ben 200 e yakın iğne ve bir o kadar kutu kullandım bu yazını gördüm " 2019 yılına kadar hiç bi sorunum olmadı.normal bir ilişkiden yine prostatit oldum.spora,diyete ve masaja basladım.2 kutu biteral 2 kutu monodoks kullandım baskıladı.arkasına 5 iesef iğnede bakterinin bittiğini anladım.garanti olsun diye 1 kutu flexolevo 750 ile antibiyotiği sonladım.antibiyotik içmeyeli 2 ay olmuştur.prostattaki yarada iyileşti diyebilirim."
Kadın vajinası doğal olarak bakterilerle dolu bir yer.Acaba bizler eşimiz dahi olsa ömür boyu hep korunarakmı ilişkiye girmeliyiz?Çünkü doğal flora bakterileri bile prostatit yapabiliyor.Kadınlar çok kolay idrar yolu enfeksiyonu geçirebiliyorlar.Çoğu kez sebebi E Coli bakterisi.Ve mantar(vajinal kandidiyasiz)durumlarıda olabiliyor.Onlar bizim kadar uğraşmıyorlar çoğu kez semptom göstermediğiden haberleri dahi olmuyor veya bir kutu antibiyotikle iş bitiyor.Ama bu tez doğru olsaydı neredeyse tüm erkeklerin prostatit olması gerekirdi.(Not:Ben bekarım.Tek gecelik ilişkiden kaptım.)
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

paramedik yazdı:

Ayrıca antibiyotikler ayni anda mi kullandın yoksa antibiyitiklerden biri bitince diğerine mi başladın.. tedavi de kullanma seklini anlatirmisin abi
İki kutu biteral,2 kutu monodoks ,6 adet iesef.sadece tabletle zor.prostatta mikrop bitiiği anda prostatın şişliği iniyor.sık idrar bitiyor.işemedeki tazzik ve miktar artıyor.bu dumdada antibiyotiği kesebilirsiniz.ben sağlam olsun diye iğneden sonra 1 kutu flexlevo kullandım.
paramedik

İbrahim abi antibiyotikler ayni andami kullandın.. iğneyi de sabah aksam mi yaptirdin
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

Sırasıyla kullandım.aynı anda kullanmayı doktorda önermez.öldürücü vuruşu iğne yaptı.fakat ben takviye yaptım.iğne olmadan önce ve sonra koşu yaptım.kan akışım hızlansın diye.ayrıca koşu vucut mineral vitamin depolarını aktite edip bağışıklığı arttırabilir.eve geldiğimde sıcak suya oturdum.ayrıca kendi kendime prostat msj yaptım.
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

darkblues yazdı:
Pro2020 yazdı:2sene önceki yazını gördüm şanslıýmissin 2 kutu abtibiyotik 5de igne kullanip iyi olmussun çok uğraştirmamış seni ben 200 e yakın iğne ve bir o kadar kutu kullandım bu yazını gördüm " 2019 yılına kadar hiç bi sorunum olmadı.normal bir ilişkiden yine prostatit oldum.spora,diyete ve masaja basladım.2 kutu biteral 2 kutu monodoks kullandım baskıladı.arkasına 5 iesef iğnede bakterinin bittiğini anladım.garanti olsun diye 1 kutu flexolevo 750 ile antibiyotiği sonladım.antibiyotik içmeyeli 2 ay olmuştur.prostattaki yarada iyileşti diyebilirim."
Kadın vajinası doğal olarak bakterilerle dolu bir yer.Acaba bizler eşimiz dahi olsa ömür boyu hep korunarakmı ilişkiye girmeliyiz?Çünkü doğal flora bakterileri bile prostatit yapabiliyor.Kadınlar çok kolay idrar yolu enfeksiyonu geçirebiliyorlar.Çoğu kez sebebi E Coli bakterisi.Ve mantar(vajinal kandidiyasiz)durumlarıda olabiliyor.Onlar bizim kadar uğraşmıyorlar çoğu kez semptom göstermediğiden haberleri dahi olmuyor veya bir kutu antibiyotikle iş bitiyor.Ama bu tez doğru olsaydı neredeyse tüm erkeklerin prostatit olması gerekirdi.(Not:Ben bekarım.Tek gecelik ilişkiden kaptım.)
Kronik prostatiti geçirmiş kişilerin tekrardan hastalığı kapma ihtimali ,hiç hastalık kapmamış birine göre fazla olduğunu düşünüyorum.karşı tarafta mikrop yoksa sorun yok.varsa hemen kapabiliyoruz.dikkat etmekte fayda var.kondom kötü evet ama prostatit çok daha kötü.tedaviside zor.
darkblues

Evet.Ben zaten normal bir kadından bahsediyorum.Karşı tarafta mikrop yoksa derken vajina zaten kendi içerisinde florayı sağlayan bakterilerle dolu bir yer.Hatta aşırı temizlikte bu denge bozulup mantara sebebiyet veriyor.Onlar iki fitil kullanıyor geçiyor.Bizim prostata bakteri bir yerlestimi hastanelik ediyor yıllarca uğrasıyoruz...Valla evlilikten seksten herşeyden soğudum.Örneğin Gardnerella vaginalis bakire birisinde bile olabiliyormus.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Pro2020 yazdı:Arkadaşlar ibrahim ilerlemeden hemen tedaviye basladı 2015 yılinda hastalihi kapti 3 ay icinde uzatmadan tek kürde bitirde 5 6 igne 1 2 kutu anti 2019da tekrarladi yine akut donemde 3 5 ay zaman icerisinde yine 5 iğne 2 kutu antiyle sıfırladı çok uğraşmadı bakteri prostatin derinliklerinde girmeden ilerlemeden halletti forumda cogu arkadas bilir ben 200 er igne ali1453 1 sene boyunca invanz modjo kader 48 cok ugrastilar ibrahimde 5 iğneyle 2 kutu igneyle gecmesi ilerlemediginden o yüzden her zaman derim ilerlemeden tedaviye baslayin 5 ay evde beklemeyin bu arada son 2 yilda zafer hocadan iyilesen arkadas 1 2 kisi ya var ya yok cok bu hoca forumdan zengin oldu artik masajda yapmiyor verdigi ilaclar belli cocuklara fırcada kayiyor gidin saglik ocagina yazdirin yazdigi kür belli yardimci olacak doktor bulabilirseniz. Adamin yazdigi 5 igne 1 kutu antiden sonra zaten lökosit iniyor sonra hadi yallah çekiyor.
Ağabey tam öyle de değil ben de ilk 3 ay içerisinde tedaviye başladım. Ağrı sızı hemen geçti ama idrar damlaması testis ağrısı cinsel sorunlar vs geçmedi hiç. Kültürde üreme de oluyor. Gerçi benim son birkaç senedir kışın artan idrar sıklığım da vardı o zamandan kalma ise bilemem.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
darkblues

Sabah kalktığımda penis ucundaki deliğin sağ tarafının hep biraz daha fazla sağa doğru açıldığını görüyorum bu aralar?Yani ayrık gibi duruyor.Normali bitişik durmasıdır.