Prostatit'in DHT hormonu ile olan ilişkisi / Herkes konuya.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
curvey12
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Prostatit'in DHT hormonu ile olan ilişkisi / Herkes konuya.

Mesaj gönderen curvey12 »

Öncelikle hepinize merhabalar benim hikayem bi çoğunuzdan farklı ama ortak noktaları anlattığımda sizlerde çok şaşıracaksınız.

Bundan 3 yıl önce vucut geliştirme ile uğraşıyorken steroid kürüne girdim bunların içinde testosteron enanhet , masteron vardı. Kürün bitmesine son 4 hafta kala aniden bi gece makina kapandı, Libido erekte sorunları yaşamaya başladım, O noktadan bu zamana kadar hala araştırıp bir çok şeyi analiz ediyorum ve yakaladığım ortak noktaları size bildirmek istiyorum. Sorunu yaşadığım noktadan sonra doğal bi toparlanma sürecine girmek istedim 6 ay kadar hiç birşey düzelmedi vucudumda gariplikler olmaya başlıyodu, bunların arasında egzema , alerjik rinit gibi şeylere yakalandım , O zamana kadar hala hormonlardan şüphelendiğim için gidip testosteron östrojen gibi belli başlı bi takım testler verdiğimde normal aralıklarda geliyordu ama sorunum devam ediyordu.

Aradan 5 ay geçtikten sonra testis ve penislerimde büzülmeler olmaya başladı, Eski doluluğu yoktu ingilizcede numbless diye geçiyor sanki böyle hava basılmış balon gibi kan akışı olmuyor o bölgeye ve sürekli hareket halindeyken özellikle ayakta yürüyüşlerde büzülmeler x2 artmaya başladı, Bu noktada yan etkileri google'de aratırken kendimi steroidlilerin forumlarından çok prostatit hastalarının forumlarında bulmaya başladım çünkü yaşadığımız yan etkiler neredeyse birebir aynıydı, Neyse bunun üzerine bu konu kafama takıldı bu forumdan okuduğum bi kaç doktor tavsiye edilmiş bunlardan birine gitmeye karar verdim ( zafer oyman ) rektal tuşe yöntemi ile prostattan sıvı alındı lokosit sayım bi geldi 10 11 bandı. Kültür testinde bakteri üremedi, Doktora bu durumda prostatitmiyim diye sorduğumda % 80 ihtimal cevabını verdi.

O süreçden sonra tabi hala kafam karışık acaba hormonelmi yoksa prostatitmi cidden diye derken bu sefer kendimi saç dökülmek için Finansterid ve propercia adında ilaç yazılan insanların yaşadıklarını sorunlarını yazdıklarını forumlarda bulmaya başladım, Hooop sorun yine ortak nokta DHT, benim kürümde beni bi duruma getiren masteron dht'nin direk kendi formu çünkü dht hormonunun kendisi gibi birşey. Aynı sorunları yaşayan insanlar finansterid ve propercia kullananlar.

Benim teorime göre şöyle bi durum oluştu, Forumda bu duruma yakalananlar neden yakalandı ne oldu bilmiyorum ama 3 grubu ortak noktada birleştiren bi olay var bağışıklık sistemi ve DHT hormonu.

Bi şekilde kullandığınız birşeylerden dolayı DHT hormonu baskılandığı zaman bağışıklık sistemi ya kendi antikorlarına saldırıyor , yada kollarını açıp immun hastalıklara gelin kucağıma diyor, Bu noktada immun hastalıklar yaşamaya başlıyoruz bunların bi coğu kronik oluyor.

Daha önce bir sürü testosteron kürleri yaptım içerisinde dht odaklı birşey yoktu ne zaman dht odaklı bi küre girdim hem prostatit oldum hem immun hastaklıklar peşimi bırakmadı, hala bırakmıyor. Neredeyse 3 aydır bu forumu altını üstüne getiriyorum cinsellik konusudnan tutun pelvik bölgelerin ağrısı sürekli idrar yapma hissiyatı , mesane doluluğu gibi yan etkilerin hepsini yaşıyorum sizlerle beraber, Fİnansterid kullancılarınında neredeyse büyük coğunluğu bunları yaşıyor.

En son yaptığım hamlede ise herşey düşündügüm gibi oldu mavilab adlı labovatuara verdiğim dhidrotestosteron yani DHT destim 300 ile 900 bandı arasında 350 geldi geldi çok çok düşük.

DHT erkeksel özellikleri taşıyan en aktif rol oynayan testosteron formu vucutta ve prostat bölgesiyle net alakası olan bi hormon. Bi doktor ile konuştum endokrin yerine koyma tedavisine gidebilrim dht yükseltme protokolleri uygulucam bu konuda yabancı forumlarda çok güzel bilgiler oluyor umarım benim sorunuma yardımcı olur, Ama şuna çok net eminim prostatit hastalıklarınnda ana odağında bu hormon olmalı.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Prostatit'in DHT hormonu ile olan ilişkisi / Herkes konuya.

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam bu tür ilaç yan etkilerinde lökosit görülüyor mu emin misiniz ? Sabah ereksiyonları yaşıyor musunuz?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
curvey12

Hergele yazdı:Hocam bu tür ilaç yan etkilerinde lökosit görülüyor mu emin misiniz ? Sabah ereksiyonları yaşıyor musunuz?
Sorun dht'nin baskılanması sonucu prostat ve pelvik bölgenin kafayı yemesi buna bağışıklık sistemimi neden oluyor tam bilmiyorum, properciahelp formuna gir insanların yaşadıkları neredeyse sizinle aynı etkiler , lökosit sayılarıda yüksek. Pelvik bölge , ED , libido , sorunlarından şikayetci hepsi.

Sabah erektesini dalgalı bi şekilde yaşıyorum pelvik bölgemi huzursuz hissetiğim ve testislerimin büzülme gösterdiği günün sabahında kesinlikle yaşamıyorum, o bölgeler biraz rahatlayınca % 60 70 lerde belki yaşıyorum bu duruma girdiğimden beri % 100 nadir yaşadım , % 100 yaşıyorum ama sürdürülebilirliği 1 dakika bile değil.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

curvey12 yazdı:
Hergele yazdı:Hocam bu tür ilaç yan etkilerinde lökosit görülüyor mu emin misiniz ? Sabah ereksiyonları yaşıyor musunuz?
Sorun dht'nin baskılanması sonucu prostat ve pelvik bölgenin kafayı yemesi buna bağışıklık sistemimi neden oluyor tam bilmiyorum, properciahelp formuna gir insanların yaşadıkları neredeyse sizinle aynı etkiler , lökosit sayılarıda yüksek. Pelvik bölge , ED , libido , sorunlarından şikayetci hepsi.

Sabah erektesini dalgalı bi şekilde yaşıyorum pelvik bölgemi huzursuz hissetiğim ve testislerimin büzülme gösterdiği günün sabahında kesinlikle yaşamıyorum, o bölgeler biraz rahatlayınca % 60 70 lerde belki yaşıyorum bu duruma girdiğimden beri % 100 , % 100 yaşıyorum ama sürdürülebilirli 1 dakika bile değil.
Hocam şundan dolayı sordum ben bu rahatsızlığa yakalandığımda dideral diye bir ilaç kullanıyordum kalıcı bir yan etki gösterdiğini hiç duymadım. Ama bu baskılanma durumu olabilir.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
curvey12

Hergele yazdı:
curvey12 yazdı:

Sabah erektesini dalgalı bi şekilde yaşıyorum pelvik bölgemi huzursuz hissetiğim ve testislerimin büzülme gösterdiği günün sabahında kesinlikle yaşamıyorum, o bölgeler biraz rahatlayınca % 60 70 lerde belki yaşıyorum bu duruma girdiğimden beri % 100 , % 100 yaşıyorum ama sürdürülebilirli 1 dakika bile değil.
Hocam şundan dolayı sordum ben bu rahatsızlığa yakalandığımda dideral diye bir ilaç kullanıyordum kalıcı bir yan etki gösterdiğini hiç duymadım. Ama bu baskılanma durumu olabilir.
propeciahelp.com gir bu foruma dideral ve türev ilaçlardan 3 4 yıl bırak hareketlenmeyi o bölgeyi tamamen hissetmeyenler var.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam dideral anti stres ilacı beta bloker emin misiniz ?
curvey12

Hergele yazdı:Hocam dideral anti stres ilacı beta bloker emin misiniz ?
Pardon hocam , Ben finansterid kategorisinde sandım, Alfa blokerler ile alakalıda bi çok konu oluyor. Genel itibari ile proscar , finansterid, propercia Yani dht baskılayıcı ilaçlar verilen insanlar prostatitlilerle aynı sorunları yaşıyorlar, Ben ise masteron yüzünden böyle oldum masteron ise vucut geliştirmecilerin kulandığı dht türevi bi anabolik, Yani bu 3 grubun aynı yan etkilerde ortak noktada buluşması çok ilginç, Bi yukarıda ki attığım yorumumda ki tag googlede aratılırsa görülecektir.
curvey12

Benim diğer arkadaşlara bi sorum olucak, Prostatit sürecinden sonra farklı immun hastaklıkları yaşayanlar oldumu aranızda , egzema , alerjik rinit , reflü , gastrit , mantar gibi şeyler ? Eskiden olmayıpda prostatite yakalandıktan sonra bunları yaşayanlar oldumu ?
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

curvey12 yazdı:
Pardon hocam , Ben finansterid kategorisinde sandım, Alfa blokerler ile alakalıda bi çok konu oluyor. Genel itibari ile proscar , finansterid, propercia Yani dht baskılayıcı ilaçlar verilen insanlar prostatitlilerle aynı sorunları yaşıyorlar, Ben ise masteron yüzünden böyle oldum masteron ise vucut geliştirmecilerin kulandığı dht türevi bi anabolik, Yani bu 3 grubun aynı yan etkilerde ortak noktada buluşması çok ilginç, Bi yukarıda ki attığım yorumumda ki tag googlede aratılırsa görülecektir.
Anladım hocam yalnız bu durum kalıcı mı pct tedavisi vs vardı ben de fitness yaptım 3 sene hiç kür kullanmadım ancak kullanan arkadaşlar vardı pct uyguluyorlardı.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

curvey12 yazdı:Benim diğer arkadaşlara bi sorum olucak, Prostatit sürecinden sonra farklı immun hastaklıkları yaşayanlar oldumu aranızda , egzema , alerjik rinit , reflü , gastrit , mantar gibi şeyler ? Eskiden olmayıpda prostatite yakalandıktan sonra bunları yaşayanlar oldumu ?
Hocam çok var forumda o şekilde olan.
insirah13
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen insirah13 »

Prostatit öncesi hiç böyle bir sorunum yokken prostatit sonrası alerjik rinit, peniste lekelenme gibi sorunlar yaşadım. ereksiyonu sürdüremiyorum. ama çok çok yoğun bir psikolojik etkisi de var. son 2 yıldır herhangi bir mastürbasyon ya da ilişki denemesinde ereksiyon kalitemi düşünmediğim tek bir saniye olmadı.
ecan3904

Mesaj gönderen ecan3904 »

evet bende araştırma yaptım fazla olması durumunda çok kıl çıkması yapıyormuş iyi huylu prostat büyümesi de yapıyormuş hem düşüklüğü hem yüksekliği farklı hastalıklara yol açıyormuş belki de bundan kaynaklı da olabilir
curvey12

Hergele yazdı:
curvey12 yazdı:Benim diğer arkadaşlara bi sorum olucak, Prostatit sürecinden sonra farklı immun hastaklıkları yaşayanlar oldumu aranızda , egzema , alerjik rinit , reflü , gastrit , mantar gibi şeyler ? Eskiden olmayıpda prostatite yakalandıktan sonra bunları yaşayanlar oldumu ?
Bağışıklık sistemi birşeyden dolayı sürekli baskılanıyor , Bunun ana odağında dht hormonunun yatması büyük ihtimal o yüzden immun hastaklılar bi türlü düzelemiyor kronik duruma giriyor , alınan antibiyotikler filan semptomları hafifletmeye yarıyor başka işe yaramıyor , Forumda ki herkesin dht ve progesteron testi olsa , veya yaptırsalar konuda çözüme ulaşılabilir.

https://saglikliolalim.com/th1-veya-th2 ... niz-varmi/ Şu makaleyi okuyun bi arkadaşlar.
hayatzor22

Mesaj gönderen hayatzor22 »

curvey12 yazdı:
Xatral tarzı alfa blokerlar zararlı mı?
insirah13
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen insirah13 »

curvey12 yazdı:
Hergele yazdı:
Bağışıklık sistemi birşeyden dolayı sürekli baskılanıyor , Bunun ana odağında dht hormonunun yatması büyük ihtimal o yüzden immun hastaklılar bi türlü düzelemiyor kronik duruma giriyor , alınan antibiyotikler filan semptomları hafifletmeye yarıyor başka işe yaramıyor , Forumda ki herkesin dht ve progesteron testi olsa , veya yaptırsalar konuda çözüme ulaşılabilir.

https://saglikliolalim.com/th1-veya-th2 ... niz-varmi/ Şu makaleyi okuyun bi arkadaşlar.
makale gerçekten ilginç. prostatitin özellikle şüpheli cinsel teması olmayanlarda başka bir şeyin sonucu olduğu çok açık bence. örneğin size kendi durumumu anlatayım, 2 3 hafta semptomsuz yaşadıktan sonra, önce yoğun eklem ağrıları başlıyor kol ve bacaklarda sonra sık idrar, aşırı cinsel isteksizlik. ereksiyon sorunu her daim var fakat bu durumlarda daha çok artıyor.

dht yükseltmek için gördüğünüz protokole dair link atabilir misiniz?
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

hayatzor22 yazdı:
curvey12 yazdı:
Xatral tarzı alfa blokerlar zararlı mı?
Xatral ve bromelain kullanmaya başladığım zaman idrar kalitesinde ciddi artış oldu diyebilirim. 1 ay oldu, 6 ay dolunca bırakacağım
curvey12

insirah13 yazdı:
curvey12 yazdı:
Hergele yazdı:

makale gerçekten ilginç. prostatitin özellikle şüpheli cinsel teması olmayanlarda başka bir şeyin sonucu olduğu çok açık bence. örneğin size kendi durumumu anlatayım, 2 3 hafta semptomsuz yaşadıktan sonra, önce yoğun eklem ağrıları başlıyor kol ve bacaklarda sonra sık idrar, aşırı cinsel isteksizlik. ereksiyon sorunu her daim var fakat bu durumlarda daha çok artıyor.

dht yükseltmek için gördüğünüz protokole dair link atabilir misiniz?
Şu konuyu okumanızı rica ediyorum hocam , postda 2 bin sayfa yorum var o yüzden postu açan şahısın konusunu okuyun yeterli. İng sıkıntı ise çeviri yapabilirsiniz chromeden komple sayfa çevirisi tamamen anlaşılabilir seviyede.
https://forum.propeciahelp.com/t/final- ... ost/7845/1
Chamber04

Mesaj gönderen Chamber04 »

curvey12 yazdı:Öncelikle hepinize merhabalar benim hikayem bi çoğunuzdan farklı ama ortak noktaları anlattığımda sizlerde çok şaşıracaksınız.

Bundan 3 yıl önce vucut geliştirme ile uğraşıyorken steroid kürüne girdim bunların içinde testosteron enanhet , masteron vardı. Kürün bitmesine son 4 hafta kala aniden bi gece makina kapandı, Libido erekte sorunları yaşamaya başladım, O noktadan bu zamana kadar hala araştırıp bir çok şeyi analiz ediyorum ve yakaladığım ortak noktaları size bildirmek istiyorum. Sorunu yaşadığım noktadan sonra doğal bi toparlanma sürecine girmek istedim 6 ay kadar hiç birşey düzelmedi vucudumda gariplikler olmaya başlıyodu, bunların arasında egzema , alerjik rinit gibi şeylere yakalandım , O zamana kadar hala hormonlardan şüphelendiğim için gidip testosteron östrojen gibi belli başlı bi takım testler verdiğimde normal aralıklarda geliyordu ama sorunum devam ediyordu.

Aradan 5 ay geçtikten sonra testis ve penislerimde büzülmeler olmaya başladı, Eski doluluğu yoktu ingilizcede numbless diye geçiyor sanki böyle hava basılmış balon gibi kan akışı olmuyor o bölgeye ve sürekli hareket halindeyken özellikle ayakta yürüyüşlerde büzülmeler x2 artmaya başladı, Bu noktada yan etkileri google'de aratırken kendimi steroidlilerin forumlarından çok prostatit hastalarının forumlarında bulmaya başladım çünkü yaşadığımız yan etkiler neredeyse birebir aynıydı, Neyse bunun üzerine bu konu kafama takıldı bu forumdan okuduğum bi kaç doktor tavsiye edilmiş bunlardan birine gitmeye karar verdim ( zafer oyman ) rektal tuşe yöntemi ile prostattan sıvı alındı lokosit sayım bi geldi 10 11 bandı. Kültür testinde bakteri üremedi, Doktora bu durumda prostatitmiyim diye sorduğumda % 80 ihtimal cevabını verdi.

O süreçden sonra tabi hala kafam karışık acaba hormonelmi yoksa prostatitmi cidden diye derken bu sefer kendimi saç dökülmek için Finansterid ve propercia adında ilaç yazılan insanların yaşadıklarını sorunlarını yazdıklarını forumlarda bulmaya başladım, Hooop sorun yine ortak nokta DHT, benim kürümde beni bi duruma getiren masteron dht'nin direk kendi formu çünkü dht hormonunun kendisi gibi birşey. Aynı sorunları yaşayan insanlar finansterid ve propercia kullananlar.

Benim teorime göre şöyle bi durum oluştu, Forumda bu duruma yakalananlar neden yakalandı ne oldu bilmiyorum ama 3 grubu ortak noktada birleştiren bi olay var bağışıklık sistemi ve DHT hormonu.

Bi şekilde kullandığınız birşeylerden dolayı DHT hormonu baskılandığı zaman bağışıklık sistemi ya kendi antikorlarına saldırıyor , yada kollarını açıp immun hastalıklara gelin kucağıma diyor, Bu noktada immun hastalıklar yaşamaya başlıyoruz bunların bi coğu kronik oluyor.

Daha önce bir sürü testosteron kürleri yaptım içerisinde dht odaklı birşey yoktu ne zaman dht odaklı bi küre girdim hem prostatit oldum hem immun hastaklıklar peşimi bırakmadı, hala bırakmıyor. Neredeyse 3 aydır bu forumu altını üstüne getiriyorum cinsellik konusudnan tutun pelvik bölgelerin ağrısı sürekli idrar yapma hissiyatı , mesane doluluğu gibi yan etkilerin hepsini yaşıyorum sizlerle beraber, Fİnansterid kullancılarınında neredeyse büyük coğunluğu bunları yaşıyor.

En son yaptığım hamlede ise herşey düşündügüm gibi oldu mavilab adlı labovatuara verdiğim dhidrotestosteron yani DHT destim 300 ile 900 bandı arasında 350 geldi geldi çok çok düşük.

DHT erkeksel özellikleri taşıyan en aktif rol oynayan testosteron formu vucutta ve prostat bölgesiyle net alakası olan bi hormon. Bi doktor ile konuştum endokrin yerine koyma tedavisine gidebilrim dht yükseltme protokolleri uygulucam bu konuda yabancı forumlarda çok güzel bilgiler oluyor umarım benim sorunuma yardımcı olur, Ama şuna çok net eminim prostatit hastalıklarınnda ana odağında bu hormon olmalı.
Evet yazdıkların bilgilendirici Dht hormonunu prostatitten sonra öğrendim bu arada sporcuydum bende senin gibi ama steroid ilaç hiç almadım Protein ağırlıklı beslenmeye çalışıyordum birgün marketten tavuk pirzola aldım o akşam yedim bişey olmadı sabah oldu hayatımda ilkdefa sertleşmem olmadı bir baktım internete tavuktanmı oldu acaba dedim forumları okudum daha önce marketten tavuk yiyenlerde bu sorunu yaşamış birkaç kişi Sonra araştırdığımda Tavukların içine östrojen Antibiyotik su gibi hormon azaltıcı şeyler koyuluyormuş çok şaşırdım sertleşme 2 3 günde düzelebildi Ama tüm sorunlarım o tavuğu yedikten sonra çıktı bir tavuk hayatımı değiştirdi ondan sonra ilk 1 ay acaba sabah sertleşmem olacakmı tavuk yemeyi bıraktım dedim oldu ama sonra gene başladı psikolojik sorunlarda oldu o dönem Doktora gittim D vitaminim düşük çıktı problemin bundan olabileceğini düşündüm bende Haftanın 3 4 günü denize gitmeye başladım yükseltmek için d vitaminini 2. Hafta denizden döndüğümde penisten akıntı gelmeye başladı geriside geldi işte çukurun içine girdik 1.5 sene önce şuan 1 hafta sonra tedaviye gidicem az kaldı kurtulmama
purology

Mesaj gönderen purology »

Hergele yazdı:

E- hepsi :) cogunun sebebi zaten bagirsaklari antibiyotikle bozmak ve Bir de uzerine eklenen kronik stres le kisirdonguye donmek...
darkblues

Mesaj gönderen darkblues »

Saw Palmetto ile Dht ilişkisi gibi mi bu etki?
curvey12

darkblues yazdı:Saw Palmetto ile Dht ilişkisi gibi mi bu etki?
Saw palmento dht baskılayıcı zaten, Forumda bi kaç kişinin mesajını okudum bunlara üstüne doktorlar saw palmento yazmış şaka gibi, Adam zaten düşük testosteron ve dht'den dolayı bağışıklık gidik hastalığı orda onarabilecek seviyede bi mekanizması bile yok, Saw palmento ile dahada kötü duruma sokmaya calışıyolar.
mrt2323
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen mrt2323 »

Dht nasıl ölçülüyor testesteron dan ayrımı tajlili
purology

Mesaj gönderen purology »

Bir de konuya ek olarak Soyle bir durum var; propecia gibi ilaclar zaten iyi huylu prostat buyumesi tedavisini ararken yanlislikla bulunan ilaclar. Ben oyle biliyorum. Dolaiyisyla zaten bir baglanti olmamasi zor
umitcan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen umitcan »

Kreatin dht yi arttırıyor içiyorsundur mutlaka hiç mi etkisi olmadı
scream1717

Mesaj gönderen scream1717 »

Bende dutasterid sonrası makat ağrısı yanması başladı ona bağlıyorum başka ilaçlarda kullanıyordum ama onunla alakası var sanırım. 2 ay kullandım bıraktım ve bir anda makat yanma ağrı başladı hala makat ağrısı var ereksiyon sorunları var