Bol Köpüklü ve Kokulu İdrar

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
darkblues
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Bol Köpüklü ve Kokulu İdrar

Mesaj gönderen darkblues »

İdrar tahlili yaptırdım herşey normal görünüyor.Ancak bu sorun devam ediyor.Varmı aramızda böyle bir belirti yaşayan?
ramzes

Re: Bol Köpüklü ve Kokulu İdrar

Mesaj gönderen ramzes »

Bende de köpüklü oluyor bende cok kafaya taktim idrar tahlili yaptirdim 2 defa protein kaçağı yok dedi doktor netten araştırdım 24 saat idrar tahlili yaptırmak lazim nofroloji ama sevk lazim dr sevk etmem gerek yok dedi idrarda protein yok dedi brnde anlamadim ........idrat köpürmesi mi bira gibi yoksa kopuklu idrar mi protein kacagi belirtisidir onu bilemedimm
darkblues

24 saatlik idrar tahlili yaptıracağım ürolog doktor kabul ederse.Yoksa özelde nefrolojiye giderim.Ayrıca 24 saatlik idrarda ortaya çıkacağını doktorlar bilmiyormu ki bunu araştırması bize düşüyor?
ramzes

Mesaj gönderen ramzes »

darkblues yazdı:24 saatlik idrar tahlili yaptıracağım ürolog doktor kabul ederse.Yoksa özelde nefrolojiye giderim.Ayrıca 24 saatlik idrarda ortaya çıkacağını doktorlar bilmiyormu ki bunu araştırması bize düşüyor?
Zannedersem normal idrar tahlilinde protein pozitif çıksaydı kacak olurdu negatiffse gerek duymuyor lar yani kacak yok oluyor
darkblues

Acaba bu prostat için kullandığımız takviyelermi yapıyor köpüğü?Bazı ilaçlar da yaparmış.Ben günlük üç adet kapsül tablet şeklinde Solgarın takviyesini kullanıyorum.Aynı zamanda idrar yollarında ki enfeksiyon da yaparmış.Ama değerler normal aralıkta.En çekindigim noktada alt üriner sistemdeki bir enfeksiyonun böbreklere ulaşarak nefrite sebebiyet vermesi.Böbreklerimde hafif ağrılar oluyor.Ancak ultrasonda her şey normal.Başkaca ne yaptırabilirim ki?
darkblues

Özelde nefrolojiye muayene oldum.24 saatlik idrar tahlilinde mikroalbumin kreatin ve protein değerlerine bakıldı.Sonuçlarım normal aralıkta çıktı.Yani protein kaçağı yok çok şükür.
hastaliktan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen hastaliktan »

darkblues yazdı:İdrar tahlili yaptırdım herşey normal görünüyor.Ancak bu sorun devam ediyor.Varmı aramızda böyle bir belirti yaşayan?

Bende vr sadece dansite ve ph yüksek çıkıyor bende anlamadım
darkblues

24 saatlik idrardan yukarıda yazdığım değerlere baktır.En net öyle anlaşılır protein kaçağı olup olmadığı