Şimdi ne yapmalıyım?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
mokoko
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Şimdi ne yapmalıyım?

Mesaj gönderen mokoko »

Merhabalar ben zaten 2-3 tane post açmıştım makatta kasılma ile alakalı hatırlarsınız. Şİmdi prostatın lökasitinde bir şey çıkmamıştı ve kültürde de bakteri bulunamamış ve üreme olmamıştı ve vitamin takviyesine başlatılmıştı. Şimdi benim önümde 2 seçenek var. Birincisi 2 kutu tavanic ve floprost ile tedaviye başlayayım çok geçe kalmamaya mı çalışayım yoksa diğer bir seçenek olarak bakteri kovalamaya yani hep bir kültür testi arayışında olup bakteri bulmaya çalışıp bulduktan sonra ona göre antibiyotik mi içmeye çalışayım? İlk seçenekte dezavantaj olarak boşuna antibiyotik içmiş olma ve bağırsak florasını gereksiz bozma sıkıntısı var ikinci seçenekte de şimdi ilaç tedavisine başlamazsam kronik hale gelmesinden ve daha da kötü olmasından korkuyorum. (Bu arada yaş 21 cinsel ilişkiye falan da girmedim idrar yolu iltihabı geçirmedim)
Hergele

Re: Şimdi ne yapmalıyım?

Mesaj gönderen Hergele »

Kardeşim prostatit olup olmadığın kesin değil anladığım kadarıyla. Varikoselden kalma ağrılar ve makat kaslarında problem olabilir. Ancak prostatit de sebep olabilir. Eğer kültür lökosit temiz ise zaten ampirik tedavi ile başlarsın antibiyotiği kullan şikayetlerde azalma olur ise devam et olmaz ise tekrar arayış içerisine gir bence.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
mokoko

Re: Şimdi ne yapmalıyım?

Mesaj gönderen mokoko »

Hergele yazdı:Kardeşim prostatit olup olmadığın kesin değil anladığım kadarıyla. Varikoselden kalma ağrılar ve makat kaslarında problem olabilir. Ancak prostatit de sebep olabilir. Eğer kültür lökosit temiz ise zaten ampirik tedavi ile başlarsın antibiyotiği kullan şikayetlerde azalma olur ise devam et olmaz ise tekrar arayış içerisine gir bence.
kesin değil gibi diyen doktorlarda var ama idrarım aniden geliyor tutamıyorum o an gitmezsem altıma yaparım yani birde boşaldıktan sonra karnımın altında biraz yanma oluyor ama 10 dk sonra geçiyor birde makat sıkıntılı işte genede başlayayım ben antibiyotiğe bakalım geçer belki